Hotýlek na Islandu

Hotýlek na Islandu
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/531461/bmid_hotylek-na-islandu-65c1e27d449c4.png 4 1977 1977

Zachumlejte se do hřejivé deky a vychutnejte si panenskou přírodu Islandu a útulnou atmosféru ve stylu hygge. Lucy nic nechybí, má dobrou práci v hotelu a přítele. Jenže stačí jedna nehoda a dostane padáka i kopačky. Její život je náhle v troskách, takže když jí personální agentura nabídne místo manažerky hotýlku Polární záře na Islandu, okamžitě přijme i přes to, že nesnáší zimu. Po příjezdu se nemůže zbavit dojmu, že to byla chyba. Lucy dělá, co může, ale má pocit, že se jí někdo snaží škodit. Jsou k ní kolegové upřímní? Navíc ji začíná zneklidňovat barman Alex. Mezi ním a Lucy to sice jiskří, ale záhy se ukáže, že skrývá nějaké tajemství... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: audiokniha , Cosmopolis

The Northern Lights Lodge , 2019

Interpreti: Veronika Lazorčáková

mončičák42
22.07.2021 4 z 5

Velmi pěkná optimistická kniha jako stvořená na dovolenou, kdy se vám nechce moc přemýšlet a chcete relaxovat. Líbí se mi, jak autorka dokáže popsat myšlenkové pochody postav. Úplně jsem se viděla v onom příjemném hotýlku obklopena personálem, který již dobře znám. Dění v hotelu bylo prokládáno popisy panenské islandské přírody, což román zpestřuje a ve mně vyvolává touhu vidět Island na vlastní oči.

Pavli19
22.07.2021 4 z 5

Pěkné, příjemné čtení, romantika nic náročného. Občas více popisu přírody na Islandu, který je jistě velmi zajímavý. Doporučuji.

Googies
22.07.2021 5 z 5

Ježiš, jak já ty její knihy úplně miluju!!! Jediné, co mi na nich vadí je, že je mám hned přečtené. A vůbec mi nevadí, že to není nějaké hlubokomyslné čtení, právě naopak!! Občas to chce si přečíst takovou knihu, aby člověk aspoň na chvilku vypustil své starosti.

zimolka
20.07.2021 5 z 5

Opět krásný romantický příběh z úžasného prostředí.

Karin94
17.07.2021 3 z 5

„Vydejte se za polární září do země ledu a ohně...”

Ja neviem čo si mám myslieť o tejto sérií. Stále mám pocit, akoby po Pekárni v Brooklyne nepísala ani tá istá spisovateľka, ale úplne niekto iný.
Bolo to jednoducho lepšie ako Cukrárna v Paříži, ale nebolo to nič extra WOW za mňa. Ja neviem, či som taká hlúpa a proste nesadla mi táto séria, ktoré sa páčia polke národu, alebo som jednoducho až moc náročný čitateľ.

Ukážka:
„Lucy něco probudilo. Chvíli jen dezorientovaně ležela, obklopená naprostým tichem. Několik vteřin otupěle přemýšlela, než si vzpomněla, kde je. Na Islandu. Uprostřed pustiny. Zamračila se a odkopla světle zelenou přikrývku. Její teplo ji najednou dusilo. Počkat – byla ta peřina zelená? Rozespale se rozhlédla po místnosti zalité jemným nadpozemským světlem. Ještě chvíli jí trvalo, než se úplně probrala. Nadzvedla se na loktech a vyhlédla z okna. Když šla spát, byla taková tma, že ji ani nenapadlo zatáhnout závěsy.
Teda! Rázem byla úplně vzhůru. Posadila se a na ramenou ji zastudil chladný vzduch.”

Možno ma to odrádza aj kvôli tomu, pretože tam boli „prvky” opäť fantasy žánru, ktorý ste si mohli všimnúť, stále nemám rada. Jednoducho neviem mu prísť na chuť, príde mi to celé nereálne až doslova smiešne.
No ale bola tam našťastie aj romantika, a dokonca kniha sa tiahla do takého tajomna, čo bolo super, ale keď ste odhalili čo pod tým je, tak nespadnete z toho na zadok, ani nebudete prekvapení, (nebojte sa.)
Musím ale uznať, že konečne som sa v tejto časti dočkala viac opisu Islandu, než bolo v predchádzajúcich častiach. Nebolo tam toho dosť, ale bolo tam toho toľko, že sa tam chcem ísť niekedy pozrieť (napriek tomu, že nenávidím až tak ukrútnú zimu).
Páčilo sa mi napr. na tejto časti aj to, že autorka opisovala v knihe rôzne zaujímavosti ohľadne Islandu, aj veci, ktoré sa priučíte, ale vás aj prekvapia.
Čo sa týka postáv tak som si obľúbila všetkých okrem hlavnej hrdinky Lucy. Autorka ju opisovala za mňa dosť detinsky a straaašne bola namyslená (neviem či byť riaditeľkou, je až na veľmi veľké sebavedomie, ale nepáčila sa mi jej povaha).

Koniec bol pekný, ale ma aj trochu zamrzel. Malá dušička vo mne si myslela, že to skončí, ako som si aj priala, ale aj myslela. Neskončilo to tak, nevadí, napriek tomu to skončilo pekne a som spokojná. :)
Takže celkový dojem z tejto knihy je taký priemerný, nič extra, ale ani žiadny odpad. Rozhodne lepšia časť než Cukrárna. Odporúčam všetkým :)
Ešte mám čakajú momentálne dve časti pred sebou, takže sa trochu modlím, aby aspoň tie boli o trochu lepšie, ale uvidíme.

Ukážka:
„Barman Alex si odfrkl a Lucy po něm střelila rychlým tázavým pohledem. Napadá ho lepší způsob, jak se myší zbavit?
Hekla si přestala mnout nártem jedné nohy lýtko té druhé. „Ne.“ Zavrtěla hlavou. „Nejde o myši, jde o huldufólk.“
Alex udělal krok dopředu a s podrážděným výrazem stiskl rty. „To jsou neviditelní lidé. Něco jako elfové.“

veronika4937
13.07.2021 5 z 5

Tento díl jsem četla jako první z celé série a rozhodně si přečtu další. Příjemná oddychovka z prostředí Islandu, po přečtení bych se tam hned chtěla vydat :-). Čte se velmi rychle, dobře jsem si u ní odpočinula.

_Knihomolka_
12.07.2021 5 z 5

Opět krásná a milá oddechovka, která pohladí na duši. Líbí se mi, jak autorka umí všechno tak skvěle a jediněčně popsat. Ta překrásná islandská příroda a ty památky ! No prostě nádhera...
Už se těším na další autorčiny knížky :) .

dominga
09.07.2021 3 z 5

taká oddychovka, nenáročná literatúra s trochu nerealistickým dejom (najmä čo sa tej romantiky týka), ale dokonale mi pripomenula to, že opäť chcem ísť na môj milovaný Island!

Fuza95
09.07.2021

Přečteny rychle, nenáročná oddechovka. Líbila se mi nejvíc ze série.

allebra
06.07.2021 4 z 5

Romantiku si přečtu spíš výjimečně, Hotýlek na Islandu jsem si vybrala, protože mám pro Island slabost a času stráveného s touto knihou nelituji. Příjemné oddechové čtení, taková pohádka pro dospělé, která se hodí pro letní dny.

anibeni
30.06.2021 5 z 5

Hotýlek na Islandu mě nadchnul stejně tak jako první díl (Kavárna v Kodani) této docela povedené knižní série.. Bylo zde přesně to, co jsem od knihy očekávala - nové neznámé prostředí, seznámení s místními lidmi a jejich kulturou, románek procházející celým příběhem a happy end... Skvěle jsem si u knihy odpočinula..

Falda
30.06.2021 4 z 5

Tak tohle bylo opravdu opět moc krásné. Velmi mne to bavilo, úžasné prostředí, pěkný příběh. Druhá nejlepší ze série.

Martina1725
25.06.2021 5 z 5

Tahle kniha mě úplně vtáhla. Každý píše o romantice v Paříži a i když ji mám moc ráda, ocenila jsem osvěžující změnu prostředí až na Island i související severská jména postav. Líbily se mi i zápletky a postavy.

EmillyT
20.06.2021 4 z 5

Opět povedená romantická oddychovka, tentokrát bez popisu jakýchkoli regionálních dobrot, což však vůbec nevadí. Líbilo se mi propojení postavy Alexe s předchozím dílem. Už se těším na další díl.

AndreaP.
18.06.2021 4 z 5

Studený Island a žhavá romantika, takto by se dala slovně ohodnotit tato kniha. Další nenáročná oddychovka pro volné dny.

knihomolkaJani
15.06.2021 5 z 5

Opět dokonalost. Autorka pokaždé dokáže vymyslet skvělý děj a zakomponovat do příběhu ledacos. Můžete se zde těšit nejen na příjemné prostředí, přátelství, ale i na pomalou romantiku!
Doporučuju!
Po této knize bych se na Island někdy ráda vypravila.

Páájinka
11.06.2021 5 z 5

Knížky se mi líbí hlavně proto, že se vždy dozvím i něco o té zemi nebo tady např. o fungování hotelu. Jako vždy přečteno velmi rychle. Super čtení. Už se těším na další.

alzbeta4340
03.06.2021 3 z 5

Romantická linka se mi tentokrát zdála slabší - dlouho se nic nedělo, až konec to trochu zachránil. Spíše se mi líbil popis provozu a fungování hotelu, to bylo zajímavé. A samozřejmě přírodní krásy Islandu - ty by určitě stály za vidění.

Jane333
01.06.2021 2 z 5

Já jsem tedy čekala, že tam bude více islansdských tradic, nějak mě to do té atmosféry Islandu nevtáhlo, jinak průměr, oddychovka

Margaritta1987
28.05.2021 5 z 5

Uz 4. kniha a opět me moc bavila (dokonce o chlup více než predešlá Cukrárna v Paříži). Krásný popis krajiny, fajn lidi okolo hlavní hrdinky. Proste super oddechovka