Jeden z nás

Jeden z nás
https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/433030/bmid_jeden-z-nas-51i-433030.jpg 4 2692 2692

Nový strhující psychothriller z pera bestselleristky Shari Lapeny, mistryně nečekaných zvratů. Udržet tajemství mezi sousedy, kde každý každého zná, může být těžké. Vražedně těžké... Ovzduší na poklidném newyorském předměstí, kde jsou k sobě všichni milí a vstřícní, rozvíří anonymní dopis zanechaný v jednom z domů. „Omlouvám se. Můj syn se k vám nedávno vloupal. A nejen k vám.“ Čí je to syn? A co mohl odhalit? Dohady a podezření na sebe nenechají dlouho čekat. Pak je však jedna z místních žen nalezena mrtvá – a tento objev strhne lavinu napětí. Kdo ji zabil? Kdo ví víc, než říká? A mohl to být opravdu jeden z nás?... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Someone We Know , 2019

ladyxx
24.08.2021 3 z 5

Knihu jsem zvládla přečíst během poměrně hektického dne, takže poměr délky a čtivosti je ideální. Líbila se mi tématika sousedských vztahů na americkém maloměstě, které jsou ovlivněny vloupáním do cizích domů a vraždou mladé spoluobčanky. Vrcholící podezření vůči sousedům a vzrůstající nedůvěra jsou dobře psychologicky zpracovány. Popis policejního vyšetřování je rovněž uvěřitelný. Vraha jsem neodhalila a přišlo mi, že byl vytažený z kouzelnického klobouku ve stylu největšího překvapení. Nevadí mi otevřené konce, ale zde to bylo příliš nemístné. Kniha nezklame, ale ani se nevryje do paměti jako nadprůměrně dobré dílo - dočetla jsem ji před 2,5 týdny a před napsáním komentáře jsem musela chvíli na příběh vzpomínat.

Hania932
22.08.2021 5 z 5

Další skvělá kniha od autorky! Příběh zajímavý od začátku do konce. Je to velmi čtivé. Líbí se mi ta zápletka a že v příběhu je několik rodin. Už od začátku mi nedělalo vůbec problém se v postavám zorientovat. Od začátku si říkáte kdo může být vrah. Tuto knihu jsem měla velmi rychle přečtenou a za mě je to velmi dobrá detektivka. Celkově mám knihy od S. Lapena velmi ráda a toto mi opět potvrdilo to, jak autorka skvěle píše!

verciss
15.08.2021 5 z 5

Četlo se to dobře, konec nakonec překvapil, ale "Nevítaný host" se mi líbil víc. To byl pro mě opravdu napínák :)

kulatina
12.08.2021 2 z 5

Detektivní zápletka v satelitním městečku, v hlavní roli nekolik rodin. Hledá se viník, podezřelý je každý. Ačkoli nemam ráda dlouhé popisy prostředí, tak v této knize naprosto chybí. Jde pouze o vztahy manželů a protoze chybí popis jejich prostředí, neustále jsem lovila, kdo k
je kdo, či je tenhle manžel a kam zařadit tuto ženu. Závěr je podle mého názoru nesmysl, a to nechci nic prozrazovat.

Verrrunka
11.08.2021 2 z 5

Já nevím, že já se nechám pokaždé nalákat. Je to čtivé, ale to je tak všechno. Překombinované, jen aby to bylo trochu míň průhledné, pořád stejný koncept předměstí, kde kdo nespal se sousedem, jako by nebyl, a každý má samozřejmě svoje temný tajemství. Takže mrhání časem, snad už se poučím.

Mandlevest
09.08.2021 3 z 5

K Shari Lapeně mám tzv. ambivalentní vztah.Tato kniha je autorčina čtvrtá v pořadí, kterou jsem přečetla, jak jinak, rekordně rychle, ale na druhé straně již docela dlouho na mě z knihovny pomrkávala a kdyby nebylo letošní čtenářské výzvy, asi by si ještě chvíli počkala. Kniha Jeden z nás je dočtena a dostavily se opět rozpaky. Tak jsem si poctivě přečetla komentáře, nejen mých oblíbených, abych zjistila, jestli jsem divná pouze já. A ejhle, nejsem :-). Najdou se i další, byť v menšině, kterým tohle "rychločtení", bez hlubší sondy "proč" úplně nevyhovuje. O konci nemluvě. Jsem čtenář, který čeká, těší se a velmi ocení pointu příběhu. Lapenovské závěry typu "domysli si sám", kdy poslední věta by mohla být první větou nového příběhu, patřičně nedocením. Nechci si nic domýšlet, čekám prostě tu pointu. A vždy mě napadne, zda ji vůbec zná sama Shari a jen si ji nechává pro sebe. A vychází jí to náramně. Za čtivost 3,5 hvězdičky a po čase zkusím její novinku Její konec. Že bychom se ho v této knize konečně dočkali:-) ?

Adell-ka
07.08.2021 3 z 5

Stejně jako předchozí knihy od této autorky, které jsem dosud přečetla, i tato byla čtivá a docela dobře promyšlená, ale přesto to na mě celkově působilo jaksi otřepaně, jako když se díváte na nějakou béčkovou kriminálku v televizi. A ten konec byl prostě divný. Za mně tedy takový průměr, fajn oddechové čtení, ale u mně se tato kniha zařadí mezi ty, které si přečtu a za měsíc už nevím o čem byly.

Obelix15
03.08.2021 4 z 5

(SPOILER) Kniha se dobře a svižně četla. Prakticky do poslední chvíle mohl být vrah kdokoliv (i když už zhruba od poloviny jsem věděl, kdo to bude), ale že budu mít nakonec pravdu jen napůl, jsem netušil. Zajímavá charakteristika hlavních postav a několik linií všedního dne amerického předměstí. Všichni vědí o všem, všichni se znají s ním a s touhle apod. Za mě dobré.

Caa
01.08.2021 3 z 5

Tricet sedm bajecne napinavych kapitol. Podezreli jsou vsichni muzi z ulice, zadne alibi neni neprustrelne, detektivove postupuji nanejvys logicky a vsem jdou tvrde po krku. A pak prijde tricata osma a najednou je vymalovano, vrah je ctenari suse naservirovan v ramci uspechaneho konce, ktery nevytezi potencial pribehu. A co ma sakra znamenat ten epilog, dalsi knihu z teto ulice?

milena9798
29.07.2021 5 z 5

V tomto příběhu je bravurně popsáno, ze se žádné tajemství neutají... brrrr!

EmokeII.
28.07.2021 4 z 5

Bomba! Od autorky jsem četla zatím tři knihy a tohle se mi líbilo nejvíc. Opravdu se vše vysvětlí až na konci, je zde hodně postav, motivů, zvratů... Rozhodně doporučuju všem k přečtení.

ANDY28
28.07.2021 3 z 5

Dobře napsaná detektivka, čte se výborně, ale konec mě zklamal

Klára90
22.07.2021 3 z 5

Ze začátku mě kniha až tak moc nenadchla, přišlo mi to hodně ve stylu Ztracené a Dívky ve vlaku. Každopádně musím přiznat, že konec byl velmi napínavý a strhl mě.
Přišla mi jen zvláštně popsaná postava Roberta a moc nevím co si myslet o úplném konci…bude pokračování?

Murasaki
20.07.2021 4 z 5

Za mě zatím nejlepší kniha, kterou jsem doteď od autorky četla. Kniha pro mě byla záležitost na dvě klidná odpoledne, kdy syn spinkal. Četla se jedním dechem, nešla odložit, byla tam spousta zvratů, opět jsme se přesvědčili, že žádná rodina není dokonalá a konec mě opravdu překvapil. V této knize to byl pro mě jediný konec, který jsem neodhadla.

monishek
13.07.2021 5 z 5

Skvely pribeh, ktery se cte jedním dechem. Libilo se mi, ze tam bylo vice postav a kazda mela nejake to tajemství. Skutecneho pachatele jsem neodhadla a to jsem si rikala, ze to nakonec udelal on a pak, ze ona a nakonec to bylo zase jinak. Velmi se mi zaver libil. Byl napinavy do posledni chvile. Pripad se vyresil, i kdyz ten epilog s mobilem mi vrtá hlavou.
Edit: Uz mam přečtenou i jeji posledni knihu Jeji konec a musim hodnotit, ze kniha Jeden z nas se mi libila ze vsech nejvice.

Dandulka
13.07.2021 5 z 5

Skvele cteni! Mam tuhle autorku moc rada,jeji knihy hltam na jedwn zatah.

nela3812
12.07.2021 4 z 5

Od doby co jsem si založila Bookstagram jsem tuto autorku nemohla přehlédnout, slyšela jsem na ní mnoho pozitivních ohlasů. Vybrala jsem si proto jednu z jejích knih, abych zjistila, zda obstojí všem očekáváním.

Nemohu říci, že bych si z toho sedla na zadek. To opravdu ne. Nicméně mě příběh svým způsobem pohltil a nemohla jsem se od čtení odtrhnout. Děj skvěle ubíhal a příjemnou změnou (oproti jiným knihám) bylo rychlé střídání postav a pohledů v každé kapitole. Zpočátku se mi to zdálo komplikované, ale po čase si to sedlo a četlo se to samo.

Samotného vraha jsem do poslední kapitoly odhalit nezvládla. Je pravdou, že jím mohl být skutečně kdokoliv a bylo příjemné sledovat všechny možné varianty a kombinace, se kterými detektivové přicházeli. Do toho vše komplikovala vloupání jednoho z teenagerů s anonymní omluvou od jeho matky. Myslím, že to bylo geniální a promyšlené. Nicméně se musím ptát, byl otevřený konec nutný? Příběh se krásně uzavřel, vše mělo svou logiku a hezky to do sebe zapadlo. Ale u poslední stránky mám pocit, jakoby tam byla navíc. Myslím, že otevřeného konce nás mohla autorka ušetřit.

Další autorčinu knihu plánuji pořídit a tuto mohu doporučit. :)

SakuraLuci
11.07.2021 4 z 5

Na dovolenou super kniha, rychle a jednoduše se čte, celkem napínavý příběh

Vilma232
11.07.2021 4 z 5

Prima dovolenková detektivka. Na moje gusto moc "americká". Sousedské a rodinné vztahy, kdy každý něco skrývá....

Címa
09.07.2021 4 z 5

Zápletka vcelku zajímavá, chvílemi mi to přišlo, jak kdybych koukala na par dílu Zoufalych manželek. Rádoby dobra čtvrť, sami slušní sousedé a najednou se ukáže, ze každý má co skrývat, ženský si podrbou a svěří na kafi vše, co potřebuji a co se jim hodí. Nikdo netuší, co se kde děje za dveřmi. Ale jinak dobrý, je to čtivé a má to docela spad.