Chladnokrvne

Chladnokrvne
https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413636/bmid_chladnokrvne-VAH-413636.jpg 4 2653 2653

Chladné londýnske ráno. Veľký kufor, ktorý vyplavila Temža. Detektív šéfinšpektor Erika Fosterová a jej kolegyňa Mossová už tušia, že ich vnútri čaká nepríjemné prekvapenie… Ale na to, čo naozaj nájdu, keď sa im zhrdzavený kufor podarí po niekoľkých márnych pokusoch otvoriť, nemôže byť pripravený nikto… Hoci to nie je prvýkrát, keď detektív šéfinšpektor Erika Fosterová čelí brutálnej vražde, kufor s rozrezaným telom mladého muža vyplavený na breh Temže ju šokuje. Pred dvoma týždňami bolo navyše nájdené v podobnom kufri telo mladej ženy. Je to len náhoda alebo sa Erika a jej tím budú musieť opäť postaviť sériovému vrahovi? A čo ďalšie prípady, ktoré sa stali v inom okrese a za iných okolností? Môžu sa aj u nich nájsť nejaké spoločné znaky s prípadom tiel v kufroch?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Cosmopolis

Cold Blood , 2017

terkezka
24.02.2020 4 z 5

Po předchozích případech Eriky mě tento bavil asi nejmíň, ale i tak skvěla kniha. 90%

Marcik7
19.02.2020 5 z 5

Další případ Eriky Fosterové, tentokrát s dost krutými detaily, přesto skvěle napsaný. Určitě doporučuji.

molisa
16.02.2020 5 z 5

Kniha se četla sama, jako ostatní knihy tohoto autora.

Klaara.cz
16.02.2020 5 z 5

Skvělá detektivka, určitě doporučuji.

Kája95
09.02.2020 4 z 5

Čtivé, tato knížka od Bryndzy se mi líbila zatím nejvíce

DominaCZ
09.02.2020 3 z 5

No, takže jako, moje jeho poprvé. Vyšetřovací chvíle mě tradičně nezajímaly, tuny kydů okolo mě nebraly. Četla jsem jen to duo.

Ta kniha mohla být klidně jen o nich, to bylo dobré, byť poněkud přehnanější.
ŤUKY ŤUK popelníčkem do obličeje a nosu a stříkance jsou v"elegantním oblouku až na stropě" ? ....Tak určo.

No, jinak jsem nepobrala, proč do půlky knihy zjistíme jak se to dělo a od půlky se nevrátíme zpět, kde se ta těla najdou najdou a my krok po kroku v tom pátrání jakože zjišťujem "jak to bylo". My u tý vraždy byli, my už přece víme jak to bylo ... To jsem jako nepobrala no.

Jinak mně vraždy a to motání se kolem, natož životy a nějaký sténání Fosterový ve snu za holčičkou, kterou dala pryč nebo závislost na fetu jinýho vyšetřovatele nic neříká.
Takže pro mě osobně nic extra, ale čtivý to je.
Střed.
Ani pro mě osobně nemá žádný kouzlo přimotávat tam Slovensko. Trochu vlezdoprdelismus bych řekla, ale tak pro cizince to třeba kouzlo má.

monika6035
05.02.2020 5 z 5

Za mě opět super

Dashmo
04.02.2020 5 z 5

Tak toto akoby ani nepisal Bryndza.mne sa to bohovsky páčilo.príbeh mal neskutočný spád, konečne tie trapne dialógy zmizli, perfektné vsuvky Niny a koniec bol veľmi napínavý.

Warty
01.02.2020 4 z 5

Jako vždy velmi dobře a napínavě napsané. Další případ Eriky nezklamal a už se těším na další.

gordon13
01.02.2020 5 z 5

Líbilo, pěkný díl, plusové body dávám i nepřehnanému konci, akorát ta Erika mi nevím proč občas leze na nervy :-)

Simstr
29.01.2020 4 z 5

Velice čtivá knížka, ale opravdu nechápu postavu Niny. Konec s únosem dětí už byl dost i na mě a kroutila jsem hlavou... Knihu přelouskáte za jedno odpoledne. Účel splnila. Přečtu si s chutí i poslední díl této série.

ilčidlo
26.01.2020 4 z 5

Zase čtivá a napínavá detektivka

Prateri
26.01.2020 4 z 5

Vyhýbám se knihám, kde znám pachatele a jeho důvody ke zločinu. A o drogách taky číst nemusím, jsou mi odporný i na papíře. V tom případě bych knihu Chladnokrevně měla minout bez povšimnutí. Než jsem si uvědomila, že tohle teda vlastně né, tak jsem měla dvě třetiny knihy za sebou. Eriku mám ráda i její kolegy. Vyšetřování je napínavé a doufáte, že třeba všechno dobře skončí.

NADEI
26.01.2020 4 z 5

Hodně dobré čtení , ale chladným vás asi žádná stránka nenechá.

TulipB
23.01.2020 4 z 5

Drsná a čtivá kniha, která má spád.

SilvaK
20.01.2020 5 z 5

Knihy s Erikou Fosterovou mám rada, ale teraz to pre mňa už bolo trochu príliš...

Garfi
20.01.2020 3 z 5

Jako...čte se to dobře, o tom žádná. Má to však háček v tom, že se mi zdá to celé běsnění a vraždění tentokrát nějak nechutnější a víc přitažené za vlasy. Dále bude komentář obsahovat SPOILERY. Celou dobu nechápu motivaci Niny, to že je týpek svalnatý a blond ji donutí rozmlátit náhodně sraženému chodci hlavu na kaši? No nevím...Pak scéna, kdy si dvojice vrahů donese do bytu mrtvoly a tam je v kuchyni porcují...Troufám si tak myslet, že by z toho byl asi trochu čurbes a asi by se to nezvládlo běžným kuchyňským nožem...
Zcela překvapivě mi tentokrát byla sympatická Erika a to hlavně po scéně se svou sestrou na hřbitově, kdy na chvíli přestala být nepostradatelný "super polda" a konečně projevila trochu lidskou stránku.

Terectioncandy1
19.01.2020 5 z 5

Možná budu jedna z mála, ale musím říct, že se mi tenhle díl zatím líbil úplně nejvíc. Průběh vyšetřování mě bavil, Ninu jsem si zamilovala, Maxovi jsem přála jen to nejhorší... Vzbudilo to ve mně přesně takové emoce, jaké jsem od toho očekávala a fakt bych tomu nic nevytkla. Takže super a těším se, až se pustím do dalšího dílu :-)

michaelaaa5
19.01.2020 4 z 5

Kniha byla opravdu chladnokrevná až příliš. Vraha jsme znali již od začátku, což pro mě nebylo až tak napínavé, ale jinak super detektivka.

Anna27
18.01.2020 4 z 5

I přesto, že mi téma drog a rozsekaných lidí hodně vadí, tak tohle byl nejnapínavější díl série. Robert dobře popsal, jak dokáží drogy úplně změnit osobnost, no a závěr knihy mě totálně dostal. To byla síla. Akorát mě mrzí, že tam teď nebyl Peterson. V příběhu mi chyběl.