Jeden z nás

Jeden z nás
https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/433030/bmid_jeden-z-nas-51i-433030.jpg 4 2693 2693

Nový strhující psychothriller z pera bestselleristky Shari Lapeny, mistryně nečekaných zvratů. Udržet tajemství mezi sousedy, kde každý každého zná, může být těžké. Vražedně těžké... Ovzduší na poklidném newyorském předměstí, kde jsou k sobě všichni milí a vstřícní, rozvíří anonymní dopis zanechaný v jednom z domů. „Omlouvám se. Můj syn se k vám nedávno vloupal. A nejen k vám.“ Čí je to syn? A co mohl odhalit? Dohady a podezření na sebe nenechají dlouho čekat. Pak je však jedna z místních žen nalezena mrtvá – a tento objev strhne lavinu napětí. Kdo ji zabil? Kdo ví víc, než říká? A mohl to být opravdu jeden z nás?... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Someone We Know , 2019

Klesňa
16.05.2021 4 z 5

Shari Lapena mě prostě baví. I když to není nějak složitý příběh a trochu místy připomíná nějakou nekonečnou telenovelu s vraždou, její knihy se mi čtou opravdu dobře a rychle. Autorka čtenáře ráda vodí za nos a Vaše podezření, kdo je vrahem, se bude měnit jak aprílové počasí. Zaujala mě i zápletka se synem, který se rád vloupával do domů a asi by mě bavila samotná kniha na toto téma. Trochu mě zklamala sama oběť. Z té se vyklubala ženská, která taky není zrovna svatoušek. Příběh je plný lží, nevěry a vzájemného obviňování (na jednu stranu super, na druhou fakt už moc telenovelka). Jestli se mi závěr líbil, asi nedokážu ani říct, ale kniha jako celek mě opět bavila. Určitě se chystám i na další knihu, což by mělo být v originále The end of her.

Arsi
16.05.2021 5 z 5

Perfektní detektivka. Ostatně jako každá od autorky. Je tam napětí a má to spád.

Vlasta99
16.05.2021 3 z 5

(SPOILER) Za mě asi takový průměr. Od autorky jsem četla ještě knihu Nevítaný host a ta mě rozhodně nadchla více. Děj byl místy příliš zdlouhavý, v podstatě se celou dobu jednalo o výslechy postav s občasným vedlejším dějem, kde se ovšem řešilo pouze emoční rozpoložení jednotlivých postav. I tak byla knížka ale zajímavá, krásně zde byly vyobrazeny mezilidské vztahy, a že každá lež jednou vyjde na světlo. Postupně jsem se začetla a děj mě natolik vtáhl, že jsem se od stránek už nemohla odtrhnout.

Nakonec jsem nepochopila úplně motiv k vraždě Carmine. Chápu, že se matka snaží chránit své dítě, ale nepřijde mi logické, aby na základě nějaké domněnky, že by mohla něco vědět, zabíjela dalšího člověka. A ještě tak naprosto nedomyšleným způsobem.

martina.bella
14.05.2021 4 z 5

Líbilo se mi, že tam nejsou žádné brutální scény a přitom je to napínavé. Těch drsných thrillerů už jsem přesycená. Knih tohoto typu by mohlo vycházet více. Z hlavy se děj asi brzy vykouří, ale čtení bavilo.

Jitka822
12.05.2021 4 z 5

Za mě super. Žádné hororové scény, ale napětí tam rozhodně je. Skvělá kniha.

Metroušek
12.05.2021 3 z 5

Autorka určitě umí psát, a nápady má také slušné. Pokud vám nevadí značná, v této knize pak přílišná překombinovanost, tak se vám její knihy asi budou líbit, zejména pokud jste žena. Muži její knihy zřejmě mohou bez výčitek svědomí zcela pominout.

Allla9
11.05.2021 5 z 5

Dokonale rozebrané vztahy mezi sousedy a přáteli. Postupně vyjde najevo hodně tajemství. Život v žádné rodině není ideální na sto procent. Lži, lži a zase lži - tím se musí prokousávat vyšetřovatelé Webb a Moenová.

NymphMaeve
05.05.2021 4 z 5

Mám ráda autorčin styl psaní, kde se pomalu odhalují detaily vyšetřování, vše do sebe pomalu zapadá a nakonec to vždy skončí tak, jak nikdo nečeká. A ani tentokrát jsem nebyla blízko k pravdě. Příběh je vystaven napínavě a zaujímavě a to do nejmenších detailů. Postavy jsou vykreslené pěkně, charaktery nezaměnitelné, na každém se něco najde. Líbí se mi, jak poukazuje na to, že nikdy nikdo není dokonalý a každý má svá drobná či větší tajemství. Odhalování je postupné a ani chvíli se čtenář nenudí. Navíc zde od začátku udržovala zdání něčeho. Její knihy jsou skutečně velmi čtivé, ale silné emoce jsem nezažívala. Mám ráda její styl vyprávění, popisy, přímost i charakteristické řazení textu. Kniha mne nezklamala, ale také neoslnila. Není to její nejlepší kniha, ale rozhodně stojí za přečtení. Určitě to byl příjemně strávený čas.

Anna27
01.05.2021 2 z 5

(SPOILER) Jeden náctiletý pošuk, co se vloupává ke svým sousedům s úmyslem zdokonalovat se jako hacker. Jediné, co dokáže, je dostat se lidem do emailu a číst si je. Další náctiletý pošuk (16 let), co je téměř denně opilý, ale rodiče to absolutně neřeší. Jedna mrtvola, která za života měla psychopata manžela, chtěla od něj dávno odejít, ale místo aby to řešila rozvodem, tak spala s x sousedy. Jeden muž, který si šifruje emaily, aby je nikdo nenašel, ale uživatelské jména a hesla si zapisuje do sešitku, ok. Další vražda (Carmin) jen proto, že si vrah myslel, že by mohla něco vědět o první vraždě. Tyhle slova: "on by to nikdy neudělal" a v další kapitole: "zabil ji určitě on, on ji musel zabít", byly už taky v příběhu ohrané. Já asi nejsem autorčina cílová skupina čtenářů. Napětí, co by se za nehet vešlo. Vraha odhalíte brzy, ještě předtím, než se dozvíte všechny indicie, co by k němu směřovaly. Prostě nenadchne, ani neurazí. Prvoplánové, obkecávání pocitů. Chybí mi i seznámení s vyšetřovateli, žádná postava není dotažena k dokonalosti. Spíš román pro ženy, než thriller. Takový průměr.

viva71
30.04.2021 4 z 5

Takhle má šlapat detektivka. Gradující děj a nečekaný závěr.

tiajackey666
27.04.2021 5 z 5

Vynikajuci roman, citala som predtym manzele odvedle ale jeden z nás to prevýsil uplne najviac velmi doporucujem

Ann58
24.04.2021 5 z 5

Kniha na tři večery, nešlo mi ji opustit. Děj má spád, udržuje stálé napětí. Byla to první kniha od této autorky, kterou jsem četla a určitě u ní nezůstane...

Denisa121
24.04.2021 5 z 5

Knihy od této autorky jsou vždy sázka na jistotu. Opět výborně promyšlený příběh, propletené sousedské vztahy, kdy člověk neví, co si má myslet, kdo z nich je vlastně vrah. Čtivé, napínavé, plné zvratů. Doporučuji.

TerezaaBaarova
22.04.2021 4 z 5

Taková typická Shari Lapena... udržuje nás v mírném napětí. Všichni lžou, všichni mají tajemství a nakonec se ukáže, kdo je špatnej a kdo je ještě horší..
Tuto její knihu řadím mezi ty její povedenější kousky, protože má i horší, zklamání hodné tituly.

Nixa
21.04.2021 5 z 5

Čtivé a napínavé. Vyhovují mi krátké kapitoly, které končí vždy tak, že nemůžete přestat číst. I když se mi moje teorie podezřelého potvrdila a tím pádem jsem konec tušila, určitě jsem nebyla zklamaná. Knihy od Shari Lapena jsou prostě skvělé!

Enolain
20.04.2021 3 z 5

Druha knizka od tehle autorky a oproti Manzelum od vedle tohle se cestlo samo od sebe.. Napinave az do posledni kapitoly.

zuzana4291
20.04.2021 5 z 5

Přišel mi začátek knihy jako pomalý rozjezd. Ale čím dál jsem četla, tím víc jsem se nedokázala odtrhnout. Děj se stával stále zamotanější a tajuplnější. I přesto byl děj velmi srozumitelný po celou dobu čtení.

šipek
20.04.2021 5 z 5

Má první kniha od této autorky a jsem mile překvapen. Opravdu dobře napsaný thriller.
Moc pěkné sousedské vztahy, kde je všechno možné :-). Kdo četl ví na co narážím. Moc se mi líbil přístup dvojice vyšetřovatelů, kteří šli rovnou k věci. Takže za mě zasloužených pět hvězdiček.

Libunka74
19.04.2021 5 z 5

(SPOILER) Otevřený konec, to jediné mi cuká rukou jednu hvězdičku ubrat...ale nechám jí :-)
Výborná pointa, skvěle vystavěný příběh, nechybí překvapení, napětí, i ta slza mi ukápla - možná některé okamžiky moc prožívám. Ano, každý něco tajíme - uvědomila jsem si, na kolik jsou naše počítače zranitelné a naše soukromí ohrožené. Takže nezlobit a všechno bude OK :-)

Majulle
14.04.2021 3 z 5

Kniha velice ctiva. Prectena za par dni. Ale bylo v tom zamotano az moc lidi. Konec je sice prekvapivy ale myslela jsem ze nektere veci budou vice vysvetleny. A ne s otevrenym koncem. :) nejspise jsem cekala neco vic a nejaky jiny zamer vrazdy. :)