Jeden z nás

Jeden z nás
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/534527/bmid_jeden-z-nas-65f829cf311d9.jpg 4 2694 2694

Udržet tajemství mezi sousedy, kde každý každého zná, může být těžké. Vražedně těžké... Ovzduší na poklidném newyorském předměstí, kde jsou k sobě všichni milí a vstřícní, rozvíří anonymní dopis zanechaný v jednom z domů. „Omlouvám se. Můj syn se k vám nedávno vloupal. A nejen k vám.“ Čí je to syn? A co mohl odhalit? Dohady a podezření na sebe nenechají dlouho čekat. Pak je však jedna z místních žen nalezena mrtvá – a tento objev strhne lavinu napětí. Kdo ji zabil? Kdo ví víc, než říká? A mohl to být opravdu jeden z nás?... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: audiokniha , Témbr

Someone We Know , 2019

Interpreti: Martina Hudečková , Libor Hruška

Monuli36
08.07.2021 5 z 5

Jako vždy super :) Shari prostě umí :) Manželé odvedle se mi od ní zatím líbila nejvíc,ale tahle je hned za ní :) Doporučuji

e-Lisbeth
07.07.2021 3 z 5

Autorka vsadila na vzorec "něco vím, ale neřeknu to! no, tak to teda řeknu" a děj se může posunout dál. Moc napínavé to nebylo, ale nakonec vcelku překvapivé.

Sammy.Boy
03.07.2021 5 z 5

Napínavé, rychle plynoucí, dramatické. Ač je děj řádně propletený, odhadnout postupně pointu není zrovna složité. Líbilo se mi to, ikdyž je pravda, že podobných námětů je asi všude spousta. Každopádně autorčina zatím druhá nejlepší kniha! Spojovat indicie a přicházet postupně na to, kdo vraždil a který je ten JEDEN Z NÁS, mě bavilo moc.

Simix.š
27.06.2021 3 z 5

Už asi začnu ty své komentáře u Shari kopírovat, protože je to furt to stejné. Příběh je čtivý, má spád, ale není ničím originální. Fanouškům Zoufalých Manželek se to možná bude zdát také podobné, protože podezírám autorku, že se jimi snad inspiruje. Toto byla Wisteria Lane jak vyšitá - krásné domy na předměstí, šťastné rodinky, sousedská idylka, pak se něco semele, najednou jsou všichni podezřelí a všichni mají svá špinavá tajemství. Každá kniha mi přijde jako jedna série Zoufalek, jiný zločin, ale pozadí, kde se to odehrává je stejné. Dokonce i ta otravná stará drbna mi připomíná Marthu (tu, která vydírala Mary-Alice až se zastřelila) a taky dopadne stejně. A zase ty její konce, kdy máte pocit, že bude v další knize navazovat, protože to prostě zůstalo otevřené .... tento byl navíc překombinovaný. Přišlo mi to, jakoby ji tlačil termín a ona to potřebovala rychle ukončit, tak prostě něco napsala. Každopádně, tato kniha byla zatím nejlepší.

Nuttelka
26.06.2021 5 z 5

(SPOILER) (Audiokniha)
Paráda, tak u této knihy jsem si zase spravila chuť ohledně Shari. "Její konec" mě hodně zklamal, ale "Jeden z nás" byl napínavý od začátku do konce. I když mě tedy nejdřív zpočátku nebavila linka rodiny Sharpových, ale bylo mi jasné, že to pak do sebe zapadne. Každou chvíli podezříváte někoho jiného, i když jsem si stála za tím, že to byl manžel, tak závěr byl hodně překvapivý, neuhádla jsem. A Epilog? Vůbec nevím, jak si ho mám přebrat, ale ten pocit z manžela, že to je hajzl, mi zůstal...
Audioknihu načetli Martina Hudečková a Libor Hruška, skvělá volba, moc hezky se poslouchali, stále mě udržovali ve střehu. A závěrečná hudba opět bez chybičky.
Za mě jedno velké doporučení!

Gemma88
26.06.2021 4 z 5

Za mně lepší než manželé od vedle. U těch jsem se nemohla začíst a váhala jsem s další knížkou od autorky. Ale tahle se mi líbila. Dobře se četla, nečekané zvraty i překvapivý konec. Jenom mi přijdou ty konce až moc... "Co bych tam ještě napsala, abych šokovala"

Mrňous1
21.06.2021 5 z 5

Autorka umí psát, je to čtivé, děj plyne ve slušném tempu a vždy je závěr něčím šokující, ozvláštněný.

JaKa1974
20.06.2021 5 z 5

Třetí kniha této autorky, kterou jsem četla. A opět jsem se od knihy nemohla odtrhnout. Těším se na další.

Kika28
19.06.2021 5 z 5

Moje první přečtená knížka od této autorky a moje první přečtená knížka z tohoto žánru. Než jsem se do knížky pustila měla jsem strach, že mi nesedne styl autorčina psaní, že se do knížky nezačtu a že mě tento žánr nebude bavit. Opak se stal pravdou styl psaní i děj byl skvělý a strašně čtivý.
Knížka je plná zvratů a vždy když si myslíte, že už víte kdo je vrak, tak se objeví někdo jiný koho začnete podezřívat. Musím říct, že do poslední kapitoly jsem netušila kdo je doopravdy vrah.
Za mě knížku můžu jen a jen doporučit, byla skvělá a příjemně se četla. Určitě si od autorky přečtu i její další knížky, protože píše skvěle. A jsem hodně ráda, že jsem začala číst nový žánr a tato knížka byla ideální na začátek tohoto žánru.

Mandy412
17.06.2021 4 z 5

Moje třetí přečtená kniha autorky. Její styl psaní mě baví. Děj byl dobře rozehrán na všechny strany. Nicméně jsem si od půlky knihy připadala jako když koukám na staré díly seriálu Zoufalé manželky.

111moni
11.06.2021 4 z 5

Moje poprvé s autorkou, zajímavě rozehraný příběh, trochu jako enten týky, odkrývá lidskou povahy se vším nehezkým, a nikdo ze sousedů , přátel, není ušetřen. Jako by zde dvojnásob platilo - nikdo neříká pravdu, jak to tedy bylo? Nicméně závěr byl poněkud překvapením.

Veňa2
09.06.2021 5 z 5

(SPOILER) Další výborná knížka od skvělé autorky. Kniha se četla sama, nemohla jsem se dočkat konce kdo byl ten vrah a do poslední chvíle jsem tipovala někoho úplně jiného. Takže konec velmi překvapivý. Už se těším na další knihy od této autorky.

Monika164
08.06.2021 5 z 5

Opět perfektní.....

Jancas.s
06.06.2021 2 z 5

(SPOILER) Na knihu jsem se těšila, asi především kvůli propagaci a vysokému hodnocení - ale namísto "nečekaných zvratů" mi byl naservírován příběh poměrně plytký, kde se ta pravda servírovala postupně podle toho, kdo se s jakou informací zrovna uráčil přijít. Tak jsme tu najednou měli situaci, kdy jsou vsichni mlsní kocóři možný vrah, a když už to ho*no konečně na někoho spadlo, tak jsem si vlastně oddychla, že se nám to ještě víc nezamotalo, protože ta vražda na konci? Blbost.
Za mě spíše slátanina, než psychothriller.

Adris
05.06.2021 4 z 5

Od Shari jsem četla dřív Manžele odvedle, kteří mě úplně nenadchli. Avšak po skvělých ohlasech jsem se rozhodla vyzkoušet nějakou její další knihu. V knihovně zrovna byla k vypůjčení tato, a řeknu vám, chybu jsem neudělala. Já miluju ty sousedské vraždičky/dramata ala Fáma, Sedmilhářky, Rodina odvedle...takže mi jasně musela tato kniha sednout. Bála jsem se, že mě nebude bavit vyšetřovatelská část, ale naopak mě bavila! Děj odsýpal úžasně rychle, příběh nebyl ani moc "okecávaný" ani chudý, tak akorát. Dokonce se mi povedlo odhadnout konec (ale až v poslední třetině :). Za mě super thriller, pro fajnšmekry asi odpočinková četba. Já jsem sváteční čtenář thrillerů, takže dávám 4 hvězdy z 5.

Mindy
03.06.2021 4 z 5

Kniha se četla dobře, ale vadily mi ty neustálé lži skoro všech zúčastněných. Taky ta druhá vražda mi přišla zbytečná. Ale je fakt, že skoro do konce jsem netušila pachatele. Podezření se přelévalo z jednoho na druhého a z druhého na třetího. To už je zkrátka styl psaní této autorky.

berila
01.06.2021 3 z 5

Tentokrát nevím, jak hodnotit. Dobře a čtivě nepsané, ale místy až dost naivní. Postavy vesměs nesympatické, všude samé lži, pomluvy.

namornice
31.05.2021 5 z 5

To se nedalo odložit! Další knihu od mistryně dějových zvratů Shari Lapeny jsem přečetla na jeden zátah. Úžasně čtivé a napínavé. To, že autorka píše v přítomném čase, ještě urychluje četbu - připadám si jako bych četla scénář. Napínavé a zamotané, napětí se stupňuje až do konce. Rozhodně doporučuji!

Kubajzz
27.05.2021 5 z 5

Super detektivka :-)

ŠárkaStrnadová
24.05.2021 5 z 5

(SPOILER) Mělo to spád - až na ten konec (smrt Carmine?!).