Já jsem smrt

Já jsem smrt
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/534225/bmid_ja-jsem-smrt-65f17a081530a.jpg 5 2211 2211

Robert Hunter série

Roberta Huntera a jeho parťáka Carlose Garciu čeká vyšetřování případu dvacetileté ženy, jejíž mrvolu údajně našel náhodný kolemjdoucí na trávníku poblíž losangeleského letiště. Oba detektivy z útvaru ultranásilných zločinů přivolali na místo činu nejen proto, že oběť byla před smrtí krutě mučena. Vrah ji také naaranžoval do pozice přípomínající hvězdu – a to napovídá, že může jít o sériového vraha. Hunter s Garciou zjistí, že oznamovatel nemohl mrtvolu vidět z místa, které uvedl – a že tedy nejspíš zavolal sám vrah. Tušení, že jde o pachatele, který bude s policisty hrát morbidní hru, se změní v jistotu, když patoložka objeví v hrdle oběti zasunutý srolovaný papír se třemi slovy napsanými její krví: JÁ JSEM SMRT. Na druhou mrtvolu vrah upozorní hned následující den, jenže tuto ženu trýznil a zabil úplně jiným způsobem. Proč tak spěchá a proč mění modus operandi? Další oběti pachatel oznamuje v dopisech – losangeleskému starostovi, detektivům speciální sekce vražd i Robertu Hunterovi osobně. Ve všech je vyzývá: najděte mě, poznejte, kdo jsem, řešení je ve jméně. Ale jaké jméno má na mysli?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: audiokniha , Bookmedia , Audiotéka

I Am Death, 2015

Interpreti: Jakub Saic

Anniee
13.07.2022 4 z 5

Po delší pauze od Cartera zase velká spokojenost! I když přiznávám, ze ty informace o Hunterovi, které jsou v každé knížce, jsem teda přeskakovala.
Brutalita jako vždy extrémní, zápletka snad zamotanější a konec neuveřitelnější než jindy. Ale možná právě proto se to tak dobře četlo…

marketa1860
27.06.2022 4 z 5

Perfektní detektivka, Carter opět nezklamal. Už už jsem si myslela, že mám jasno a v na závěr parádní odhalení. Nechápu autora, že se mu neustále daří vymýšlet nové zápletky aniž by se opakoval. Při takovém množství knih je to opravdu umění.

Karoley
24.06.2022 5 z 5

Můj sedmý Carter a opět jsem nadšená! Neuvěřitelně čtivé, napínavé, mrazivé, šokující.

Robert Hunter a jeho parťák Carlos Garcia tentokrát hledají sériového vraha, který na místě činu nechává vzkaz "Já jsem smrt".
Přečteno během jediného dne, kniha nešla dát z ruky :) Vraha a jeho motivaci jsem neodhalila, tohle by mě vůbec nenapadlo! Jdu na další díl!

TeaPeter
23.06.2022 3 z 5

Nebylo to špatné, ale prolínání dvou dějových linií bylo dost zmatené. Ke konci, když se linie spojily to začalo být opravdu zajímavé, ale samotný konec vyzněl vlastně do ztracena. Nejsem psychiatr, ale přijde mi krajně nepravděpodobné, že by deprivovaná oběť reagovala právně tímto způsobem.

Centurion.d
04.06.2022 5 z 5

Další bravurně napsaný thriller. Jako vždy velice krvavé a brutální, ale i čtivé. Závěrečné odhalení pachatele mě překvapilo :)

heavy66
29.05.2022 4 z 5

Sotva za Lucienem zaklaply pancéřové dveře jeho podzemní cely, už Roberta vyzývá k zápasu další sériový magor. Hraje si se svými obětmi jako Ghostface, svého služebníka si vypůjčil od Luciuse Malfoye, a identitu ukradl samotnému Smrťákovi. Případ je složitý! Robert, třebaže je nejlepší, nemá se čeho chytit. Naštěstí Garcia, který si v minulém díle odpočinul, mu s tím může pomoci.
Musím uznat, že i přes jistou počáteční schematičnost, je příběh zajímavě a překvapivě vypointován. Jenom míra brutality mi přijde přehnaná a samoúčelná.

pipiterka
22.05.2022 4 z 5

Po nadprůměrné Zlobě se opět vracíme do starých kolejí. Tentokrát jsem knihu měla rozečtenou opravdu dlouho, proto mě ani příběh tolik nezaujal. Konec mi přišel trochu uspěchaný, ale ten zvrat s odhalením vraha byl skvělý.

Hanina61
15.05.2022 5 z 5

Vždycky si říkám, že Chris Carter už nemůže vymyslet nechutnější způsob vraždy... ale podaří se mu to pokaždé... Ovšem samotný příběh za vraždami je totální psycho, ten mě úplně dostal... Říkám si, že si teď od carterovek dám na chvilku pauzu, ale stejně to nevydržím... :-D Přečetla jsem jich už 9 (nečetla jsem všechny v chronologickém pořadí), už mi zbývají jenom dvě a nevím, co budu dělat pak, protože lepší a napínavější (a samozřejmě brutálnější) detektivní sérii jsem nikdy nečetla. Jak tu psal někdo pode mnou, je to jako droga... Snad bude Carter psát dál... ale taky je možné, že pošle Huntera a Garciu do předčasného důchodu nebo k dopravní polici, jinak se z těch hrůz zcvoknou... :-D

Majulle
19.04.2022 4 z 5

Skvělé, čtivé, napínavé a až moc brutální. Někdy si u těchto knížek říkám zda tohle mlže napsat psychicky zdravý člověk. Jak může něco tak masochistického vymyslet? :D ale čte se to fakt skvěle. A konec? Super rozuzlení

NikolOt
17.04.2022 4 z 5

Opět není co dodat. Prostě Carter a jeho detektiv Hunter. Začínám mít pocit že tuto sérii nemůže nic překonat.

katka134
27.03.2022 5 z 5

Přes obrovskou brutalitu a nechutnost jsem nemohla knihu skoro vůbec odložit.
Rozuzlení bylo fantastické.

Ejv
18.03.2022 3 z 5

Opět knížka nezklamala! :)

smejkalova.m
02.03.2022 5 z 5

Všechny knížky Cartera jsou skvělé ale tahle mi přišla jako jedna z nejlepších! Těším se na další díl.

marekB78
27.02.2022 5 z 5

Super kniha a vždy mě překvapí to rozuzlení... To prostě miluju :)

Estarossa
22.02.2022 5 z 5

7 díl za mnou a opět skvělé. Tato série má opravdu konstantní kvalitu alespoň za mě a kdo ji ještě nečetl a má tento žánr rád tak by to měl určitě napravit!

Smiley96
18.02.2022 5 z 5

Ten konec mohl být krapet propracovanější, ale co. Odpuštěno! Dalsi super četba za mnou a hned beru další. Chrisovo knihy jsou jako droga.

TheSarcasm
16.02.2022 5 z 5

Myslím, že většina čtenářů, která má ráda tento žánr, dříve nebo později narazí na Chrise Cartera. A pravděpodobně nezůstane jen u jednoho dostaveníčka. Pro mne je Carter jeden z králů drsných thrillerů a ostatní s ním chtě nechtě srovnávám. Jeho knihy si drží stabilně vysoký standard a asi nelze šáhnout vedle. “Já jsem smrt” tento trend jenom potvrzuje. Carterovy knihy ale rozhodně nejsou pro slabé povahy. Stejně jako v této knize, kruťárny obvykle balancují na hranici únosnosnosti. Po jejich dočtení si většinou dávám na chvilku žánrovou pauzu abych se z toho vzpamatoval.

terkezka
13.02.2022 4 z 5

Snad první Carterova kniha, kterou jsem steží vydýchávala, mám ráda tento žánr, ale tohle byla síla i na mě :)
Když pominu tu brutalitu, kterou jsem musela přeskakovat, tak to bylo napínavý, jak blázen, ostatně jako vždy u tohoto autora.

Olous1
26.01.2022 5 z 5

Po delší pauze jsme opět sáhla po mém oblíbeném Chrisu Carterovi a opět perfektní thriller. Pan autor s každou novou knihou přitvrzuje na brutalitě, takže toto čtení opravdu není pro každého. Přečteno za jeden den. Za mě 100%.

Dédečko75
22.01.2022 5 z 5

Já chci další, lidičky super napětí