Hotýlek na Islandu

Hotýlek na Islandu
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/531461/bmid_hotylek-na-islandu-65c1e27d449c4.png 4 2083 2083

Zachumlejte se do hřejivé deky a vychutnejte si panenskou přírodu Islandu a útulnou atmosféru ve stylu hygge. Lucy nic nechybí, má dobrou práci v hotelu a přítele. Jenže stačí jedna nehoda a dostane padáka i kopačky. Její život je náhle v troskách, takže když jí personální agentura nabídne místo manažerky hotýlku Polární záře na Islandu, okamžitě přijme i přes to, že nesnáší zimu. Po příjezdu se nemůže zbavit dojmu, že to byla chyba. Lucy dělá, co může, ale má pocit, že se jí někdo snaží škodit. Jsou k ní kolegové upřímní? Navíc ji začíná zneklidňovat barman Alex. Mezi ním a Lucy to sice jiskří, ale záhy se ukáže, že skrývá nějaké tajemství... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: audiokniha , Cosmopolis

The Northern Lights Lodge, 2019

Interpreti: Veronika Lazorčáková

niknikita
12.01.2022 2 z 5

Začínalo to docela slibně, ale kdesi v půlce knihy jsem zjistila, že se začínám nudit. Sice jsem věděla, že jde o knihu z kategorie odpočinková, ale až tak moc odpočívat neumím...

knihovnička007
11.01.2022 5 z 5

Skvělá odpočinková kniha, pro mne navíc s popisem krásné islandské přírody.
Více na FB Tučňákův knižní svět nebo v recenzích.

Magdyla.8
11.01.2022 4 z 5

Hotýlek na Islandu jsem od autorky přečetla hned jako druhou knihu po Kodani. Zase jsem byla uchvácená přírodou (jako bych se ocitla přímo na Islandu) a charakterem hlavních postav. Příběh mě bavil, hlavní hrdinka se musela potýkat i s většími problémy. Bohužel romantická linka byla na mě moc hrr a zrodila se vesměs z "ničeho", časté osahávání a kousání rtu mi taky vadilo. Konec kdy se vlastně celý příběh odehrál jinde než na Islandu mě po dočtení trochu zamrzel.

Jajka.filip
10.01.2022 3 z 5

Popis Islandu, mentality místních obyvatel... to bylo báječné. Jediná věc mi četbu kazila, a to hlavní hrdinové. Nebavili mě, nějak jsem jim to nevěřila. Je to škoda, protože s popisem prostředí a krajiny si dala autorka opravdu záležet.

NikolaSkop
10.01.2022 5 z 5

Zatim nejlepsi dil z cele serie!! Moc me kniha bavila! :)

Newkacka
10.01.2022 5 z 5

Super oddechovka.

Doubravka1975
04.01.2022 5 z 5

(SPOILER) Pěkný, oddechový příběh, ideální na tohle období, který už podle názvu se odehrává na Islandu - zemi ohně a ledu
Spoiler:
Trochu překvapení a možná i zklamání KDE příběh končí...
Thetta reddast ️( všechno dobře dopadne)

zaba335
04.01.2022 5 z 5

Zatím nejlepší díl od paní autorky. Hezké, milé, zajímavé.

Eliwen.84
02.01.2022 5 z 5

Nádherná oddychovka. Příběh má krásný spád a nemohla sem se od ní urvat. Tuto autorku miluju.

ElizPetrova
02.01.2022 3 z 5

Za mě nejpovedenější kniha ze série, kterou jsem od autorky četla. Pravděpodobně je to tím, v jakém prostředí se příběh odehrával, protože Island je úžasný. :) Jinak příběh a děj samozřejmě předvídatelný, dějová linie se u knih autorky opakuje, nicméně jako oddychová kniha je to fajn, pokud vás to nenudí, což mě nenudilo.

Mayaotzin
31.12.2021 3 z 5

Má druhá Caplin (první byla Kodaň) Zase to bylo velmi předvídatelná, ale jinak příjemná oddechovka, určitě si někdy přečtu další.
Zase musím říct, že mám chuť vyrazit na Island, i když to Skotsko by bylo ještě lepší :-)

DeniseMarini
30.12.2021 5 z 5

Na zimní večery naprosto parádní čtení :-).

martinaandulka
29.12.2021 4 z 5

Další kniha ze série" Romantické útěky" je pěkná ,odpočínková,zamilovaná a o Islandu,Moc ráda čtu tuto sérii a už se těším na další.

LuciMarkova
29.12.2021 4 z 5

Jak vyhledávám místa na dovolenou pouze v teplých krajích, tak po přečtení Hotýlku na Islandu bych tam jela hned a s horkou čokoládou v ruce žila hygge a nechala čas jen tak plynout. ️

Ivanule
28.12.2021 5 z 5

Tak máme tu Vánoce takže kniha Hotýlek na Islandu se přesně hodí do tohoto času:) Krásný příběh a co se mi líbí na této sérii knížek od autorky je právě to vykreslení různých zemí a jak to tam vypadá až mě navnadí, že bych tam hned jela:D

Lu200
22.12.2021 4 z 5

Příjemná oddychovka na dlouhé zimní večery ke krbu.
Nenáročný děj, ovšem dost předvídatelný. To ale nevadí, když hledáte lehké romantické čtivo. :-)

ivetapl
21.12.2021 5 z 5

Další kniha od Julie dočtena a já jsem opět nadšená. ️
Když čtete autorčiny příběhy, máte pocit, že se na těch místech nacházíte.

Moc se mi líbilo, že zde znovu shledáváme Alexe - Cukrárna v Paříži. To mě příjemně překvapilo, že má svůj příběh.
Lucy na mě ze začátku působila, že na co sáhne to poděla. Ale opak byl pravdou. Chrise bych nakopala do zadku. A celé vedení předchozího zaměstnání Lucy.
Alex se mi líbil hned od začátku. Hned co Lucy vytáhl z termálního bazénku.
Island se mi strašně líbil. Podíváme se v knize na nádherná místa jako vodopád #gullfoss , sopku #eyjafjallajökull , ledovec #solheimajokull . ,, Uvidíme" polární záři. A také navštívíme gejzíry. Všude bych se chtěla podívat.
Docela mě překvapil Huldufólk. A Lucyina rekce s jednorožci.️ Překvapil mě konec. To jsem nečekala . Ale jsem s výsledkem spojená. ️ Chtěla bych potkat i Alexova ,,šéfa". Ten mě bavil nakonci moc.

Knihu si opět užijete. Julie to opravdu umí. Moc se těším, kam mě zavede další autorčina kniha.

Eliwen.Nika
14.12.2021 5 z 5

Jako vždy - nádhera. Tato autorka nikdy nezklame.
Postavy jsou vykresleny u uvěřitelnym způsobem. Do Alexe sem se zamilovala a Lucy bych hnedka brala za šefovou.
Nádherný příběh,který neztrácí stavu a nemáte kdy přestat, protože tam prostě není prostor na odložení.

Eva88
14.12.2021 4 z 5

Milá, příjemná a velice čtivá romantika. Do Alexe jsem se zamilovala, Lucy sympatická hrdinka, islandská parta, na kterou se dá spolehnout. V příběhu bylo všechno - romantika, napětí, vtip, ale i nějaké zajímavosti o nádherné zemi.

Adelajda_4
13.12.2021 5 z 5

Další kniha z mé oblíbené série a musím konstatovat, že zatím snad nejlepší. Možná to bylo způsobeno tím, že u autorky zatím převládal trend, že hlavním tématem knih bylo jídlo, nyní se to ale trochu změnilo a místo jídla tam přidala více cestování, v kombinaci s mým vysněným Islandem to bylo zkrátka neodolatelné. Hodně mi sedli i hlavní hrdinové, s Alexem jsme se setkali již v předchozím díle, už tam mi byl moc sympatický. V kombinaci s Lucy, jež byla moc fajn bylo jasné, že příběh bude hezký.
Jak již jsem zmínila, celý příběh se odehrává na Islandu, hlavní hrdinka Lucy sem do zapomenutého hotelu Polární záře přijíždí napravit svou reputaci, získala místo ředitelky, avšak ze začátku se jí nic příliš nedaří. V hotelu potkává Alexe, který zde v přestrojení pracuje jako barman, ačkoli jeho úkol je jiný. Od začátku je jasné, jak příběh dopadne, ale stejně je tak moc hezky vykonstruovaný, že mi to vůbec nevadilo. Zažíváme tam několik zvratů, které jsou okořeněny cestovatelskými zážitky a celý kolorit příběhu mě tak namlsal na návštěvu Islandu, že kdyby to šlo, balím krosnu a vyrážím.