Hotýlek na Islandu

Hotýlek na Islandu
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/531461/bmid_hotylek-na-islandu-65c1e27d449c4.png 4 1977 1977

Zachumlejte se do hřejivé deky a vychutnejte si panenskou přírodu Islandu a útulnou atmosféru ve stylu hygge. Lucy nic nechybí, má dobrou práci v hotelu a přítele. Jenže stačí jedna nehoda a dostane padáka i kopačky. Její život je náhle v troskách, takže když jí personální agentura nabídne místo manažerky hotýlku Polární záře na Islandu, okamžitě přijme i přes to, že nesnáší zimu. Po příjezdu se nemůže zbavit dojmu, že to byla chyba. Lucy dělá, co může, ale má pocit, že se jí někdo snaží škodit. Jsou k ní kolegové upřímní? Navíc ji začíná zneklidňovat barman Alex. Mezi ním a Lucy to sice jiskří, ale záhy se ukáže, že skrývá nějaké tajemství... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: audiokniha , Cosmopolis

The Northern Lights Lodge , 2019

Interpreti: Veronika Lazorčáková

Kate020
19.03.2021 5 z 5

Další ze série perfektních a vzrušujících knih. Příběh je poutavý, romantický a vzrušující! Velmi oddychové čtení, které mě nutilo číst dál a dál. I když Kavárna v Kodani mě zaujala od první stránky, tato kniha ji silně šlape na paty. Doporučuji!!

jana384
17.03.2021 5 z 5

Nejsem přítelem sladkých románů a tahle už podle prvních indicií zapadá do této kategorie. ALE!!! - zároveň příběh, který se neustále hýbe, s popiskem scenérií, díky nimž jsem otevřela google earth a objevila Island. Dostal mě do klidu a správné nálady, prostě krása. Nenáročné čtení na jeden víkend. Jdu objevovat další příběhy ze světa Julie Caplin.

kristynameri
15.03.2021 4 z 5

Za mě zatím nejlepší kniha od autorky. Dokonce mě vytáhla z čtecí krize. Je sice předvítatelná, ale i tak pro mě byla velmi zajímavá. Líbilo se mi prostředí hotelu i Islandu. Hlavní postavy mi byly sympatické, s čímž jsem mívala u knih od této autorky trochu problém.

Nika151
14.03.2021 5 z 5

Je to mé první setkání s autorkou a jsem naprosto nadšená. Má to vše, co jsem chtěla. Romantický příběh bez přemíry sexu, cestování (zvlášť v tohle době), kvalitní jídlo, styl hygge, který je mi sympatický. Tohle chci číst, když mám všeho kolem dost a hledám odpočinek..Jedním slovem bych nazvala knihu jako LASKAvou.

perpe2a
12.03.2021 5 z 5

Úžasný, krásný, romantický příběh v prostředí Islandu. Hezky popsané přírodní scenérie a celá série je za mě top. Moc hezky se čte, příjemné, oddechové, doporučuji.

happy-smile
11.03.2021 5 z 5

Opět moc pěkná a místy humorná knížka. Taky se mi líbí, jak autorka zapojuje odkazy na hrdiny z předchozích knížek. Kdo má tuto spisovatelku rád, tak je knížka nutnost. Kdo jste se s ní ještě nesetkali, tak hurá do toho, nebudete zklamaní.

AliceTief
10.03.2021 5 z 5

Za mě nejlepší příběh ze série, oblíbila jsem si všechny zúčastněné. Navíc se mi líbilo i pátrání, kdo dělá v hotelu neplechu. Vůbec mě ten dotyčný nenapadl. Vážně hodně povedené =)

Katka569
07.03.2021 5 z 5

Oddechový příběh k odpolední kávě.

Aknel26
04.03.2021 5 z 5

Tato kniha se zatím podle mě řadí k těm nejlepším v sérii, není-li vůbec nejlepší. Atmosféra Islandu z ní přímo sálá - i někdo tak teplomilný jako já má chuť nabalit se do tří vrstev oblečení, vydat se na túru k ledovcům či vodopádům a večer zapálit oheň v krbu, nazout si teplé ponožky, popíjet čaj z velkého hrnku a čekat na polární záři...
Zajímavé bylo i líčení zákulisí hotelového provozu, s detektivní zápletkou jako bonusem.
Naproti tomu milostná linka byla velmi průhledná, autorka si navíc práci trochu ulehčila i tím, že pár pasáží vyprávěla z pohledu Alexe - který mimochodem ještě v první kapitole vzdychal po Nině, aby si na ni od momentu, kdy vytáhl Lucy z bazénu, ani nevzpomněl.

Paja.12
03.03.2021 3 z 5

Nejsem úplný fanda romantických "jednohubek", nicméně můj cestovatelský absťák, který se každým dnem díky této nelehké době prohlubuje, mě přivedl k autorce Julie Caplin a jejím příběhům odehrávajících se v různorodých lákavých destinacích, do kterých bych se alespoň imaginárně na chvíli ráda vydala. A právě Island byla moje okamžitá volba. Bohužel jsem ale asi čekala víc cestování, než co mi tato kniha byla schopna nabídnout. Příběh je velmi jednoduchý a předvídatelný, přečteno budete mít za dva večery. Atmosféru islandského prostředí autorka vykreslila přesvědčivě, ale přece jenom bych uvítala mnohem míň romantiky a více Islandu. Moje chyba, příště se budu muset vydat do jiného žánrového oddělení.

Kingomolka
03.03.2021 4 z 5

To bylo tak milé, odpočinkové. Určitě si od autorka něco jiného přečtu.

Bubo19
27.02.2021 3 z 5

Nechala jsem se nalákat na můj oblíbený Island, ale znovu jsem si potvrdila, že tento žánr není zrovna můj šálek kávy. Kniha se sice nečetla špatně, párkrát jsem u ní zavzpomínala na krásy Islandu a zajímavé byly i zmínky o chodu hotelu. Ale zase mi vůbec nevadilo, když jsem knihu v půlce na dva měsíce odložila, a dočetla jsem ji vlastně jen proto, že mě zajímalo, kdo a proč se snaží hotel poškodit. Do dalších knih od této autorky se pouštět nebudu.

Laviedete
24.02.2021 4 z 5

Kniha na dovolenou, která splní svůj relaxační účel. Žádný složitý příběh, sem tam drobná zápletka, těšíte se na happy end, jako u romantické komedie. Potěší, neurazí. Spokojenost, na příští dovolenou opět od autorky něco zařadím.

Peyka
21.02.2021 3 z 5

(SPOILER) Nenáročná, odpočinková literatura s krásnými popisky divoké islandské přírody. Ze začátku jsem se i nasmála. Opět jsem sáhla po něčem, co je mi tematicky velmi blízké. Hlavní hrdinka Lucy je nemotorná, trochu nerozhodná, rozverná mladá manažerka. Potkal mě podobný osud jako právě Lucy, vím, jaké to je přijet do cizí země a vydobýt si autoritu jako manažerka hotelu. Ach ty problémy a strasti v hotelnictví, se kterými se hrdinka potýkala - opravdu se to děje, viz "Nemám výhled z pokoje, který jsem si zaplatil, kvůli počasí, tudíž nezaplatím." :) Lucy mě dojímala, rozesmívala i soucítila jsem s ní. Tamní personál jí to hodně ulehčoval, je fajn, když se sejde takhle super tým lidí, kteří se, až na výjimky, navzájem podporují. Z Islanďanů srší obrovský pozitivismus, spontánnost a ohromné patriotství.

Dějově žádná velká sláva, ale to v tomto případě není vůbec na škodu. Autorka krásně popisuje islandskou přírodu i místní zvyky, hodně cestuje, takže výklad je o to víc autentičtější, stejně jako dialogy mezi protagonisty. Malinko mě iritovala zápletka s natáčením dokumentu. Alex od začátku působil strojeně, nemastně neslaně, vůbec na mě neudělal dojem. Oproti tomu Hekla mi byla ohromně sympatická. Konec mě zklamal, myslela jsem, že to pohádkové místo, které Lucy vybudovala, se stane jejím novým domovem.

Bláža9
18.02.2021 4 z 5

Nejsem velkým fanouškem tohoto žánru, ale z Kavárny v Kodani jsme byla nadšená, tak jsem se těšila na další díl ze série. No, špatné to určitě nebylo, ale vlastně mi to přišlo hodně podobné jako minulá kniha. Ale jako oddechovka dobré, jen nevím, jestli se pustím ještě do dalších dílů...

Odehnalka
16.02.2021 5 z 5

Jasný, už od začátku víte, jak to skončí... Ale co jiného taky čekat u takovéto romantické oddechové knihy. Nicméně i tu člověk tu a tam potřebuje, takže já jsem spokojená, nadšená, kniha se četla sama. Určitě si v budoucnu ráda přečtu jiný díl ze série.

Talys
14.02.2021 5 z 5

Pět hvězdiček vzhledem k tomu, že očekávání bylo splněno. Romantická oddechová pro mrazivé zimní odpoledne. Někdy to člověk prostě potřebuje, a na sv. Valentýna obzvlášť:)

katerina.marko
11.02.2021 5 z 5

Příjemná oddechová knížka, ideální ke kafíčku. Krásné popisy Islandské krajiny, vtipné, pestré postavy a hezký příběh.

red_marionette
11.02.2021 5 z 5

Prostě paráda! Aspoň člověk trochu pocestuje v této době. No a teď abych šetřila a vydala se za polární září!!❤️

ovecka535
09.02.2021 5 z 5

Kniha se mi líbila. Pěkně popsaná příroda, hlavní postavy super vylíčené, zápletky. Od autorky jsem přečetla všechny vydané knihy a už se těším na další- Čajovnu v Tokiu.