Hotýlek na Islandu

Hotýlek na Islandu
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/531461/bmid_hotylek-na-islandu-65c1e27d449c4.png 4 1968 1968

Zachumlejte se do hřejivé deky a vychutnejte si panenskou přírodu Islandu a útulnou atmosféru ve stylu hygge. Lucy nic nechybí, má dobrou práci v hotelu a přítele. Jenže stačí jedna nehoda a dostane padáka i kopačky. Její život je náhle v troskách, takže když jí personální agentura nabídne místo manažerky hotýlku Polární záře na Islandu, okamžitě přijme i přes to, že nesnáší zimu. Po příjezdu se nemůže zbavit dojmu, že to byla chyba. Lucy dělá, co může, ale má pocit, že se jí někdo snaží škodit. Jsou k ní kolegové upřímní? Navíc ji začíná zneklidňovat barman Alex. Mezi ním a Lucy to sice jiskří, ale záhy se ukáže, že skrývá nějaké tajemství... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: audiokniha , Cosmopolis

The Northern Lights Lodge , 2019

Interpreti: Veronika Lazorčáková

LuckaH2
30.05.2023 4 z 5

Po "náročných" knihách (Bolavá, Dlouhý krok do tmy, Ostrov...) jsem nutne potreboval knihu, kde ve chvíli, kdy zjistite první ženské a první mužské jméno, tušíte jak to dopadne:-) nejsem vůbec typicka čtenarka romantickych knih, ale tyhle se mi libi realiemi. Uz jsem cetla Hrad ve Skotsku, ale tady byla islandska krajina a zvyky ještě vic priblizene, za coz davam velke plus.

Mindy
21.05.2023 2 z 5

Takže - v první kapitole je představena ONA. Ve druhé kapitole je představen ON. A čtenář už tuší, jak to celé asi dopadne. Nastává chvilka rozhodování - je potřeba číst těch 350 stran? Co když to zrovna skončí jinak? Ale ne - dočetla jsem a bylo to přesně tak, jak jsem tušila po přečtení těch prvních sedmnácti stran.
Chtěla jsem si přečíst aspoň jednu knihu z této série a v knihovně jsem si namátkou vybrala tuto. A není to tedy nic pro mě. Já to hodnocení 83% moc nechápu, ale čtenářů, kteří mají rádi nenáročnou romantickou slaďárnu, je asi pořád dost.

Iris30
12.05.2023 5 z 5

Včera jsem dočetla a musím říct, že zatím nejlepší, líbilo se mi, že jiskření mezi oběma hlavními hrdiny bylo hned od začátku, a postupně se vyvíjelo.
V této knize si užijete vše, jak romantiku, tak zápletku a taky úžasné popisy výletů po Islandu, kdybych mohla, hned se sbalím a jedu.
Už se těším na další díl, zatím to mám tak, že s každým novým dílem roste chuť víc číst, řekla bych, že nové díly jsou lepší a lepší.

marketa2384
12.05.2023 4 z 5

První přečtená kniha od této autorky a musí říci, že příjemné a milé čtení na klidné večery na dovolené. Nic náročného a velmi mile mne to překvapilo. Tak si jen vystát řadu v knihovně na ostatní knihy ze série.

terinkha
01.05.2023 5 z 5

19/2023
Na Islandu jsem byla před šesti lety, takže na tenhle díl série jsem se vyloženě těšila. Popisy přírody byly nádherný a dost věrný (i když věřte mi, že Geysir nechrlí vodu tak často, jak to v knize vypadalo :-) ), Gullfoss je vážně tak dechberoucí místo, jak ho Julie popsala, koně hodně přátelský (jeden nám vlezl hlavou do auta) a polární záře, ta má v mém srdci místo už napořád
Chemie fungovala, vývoj postav parádní, Alex se mi líbil už v cukrárně, děj byl (!), happy end taky, co chcete víc od tohohle typu knihy?
Za mě plnej počet, už jen pro tu islandskou nostalgii :-)

Verunka566
01.05.2023 4 z 5

Je to fajn oddechovka na víkend. Strhávám jednu hvězdu, protože mi místy přišlo, že tu knihu nikdo před vydáním nečetl - byly tam překlepy, pak Gretschen na začátku je zrzka a za dalších pár stran pak tmavovláska

Atara16
29.04.2023 5 z 5

Krásná oddechovka na večer.

andrea5753
27.04.2023 5 z 5

Líbilo se mi to, není to sice žánr, který bych četla často, ale ráda ho do četby zařazuji. Příjemné a oddechové čtení, sympatičtí hlavní hrdinové a krásný popis krajiny.

kosátkoo
16.04.2023 1 z 5

Nemůžu tomu dát málo hvězdiček jen proto, že jde o primitivní četbu. Problém ale vidím v tom, že to bylo prostě strašně nudné.

marcela4160
12.04.2023 5 z 5

Opět milé a oddechové čtení. Číst knížky od paní Caplin je jako přikrýt se huňatou dekou a pít u toho horký čaj. Tak nějak bych vystihla pocit z knih, které jsem od ní četla. V této knize bylo od všeho tak akorát - atmosféry Islandu, vtipných příhod z hotelu i romantické zápletky.

studentice
10.04.2023 2 z 5

Tento díl mi úplně nesedl, ale velmi se mi zde líbily popisy krajiny na Islandu

TeaPeter
10.04.2023 4 z 5

Hezké, milé. Škoda, že děj na Islandu neskončil, ale přesunul se do "většího" světa. Nicméně pohádkovým zůstal až do poslední stránky.

aquaver
29.03.2023 5 z 5

Další krásný a miloučký příběh od autorky. Tuhle sérii prostě zbožňuju. Už se moc těším až se pustím do další knížky... jen si je musím šetřit, abych je neměla hned všechny přečtený :) Což je dost obtížní úkol. Určo doporučuji :)

aljoska83
26.03.2023 4 z 5

Přečetla jsem za víkend. Alex mi byl sympatický už v cukrárně, takže jsem byla mile překvapená, že zde dostala jeho postava svůj prostor. Bylo to útulné čtení :) hned bych se do hotýlku vydala.

katallinka
25.03.2023 4 z 5

Nádherná romantika, plná jídla a krásného prostředí. Navíc postavy tady byly naprosto dokonalé a neskutečně vtipné. Hned bych jela na dovolenou na Island do Polární záře.

Miriam
20.03.2023 5 z 5

Skvělá atmosféra, příjemné hřejivé teplo a sympatické postavy. Já jsem si čtení další knížky ze série "Romantické útěky" moc užila.

2509
19.03.2023 3 z 5

Pěkné, oddechové čtení.

kacaaba
18.03.2023 3 z 5

Oddechová romantika.
PS: díky přečtení této knihy jsem zabodovala ve vědomostním kvízu, takže i literatura pro ženy k něčemu dobrá je :D

Hanjimka
10.03.2023 4 z 5

Romantika, ale i to potřeba . A Island mě vždycky lákal.

Sarah11
06.03.2023 4 z 5

Z Cukrárny v Paříži jsem byla mírně zklamaná, ale tady už autorku opět poznávám. Kniha má úžasnou atmosféru, a protože Island je zatím jediná země z této série, kam bych se chtěla podívat, užila jsem si ji ještě o něco víc. Opět je tu propojení s předchozí knihou, tentokrát ale prostřednictvím mužského hrdiny, který si rozhodně také zasloužil najít svoji pravou lásku. Lucy byla sympatická hlavní hrdinka a s Alexem tvořili skvělou dvojici. Líbilo se mi, že ji podržel a byl jí oporou, ale zároveň jí dal prostor a respektoval její rozhodnutí.
A i když knihy v této sérii fungují podle stejné základní šablony (hlavní hrdinka si projde ošklivým rozchodem/nějakou těžkou situací v životě a rozhodne se utéct do zahraničí, kde potká svého prince na bílém koni), je fajn, že každá z těch žen má svou jedinečnou osobnost a nesplývají vám dohromady.