Do posledního dechu

Do posledního dechu
https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/371299/bmid_do-posledniho-dechu-Wxx-371299.jpg 5 2882 2882

Mělo to být vysněné rande… Šaty nasáklé krví, víčka násilně zavřená. Tak vypadá mrtvá dívka v kontejneru. Detektiv šéfinspektor Erika Fosterová je na místě nálezu jako první. Problém ovšem je, že to není její případ. Nejprve si musí zajistit místo ve vyšetřovacím týmu, přesto se Erika rovnou vrhne do práce – a odhalí souvislost s jinou nevyřešenou vraždou. Obě oběti se našly ve stejném prostředí a zemřely stejným způsobem. Navíc si obě smluvily schůzku po internetu… Kdo se skrývá za falešnými profily na Facebooku a láká naivní mladé ženy na schůzku? Jak chytí Erika vraha, který vlastně existuje jen virtuálně?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Cosmopolis

Last Breath , 2017

katy87
08.04.2020 3 z 5

Opět další díl, který hodnotím naprosto průměrně. Erika se hned na začátek vecpe tam, kde nemá co dělat (vyšetřování vede někdo jiný) a všeobecně se (i k Petersonovi) chová nesnesitelně. Jinak dobře se to četlo, závěr mě bohužel nudil. Na těchto knížkách mi všeobecně chybí nějaká promyšlenost. Autor v závěrečných poznámkách sám přiznal, že knihu vymýšlel tak nějak za pochodu (přesnou formulaci si nepamatuji) - to odpovídá :-).

Alienn
07.04.2020 5 z 5

Další velmi povedený případ mé oblíbené inspektorky. Opět se poměrně záhy dozvídáme pachatele, ale to knize vůbec nic neubírá. Moc se mi líbí prostřídávání kapitol - inspektorka x pachatel. Celá série je tak neuvěřitelně čtivá, že jí člověk jen nerad odkládá.

gaaabi
31.03.2020 5 z 5

Tak v pořadí čtvrtá a pro mě nejlepší z Bryndzy. Sice trochu Žena v kleci, s úchylným vrahem vše plánujeme a prožíváme současně, je tu i děsivý pes a překrásný detektiv Peterson (a dokonce zraněný), ale všechno už stejně bylo vymyšleno. Pro mě dobrá kombinace a 5 hvězd.

TomHr
25.03.2020 3 z 5

Pan autor má spisovatelské řemeslo v malíčku. Dobře ví, jak čtenáře vtáhnout do příběhu, jak střídat rytmus a pracovat se spádem děje. Jazykem píše čtivým, nepříliš vyumělkovaným. Nicméně správná detektivka by měla mít ještě něco navíc. Detektivní práce je v knize tak trochu odsunuta na druhou kolej a omezuje se prakticky jen na zkoumání kamerových záznamů. O to větší prostor se spotřebuje na politikaření v policejním sboru a na permanentní Eričinu přednasranost, která, dlužno říci, tady přece jen trochu polevuje. Ano, kniha čtenáře jistě chytne, příběh a závěr si každý užije, ale je to takové nějaké... průměrné.

DominaCZ
16.03.2020 odpad!

Nečekaně dobré, ALE !!! SPOILER
nas*alo mě, že se sčuchla s Petersonem, fakt že jo.Trochu popijou, a už se musej ojet. Trapný.
KONEC.

prezident68
11.03.2020 5 z 5

autor opäť nesklamal..

pavčape
05.03.2020 5 z 5

Skvělý příběh. Erika v nejlepší kondici a tentokrát bez fyzické úhony na stopě sériového vraha. Autor otevírá téma sociálních sítí, nezodpovednost při jejich užívání a nebezpečí, které skrývá.
Jsem ráda, že se osud Eriky vyvíjí, že je konečně zamilovaná .

Katka8383
02.03.2020

Dobrá, čtivá kniha, doporučuji

i.stefany
23.02.2020 5 z 5

Moje třetí kniha od Roberta, ale už teď jsem si jistá, že i ostatní jeho knihy jsou stejně dobré, možná ještě lepší. Zatím všechny Eričiny případy mě moc bavily a těším se na další.

Safrika
17.02.2020 3 z 5

Cetla se dobre,byla slabsi nez ostatni a konec mi prisel mega ustrihnuty...

monika6035
05.02.2020 5 z 5

Opět super kniha

orinka3
05.02.2020 4 z 5

Další povedená kniha talentovaného autora. Napínavá jak má být, chuděry holky. Eriku mám ráda za to, jak je férová a opravdová. Jde si za svým bez ohledu na následky. Ten pachatel byl opravdu odporný. I bez fotky jsem si ho uměla představit. Není divu, v takové rodině. Jen mi chyběla lépe rozvedená postava jeho tragicky zesnulého bratra Joea a příčiny jeho smrti. Přitom hrál určitě významnou roli v utváření charakteru matkou méně oblíbeného Darylla. Za to jsem ubrala jednu hvězdičku. Jinak super. A ještě chci moc pochválit pana Bryndzu za to, že názorně ukázal, kam vede slepá důvěra v sociální sítě.

Zdenas5
02.02.2020 5 z 5

Velmi čtivé a napínavé, přestože pachatele známe, kladně hodnotím poukázání na nebezpečí sociálních sítí.

molisa
01.02.2020 5 z 5

Bryndza se čte dobře :-) čtivá, napínavá kniha

Dashmo
30.01.2020 3 z 5

Nebolo to úplne zlé len také...obyčajné.Vadili mi tie prízemné rozhovory medzi Erikou a Petersonom.naopak sa mi celkom páčili Darrylove vsuvky.

Jack Bauer
29.01.2020 4 z 5

Moje první setkání s Erikou, dlouho jsem se nemohl začíst, ale asi od 30. kapitoly jsem stránky hltal až do konce. Vše nádherně popsané, jakobych se díval na film, prostředí Londýna je mi velmi blízké, jelikož jsem v něm strávil rok, tak všechna popisovaná místa velice dobře znám, proto začnu všechny Bryndzovy knihy číst od začátku.

ilčidlo
26.01.2020 4 z 5

Výborná !!!!

Janinka.V
23.01.2020 5 z 5

Bryndza prostě umí,pro mě jsou jeho knihy sazka na jistotu. Nenudim se,odsypa to a hlavne u tech kratkych kapitol si pokazde reknu,"tak jeste jednu" minimalne 10x :D jen tak dal

Garfi
20.01.2020 4 z 5

Oproti Temným hlubinám je autor očividně opět ve formě a kniha je velmi napínavá a čtivá. Děj je popisován také z pohledu vraha, což je zajímavé a nijak mi nevadí, že je tím pádem známý prakticky od začátku. Co mi opět vadilo, bylo Eričino "cpaní se" do vyšetřování jinému týmu a pak mě trochu děsilo, zda se něco nestane psovi, jelikož výskyt psa v knize obvykle znamená průšvih a jeho brzký konec. Za to, že se fence nic nestalo, má autor u mne pochvalu.

Landys
19.01.2020 5 z 5