Já jsem smrt

Já jsem smrt
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/534225/bmid_ja-jsem-smrt-65f17a081530a.jpg 5 2141 2141

Robert Hunter série

Roberta Huntera a jeho parťáka Carlose Garciu čeká vyšetřování případu dvacetileté ženy, jejíž mrvolu údajně našel náhodný kolemjdoucí na trávníku poblíž losangeleského letiště. Oba detektivy z útvaru ultranásilných zločinů přivolali na místo činu nejen proto, že oběť byla před smrtí krutě mučena. Vrah ji také naaranžoval do pozice přípomínající hvězdu – a to napovídá, že může jít o sériového vraha. Hunter s Garciou zjistí, že oznamovatel nemohl mrtvolu vidět z místa, které uvedl – a že tedy nejspíš zavolal sám vrah. Tušení, že jde o pachatele, který bude s policisty hrát morbidní hru, se změní v jistotu, když patoložka objeví v hrdle oběti zasunutý srolovaný papír se třemi slovy napsanými její krví: JÁ JSEM SMRT. Na druhou mrtvolu vrah upozorní hned následující den, jenže tuto ženu trýznil a zabil úplně jiným způsobem. Proč tak spěchá a proč mění modus operandi? Další oběti pachatel oznamuje v dopisech – losangeleskému starostovi, detektivům speciální sekce vražd i Robertu Hunterovi osobně. Ve všech je vyzývá: najděte mě, poznejte, kdo jsem, řešení je ve jméně. Ale jaké jméno má na mysli?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: audiokniha , Bookmedia , Audiotéka

I Am Death , 2015

Interpreti: Jakub Saic

Jane417
04.03.2019 5 z 5

"Já jsem smrt"... co dodat! Nechutné, brutální, drastické, zvrácené, ale čtivé, napínavé a dokonalé, tak jak je u Carterových knížek zvykem. Tento příběh o vrahovi žen, který vychyluje z řady tím, že nenechá nikdy stopu a mění od základu svůj styl zabíjení, byl velmi povedený. Jakmile začnete číst, těžko se kniha odkládá. Je pravda, že krve tam tentokrát bylo opravdu hodně! Slabší povahy by mohly mít problém, ale on to Carter prostě umí napsat tak, že je to sice dost odporné, ale tak nějak "lidské". Myslím to tak, že je to snesitelné z pohledu toho, jak se na vraždy dívají hlavní hrdinové... detektivové Hunter a Garcia. Souhlasím s některými komentáři, že autor jede stále podle stejné šablony a taky se v každém díle opakují informace z Robertova soukromého života, ale mně to zase až tak nevadí. Možná také proto, že postava detektiva Huntera se mi opravdu hodně líbí. Konec je překvapivý a zajímavý. Co se týká vraha, opět (jak je v Carterových knížkách taky obvyklé), bychom měli tak nějak vrahovo jednání pochopit, ale mě tentokrát nedojímal a rozhodně jsem s ním nesoucítila.

Эva
02.03.2019 5 z 5

Moje druhá kniha od tohoto autora a musím říct, že kam se na Cartera hrabou ostatní autoři detektivek! Na můj vkus je tedy velmi brutální, vraždy jsou až neskutečně krvavé a sadistické, ale závěrečné rozuzlení, psychologie postav a sympatický detektiv - no, rozhodně jsem s tímto autorem neskončila!

marketa1933
26.02.2019 5 z 5

Husí kůže až do konce.

berila
20.02.2019 5 z 5

Opět vynikající thriller, je to autor, který nikdy nezklame.

Klaaarka
18.02.2019 5 z 5

Super knížka. Stejně jako všechny ostatní od cartera

SilvieSisinka
13.02.2019 5 z 5

Bravo bravo opět jsem se velice krásně bála a bavila. Díky bože že je to jen skvělá kniha. Jdu na další várku strachu.... Hovor se smrtí.

petra1394
08.02.2019 4 z 5

Původně jsem chtěla dát 3 hvězdičky, protože bohužel tohle byl za mě nejslabší díl ze série (čtu postupně od prvního dílu, takže hodnotím jen po tuhle knihu). Nějak mě ten děj nevtáhl, celé to bylo takové o ničem, ale ten konec to trochu zachránil. Ten byl vlastně na tom všem nejlepší, ale jinak mě Carter tentokrát trochu zklamal.

d.a.s.a
07.02.2019 4 z 5

Už moc krve na můj vkus. Jinak ale moc dobrý!

SimonaP
03.02.2019 4 z 5

Opět skvělá kniha, tak nějak jsem si myslela, kdo by to mohl být, ale konec byl rozhodně zajímavý.

Marosusu
30.01.2019 5 z 5

Tak ako som si prečítala predomnou hodnotenie asi som si mala dať pokoj od ďalších častí..knihy prečítané za pár dní a samozrejme už viem čo čakať tie obraty či je vrah pravý alebo nie...ale ako séria super ..všetkých 9 kníh zvládnuté za 2 mesiace popri 3 deťoch ;-) a idem si dať tiež nejakú na inú tému nech si oddýchnem od vrážd...;-) ale ďalší sériový vrahovia čakajú :-)

lachtan77
29.01.2019 5 z 5

tak přečteno na dvakrát. Chci si teď dát od Cartera pauzu, protože poslední čtyři díly jsem přečetl během 10dní. Nevím jestli to dám, protože už teď pošilhávám po osmém díle Hovor se smrtí. Prohledám knihovnu a najdu Dášenku nebo něco podobně sladkého abych po přívalu drastických vražd přišel na jiné myšlenky :))

RipaRiba
22.01.2019 odpad!

první kniha, kterou jsem odmítla číst... pardon, ale toto fakt ne...brutální, detailní popis nasílí a vyžívání se v něm... úchylárna.

Laura99
12.01.2019 5 z 5

Výborná!! Jako všechny.

Renata72
11.01.2019 5 z 5

Opět další skvělý díl.PŘEČTENO jedním dechem.

Swebi.k
10.01.2019 5 z 5

Další skvělý díl, knížky od něj se čtou opravdu samy. Opět trochu překvapil jiným pojetím. Už mi chybí ze série jen 2 a všechny byly dobré. Doporučuji

Sumatrae
07.01.2019 5 z 5

Moje prvni kniha od tohoto autora a musim rict, ze sahnu urcite po dalsi...

Kocourek
04.01.2019 5 z 5

Moje první kniha od Cartera a hned taková pecka.Přečteno jedním dechem.Rozuzlení bylo překvapující. Zařazuji Huntera do oblíbených postav-

Niu
04.01.2019 5 z 5

Brilantně poskládaný případ. Tohle by mě nikdy nenapadlo. Minulost vrhá dlouhé stíny. Už mám načtenou fůru detektivek, thrillerů a hororů, ale toto bylo fakt nechutné.

kellishova
31.12.2018 5 z 5

První kniha od Chrise Cartera, co se mi dostala do rukou a musím říct, že jsem byla naprosto uchvácena. Velmi napínavé a čtivé, detektivům Hunterovi a Garciovi jsem držela palce už od začátku a nemohla se odtrhnout. Závěr knihy nečekaný a opravdu brilantní. Díky této knize je Chris Carter mým nejoblíbenějším autorem z žánru detektivek.

JitkaHambi
27.12.2018 5 z 5

Tato kniha se mi těžko četla kvůli Červovi, bylo mi u toho hrozně, ale jsem ráda, že jsem to vydržela :-)Vraha jsem odhalila, což se mi málokdy podaří, ale motiv byl tedy překvapivý, to jsem nečekala.Super kniha, jako vždy :-)