Jeden z nás

Jeden z nás
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/534527/bmid_jeden-z-nas-65f829cf311d9.jpg 4 2692 2692

Udržet tajemství mezi sousedy, kde každý každého zná, může být těžké. Vražedně těžké... Ovzduší na poklidném newyorském předměstí, kde jsou k sobě všichni milí a vstřícní, rozvíří anonymní dopis zanechaný v jednom z domů. „Omlouvám se. Můj syn se k vám nedávno vloupal. A nejen k vám.“ Čí je to syn? A co mohl odhalit? Dohady a podezření na sebe nenechají dlouho čekat. Pak je však jedna z místních žen nalezena mrtvá – a tento objev strhne lavinu napětí. Kdo ji zabil? Kdo ví víc, než říká? A mohl to být opravdu jeden z nás?... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: audiokniha , Témbr

Someone We Know , 2019

Interpreti: Martina Hudečková , Libor Hruška

amanek
09.10.2021 5 z 5

Čtivé, napínavé. Vrah mě napadl, až několik stránek před koncem.
A co ten otevřený konec, bude pokračování?

Arlienen
08.10.2021 3 z 5

Kniha se mi líbila, byla napínavá a čtivá. Myslela jsem si, že vím, kdo je vrah a ono ehjle..... byl to někdo úplně jiný.

Jessica007
04.10.2021 5 z 5

Napínavá a čtivá knížka. Myslela jsem si, že vím, kdo je vrah - vlastně hned od začátku, pak mě zase napadl někdo jiný.. A další.. Jeden z nich.. Pachatel byl někdo, koho jsem netipovala.

Lucc93
03.10.2021 4 z 5

Já jsem byla spokojená. Několikrát jsem si myslela, že už vím, kdo je pachatelem, až jsem na konci zjistila, že jsem se sakra sekla :). Jednu hvězdu ubírám za to, že se mi to chvílemi zdálo už moc zdlouhavé a “uměle” natahované.

Monika164
30.09.2021 5 z 5

Perfektní.... Doporučuji....

Aaloha
29.09.2021 4 z 5

Tak tohle se povedlo,bavilo mě to. Podezřelí se střídali, všichni mohli mít důvod být pachatelem. Napětí se ke konci pěkně stupňovalo. Jen mi přišla zbytečná závěrečná zápletka s Carmin. A poslední věta - Promýšlí svůj další tah. - ??????

syky245
27.09.2021 5 z 5

Opět super knížka. Hezky a rychle se čte, děj je napínavý. Od začátku si myslíte, že víte, ale v průběhu čtení zjistíte, že nevíte nic. Konec je napínavý a překvapivý. Za mě veliká spokojenost a knížka určitě stojí za to.

mstychov
21.09.2021 5 z 5

Kde zacit? Cteni bylo velice napinave. Nedokazala jsem se odstrhnout. Myslite si, ze vite, kdo to udelal, ale ve finale to dopadne uplne jinak. Naprosto bozi thriller. Shary v tomdle nikdy nezklame. Chvili jsem se ztracela ve jmenech, ale zvladla jsem to. :)

anule90
20.09.2021 2 z 5

(SPOILER) Mistryně nečekaných zvratů bych asi neřekla. O pachateli se nejprve skoro nepíše, aby nás na konci mohla šokovat. Jenže právě to je už od začátku moc nápadné.

MiskaMa
18.09.2021 4 z 5

Ideální oddechovka na podzimní deštivé odpoledne. Předměstí, znuděné paničky a jedna velká drbárna, kde každý každému vidí do oken.

Líbilo se mi střídání vyprávění postav, zápletka, hned několik podezřelých a taky, když se rozjelo vyšetřování, kolik toho prasklo na některé sousedy. Přesto pachatele odhalíte vcelku brzy. Aspoň myslím. :)

ninano
18.09.2021 4 z 5

Napínavé a čtivé. Zajímavý konec, ale přece jen mi k udělení plného počtu něco chybělo.

lenkaBajza
10.09.2021 4 z 5

Témata s městskými paničkami, které mají houby co dělat, špízují sousedy za záclonou, spí se sousedy, pomlouvají sousedy.... tak ty už mi fakt lezou na nervy. V této knize to ale překvapivě nebylo vůbec špatné, ale naopak velmi čtivé. Četlo se rychle, velké množství zápletek (tím pádem i velké množství potenciálních pachatel:)), výsledek velmi chválím:))

LaCoccinelle
08.09.2021 5 z 5

Knížka se četla sama. Napínavé čtení, které vtáhne do děje.

zdenaR
08.09.2021 4 z 5

Napínavé, čtivé, zajímavé propojení sousedů jedné ulice.
Jen ten závěr mě přišel trochu přes čáru.
Přesto doporučuji jako dobrou detektivku spojenou s psychologickým vykreslením jednotlivých postav.

PepkazDepka
05.09.2021 3 z 5

Dobre sa citala, taka klasicka Lapena.. Podla anotacie som cakala, ze sa bude zistovat kto sa vlupal do domov, pointa pribehu je vsak uplne o niecom inom. Vraha som uhadla v prvej tretine, komplic ma prekvapil :D Oddychove vikendove citanie.

kotatkoz
03.09.2021 3 z 5

(SPOILER) Na základě vysokého hodnocení tady jsem čakala víc, a tak pro mě byla knížka spíš zklamáním. Poměrně povrchní, jednoduchá (i přes snahu zamotat do sebe postavy jak to jen šlo i nešlo) a kupodivu jsem až příliš brzy odhadla vraha, takže překvapením pak byl jen komplic. Asi se v tom odráží i fakt, že příliš nemusím detektivky a tohle k ní mělo velmi blízko. Navíc vše "thrillerové" působilo jak pěst na oko a vlastně to žádný větší smysl nedávalo (např. Raleighovo vloupačka s vyrušením, finále s Carmine,...). Ani epilog mě nijak "nevyděsil", nerozvířil myšlenky apod. což asi mělo být účelem, ale jen tomu přidal zbytečný nesmyslný balast.
Myslím, že v tomto žánru se dá najít spoustu lepších knížek, ale Shari Lapeně dám ještě šanci, zas tak zlé to nebylo.

SPOILER
Asi by dost pomohlo, kdyby se zmíňilo, že Adam o románku otce věděl, až na úplném konci knihy v rámci finálního rozuzlení - takhle přeci každému musí dojít, že pak je ideální vrah :) Stejně jako od začátku přespřílišné poukázovaní na to, že všechno směřuje k Amandy manželovi, to je jasný signál, že on to nebyl :)

JancaKube
31.08.2021 1 z 5

Slabé, nedokázala jsem se pořádně začíst, překombinované. A ten konec jsem prostě nepochopila.

Čenichnaknihy
30.08.2021 5 z 5

S Lapenou začínáme od konce, až od její čtvrté knížky, ale tady se víc než kde jinde vyplatí říct “lepší pozdě, než nikdy”. Tahle autorka nás dostala. Pokud máte rádi příběhy, kde přijde v závěru zvrat, který vás vystřelí z ponožek, tak to je přesně tahle knížka.
Psychothriller se odehrává v klidné newyorské čtvrti, kde ale každý má nějakou tu špínu za nehty. Pomluvy se šíří a máte pocit, že celou dobu víte, kdo mohl ženu, která konec konců taky nebyla úplně svatá, zabít, ale v posledních kapitolách vám autorka tuhle myšlenku rozdrtí na prach.
Knížka je skvěle napsaná, čte se jedním dechem.

nikca3976
25.08.2021 5 z 5

Podle mě je Shari Lapena nejlepší autorka psychothrillerů..všechny knížky jsem hltala a přečetla strašně rychle..Autorka vám nasadí brouka do hlavy už při prologu..čte se to prostě samo a nutí vás to přemýšlet o tom,kdo je pachatel,zatímco podezřelých přibývá a přibývá a najednou BUM! a je to úplně někdo jiný a vy skončíte s vykulenýma očima a spadlou bradou :DD

Mikanadeta
25.08.2021 5 z 5

Tahle spisovatelka prostě nezklame. Opět příběh plný zvratů, a na konci překvapení, které bych teda nehádala. Bavilo mne jak si autorka hraje s postavami, jak jsou skvěle popsané. Při čtení má člověk skoro pocit, jako by tam žil taky. Hodnotit nemohu jinak, než plným počtem.