Hotýlek na Islandu

Hotýlek na Islandu
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/531461/bmid_hotylek-na-islandu-65c1e27d449c4.png 4 2083 2083

Zachumlejte se do hřejivé deky a vychutnejte si panenskou přírodu Islandu a útulnou atmosféru ve stylu hygge. Lucy nic nechybí, má dobrou práci v hotelu a přítele. Jenže stačí jedna nehoda a dostane padáka i kopačky. Její život je náhle v troskách, takže když jí personální agentura nabídne místo manažerky hotýlku Polární záře na Islandu, okamžitě přijme i přes to, že nesnáší zimu. Po příjezdu se nemůže zbavit dojmu, že to byla chyba. Lucy dělá, co může, ale má pocit, že se jí někdo snaží škodit. Jsou k ní kolegové upřímní? Navíc ji začíná zneklidňovat barman Alex. Mezi ním a Lucy to sice jiskří, ale záhy se ukáže, že skrývá nějaké tajemství... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: audiokniha , Cosmopolis

The Northern Lights Lodge, 2019

Interpreti: Veronika Lazorčáková

Kni-holka
10.12.2021 4 z 5

A máme tu další knižní okénko od spisovatelky Julie Caplinové s dalším romantickým příběhem, kde vládne hygge.

Hotýlek na Islandu se liší od předchozích knih. Tentokrát se hlavní hrdinka nepohybuje v prostředí kavárny či cukrárny, kam chodí, ale děj se odehrává v malebném hotýlku Polární záře, kde se seznamujeme s Lucy. Opět pracovně i milostně pošramocená slečna, která díky změně prostředí znovu nachází samu sebe, skvělé přátele, sebedůvěru a samozřejmě lásku.

Jejím úkolem je napravit reputaci Polární záře a učinit z ní nejúžasnější romantický hotel s útulnou atmosférou. Naráží zde na pohledného barmana a "agenta v přestrojení" Alexe, který na Island též přijel se zlomeným srdcem a s dotěrnou větou, že: Hodného převálcují. Co je na tom špatného být hodný? Ovšem kde je ta hranice, kdy říct ne, aby vás lidé jen nevyužívali?

Pokud někdo z vás byl na Islandu - já se tam chystám - tak víte, že je to drsná země s proměnlivým počasím a panenskou přírodou. Lidé se zde řídí heslem: Thetta reddast - všechno dobře dopadne. Život je zde totiž naučil věřit, že si poradí. Vždyť sou to potomci statečných Vikingů.

Každému je jasné, jak celý příběh dopadne a kdo četl mé recenze předchozích knih, tak ví, že si vždy chválím autorčin smysl pro delikátnost otázky používání ochrany při sexu. A v této knize musím vyzdvihnout i naprosto neskutečný popis milostné scény mezi Lucy a Alexe, která patří mezi mé vlastní top a mým snem, který doufám se někdy splní, která slečna by odolala teplým dekám a měkoučkým polštářům před plápolajícím ohněm v krbu, venku tma a padající sníh, svíčky všude kolem a vy jste v náruči úžasného muže, pro kterého jste v tu chvíli středem vesmíru.
Zkrátka, chcete si, dámy, pořádně zasnít? Pak sáhněte po téhle knížce. Nebudete litovat a sami si budete vrnět nad touto romantikou a vášní. Já teda vrněla jak kotě.

dom.ini
09.12.2021 5 z 5

Tuhle romantickou sérii mám strašně ráda, každá kniha Vás přesně přenese na místo, kde se odehrává a okouzlí Vás jeho atmosférou. A ani v tomto případě tomu nebylo jinak. Kouzelná atmosféra Islandu tady byla krásné vylíčená, že jsem měla chuť hned tam, kupovat letenky :) Dokonale jsem se naladila na dlouhé zimní večery, které nás teď čekají. Romantická linka je sice předvídatelná a opravdu sladká, ale v těchto knížkách mi to nevadí. Rozhodně doporučuji jako odpočinkové útulné čtení.

strippedd
08.12.2021 2 z 5

(SPOILER) Neurazí, ale ani nenadchne. Prostředí na jedničku, hned by tam člověk chtěl vycestovat. Zápletka už slabší a předvídatelná. Po asi padesátém zopakování "ja jsem šéfka" jsem to chtěla mít za sebou...občas jsem i přeskočila řádky, ale závěr milý.

Zuzanak4
05.12.2021 5 z 5

Kouzelné, trochu mi to připomnělo knihu Můj grónský rok, která je svým laděním podobná. Hra s tím, že to, co se nejdřív zdá jako romantika, nemusí být taková výhra, ale zvládnout se dá vše.

Lucie311
05.12.2021 4 z 5

Opět kouzelný příběh. Nebyl úplně nejlepší ze všech co jsem od autorky četla ale byl moc pěkný.

Sigurd_Lesandi
05.12.2021 4 z 5

Neměl jsem od hotýlku velká očekávání, ale jsem moc příjemně překvapen.
Že se jedná o oddychové čtení, je jasné. To mě právě krapet děsilo, protože mnoho podobných knih hraje pouze na přeslazenou, umělou romantiku. Hotýlek má ale hlavu i patu.
Lucy byla skvělá hrdinka. Bylo na ní vidět trauma, které si skrze vyhazov a rozchod protrpěla, ale taky odhodlání dát svůj život zase do pořádku. Dokázala si projít logickým vývojem a mě to bavilo sledovat.
Nejlepší na příběhu je, že autorka dokázala najít perfektní soulad mezi romantikou, prací v hotelu a prostředím Islandu. Všechno je v knize obsaženo v perfektní míře a příběh je tím krásně ucelený.
I vedlejší postavy byly propracované a celý hotel byl dobře vykreslený.
Jediné, co bych vyloženě vytkl je, že vzhledem k pozici, kterou měla Lucy ve své předešlé práci, bych čekal trochu jiný způsob řešení problémů v hotýlku. To se ale týká především začátku. Potom už to nabrala správný směr.
Celý příběh se mi líbil a rozhodně se vrhnu na další díly! Těším se, co mi vyberete příště.

Vlak7
03.12.2021 5 z 5

4. kniha v pořadí, 2. nejlepší příběh. Krásná oddechovka v zimním čase.

hanka9238
27.11.2021 1 z 5

Po přečtení hodnocení jsem teda čekala mnohem, mnohem víc.
Za mě nuda, ani jsem to nedočetla. Ani jsem nemusela, je mi jasné, jak vše dopadne.
Bohužel, i od oddechovky čekám trochu víc...

Alča25
21.11.2021 5 z 5

Krásná oddychová knížka na víkend. Mám moc ráda tuhle sérii romantických útěků a tenhle zatím považuji za nejlepší. Třeba je to i tím, že mě Island už dlouho láká.

PájaHája
20.11.2021 4 z 5

Oddychovka. Taková červená knihovna. Ale krb, svíčky, hřejivé deky a výhled do zasněžené krajiny a přírodní krásy Islandu, to mě bavilo.

martineden
10.11.2021 3 z 5

Romantika jako blázen a zároveň pozvánka na Island. Ale těch klišé u popisů milostných scén... To by snad i Stanislav Rudolf popsal líp.

Anitram8
08.11.2021 3 z 5

Hledala jsem nějakou oddechovku do pošmourného podzimu a protože jsem navíc nedávno byla na Islandu, šáhla jsem po této knize. Bylo to jednoduché, předvídatelné, ale já dostala přesně to,co jsem od této knihy čekala a jsem tak spokojená.

michaela2338
06.11.2021 2 z 5

Knihu jsem si půjčila díky kladnému hodnocení na databázi. Vyklubal se z toho turistický průvodce po Islandu a taky růžová romance, která si nezadá s Rosamunde Pilcher. Obávám se, že se nadšení nekonalo.

Martina157
05.11.2021 4 z 5

Příjemná oddechovka

Kája95
01.11.2021 4 z 5

Obálka úplně vyzývá k uvaření čaje a začtení se. Knížka je milá, čtivá. Jako oddychové čtení se dá určitě vřele doporučit. Asi každý hned ví, jak dej skončí, ale nevadí i takové čtení musí občas být. Příjemné

ikul
01.11.2021 5 z 5

Pět hvězdiček dávám za lehkost čtení, za exkurzi na Island a hygge styl. Romantický příběh do všeho hezky zapadá. Láká mě nejen navštívit Island, ale i další knihy v autorčině sérii Romantické útěky.

Kristulda
31.10.2021 5 z 5

Nenáročná romantická četba. U těchto knih mám ráda, že se dostanu na různá místa ve světě.

Maky1505
28.10.2021 5 z 5

Knížka u které člověk vypne a žije s hlavní hrdinou. Krásná knížka.

JáŠárka
22.10.2021 5 z 5

Lehká, nenáročná a čtivá romantika. Dej ubíhá pod rukama a když jste na konci, ani nevíte, jak jste se tam tak rychle dostali.

Knižnítoulky
16.10.2021 5 z 5

Autorka neobyčejně lehce a přesvědčivě popisuje prostředí, události, hygge styl. Nechybí lehké drama, zklamání, zamilování, záškodnictví, odhodlání, pochopení, profesionalita, přátelství atd. Uchvacující jsou vkládaná islandská slova, jako huggulegt, huldufólk, jólabókaflód a další. Knihu je možné bez pocitu studu či lačnosti po dalších událostech odložit, vrátit se k ní později a bez potíží pokračovat. Vyprávění je poklidné a až posledních málo stran čtenáře žene k dočtení knihy, aby zjistil, jaký konec příběh vykouzlí.