Jeden z nás

Jeden z nás
https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/433030/bmid_jeden-z-nas-51i-433030.jpg 4 2768 2768

Nový strhující psychothriller z pera bestselleristky Shari Lapeny, mistryně nečekaných zvratů. Udržet tajemství mezi sousedy, kde každý každého zná, může být těžké. Vražedně těžké... Ovzduší na poklidném newyorském předměstí, kde jsou k sobě všichni milí a vstřícní, rozvíří anonymní dopis zanechaný v jednom z domů. „Omlouvám se. Můj syn se k vám nedávno vloupal. A nejen k vám.“ Čí je to syn? A co mohl odhalit? Dohady a podezření na sebe nenechají dlouho čekat. Pak je však jedna z místních žen nalezena mrtvá – a tento objev strhne lavinu napětí. Kdo ji zabil? Kdo ví víc, než říká? A mohl to být opravdu jeden z nás?... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Someone We Know, 2019

tiajackey666
27.04.2021 5 z 5

Vynikajuci roman, citala som predtym manzele odvedle ale jeden z nás to prevýsil uplne najviac velmi doporucujem

Ann58
24.04.2021 5 z 5

Kniha na tři večery, nešlo mi ji opustit. Děj má spád, udržuje stálé napětí. Byla to první kniha od této autorky, kterou jsem četla a určitě u ní nezůstane...

Denisa121
24.04.2021 5 z 5

Knihy od této autorky jsou vždy sázka na jistotu. Opět výborně promyšlený příběh, propletené sousedské vztahy, kdy člověk neví, co si má myslet, kdo z nich je vlastně vrah. Čtivé, napínavé, plné zvratů. Doporučuji.

TerezaaBaarova
22.04.2021 4 z 5

Taková typická Shari Lapena... udržuje nás v mírném napětí. Všichni lžou, všichni mají tajemství a nakonec se ukáže, kdo je špatnej a kdo je ještě horší..
Tuto její knihu řadím mezi ty její povedenější kousky, protože má i horší, zklamání hodné tituly.

Nixa
21.04.2021 5 z 5

Čtivé a napínavé. Vyhovují mi krátké kapitoly, které končí vždy tak, že nemůžete přestat číst. I když se mi moje teorie podezřelého potvrdila a tím pádem jsem konec tušila, určitě jsem nebyla zklamaná. Knihy od Shari Lapena jsou prostě skvělé!

Enolain
20.04.2021 3 z 5

Druha knizka od tehle autorky a oproti Manzelum od vedle tohle se cestlo samo od sebe.. Napinave az do posledni kapitoly.

zuzana4291
20.04.2021 5 z 5

Přišel mi začátek knihy jako pomalý rozjezd. Ale čím dál jsem četla, tím víc jsem se nedokázala odtrhnout. Děj se stával stále zamotanější a tajuplnější. I přesto byl děj velmi srozumitelný po celou dobu čtení.

šipek
20.04.2021 5 z 5

Má první kniha od této autorky a jsem mile překvapen. Opravdu dobře napsaný thriller.
Moc pěkné sousedské vztahy, kde je všechno možné :-). Kdo četl ví na co narážím. Moc se mi líbil přístup dvojice vyšetřovatelů, kteří šli rovnou k věci. Takže za mě zasloužených pět hvězdiček.

Libunka74
19.04.2021 5 z 5

(SPOILER) Otevřený konec, to jediné mi cuká rukou jednu hvězdičku ubrat...ale nechám jí :-)
Výborná pointa, skvěle vystavěný příběh, nechybí překvapení, napětí, i ta slza mi ukápla - možná některé okamžiky moc prožívám. Ano, každý něco tajíme - uvědomila jsem si, na kolik jsou naše počítače zranitelné a naše soukromí ohrožené. Takže nezlobit a všechno bude OK :-)

Majulle
14.04.2021 3 z 5

Kniha velice ctiva. Prectena za par dni. Ale bylo v tom zamotano az moc lidi. Konec je sice prekvapivy ale myslela jsem ze nektere veci budou vice vysvetleny. A ne s otevrenym koncem. :) nejspise jsem cekala neco vic a nejaky jiny zamer vrazdy. :)

maryska09
13.04.2021 3 z 5

Celkem povedená detektivka přesně v autorčině stylu, takže pokud už čtenář některé její detektovky četl, tak i celkem brzy odhalí vraha. Kniha je ale dobře a svižně napsaná, takže to zase tolik nevadí.

NADEI
12.04.2021 5 z 5

Jak dobře známe své sousedy.... že by někdo z nás byl schopný zabít ? Napínavé čtení o jedné vraždě, která vynese na povrch, že každý má nějakého kostlivce ve skříni. Super.

Eduarda
09.04.2021 2 z 5

Důležitý je prostě si přiznat, že základ policejní práce je čekat, než mi někdo přijde něco říct... případně občas zaskočit k sousedům zavražděné. Špatný, iritující, nedůvěryhodný, blbě napsaný. Navíc nadhodnocený! Můj druhý a poslední pokus s touhle autorkou. Přísahám.

Fani
08.04.2021 5 z 5

Další skvělá Lapena ❤ celou dobu sem byla zmatená a absolutně sem do poslední kapitoly netusila jak to bylo.

Joyce24
02.04.2021 5 z 5

Čtivý příběh, vše se několikrát během chvíle změnilo a vše dopadlo nakonec jinak než by člověk od začátku čekal. Knihy od Shari Lapeny se mi líbí, jen mi trochu vadí, že jsou zasazeny do téměř stejného prostředí. Chtělo by to změnu. Uvidím, zda příště dojde k nějakému posunu.

FillaSFC
31.03.2021 2 z 5

Předešlé tři knihy autorky jsem hodnotil čtyřmi hvězdami s tím, že ta třetí – Nevítaný host – se mi líbila nejvíce. I proto jsem se těšil na Jednoho z nás, tedy knihu, která má hodnocení vůbec nejvyšší. Já byl ale zklamán. Příběh mě příliš nezaujal. Postavy byly vesměs nesympatické a v podstatě mi v té záplavě nevěrníků a zlodějíčků bylo tak nějak jedno, jak to dopadne. Nešlo si také nevšimnout celé řady podobností s předešlou knihou – příběh je samozřejmě jiný, ale znovu je postaven na celé řadě postav, aby to ve výsledku skončilo tak, jak to skončilo. Kdo četl "Nevítaného hosta", asi bude vědět, na co narážím. Snad se v příští autorčině knize setkáme s trochu jiným konceptem příběhu a nedomyslíme si vraha po přečtení prvních padesáti stran. Dvakrát podobná vodítka stačila.

Fortuna7
30.03.2021 4 z 5

Další skvělý thriller od autorky. Shari Lapena píše velice čtivě, ale měla jsme velký problém si zapamatovat jména postav. Vraha jsem neodhalila a moje typy vrahů byly úplně vedle.
4/5⭐ Tu jednu hvězdu ubírám kvůli tomu ztrácení se v postavách.

Doubravka1975
30.03.2021 5 z 5

Super! Zajímavé a čtivé od začátku až do konce

99jana99
29.03.2021 1 z 5

Tak nevím, za mě tento rok nejslabší kniha co jsem četla. Psané jako slohová práce žáka základní školy. Spíš komedie než thriller, prostě nepovedené.

harena
29.03.2021 4 z 5

Podle mě je to lepší thriller, než spisovatelčiny předchozí. Pravda, děj je jednoduchý, podezřelých tam je poměrně málo, takže můžeme tipovat, ale já jsem stejně neuhodla. Napínavé příběh, ale žádný drasťák a dobře se čte, takže za chvíli jste na konci, kde jeden z účastníků promýšlí svůj další tah. Ale to si už asi musíme domyslet sami.