Jako hvězdy v temné noci

Jako hvězdy v temné noci
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/535195/bmid_jako-hvezdy-v-temne-noci-6604197099ee3.jpg 5 1013 1013

Alice Wrightová doufala, že sňatkem s pohledným Američanem Bennettem Van Clevem unikne sešněrovanému životu v Anglii. Jenže ani její manželství, ani život v zapadlém koutě Kentucky se nevyvíjí tak, jak si představovala. Nadšeně tedy uvítá možnost zapojit se jako dobrovolnice do projektu takzvané Koňské knihovny, který má za úkol šířit literaturu a vzdělanost v odlehlých oblastech Appalačských hor. Alici, Margery a tři další odvážné ženy čeká cestování na koních nebezpečnou divokou krajinou, boj s předsudky místních lidí vůči ženám, přistěhovalcům i lidem jiné barvy pleti, ale také nádherné ženské přátelství, soudržnost i láska. Jojo Moyesová ve svém nejnovějším románu tentokrát přináší výpravné historické drama z dob americké hospodářské krize, vycházející ze skutečných událostí.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: audiokniha , Témbr

The Giver of Stars, 2019

Interpreti: Jana Štvrtecká

deniska2
13.06.2021 5 z 5

Opět skvělá knížka od Jojo Moyesove o přátelství, knihách, koních a krásné přírode.Knizka byla se zajímavým dějem a moc jsem si ji užila ️.I romantiku tam najdete.Krasna i obálka knihy.Za mně 5 hvězdiček.

VlaďkaK
11.06.2021 5 z 5

Tahle kniha nešla odložit, okamžitě mě vtáhla do děje.

misssicccka
08.06.2021 5 z 5

Za me urcite to nejlepsi od Jojo Moyes, co je k mani.
Jen tak dal...uz zadna Clarkova, prosim ;)
Libilo se mi uplne vse, clovek by uplne hned vyrazil za krasami Kentucky.
A ten projekt konske knihovny je tak skvely ;)

Pavlína197
07.06.2021 5 z 5

Krásné počteníčko!
Moc se mi líbilo pevné přátelství mezi ženami a jejich sounáležitost, prostředí, v němž se příběh odehrává, i ta romantika, která tu není tak okatá a prvoplánová, a hlavně projekt Koňské knihovny.

Dandy1
05.06.2021 5 z 5

Užila jsem si krásný příběh z dřívější doby. Jojo krásně vystihla vztahy mezi lidmi v městečku i divokost přírody kolem něj. O vzniku koňských knihoven jako podpory vzdělanosti jsem dosud neměla ponětí.

RonnieSmithx
04.06.2021 4 z 5

Připravte se na emocionální horskou dráhu, protože Jojo Moyesová je prostě kouzelnice. Jako hvězdy v temné noci je další její kniha, která vás pohltí, zahřeje u srdce a nedá vám spát. Zamilovala jsem si malé městečko Baileyville, jeho obyvatele a ze všeho nejvíc skupinku odvážných knihovnic, které by pro přátelství udělaly cokoliv.
Je to opravdu přenádherný příběh, který jsem přečetla jedním dechem, ale za druhou polovinu knihy strhávám hvězdičku, protože mi to přišlo trošku moc. :) Těším se na další autorčinu knihu, protože je ve svém oboru mistryně.

ikul
02.06.2021 5 z 5

Příběh napsaný s láskou a podložený vyprávěním o programu Koňské knihovny (organizovaném americkým Úřadem na podporu zaměstnanosti v USA) mě zcela pohltil. Obdivovala jsem odvahu knihovnic, když se vydávaly do odlehlých míst v každém čase, aniž by vůbec tušily na co a na koho narazí. Moc krásný příběh, určitě stojí za přečtení.

JessieEx
01.06.2021 5 z 5

Tohle bylo tak krásné! Musím říct, že Jojo Moyes je v nejlepší formě! Asi jsem to ani nečekala, protože její poslední knihy byly sice fajn, ale žádné wow...

Tato kniha mě dostala! Zamilovala jsem si to prostředí, postavy, koně... Vše se mi líbilo i proto, že jsem sama knihovnice. Kromě příběhu o knihách a koňské knihovně je ale tohle hlavně krásný obraz ženské emancipace, té opravdové, ryzé a tolik důležité. Dnešní podoba feminismu se ve světle takových příběhů stává úplně směšnou.
Hodně mě překvapilo, že se tohle všechno odehrávalo na začátku 20. století! Z příběhu, prostředí i chování postav jsem měla pocity, jako bychom se ocitli o sto let dříve. Ale ona je to i ukázka toho, jak se jednotlívé části USA od sebe lišily a stálé liší, v Kentucky (a navíc v horách) holt byli sto let za opicema.

Příběh mě velmi dojal, už dlouho jsem si takhle hezky nepobrečela :) byla tu i (pro mě) ideální dávka romantiky a já nemůžu jinak, než knihu doporučit!!!

Jen tu siluetu dívky s koněm na obálce bych upravila...

Comelye
31.05.2021 3 z 5

Asi nejsem úplně cílová skupina, knihu jsem dostala jako dárek, čte se dobře, je taková milá, ale četla jsem ji velice dlouho což už o něčem vypovídá...

ANDY28
31.05.2021 5 z 5

Nádherný příběh

haWranka
27.05.2021 4 z 5

Moc hezká kniha především o přátelství, soudržnosti a životě v nelehkých časech. Opravdu jsem se dokázala vžít do doby i prostředí, autorka píše velmi čtivě. Jen trochu škoda, že místy občas kniha sklouzne až do přílišné limonády. Ale někdy to člověk taky potřebuje. :)

harena
18.05.2021 5 z 5

Krásný příběh, přesně takové čtení, na jaké jsem se moc těšila. Jojo nezklamala.
Alice, která je v manželství nešťastná, se přidá jestě ke čtyřem ženám, založí Koňskou knihovnu a každý den vyráží na koních rozvážet knihy do samot i do hor. To by bylo fajn, jenže se to odehrává v roce 1937, kdy ženy ještě mají sedět doma, vyšívat a rozhpdně nemít vlastní názor. Jojo popsala krásu hor, přírody, život na malém městečku a všechna příkoří a nebezpečí, kterým sympatické knihovnice musely odolávat. Až jsem měla velký strach, že to nedopadne dobře, protože není bezpečné pošramotit nějakému muži jeho ego. Moc pěkné čtení a hlavně ať už Jojo Moye píše další.

Anna 13
17.05.2021 4 z 5

"Možná nemůžeme chtít víc než to vědomí, že něco tak krásného existuje."

Když jsem do knihy pronikala a seznamovala se s nádhernou kentuckou přírodou, inspirativními ženami a celou tou okouzlující historií Koňské knihovny, byla jsem doslova uchvácena a toužila jsem v té knize bydlet.
Bylo to prostě jedním slovem nádherné…

Moyesová mě znovu dostala.
Hltala jsem příběh žen, které mě tentokrát zaujaly více než mužští hrdinové. Margery byla fascinující, Alice obdivuhodná a Kathleen tak přirozená… Mé srdce neodolalo ani korpulentní paní Bradyové. Zkrátka mě to malé městečko zaujalo. Bavilo mě s Margery a Alice vyrážet vysoko do hor, doručovat jejich obyvatelům knihy a objevovat zákoutí srdcí žen na koních.
Přesto ale právě cesty do jejich niter jsou tím, co mi nepřišlo dostačující. Autorka vše popisuje er formou, díky čemuž se nikdy pořádně nedostane pod kůži postav. Jejich myšlenkové pochody či emocionální turbulence nejsou nikdy dost hluboké. Je tam ten zátaras, který staví třetí osoba. Ale je dost možné, že tohle budu vnímat třeba jen já, neboť jsem rozmazlená bohatou ich formou.
Děj se od poloviny začal ubírat trochu jiným směrem a toho, čeho jsem si v první části tolik užívala, začalo ubývat.
Také mi nepřišla dostačující romantická dějová linie, která se v této knize od Jojo line opravdu jen tak mimochodem. Je tam, je vidět i slyšet. Je však na samém okraji událostí. Není příliš rozvíjená, a to bylo pro mou romantickou duši poměrně velké zklamání.

Přesto budu na knihu s láskou vzpomínat. Vděčná autorce za to, že pro svět objevila část lidské historie, o které se toho moc neví - pokud vůbec. Já o ní třeba neměla ani ponětí.
Užila jsem si ji.
A přeji si nikdy nezapomenout na to místo… Na chudé lidi v horách, které očekávají příjezd knihovnic na koních. Na dětské duše, kterým ke štěstí stačila kniha. Na radost z přečtených slov.

Jedna z těch knih, která má šanci, stát se čtenářovým domovem.

Pááája
16.05.2021 5 z 5

Krásný příběh, který mě potěšil. Přátelství, láska, vzájemná pomoc, příroda všude kolem a milé a odvážné knihovnice, díky kterým funguje tzv. Koňská knihovna. Moc jsem si celý příběh užila.

ElikaS
15.05.2021 5 z 5

Tahle knížka je pro mě obrovské překvapení. Když jsem přemýšlela o tom, kterou audioknihu koupit a uviděla Jojo Moyes, nezaváhala jsem a ani jsem si nepřečetla anotaci. Ono moc romantických knížek jako audioknihy nevychází, takže jsem byla nadšena. Pak jsem se zaposlouchala do prologu a zjistila, že se knížka odehrává v minulosti. Z čehož jsem byla hrozně zklamaná, protože historické romantické příběhy nečtu, byť se jedná o nepříliš vzdálenou minulost. No ale co už…
Jaké bylo moje překvapení, jak mě knížka vtáhla. Je úžasná!
Knížka nabídla velké množství závažných témat a každému se zvládla s citem pověnovat. Některé scény byly natolik silné, že jsem je obrečela (Scéna, kde Margery předává Svenovi Virginii – byla šílená!).
Ze začátku jsem měla hrozný problém s většinou mužů. Pro mě nepředstavitelné žít v něčem takovém. A potom jsem se trošku bála, aby Moyes netlačila moc na pilu ve feminizace. Ale všechno se jí povedlo krásně vyrovnat.
Audiokniha je moc hezky namluvená paní Štvrteckou, jejíž hlas krásně ladí k atmosféře knihy.
Tuhle knížku doporučuji, kde chodím a jsem z ní opravdu unešená. Takže doporučuji!

devildeny
12.05.2021 4 z 5

Ze začátku mě děj úplně nechytil za srdce, Alice mi byla nesympatická, jediná Margery mi tam seděla. Ale postupem času jsem se propracovala k jejich oblibě, děj začal být zajímavější, atmosféra hor úchvatná, stejně tak boj za práva žen. Typy lidí jako Van Cleve by měli rovnou střílet, ale bohužel i v dnešní době takoví existují. Moc se mi líbilo, jak autorka čerpala z vlastních zkušeností a znalostí lidí přímo při výpravě do této oblasti.

luckomar
11.05.2021 3 z 5

Na začátku jsem se nemohla začíst. Celkově neurazilo, ale ani nenadchlo.

petrulkaa
08.05.2021 5 z 5

Za mě opět super kniha od mé oblíbené autorky.Další nádherný příběh. Kniha se nedala odložit, jsem také knihovnice a tento příběh jsem opravdu živě prožívala. Dílo je napsáno tak úchvatně, že mi přišlo, že jezdím s nimi po horách, užívám si té nádherné přírody a dostávám chuť na horký čaj po "návratu do knihovny ve dnech, kdy venku mrzlo". PROSTĚ JOJO MOYES NEZKLAME

pajtlinka
08.05.2021 5 z 5

Pomalejší rozjezd a chtělo to, trochu se do knihy začíst, ale poté opět úžasný, strhující příběh. Další skvělá kniha od této autorky.

Kristy.Seb
06.05.2021 5 z 5

Život se nejlépe zvládá, když se člověk nevrtá v minulosti.

Žádné náboženství nemůže existovat bez lásky. Ať si lidé o svevire vykládají, co chtějí, ale když je neučí být dobrými lidmi, laskavými ke svým bližním i ke zvířatům, je to všechno jenom podvod.

Některé věci jsou veliký dar, i když si ho nakonec nemůžeme nechat. Možná nemůžeme chtít víc než to vědomí, že neco tak krásného existuje.

Dlouho jsem se nemohla do knihy začít, ale nakonec mě příběh neskutečně vtáhnul. Krásné napsaný smutný, ale zároveň velmi silný příběh odvahy a touhou za spravedlností. Zcela jiný typ knihy, neznacom jsem od Jo MO zvyklá, ale stejně to byla pecka.