Hotýlek na Islandu

Hotýlek na Islandu
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/531461/bmid_hotylek-na-islandu-65c1e27d449c4.png 4 2083 2083

Zachumlejte se do hřejivé deky a vychutnejte si panenskou přírodu Islandu a útulnou atmosféru ve stylu hygge. Lucy nic nechybí, má dobrou práci v hotelu a přítele. Jenže stačí jedna nehoda a dostane padáka i kopačky. Její život je náhle v troskách, takže když jí personální agentura nabídne místo manažerky hotýlku Polární záře na Islandu, okamžitě přijme i přes to, že nesnáší zimu. Po příjezdu se nemůže zbavit dojmu, že to byla chyba. Lucy dělá, co může, ale má pocit, že se jí někdo snaží škodit. Jsou k ní kolegové upřímní? Navíc ji začíná zneklidňovat barman Alex. Mezi ním a Lucy to sice jiskří, ale záhy se ukáže, že skrývá nějaké tajemství... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: audiokniha , Cosmopolis

The Northern Lights Lodge, 2019

Interpreti: Veronika Lazorčáková

hrabalikoval
05.04.2022 3 z 5

Povedená oddechovka. Chvilku mi trvalo se do příběhu začíst, ale pak už to šlo jak po másle. Sice byly v této sérii i lepší knížky, ale i tato za to stálo. Vždy obdivuju jak autorka barvitě popisuje prostředí kde se děj odehrává. Úplně máte chuť se zvednout a tu zemi navštívit.

Eviškaa
03.04.2022 5 z 5

Moje nejoblíbenější kniha od této autorky . Miluji její knihy, které nepopisují jen dané osoby, ale hlavně přírodu, okolí.. vždy se do dané země přesunu a připadám si, jako bych tam v danou chvíli byla .

mmartass
01.04.2022 5 z 5

Knihy od této autorky mám moc ráda. Tahle knížka opět nezklamala. Je to krásný romantický příběh. Pečení mě už moc po pravdě nebavilo. Jsem ráda, že se zde pro změnu řešil běh hotelu. Příjemna změna.

chiara
29.03.2022 2 z 5

Taková moderní červená knihovna střihlá erotikou a neustálým vzájemným osaháváním rtů mezi hlavními postavami. Podle vysokého hodnocení jsem čekala absolutně něco jiného, ani oddychovkou to nemohu nazvat protože vždy při dalším vzájemném osaháváním rtů mezi hlavními postavami jsem musela přemáhat pocit toto dílko odložit. Za mně ztráta času, nakonec jsem nedočetla a skutečně odložila.

rakakan
26.03.2022 3 z 5

Po chmurném Listopádu, krásné uvolněné, čtení. To byla opravdu odpočinková četba. Zanechala trochu chuti a nálady podívat se do popisovaných míst.

MarNe
25.03.2022 5 z 5

Knížka se mi velmi líbila. Měla jsem chvílemi chuť sbalit se a jet na Island, abych na vlastní oči viděla polární záři, vodopády, vykoupala se v termální lázni. A ta islanská nezdolnost a pozitivní přístup mě dostaly. Sympatické mi byly i postavy knížky a romantická linka se dala předvídat, ale dokonale zapadla na to místo. Jen konec na mě byl příliš předimenzovaný a místy jako by na sebe kapitoly ani nenavazovaly, ale na čtivosti to neubralo.

Martina23
19.03.2022 4 z 5

Taková hygge červená knihovna. Při čtení to ale nutí ke svíčičkám, teplým ponožkám a kakau a to já můžu. Kdo chce něco nenáročného, předvídatelného, doporučuji.

LenkaMacak
18.03.2022 4 z 5

Tato kniha se mi líbila zatím ze série nejméně, a to kvůli Lucy, která mi přišla až moc ustrašená. Ale jinak moc hezký příběh zasazený do nádherného prostředí Islandu, který chci sama hrozně moc navštívit.

JankaV80
17.03.2022 5 z 5

Knížku jsem přečetla (spíš zhltla) v době nemoci a byla to moc prima oddychovka (stejně jako ostatní díly z této série, co jsem četla). Po jejím přečtení by se člověku chtělo hned vyrazit na Island a poznat zdejší prostředí - hlavně vidět tu polární záři a zkusit si výstup na ledovec (bez toho ošklivého pádu, jak jinak). No a co se mi z příběhu o Islandu ještě moc líbilo, byla skutečnost, že na Islandu pojmenovávají rodiče svoje narození děti až po tom, co je poznají.
Souhlasím s těmi, kteří tu píší, že by si Hekla zasloužila svůj vlastní příběh pasující do této série. Hekla (hodná i výbušná), jako postava, se mi moc líbila.

zp87
11.03.2022 5 z 5

Moc se mi to líbilo, opravdu moc! Ještě víc než Pekárna a Cukrárna (na Kavárnu se teprve chystám a těším).
Ty popisy prostředí, Island, polární záře... nádhera. Postavy - super. Hlavní hrdinka byla sice na jednu stranu důležitá manažerka a na druhou tak trochu ustrašené trdlo, co se nechá až moc zlomit jedním trapasem... Ale beru, že jde o jednodušší čtení. Uvítala bych další díl o Hekle, ten zřejmě bohužel nebude... Ovšem Alexander, to je chlap snů, no.
Hodně mě mrzelo, že jsem jeho a Lucyin příběh dočetla.
Pokud někdo hledá jednoduché, předvídatelné a romantické čtení s pohodovou Hygge atmosférou, příjemnými postavami a sem tam humorem, tuto knihu můžu doporučit.

Marika Vanova
11.03.2022 4 z 5

Tak už zase utíkám, tentokrát s Lucy Smartovou z Manchesteru na Island. Příběh je , jak už mnozí psali, předvídatelný, ale to nevadí, čte se dobře a rychle, je plný romantiky a to jsem teď potřebovala. A hodí se i do ČV.

Kopretina_aku
06.03.2022 3 z 5

Na tuto knihu jsem byla v pořadníku v knihovně 5 měsíců, takže jsem čekala nějakou pecku, na kterou si vzpomenu i po letech. A čekala mě nuda na Islandu s manažerkou hotelu, která se občas se svými častými motýli v břiše chovala jako by ji bylo 15. Prostředí hotelu a popis Islandu pěkné, ale to je poněkud málo, pokud vyloženě nechci knihu, nad kterou vůbec nemusím přemýšlet. Pokud ale chci číst něco, u čeho se nebudu nervovat a co mi nic nedá, ale budu u toho jen relaxovat, pak asi ano, pak to svůj účel splní.

Lucinka007
02.03.2022 5 z 5

Úžasná, nenucená, čtivá knížka. Skvěle se hodí na zimní večery s hrnkem kakaa po ruce :-). Mám chuť sbalit kufry a odjet na Island do útulného hotelu v nádherné přírodě.
Krásný příběh se šťastným koncem. Co víc si přát :-)

Hana62
21.02.2022 4 z 5

S menšími rozpaky. Vše předvídatelné, čitelné, bez překvapení. Ale dobrá oddechovka, s exkurzí do míst, kam bych ráda někdy jela.

Lenny33
17.02.2022 3 z 5

Jsem z knihy zklamaná. Začátek vypadal slibně, popis Islandu se mi zamlouval. Pak ale přišel utahaný děj, slabá romantická linka (chemie mezi hlavním párem nicmoc), ploché charaktery postav a ono "strašné tajemství", které bylo spíše ubohé.
Já rozhodně vím, že další knihu autorky už si nepřečtu.

Miška02
16.02.2022 5 z 5

Julie Caplin sa stala mojou stávkou na istotu. Ak máte chuť na nežnú oddychovku, táto séria je to najlepšie čo si môžete z tohto žánru vybrať. Za mňa všetko skvelé: postavy, dej, atmosféra. :)

simona5r
14.02.2022 5 z 5

Opět je už od začátku jasné, jak to dopadne, ale stejně si tu romantiku zabalenou do příjemné atmosféry daného místa naprosto užívám.

LusSyNDA
13.02.2022 4 z 5

Ale jo, celkový dojem z knihy je za mě dobrý. Líbilo se mi prostředí Islandu a výlety na které se Lucy vydávala. Všechny postavy mi byly sympatické. Ale v nějakých sekcích knihy mi přišlo, jak kdyby kniha byla špatně přeložená. Nějaké věty nedávaly moc smysl. Kapitoly končili divně - například v jedné kapitole se něco řešilo a další kapitola byl úplně nový den a už se na ten problém zapomnělo. Milostná zápletka mi přišla až moc nepřirozená, ale ok. A mám ráda Japonsko takže už pokukuji po další knize od autorky.

lenny_prague
12.02.2022 3 z 5

Cekala jsem trochu jiny styl vypraveni pribehu, nekdy mi to popisovani milostnych scen prislo, jako kdybych cetla Bravicko :-D hlavni predstavitelka mi byla sympaticka, prostredi Islandu bylo krasne popsane. Jak uz tady bylo mnohokrat zmineno, jakoby tam clovek skoro byl take :-) dalsi knizku od autorky uz mam pujcenou a tesim se na ni.

AndulinaU
11.02.2022 5 z 5

Společně s Kodaní zatím má nejoblíbenější knížka této série. Prostředí Islandu se mi strašně líbilo, hledala jsem si fotky míst a představovala jsem si tu krásnou přírodu a vzhled hotelu. Alex se mi líbil i v předešlé knížce o Paříži. Celkově je knížka hrozně milá, přinese domů teplo z krbů a svíček. Přečíst celou sérii hned po sobě bych asi nenohla, ale prokládat to jiným druhem literatury je super. Člověk si odpočine od těžších a temnějších témat