Já jsem smrt

Já jsem smrt
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/534225/bmid_ja-jsem-smrt-65f17a081530a.jpg 5 2141 2141

Robert Hunter série

Roberta Huntera a jeho parťáka Carlose Garciu čeká vyšetřování případu dvacetileté ženy, jejíž mrvolu údajně našel náhodný kolemjdoucí na trávníku poblíž losangeleského letiště. Oba detektivy z útvaru ultranásilných zločinů přivolali na místo činu nejen proto, že oběť byla před smrtí krutě mučena. Vrah ji také naaranžoval do pozice přípomínající hvězdu – a to napovídá, že může jít o sériového vraha. Hunter s Garciou zjistí, že oznamovatel nemohl mrtvolu vidět z místa, které uvedl – a že tedy nejspíš zavolal sám vrah. Tušení, že jde o pachatele, který bude s policisty hrát morbidní hru, se změní v jistotu, když patoložka objeví v hrdle oběti zasunutý srolovaný papír se třemi slovy napsanými její krví: JÁ JSEM SMRT. Na druhou mrtvolu vrah upozorní hned následující den, jenže tuto ženu trýznil a zabil úplně jiným způsobem. Proč tak spěchá a proč mění modus operandi? Další oběti pachatel oznamuje v dopisech – losangeleskému starostovi, detektivům speciální sekce vražd i Robertu Hunterovi osobně. Ve všech je vyzývá: najděte mě, poznejte, kdo jsem, řešení je ve jméně. Ale jaké jméno má na mysli?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: audiokniha , Bookmedia , Audiotéka

I Am Death , 2015

Interpreti: Jakub Saic

Lenc
02.08.2018 5 z 5

Tak toto je čtvrtá kniha od Chrise Cartera, kterou jsem přečetla během jednoho dne. Tedy krom toho, že je jako ostatní velice čtivá, přemýšlím jestli mám ještě dost silný žaludek, abych si pořídila i zbytek. Předchozí knihy teda taky nebyly žádné pohádky na dobrou noc, ale u této jsem chvílemi přemýšlela, jestli jí neodložím, na mě už brutalita opravdu na hranici zvládnutelnosti. Jen pevně doufám, že takovýto psychopati fakt neběhají po zemi. Jinak samozřejmě napínavé, čtivé, detektiv sympaťák.

LP113
31.07.2018

Moje první kniha od tohoto autora. Jsem paf. Nejen teda brutalitou, to je někdy opravdu síla, ale je to tak strašně čtivé, že se to nedá odložit. Přečetla jsem za víkend. Už se těším na další. Jediné co mi trošičku vadilo, že dost často kapitola končí jak detektivové na něco přijdou, ale neřekne se na co, jen jako že "wau" a střih a děj je jinde. Samozřejmě pak se to člověk dočte, ale asi je to záměr, aby čtenář knihu nedokazal odložit. ;-) Každopádně určitě doporučuji.

Adelajda_4
30.07.2018 5 z 5

Jedná se o sedmou knihu ze série, takže se už budu opakovat, opět geniální. Bylo to perfektní, napínavé, mělo to spád a konec byl vážně nečekaný. Až na konci jsem si ale uvědomila, že v knize se vlastně odehrávaly dvě dějové linie, což mě tedy dokonale zmátlo. Stálo to ale za to! Akorát nemůžu uvěřit, že mě čeká poslední kniha o tohoto autora.

Irika
26.07.2018 5 z 5

Skvělé čtení jako vždy, vraha čtenář nemá šanci odhalit, všechna tajemství odkrývá spolu s Robertem. Navíc v této knize skvělé propojení dvou časových rovin, což mě na konci překvapilo až zmátlo...

Danago
25.07.2018 5 z 5

Chris Carter se s každou další knihou drží na špičce, neztrácí originalitu ani brutalitu. Detektiv Robert Hunter mě fascinuje tím jak je chytrý a jeho kolega Garcia je skvělým parťákem.
Příběh byl opět napínavý s nečekaným a překvapivým koncem. Už mě čeká poslední díl a moc doufám, že ještě něco dalšího vyjde.

MirkaProk
24.07.2018 5 z 5

četla jsem už všechny knihy od tohoto autora a všechny se mi moc líbily. je to přesně můj styl a hlavně mě na knihách Cartera baví to, že se rozjedou hned od začátku, žádný zdlouhavý rozjezd a vždy překvapivý konec

Láďa92
21.07.2018 5 z 5

Brutální popisy vražd, krátké kapitoly, které Vás neustále nutí číst dál, nadpozemský detektiv Robert Hunter, který nemusí spát a ví naprosto všechno, protože hodně čte, jeho sympatický kolega Garcia, neskutečné tempo, spoustu krve, násilí a šílený vrah, to jsou knihy od Cartera! Ano, po sedmé knize je to možná docela opakující se schéma, ale mě to schéma porád neskutečně baví. Vedle této série působí ostatní detektivky jako pohádky na dobrou noc. Teď vstřebám pro mě šokující závěr knihy, počkám až se mi udělá líp od žaludku, pro jistotu zamknu dveře, zavřu okna a jdu na další díl!

Lilithen
20.07.2018 5 z 5

Zatímco předcházející Zloba mi byla nesympatická neskrývanou snahou šokovat za každou cenu, až to bylo trapné, tento díl série se opět vrátil k předchozí kvalitě.

oleg
17.07.2018 5 z 5

Opět přečteno jedním dechem,bezva čtení,napínavé a nečekaný závěr!!!!!

Lllvicek
15.07.2018 5 z 5

Za mě nejlepší v řadě, nemůžu si pomoct, ale Carter se knihu od knihy zlepšuje a tohle byla pecka! ;) Nemohla jsem ji za celou dobu vůbec odložit a četla až do rána :D. Jen se bojím co budu dělat až dočtu 8. díl :(

saez
03.07.2018 5 z 5

To zas byla jízda. Jak mi v minulé knize chyběl Garcia, tak jeho nástup v této knize jsem si užila :-)

Citra642
01.07.2018

Úžasná kniha,místy dost drsná,ale tenhle spisovatel nepíše romány,že? Super,knihy se mi líbí snad všechny,které jsem od tohoto autora doposud četla.

Lenka8418
27.06.2018 5 z 5

opět skvělá kniha, nemohla jsem se odtrhnout. tohle je prostě moje, i když je to drsné, zvrhlé, zvrácené. Doporučuji

Jablotro
11.06.2018 5 z 5

Co napsat, aby se člověk neopakoval? Ale jinak to prostě nejde, prostě bomba. Hrůznost provádění vražd teda pro otrlé žaludky. Tentokrát mě teda dost překvapila vedlejší dějová linka a tady budu trochu spoilerovat: Nápad s flashbackem byl fakt geniální. Člověk čeká co se stane, kdy už bude konečně konec pekla malého chlapce a ono se z toho nakonec vyklube tohle, wow. Takže za mě jasných 5* ;-)

Evik84
04.06.2018

Napínavá a zajímavá kniha od začátku do konce, jako všechny díla Chrise Cartera.
Ale co se stalo s tím chlapcem....

jajakozena
26.05.2018 4 z 5

Moje první kniha od tohoto autora. A jsem nadšená, i když... ač mi nikdy horory a podobné nevadily, tak jsem občas neměla moc dobrý pocit a místo zavření jsem očí jsem na chvilku zavřela knihu..
Tak dobře napsaná je...

March
20.05.2018 5 z 5

Kniha mě nadchla, pri představě, jak mučil oběti mě běhal mráz po zádech...kam na to ChC chodí? Naprosto skvělá zápletka, četli se samo. Doporučuji

Twinny
14.05.2018 5 z 5

Ty jsi Smrt? Tvrdíš, že nápověď je ve jméně? Potom se ten nejlepší z nejlepších nemůže jmenovat jinak...

Lotka
07.05.2018 4 z 5

Někdy mi připadá, že chce autor ze svých čtenářů vychovat sériové vrahy. Hodnotím napětí, zápletku a rozřešení připadu.

Joyce24
29.04.2018 5 z 5

Má první kniha od tohoto autora a musím přiznat, že tak drsnou detektivku jsem již dlouho nečetla. I přesto jsem knihu, ale nemohla odložit a musela jsem číst stále dál a dál, abych zjistila, kdo za tím vším stojí. Určitě si přečtu ještě další knihy s detektivem Hunterem, ale nejdříve si dám mám malou přestávku na zklidnění nervů.