Jeden z nás

Jeden z nás
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/534527/bmid_jeden-z-nas-65f829cf311d9.jpg 4 2696 2696

Udržet tajemství mezi sousedy, kde každý každého zná, může být těžké. Vražedně těžké... Ovzduší na poklidném newyorském předměstí, kde jsou k sobě všichni milí a vstřícní, rozvíří anonymní dopis zanechaný v jednom z domů. „Omlouvám se. Můj syn se k vám nedávno vloupal. A nejen k vám.“ Čí je to syn? A co mohl odhalit? Dohady a podezření na sebe nenechají dlouho čekat. Pak je však jedna z místních žen nalezena mrtvá – a tento objev strhne lavinu napětí. Kdo ji zabil? Kdo ví víc, než říká? A mohl to být opravdu jeden z nás?... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: audiokniha , Témbr

Someone We Know , 2019

Interpreti: Martina Hudečková , Libor Hruška

Majulle
14.04.2021 3 z 5

Kniha velice ctiva. Prectena za par dni. Ale bylo v tom zamotano az moc lidi. Konec je sice prekvapivy ale myslela jsem ze nektere veci budou vice vysvetleny. A ne s otevrenym koncem. :) nejspise jsem cekala neco vic a nejaky jiny zamer vrazdy. :)

maryska09
13.04.2021 3 z 5

Celkem povedená detektivka přesně v autorčině stylu, takže pokud už čtenář některé její detektovky četl, tak i celkem brzy odhalí vraha. Kniha je ale dobře a svižně napsaná, takže to zase tolik nevadí.

NADEI
12.04.2021 5 z 5

Jak dobře známe své sousedy.... že by někdo z nás byl schopný zabít ? Napínavé čtení o jedné vraždě, která vynese na povrch, že každý má nějakého kostlivce ve skříni. Super.

Eduarda
09.04.2021 2 z 5

Důležitý je prostě si přiznat, že základ policejní práce je čekat, než mi někdo přijde něco říct... případně občas zaskočit k sousedům zavražděné. Špatný, iritující, nedůvěryhodný, blbě napsaný. Navíc nadhodnocený! Můj druhý a poslední pokus s touhle autorkou. Přísahám.

Fani
08.04.2021 5 z 5

Další skvělá Lapena ❤ celou dobu sem byla zmatená a absolutně sem do poslední kapitoly netusila jak to bylo.

Joyce24
02.04.2021 5 z 5

Čtivý příběh, vše se několikrát během chvíle změnilo a vše dopadlo nakonec jinak než by člověk od začátku čekal. Knihy od Shari Lapeny se mi líbí, jen mi trochu vadí, že jsou zasazeny do téměř stejného prostředí. Chtělo by to změnu. Uvidím, zda příště dojde k nějakému posunu.

FillaSFC
31.03.2021 2 z 5

Předešlé tři knihy autorky jsem hodnotil čtyřmi hvězdami s tím, že ta třetí – Nevítaný host – se mi líbila nejvíce. I proto jsem se těšil na Jednoho z nás, tedy knihu, která má hodnocení vůbec nejvyšší. Já byl ale zklamán. Příběh mě příliš nezaujal. Postavy byly vesměs nesympatické a v podstatě mi v té záplavě nevěrníků a zlodějíčků bylo tak nějak jedno, jak to dopadne. Nešlo si také nevšimnout celé řady podobností s předešlou knihou – příběh je samozřejmě jiný, ale znovu je postaven na celé řadě postav, aby to ve výsledku skončilo tak, jak to skončilo. Kdo četl "Nevítaného hosta", asi bude vědět, na co narážím. Snad se v příští autorčině knize setkáme s trochu jiným konceptem příběhu a nedomyslíme si vraha po přečtení prvních padesáti stran. Dvakrát podobná vodítka stačila.

Fortuna7
30.03.2021 4 z 5

Další skvělý thriller od autorky. Shari Lapena píše velice čtivě, ale měla jsme velký problém si zapamatovat jména postav. Vraha jsem neodhalila a moje typy vrahů byly úplně vedle.
4/5⭐ Tu jednu hvězdu ubírám kvůli tomu ztrácení se v postavách.

Doubravka1975
30.03.2021 5 z 5

Super! Zajímavé a čtivé od začátku až do konce

99jana99
29.03.2021 1 z 5

Tak nevím, za mě tento rok nejslabší kniha co jsem četla. Psané jako slohová práce žáka základní školy. Spíš komedie než thriller, prostě nepovedené.

harena
29.03.2021 4 z 5

Podle mě je to lepší thriller, než spisovatelčiny předchozí. Pravda, děj je jednoduchý, podezřelých tam je poměrně málo, takže můžeme tipovat, ale já jsem stejně neuhodla. Napínavé příběh, ale žádný drasťák a dobře se čte, takže za chvíli jste na konci, kde jeden z účastníků promýšlí svůj další tah. Ale to si už asi musíme domyslet sami.

Katuska88
29.03.2021 5 z 5

Hodnotím nejvýše, i přesto, že se mi děj zdál poměrně jednoduchý. Četlo se to velmi dobře a svižně.

LucaR8
28.03.2021 5 z 5

Od příběhu se nešlo odtrhnout. Byl napínavý a baví až do úplného konec. Opět jsem byla úplně mimo a mé pokusy odhalit vrahy, byly totálně mimo. Tak snad to vyjde v dalším díle

archivářka115
27.03.2021 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Bylo v ní skvěle popsáno chování sousedů, přátel a jejich dětí. Představovala jsem si, jak bych se chovala, kdyby se moje dítě dostalo do stejné situace.
Mrzelo mě, že na závěr nebylo podrobněji vysvětleno chování manžela.

zvídaváStela
23.03.2021 5 z 5

Přečetla jsem během dvou večerů. Bylo to napínavé a odhalit vraha je opravdu oříšek. :) Pro mě moc fajn oddychovka.

0323
22.03.2021

Knížka se četla velmi dobře, pomohla mi překonat moji čtecí krizi. Takže mohu jenom doporučit k přečtení.
I když jsem si myslela, že vrah je zase jasný, tak nebyl :-)

kikina28
20.03.2021 5 z 5

Každý má své tajemství, máte pocit, že díky němu vraždil a najednou přijdete na to, že jste se mýlili. Kniha se četla moc dobře, rychle a stejně jako její "Manželé odvedle" můžu jen doporučit.

kkubinova
19.03.2021 4 z 5

Od čtení této knihy jsem se nemohla odtrhnout, příběh je celou dobu napínavý, můžete podezřívat kohokoli, ale konec je stejně jiný, než čekáte.

Belanna
19.03.2021 5 z 5

Paní Lapena zraje jak víno, knížka od knížky je lepší a lepší.
A tahle kniha byla naprosto super. Skvělá zápletka, děj, který má spád, žádná hluchá místa a stále vás to drží v myšlenkách, kdo že je vrah. A když už si myslíte, že jste na to přišli .... bum ! A naprosto nečekaný konec.

lenka.plaszova
18.03.2021 5 z 5

Knížku jsem přečetla velmi rychle, ke konci jsem se od čtení nemohla odtrhnout. Ze začátku bylo dost věcí předvídatelných, vraha se mi však odhalit nepodařilo. Po dočtení mi zůstalo v hlavě několik dotazníků - ohledně Amandy tajného telefonu a jejího manžela...