Hotýlek na Islandu

Hotýlek na Islandu
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/531461/bmid_hotylek-na-islandu-65c1e27d449c4.png 4 2082 2082

Zachumlejte se do hřejivé deky a vychutnejte si panenskou přírodu Islandu a útulnou atmosféru ve stylu hygge. Lucy nic nechybí, má dobrou práci v hotelu a přítele. Jenže stačí jedna nehoda a dostane padáka i kopačky. Její život je náhle v troskách, takže když jí personální agentura nabídne místo manažerky hotýlku Polární záře na Islandu, okamžitě přijme i přes to, že nesnáší zimu. Po příjezdu se nemůže zbavit dojmu, že to byla chyba. Lucy dělá, co může, ale má pocit, že se jí někdo snaží škodit. Jsou k ní kolegové upřímní? Navíc ji začíná zneklidňovat barman Alex. Mezi ním a Lucy to sice jiskří, ale záhy se ukáže, že skrývá nějaké tajemství... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: audiokniha , Cosmopolis

The Northern Lights Lodge, 2019

Interpreti: Veronika Lazorčáková

bee88maja
05.03.2023 4 z 5

Polární záře, ryby, humři, krevety, gejzír, koně, oheň, svíčky, ledovec a v neposlední řadě dvě srdce.

Vtipná příhoda z knihy mi připomněla vlastní zážitek z cesty po kanálech v Holandsku. Když Vám taková obyčejná ovce může takměř způsobit infarkt, srdce buší o závod, jsou to vteřiny, minuty a pak uslyšíte šťastné Beeee Beee a neslyšné žuchnutí kamene ze srdce to celé dokresluje.

Napada mne otázka: Jsou Islanďané opravdu tak živelní a nespoutaní, jak se o nich píše? Nebo si to pro jistotu budu muset zajet ověřit, a poznat na vlastní kůži? :)))

munka
05.03.2023 5 z 5

Prišla som tejto sérii na chuť a tak každý diel je pre mňa zážitkom. Romantika spojená s opisom krás Islandu sa mi veľmi páčila. Teším sa na ďalšiu knihu.

VladiKlaisner
02.03.2023 4 z 5

Po hygge v Dánsku a švýcarské čokoládě se dostávám s autorkou do země ledu a ohně, do hotýlku kde řádí islandští skřítci. Spolu procházíme krásnou nedotčenou krajinou, kocháme se polární září, gejzíry horkých pramenů, ochutnáme skvělé jídlo a seznámíme se s partou skvělých lidí.
Za mě zatím nejlepší knížka od Julie Caplin, i když té romantiky by na můj vkus mohlo být trochu méně.

Mychaela
26.02.2023 3 z 5

Neurazila, ale ani nijak nenadchla.
Island a atmosféra hotýlku byly vylíčeny přesvědčivě a lákavě, ale toť asi vše.
Romanťárny na odreagování mám ráda, ale tahle mě ničím nenadchla a chvílemi až nudila.
Asi potřebuju, aby i ty romanťárny šly aspoň trošku do hloubky a byly uvěřitelné...

marta14
25.02.2023 5 z 5

Zatím nejlepší kniha od autorky. Tohle mě hodně bavilo a všechny ty lidi jsem si hrozně oblíbila. Navíc to bylo moc čtivé. Doporučuji.

Lucie21352
23.02.2023 5 z 5

Toto je má druhá kniha ze série Romantické útěky a určitě nebude poslední. Líbí se mi "nevtíravá romance", kterou autorka začleňuje do svých knih. Nejlepší mi však přijde popis jednotlivých míst. Island jsem si díky této knize zamilovala a rozhodně bych ho někdy chtěla navštívit.

Nosorozec_91
22.02.2023 2 z 5

Já vám nevím, mě to teda moc neba.

Amneris
22.02.2023 4 z 5

Další kniha z série Romantické útěky, tentokrát z mrazivého Islandu. Oproti ostatním knihám Julie Caplin se tady nepeče, ale vaří a hlavně nechybí popis úžasné islandské přírody. I když nejsem úplně cílová milovník severských států, tak díky čtení jsem dostala chuť se na Island podívat. A právě proto mám knihy od Julie tak ráda, dokáže svým popisem míst udělat hotovou turistickou propagaci na jakékoliv místo na světě :-)

martina4103
15.02.2023 4 z 5

Moc krásná čtivá oddechovka.

lucy.sankova
05.02.2023 5 z 5

Tahle mě bavila malinko víc než předchozí knihy. Možná to bylo i tím zasněženým prostředím.
Samozřejmě od začátku tušíte jak celý příběh dopadne, ale i tak mě to malinko překvapilo.

LuckaDea
19.01.2023 4 z 5

Romantická oddechová knížka zasazená do krásného prostředí. Popis přírody byl super a téma zvelebování hotelu mě moc bavilo. V knize byly zajímavé i pasáže, které poukazovaly na zvyky a pověsti na Islandu. Z knížky byla úplně cítit ta jiná kultura. Knížka má sice předvídatelný děj a není v ní nijak složitá zápletka, celkově je ale kniha moc hezká.

knihomolka_eli
19.01.2023 5 z 5

Túto sériu milujem. Julie Caplin píše úžasne! Pri jej knihách si čitateľ zrelaxuje, oddýchne, zabaví sa a za každým spozná kus z ďalšej krajiny, v ktorej sa odohráva dej. Autorka veľa cestuje a cítiť to z každého riadku jej kníh.

Julie Caplin nás tentokrát zavedie na Island, do krajiny gejzírov a ľadu.
Lucy mala prácu snov, no po neskutočne zahanbujúcej situácii, ju prepustia z práce. Keďže nemá žiadne referencie od predchádzajúceho zamestnávateľa, musí vziať akúkoľvek prácu, ktorá sa jej naskytne. Preto prijíme miesto manažérky v hotelíku Polárna žiara na Islande. Hotel má neskutočne zlé recenzie a Lucy má čo robiť, aby z neho spravila lepšie miesto. Veľkú oporu má v kolegovi, barmanovi Alexovi, ale aj v niektorých ďalších kolegoch (Hekla, Elin, Brynja, Kristián). Nadväzuje nové priateľstvá. V hoteli sa začnú diať čudné veci. Očividne mu chce niekto uškodiť a Lucy musí prísť na to, kto a prečo to robí.
Lucy okrem toho prenasledujú aj démoni minulosti, odhodlá sa podeliť o svoje tajomstvá so svojím okolím? A čo pred ňou tají Alex?

Knižka sa mi veľmi páčila. Hotelík na Islande predstavoval pre Lucy nový štart do života a ja som jej držala palce. Stretla sa s mnohými situáciami, na ktoré reagovala rôzne a veľakrát ma jej riešenia pobavili. Veľmi pekné boli samozrejme aj opisy Islandu a páčili sa mi Lucyne výlety do okolia. Záver ma trochu prekvapil. Čakala som happy end v trošku inej verzii. Ale ani táto nebola zlá. Veď pocit domova nevytvára miesto, ale ľudia v ňom :)
Teším sa na ďalšie knižky zo série.

petraj30
16.01.2023 4 z 5

Příběh se mi líbil mnohem víc, než ten minulý. Jediné, co mě mrzí je, že se tu tolik nepeklo a nevařilo. Ale zůstává nádherný popis krajiny a okolí. Po přečtení mám velkou chuť nasednout na letadlo směr Island a hodit všechno za hlavu. To bylo opravdu dokonalé.
Lucy se mi moc líbila. Velice rychle se zocelila a stala se z ní sebevědomá žena, která si ví se vším rady. Ještě jsem čekala, že se tam objeví její staří známí a dojde k nějaké potyčce a vyříkání, ale nemůžu napsat, že by to příběhu chybělo. I tady se objevilo lehké drama s Alexem.
Opět se mi to velice líbilo a těším se na další díl.

jana0338
14.01.2023 4 z 5

Opět moc hezký příběh . Autorka zasadila do kouzelné krajiny a opět se mi sbíhaly sliny a měla jsem u čtení hlad při líčení všech těch dobrot , které kuchař připravoval .

jitka7326
07.01.2023 4 z 5

První letošní dočtená knížka. Nejsem typická cílovka, ale potřebovala jsem něco na odlehčení. Lucy mi byla sympatická. Na začátku byla hromádkou neštěstí a postupné ziskávala sebevědomí.Dozvěděla jsem se něco málo o životě na Islandu a místních zvycich.Knihu lze na chvíli odložit a zase se k ní vrátit, děj plyne lehce.

eliska2126
31.12.2022 4 z 5

Hotýlek na Islandu je opravdu milý příběh Lucy, která na začátku knihy vlivem okolností dostává padáka z velice prestižního hotelu a je nucena přijmout místo ředitelky hotelu na samotném Islandu.
Zde se setkává se spoustou skvělých lidí, kteří vytvoří tým a společně dokážou hotel opět postavit na nohy.

Lucy mi bylo ze začátku dost líto a byla jsem opravdu zvědavá, co se jí stalo, že ji z předchozí práce vyhodili. Ale jinak mi bylo sympatické její odhodlání. Alex mi byl také sympatický a jeho sbližování s Lucy (to není spoiler, všichni to tak nějak čekáme, ne? ) bylo pozvolné a romantické.

Přiznám se, že jsem ze začátku měla trochu problém se začíst a musela jsem si zvyknout na styl psaní. Ale ve finále se mi příběh líbil a určitě se brzo pustím do dalšího dílu.

Péťa.Š
30.12.2022 5 z 5

Pro mě tato knížka byla naprosto skvělá. Ano, bylo mi přibližně jasné, co se stane. Tato kniha byla moc čtivá, perfektně vtáhla do děje, skvělý popis atmosféry :) moc doporučuju jako oddychové čtení a této autorce dám mnohem více pozornosti :D

Hakate
28.12.2022 5 z 5

Velmi pěkný díl z mrazivého Islandu. Velmi pěkně vyzobrazeny krásy a mystika tohoto kraje.
S pěkným romantickým příběhem, sympaťákem Alexem, prima Lucy, ale také nástrahami vedení hotelu. Přátelský tým z Islandu je sympatický, milý a ta krajina... Velmi pěkně popsána. Máte pocit, že jste v té krásné zasněžené krajině s polární září nad hlavou a horkou čokoládou a kávou v ruce.
Tomuto dílu není co vytknout,
Hlavní postavy: sympatické
Vedlejší postavy: skvělé
Místo: nádhera
Krásná oddechovka ze severu.

Nikol1212
28.12.2022 4 z 5

Asi se chci jet podívat na Island :-D dobrá oddychovka, četla se pěkně.. Jen ten konec byl takovej nedotaženej...

Niu
18.12.2022 5 z 5

Co si přeji od těchto knížek s nádhernými obálkami, je přenést se na místa, o kterých jsou. Zažít a prožít tamní atmosféru, kulturu, ochutnat dobré jídlo, pochopit a seznámit se se zdejšími lidmi - hotýlek ve stylu hygge, zima, až to praští, plno sněhu, polární záře, speciality rozhodně jiné než ovar ze skopové hlavy (v detektivkách Indridasona), nádherná přátelství, která tam vznikla a samozřejmě konec, jaký se očekává. Ze začátku jsem měla trochu obavu, s jakými starostmi Lucy odjíždí, umocněno ještě setkáním s Clivem a Bobem, ale naštěstí (pro mne) se příběh neutápěl v komplikovaných zápletkách a já jsem za to vděčná. Chtěla jsem jen odpočinkovou oddechovku ke sněhu a mrázu za oknem a k hrnku teplého čaje.