Chladnokrvne

Chladnokrvne
https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413636/bmid_chladnokrvne-VAH-413636.jpg 4 2653 2653

Chladné londýnske ráno. Veľký kufor, ktorý vyplavila Temža. Detektív šéfinšpektor Erika Fosterová a jej kolegyňa Mossová už tušia, že ich vnútri čaká nepríjemné prekvapenie… Ale na to, čo naozaj nájdu, keď sa im zhrdzavený kufor podarí po niekoľkých márnych pokusoch otvoriť, nemôže byť pripravený nikto… Hoci to nie je prvýkrát, keď detektív šéfinšpektor Erika Fosterová čelí brutálnej vražde, kufor s rozrezaným telom mladého muža vyplavený na breh Temže ju šokuje. Pred dvoma týždňami bolo navyše nájdené v podobnom kufri telo mladej ženy. Je to len náhoda alebo sa Erika a jej tím budú musieť opäť postaviť sériovému vrahovi? A čo ďalšie prípady, ktoré sa stali v inom okrese a za iných okolností? Môžu sa aj u nich nájsť nejaké spoločné znaky s prípadom tiel v kufroch?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Cosmopolis

Cold Blood , 2017

oleg
13.01.2020 5 z 5

Opět rychle přečteno,zajímavé,drsné.čtivé....

begoni
11.01.2020 3 z 5

S některými autory to mám jako s jídlem. I když je to dobrota, někdy se toho přejím...
Takže hodně brynzy (i Bryndzy) mi neudělalo dobře. Je to již několikátá jeho kniha, co jsem četla a něčím mi přijdou podobné. A té krve bylo již příliš.
Dávám si tedy pauzu...

wooloong
10.01.2020 4 z 5

Téměř paralelně můžeme sledovat nejen vyšetřování série vražd, ale i jejich "výrobu". Zajímavý je i vývoj nebo spíš pád dvou vrahů. Přesto mi v knížce ještě něco málo chybělo. Především dovysvětlení některých vedlejších linek týkajících se matky Maxe.

capricornus
07.01.2020 4 z 5

Podle mě nejlepší kniha o Erice Fosterové. Výborně napsané. Inspiroval se autor skutečným případem Otýlie Vranské???

Knihomolka97
06.01.2020 5 z 5

I když dávám přednost tomu, když se pachatel odkrývá postupně a tady se ví brzo, kdo za tím stojí, moc se mi to líbilo. Výborné. Je to má první kniha od autora a určitě ne poslední.

bookfan
30.12.2019 4 z 5

Je to už několikátá kniha od Bryndzy, kterou jsem četla (v blízkém okolí mám osobu, která si jeho knihy oblíbila a půjčuje mi je). Líbila se mi zatím nejvíc, i když zde vůbec nejde o to, přijít na to, kdo je vrah. SPOILER Pachatel(é) jsou velmi brzy zjevní. Přesto je kniha napínavá a dobře se čte, líbilo se mi také, že čtenář může nahlédnout do mysli pachatele. Uvítala bych, kdyby víc prostoru dostal i větší "pošuk" z obou zločinců. "Zajímavá persona" je i jeho matka. Krve je v příběhu spousty, ale o nic krutější než v jiných detektivkách to myslím není - oběti to mají celkem rychle za sebou a porcuje se až potom. Trošku mi vadí, že autor knihu nazval stejně, jako se jmenuje mnohem hodnotnější dílo od Trumana Capoteho. To se mi zdá být nevhodné. Ale jinak dobrá oddechovka na rychlé přečtení.

JessieEx
30.12.2019 4 z 5

Výtky, které jsem vůči Bryndzovi měla u předešlých dílů stále přetrvávají (nesympatická Erika, politická korektnost, každá druhá postava homosexuál, nechutné scény...) I přesto mě Chladnokrevně moc bavilo. Erika projevila trochu lidskosti a jsem ráda, že se vrátil i Paul Marsh, ačkoliv to s ním nedopadlo tak, jak jsem od začátku série (!) doufala. Niny mi nebylo líto ani trochu. Prozrazení pachatele v první půlce knížky mi nevadilo. Napětí to neubralo. Těch pár kapitol psaných jako deník Niny mi připadalo zbytečných. Autor se měl držet stejného formátu od začátku.
Po minulém díle jsem říkala, že Chladnokrevně bude moje poslední Erika Fosterová. Zatím určitě ano, jelikož autor začal s novou sérií (Kanibala z Nine Elms si chci samozřejmě taky přečíst a obě série porovnat, stále doufám, že Bryndza přijde s něčím inovativním), sám ale slíbil i pokračování Eriky, já ale ještě nevím, jestli budu chtít být u toho...

Skalara
25.12.2019 4 z 5

Dobrý Bryndza, ale zatím mi přišla nejslabší ta kniha :) Každopádně na smrtící tajnosti a další knihu se od něj vrhnu :)

Saša57
21.12.2019 5 z 5

Kniha byla výborná. Kniha mě moc bavila a měl jsem jí přečtenou za tři dny. Mohu jen doporučit.

Drahuš
19.12.2019 5 z 5

Opět čtivé, napínavé, skvělé. Žádná kniha od autora mě zatím nezklamala. Jen tak dál....

EvikU.
19.12.2019 4 z 5

Líbila se mi. ALE. V tomhle díle mi něco chybělo. Myslím si, že předešlý dva díly byly povedenější. Ale jinak dobrý. Samozřejmě konec jsem musela dočíst i když už jsem chtěla jít spát.

SPOILER: Hrozně mi lezla na nervy Erika. S Pettersonem se rozešla proč? S dalším policajtem skoro spala proč? A když je nemocná tak nikdo jiný od policie s případem nehne ani trochu. Musí zase přijít ona aby to vyřešila. A propo myslela jsem, že v této knize nezahrne autor gaye, ale jo... zase byl na str. 258 a posléze je to jedna z obětí.

Poslední díl si přečtu, ale za mě trochu zklamání.

Ethys
15.12.2019 4 z 5

Moje první kniha od autora, určitě si přečtu další. Místy byl na me popis teda moc krvavý, ale zkousla jsem to.

MartulkaS
11.12.2019 4 z 5

Další super díl :)

Arsi
09.12.2019 5 z 5

Autor opět nezklamal. Napínavé, čtivé.

Mininka
09.12.2019 5 z 5

Místy mi běhal mráz po zádech a některé části ve mně zanechávali zlý pocit, ale jako vždy - skvělé čtení! Přečteno během jednoho dne, tak jsem se od ní nemohla odtrhnout!

kuky921
29.11.2019 4 z 5

Čtivá detektivka, která byla ke konci už moc překombinovaná. Je to má třetí knížka tohoto autora a myslím, že si od něj dám delší pauzu.

Matkaknihomolka
28.11.2019 5 z 5

Budu se opakovat. Stejne jako ostatni knihy autora. Opet chvalim, napinave, zvrhle, skvele napsane.

klarence
21.11.2019 3 z 5

kniha se četla dobře, Erika Fosterová mě baví, ale celkově příběh už tak skvělý nebyl

Glivuska
13.11.2019 4 z 5

Knížka se mi líbila, jsem na autorův styl již zvyklá. Hodnotím 4 hvězdičkami, protože tentokrát pro mě děj nebyl tolik napínavý, asi to bylo tím, že policie věděla už poměrně dlouho, kdo zločiny provádí a čtenář pouze čekal na chycení.

Nikyna8
08.11.2019 5 z 5

Další pěkná kniha od tohoto spisovatele.