Já jsem smrt

Já jsem smrt
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/534225/bmid_ja-jsem-smrt-65f17a081530a.jpg 5 2141 2141

Robert Hunter série

Roberta Huntera a jeho parťáka Carlose Garciu čeká vyšetřování případu dvacetileté ženy, jejíž mrvolu údajně našel náhodný kolemjdoucí na trávníku poblíž losangeleského letiště. Oba detektivy z útvaru ultranásilných zločinů přivolali na místo činu nejen proto, že oběť byla před smrtí krutě mučena. Vrah ji také naaranžoval do pozice přípomínající hvězdu – a to napovídá, že může jít o sériového vraha. Hunter s Garciou zjistí, že oznamovatel nemohl mrtvolu vidět z místa, které uvedl – a že tedy nejspíš zavolal sám vrah. Tušení, že jde o pachatele, který bude s policisty hrát morbidní hru, se změní v jistotu, když patoložka objeví v hrdle oběti zasunutý srolovaný papír se třemi slovy napsanými její krví: JÁ JSEM SMRT. Na druhou mrtvolu vrah upozorní hned následující den, jenže tuto ženu trýznil a zabil úplně jiným způsobem. Proč tak spěchá a proč mění modus operandi? Další oběti pachatel oznamuje v dopisech – losangeleskému starostovi, detektivům speciální sekce vražd i Robertu Hunterovi osobně. Ve všech je vyzývá: najděte mě, poznejte, kdo jsem, řešení je ve jméně. Ale jaké jméno má na mysli?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: audiokniha , Bookmedia , Audiotéka

I Am Death , 2015

Interpreti: Jakub Saic

iva2111
22.12.2018 5 z 5

Myslela jsem, že předchozí díl (Zloba) už nic nepředčí, ale tuhle knihu jsem dočetla před třemi dny, a pořád mě to nutí se k ní se ve vzpomínkách vracet.

Michnicka
09.12.2018 5 z 5

Přečteno za 3 večery. Párkrát jsem myslela, že to vzdâm, protože mi bylo strašně líto toho kluka (červ), ale víc prozradit nemohu. Každopádně kdo to vydrží jako já, nebude litovat, jako u každé knhy Pána Cartera. Smekám a jdu se bát u dalšího.

Nikusha
07.12.2018 5 z 5

Z Carterových knížek, jakoby ten strach obětí byl téměř hmatatelný. To ne morbidita, to ten strach je psycho.

Vladísek
02.12.2018 5 z 5

Tímto bych chtěla ještě jednou poděkovat uživateli klokan.1905 za tip na čtení série s Robertem Hunterem. Skvělá volba. Tyhle knihy mě prostě baví, u žádné z nich jsem zatím nelitovala času, který jsem jim věnovala. Pravda, trochu krvavější čtení, ale zase na druhou stranu, komu to vadí, číst nemusí... Asi jsem zvrhlá, ale příběh od příběhu, je pro mě stále lákavější, ačkoliv čtenář už ví, co tak zhruba může očekávat. A sem ty potoky krve prostě patří, jinak by to nebylo ono. Těším se na další knihu. Slabším povahám nedoporučuji, ostatním "Jo, jděte do toho. Hunter a Garcia vás rozhodně nudit nebudou. " :)

Pavlusa007
27.11.2018 5 z 5

Vraha jsem odhadla, ale konec prece jen prekvapil.

peterlakotty
24.11.2018 5 z 5

Spoiler. Kniha je výborná. Trochu mi bolo divné, ked tej jednej obeti brúsil tvár v noci, že to nikto nepočul. neviem teda z čoho stavajú byty v LA, ale u nás by to bolo riadne počuť. A bolo mi lúto Alison, tá mala teda hodne kruto-smutný osud... Kniha ale super.

Dandy1
22.11.2018 3 z 5

Napsané je to skvěle. Ale popis vraždění byl už trochu moc. Ještě se mi dosud nestalo, aby mi u knihy bylo zle.

barusak1
07.11.2018 5 z 5

Jako vždy pecka

Enessis
28.10.2018 5 z 5

Tušila jsem kdo za vraždami stojí, asi poprvé :) Tleskám za dokonalé propojení dějových línií. A děkuji za návrat Garcii, bez něj předchozí díl nebyl ono :)

ivdol
12.10.2018 4 z 5

Tak já už víckrát ne. Z téhle knížky kapala krev. Nicméně napsáno určitě čtivě, proto ty hvězdičky.

amanda99
07.10.2018 4 z 5

Další neuvěřitelný příběh Huntera a Garcii.Super.

petula22
03.10.2018 5 z 5

Brrr...Carter je prostě PAN spisovatel..

Zlatinka.Emilly
28.09.2018 4 z 5

Takovýto žánr se možná dobře čte, ale zamýšlí se čtenář nad tím, že by jednou mohl sám stát na straně oběti? Je to čtení kruté a nic neříkající, nic nedávající. Proč jsem to tedy četla? Dobrá otázka, nad kterou budu rozhodně přemýšlet. Průběh vyšetřování si zaslouží ohodnotit, za tu brutalitu snižuji o jednu hvězdičku.

Arminka
28.09.2018 5 z 5

Další ze série Hunterovek a zase nezklamala. Opravdu čtivé i napínavé, prostě kniha baví.

Reat
20.09.2018 5 z 5

Zvláštní. Ať se to čtenáři líbí nebo ne, Carter ho nikdy nenechá chladným. Když pominu to, že knížka se opět "četla sama", což je ale fakt, který už tak trošku drze u mistra čekáte, tak je tu další věc: Carter se prostě hluboce podívá čtenáři do nitra....sem tam duše, často i žaludku, ale hlavně do nitra srdce....a zeptá se ho. Na různé otázky....."Je Ti to líto?"..."Věříš?" ..."Jak by ses zachoval?".... "Dovedeš to pochopit?" Někdy fakt nevím, jak odpovědět. Celou dobu jsem se modlil, aby jedna linie v knize dopadla dobře (kdo četl, ví), proto je rozuzlení dost slušným kopancem. Každopádně opět, jako vždy a s jistotou: skvělé počtení.

Arsi
06.09.2018 5 z 5

Perfektně napsaná kniha, která vám nedovolí odložit jí. Sice hodně brutální, ale to už k detektivovi Hunterovi patří. Pro čtenáře si silným žaludkem rozhodně doporučuji.

marek7167
02.09.2018 5 z 5

Jedním slovem opět brilantní! Úžasné a časově dokonalé propojení dějových línií se zakončením, jaké si člověk může přát. Poslední knihy od Chrise Cartera mě vždy něčím mile překvapily. Zhruba od poloviny knihy jsem měl tušení, kdo je tím záhadným člověkem a s potěšením jsem na konci zjistil, že jsem se trefil.

Nixa
29.08.2018 5 z 5

Opravdu už nevím co bych o Carterových knihám dál napsala. Prostě skvělé čtení. Napínavé, záhadné, brutální čtení plné překvapivých zvratů. To jak vše nakonec dopadlo mě přimělo otevřít pusu a lapat po dechu. Doporučuji!

Bobina74
24.08.2018 4 z 5

Tak tohle opět velké ANO. Jak jinak u knih pana Cartera. Opět skvěle napsáno, opět kopec brutality, na kterou si všichni stěžují a zároveň je tak trochu fascinuje - včetně mně. Jenom začínám mít u posledních tří dílů podivný pocit, že začátek mně naprosto chytne, prostředek začínám uvažovat zda už není Cartera dost a konec mně vždy přesvědčí o tom, že nikoli.
P.s. : asi to svědčí o tom, že i ve mně bude kousek psychopata...:-)

Dumicek
21.08.2018 5 z 5

No jsem Carterovka :D miluji jeho knihy a na druhou stranu si říkám, že bych už nic od něho číst neměla, protože on je vážně psychopat :D ale já ho prostě žeru..jeho knihy jsou prostě brutální a ne zrovna pro slabé žaludky..To jak dokáže každičkou vraždu popsat do sebemenšího detailu, tak to jen zírám a trochu se i klepu :D prostě Carter a jeho sériový vrazi mě nikdy nezklamou a Hunter s Garciou jsou pro mě TOP vyšetřovatelé.