Iluze pravdy

Iluze pravdy
https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415170/bmid_iluze-pravdy-tqd-415170.png 4 55 55

V nedaleké budoucnosti je šéf odboru kybernetické kriminálky, plukovník Marek, téměř proti své vůli zatažen do spletité hry, v níž zjišťuje, že pravda prakticky neexistuje. Že téměř všechno, co se dá najít na internetu, prochází důslednou kontrolou, úpravami a zkreslováním. Kam až může zajít manipulace s informacemi?

jahlina
01.07.2019 4 z 5

Dobře napsaný krimithriler z českého prostředí. Uvěřitelné. Čtivé.

Bobina74
21.06.2019 4 z 5

Po Mlýnu další skvělé čtení. Pan Vaněček mě prostě baví. Více v recenzi od Kniha za knihou.

Luisa73
21.06.2019 4 z 5

Rychlý spád, jednodušší děj, ale hlavně téma, které se dotýká nás všech. Po přečtení této knihy se člověk musí zamyslet, jestli se to doopravdy netýká I nás. Je pravda to co se píše, co nám noviny, internet a další média servírují pod nos, nebo je to jen upravená verze? Oddechové čtení, přečteno za jeden večer.

Danago
19.06.2019 3 z 5

Téma příběhu je moc dobře vymyšlené až znepokojující, že by to opravdu tak mohlo být. Zpracování je typicky české, musí se s tím počítat. Je to poznat . Přesto mě to hodně bavilo. Kniha má rychlý spád. Několik zajímavých zvratů. A opravdu na mě působí téma věrohodně a znepokojivě. Přečteno za jeden večer.

a.k
18.06.2019 3 z 5

Celková zápletka mě bavila. Příběh je napsaný jednoduše, s triviálními dialogy. Byla jsem zvědavá, kam až se při pátrání hlavní postavy dostanou i jakým způsobem přelstí záporáky. Vyprávění má rychlé tempo až na úkor lepšího vykreslení charakteru postav. Rozsahem i zpracováním hodnotím jako příjemnou oddychovku.