Chladnokrvne

Chladnokrvne
https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413636/bmid_chladnokrvne-VAH-413636.jpg 4 2653 2653

Chladné londýnske ráno. Veľký kufor, ktorý vyplavila Temža. Detektív šéfinšpektor Erika Fosterová a jej kolegyňa Mossová už tušia, že ich vnútri čaká nepríjemné prekvapenie… Ale na to, čo naozaj nájdu, keď sa im zhrdzavený kufor podarí po niekoľkých márnych pokusoch otvoriť, nemôže byť pripravený nikto… Hoci to nie je prvýkrát, keď detektív šéfinšpektor Erika Fosterová čelí brutálnej vražde, kufor s rozrezaným telom mladého muža vyplavený na breh Temže ju šokuje. Pred dvoma týždňami bolo navyše nájdené v podobnom kufri telo mladej ženy. Je to len náhoda alebo sa Erika a jej tím budú musieť opäť postaviť sériovému vrahovi? A čo ďalšie prípady, ktoré sa stali v inom okrese a za iných okolností? Môžu sa aj u nich nájsť nejaké spoločné znaky s prípadom tiel v kufroch?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Cosmopolis

Cold Blood , 2017

MP17
30.10.2019 2 z 5

Robert Bryndza už seká knihy jako Baťa cvičky a je to docela znát. Kniha působí dost roztříštěně, děj nemá kdovíjaký spád a některé dějové linky jsou zcela zbytečné.

Aleen
28.10.2019 5 z 5

Hezky se mi Bryndzovy knihy čtou...Vždy jsou napínavé, po stránce vyšetřování, ale i po stránce Eričina přístupu k práci a hlavně nadřízeným....Někdy bych takovou podřízenou asi zabila, ale ona má prostě takové procento vyřešených vražd, že ji ledacos odpustím....Případ byl spletitý a zajímavý, prostě opět spokojenost. Když beru do ruky jeho knihy, jsem v klidu, protože vím, co chci a to také dostanu - dobře napsanou detektivku. A to vůbec není málo.

Pav
25.10.2019 5 z 5

Trochu drsnější, než jsem u autora zvyklá, ale opět skvělé.

petrpospa
24.10.2019 4 z 5

Je třeba zrýt záhony...
My, starší lidé se probouzíme brzy ráno a tak než mi začne pracovní sobota na zahradě, něco si přečtu. A Bryndza vůbec není špatný...
Příběh ze zamlženého Londýna má spád hned od začátku a nese sebou i jasné československé stopy - babu od Tatier a kufry z Kazeta.
...ještě pár stránek, než se zvedne podzimní mlha i u nás a pak jdu rýt ty záhony...
Musím uznat, že Bryndza píše fakt dobře. A podle hodnocení to netvrdím jen já. Má to logiku a takový spád, ani jsem si nevšiml, že už je poledne. Oběd. Halušky s brynzou a slaninou....
Takhle prežraný nemůžu rýt, to bych to hodil do brázdy. Takže jen pár stránek, než mi slehne...
Fosterová je skoro normální ženská a navíc má čich policajta a správně prořízlou hubu, pardon, pusu. Jediné co mě na ni štve je to, že je workoholička. Stejně jako ta známá paní s hráběmi, co jí vidim oknem na zahradu...
Vůbec jsem si neuvědomil, jak brzy se v této roční době stmívá. Naštěstí se dá rýt i při světle žárovky na garáži. Fosterová mezitím dostane lekci a samozřejmě dotáhne případ do vítězného konce. Ten je sice trošku efektně filmový, ale to je snad jediné drobné minus této knihy.
A přitom ještě není ani půlnoc!
Je třeba zrýt záhony...

Lena79
22.10.2019 5 z 5

Trochu mi to připomnělo stylem psaní knihy M. H. Clark, tedy pohled na věc z obou stran. Jak z pohledu policie, tak z pohledu pachatele. Mám knihy od Bryndzy ráda a tato není výjimkou. Líbila se mi. Ikdyž.., některým postavám z příběhu bych dala pár facek.

novina
21.10.2019 5 z 5

Opět napínavé čtení, skvělá Erika Fosterová a její tým. Konec s dvojčátkami jsem trochu předpokládala, ale i tak se mi to moc líbilo a nemohla jsem se od knížky odtrhnout.

nevřelka
20.10.2019 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, celkově mě příběh vzal za srdce a i párkrát ukápla slza. S citem a hlavně realisticky popsaný nerovnocenný vztah mezi mužem a ženou, Eriky mi bylo tak líto, ale život se s nikým nemazlí.

Fillipa
16.10.2019 2 z 5

Vypůjčeno od *pepa4081* pachatelé mi byli odporní (ona navíc úplně blbá), příliš místa bylo věnováno událostem z pohledu vrahů, nebyla mi extra sympatická ani žádná z kladných postav a Erika už mne spíš štvala. Loučím se s autorem 2*

pepa4081
16.10.2019 2 z 5

Kniha Chladnokrevně mne bohužel nechala chladným. (Na rozdíl od skvělého románu Trumana Capota.) Předešlé knihy R. Bryndzy se mi líbily více. Že mi pachatelé byli odporní (ona navíc úplně blbá), je určitě v pořádku, ale nevím proč, tentokrát mi nebyla příliš sympatická ani žádná z kladných postav a Erika už mne spíš štvala. Možná to je tím, že bylo tolik místa věnováno událostem z pohledu vrahů nebo proto, že předešlé dvě knihy byly od M. Connellyho a A. Marsons, takže jsem měl hodně vysoko nasazenou čtenářskou laťku. Hodně nevysvětlených detailů, zbytečná návštěva Slovenska, stagnující děj, prostě to není ono. Tentokrát hodnotím pouze jako průměrnou detektivku.

šipek
10.10.2019 4 z 5

Tak knihy od tohoto autora se velice dobře čtou, jsou napínavé a mají spád. Čtenář se nenudí a velice rychle je na konci knížky. Trošku mě zarazilo a přišlo mi až neskutečné jak můžou být lidé zmanipulovaní a ovladatelní. Také zde nahlédneme do osobního života inspektorky Eriky Fosterové.

Casmé
10.10.2019 4 z 5

Zdravím, jsem Casmé a ráda bych se podělila o svůj názor na tuto knihu.
Knize dávám ★★★★ a hned si povíme proč.

✔✔✔✔
►Děj je napínavý a vcelku rychlý. Kniha vás dokáže vtáhnout a nutí vás číst dál.
►Líbí se mi postupné odkrývání vrstev, jednou za čas přijde nový úhel pohledu a nová skutečnost, která najednou otevře a vysvětlí mnoho předešlých otázek.
►Osobně se mi velice líbil konec, sice byl poněkud předvídatelný, ale skvěle to celé uzavřel a osobně jsem si živě představila tu atmosféru a prostředí, které autor nastínil.
►Ať si každý říká co chce, miluji knihy se spoustou násilí a krve a to tato kniha splňuje dokonale. Navíc je krásně vidět jak slepý člověk je a co dokáže odpustit, když je zamilovaný.

✘✘
►Děj byl občas předvídatelný a nebo se až moc táhl, ale nikdy to nebylo na takové úrovni, abych měla chuť knihu odložit.
►Za mě tu bylo dost vedlejších příběhů, které byli občas na škodu. Někdy mi trvalo než mi došlo, která postava vlastně mluví a kdo že to je a někdy se vedlejší příběh probíral tak dlouho, že jsem koukala na další stránky, kdy už začne kapitola o tom hlavním.

Pokud milujete krváky a násilí určitě doporučuji tuhle knihu přečíst. I když se zdá někdy zdlouhavá, tak nezklame. Velmi ráda sáhnu i po jiných detektivkách od tohoto autora.

♄ Casmé ♄

111moni
09.10.2019 3 z 5

Dalšī z přīpadů Etiky Fosterové,schéma příběhu je předvídatelné, nalezené tělo,místo činu,Erika,odvolání Eriky, a její návrat na scēnu.Nicméně obsah je tentokrát tvrdší a podrobněji popisovany zločiny,stejně, jako se podrobněji pouští do soukromého života Eriky.Řekla bych,že tato kniha je jinà svou přīmočarostí,kdy čtenáři znají pachatelé,jeho kroky a odhadují postupně, kdy a za jakých okolností budou dopadeni.

HelinkaS
04.10.2019 5 z 5

Super napínavý příběh.

85098211
02.10.2019 5 z 5

I v tomto dalším případu s Erikou Fosterovou se setkáme s brutálním, chladnokrevným zabijákem, který ale na všechno není sám, protože si (fakt parádně) zmanipuloval svoji přítelkyni. Autor tentokrát nechává doslova téct potoky krve, až je to nechutné, i když se obávám, že to je jeho záměr. Přitom já osobně dávám přednost (víceméně) klasickým detektivkám. No, ale nedá se nic dělat, protože autorovy knihy jsem si i přesto hodně oblíbila a doufám, že jich ještě napíše celou řádku ;-). V tomto příběhu se koná jedna velká jízda, čtenář si v podstatě vůbec nemá šanci vydechnout, vraždy jdou v rychlém sledu za sebou a konec je sice silně přitažený za vlasy a pochybuji, že by se tak v reálu mohl stát, ale je opravdu grandiózně napsaný. Za to všechno dávám i přes tyto "nepatrné" výtky plný počet a těším se na další případ...

Schamila
01.10.2019 4 z 5

Hm, tak to teda má trefný název, ono to fakt bylo chladnokrevně a hooodně. Bezva napětí, zase se muselo číst a číst až na konec.... zkrátka fajnééééé

Páájinka
29.09.2019 5 z 5

Opět skvělé čtení. Čeká mě polední díl

Opatov
28.09.2019 5 z 5

Četla jsem i předchozí díly. Temné hlubiny byly trochu zklamáním, ale další díly se mi líbily. Začínám se na tuhle sérii těšit. Chladnokrevně mělo spád a líbil se mi i konec. Určitě sérii doporučuji, jednotlivé díly mají dobrou zápletku a potřebnou dávku napětí. Jako bonus zdařilé obálky.

Pája699
27.09.2019 4 z 5

Pan Bryndza prostě umí psát a vymyslel super sérii detekticních příběhů. Knížka se opět četla sama, jedních dechem. Bohužel v tomto díle mi tam chybělo takové to napětí a vyšetřování, než se vrah odhalí, jelikož brzy víme, kdo je za zločiny odpovědný. Ale určitě doporučuji dalším čtenářům. Každý si tam najde to svoje.

jprst
13.09.2019 5 z 5

Ne všechny detektivky této série se podle mě autorovi povedly, ale tato rozhodně ano, stojí za přečtení.

J.x
13.09.2019 5 z 5

Za mě opět úžasný čtení, knížka, která se mi dobře čte od prvního písmenka. Prolínání osobního života a detektivního příběhu se mi moc líbí. Těším se na další knížku.