Jeden z nás

Jeden z nás
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/534527/bmid_jeden-z-nas-65f829cf311d9.jpg 4 2696 2696

Udržet tajemství mezi sousedy, kde každý každého zná, může být těžké. Vražedně těžké... Ovzduší na poklidném newyorském předměstí, kde jsou k sobě všichni milí a vstřícní, rozvíří anonymní dopis zanechaný v jednom z domů. „Omlouvám se. Můj syn se k vám nedávno vloupal. A nejen k vám.“ Čí je to syn? A co mohl odhalit? Dohady a podezření na sebe nenechají dlouho čekat. Pak je však jedna z místních žen nalezena mrtvá – a tento objev strhne lavinu napětí. Kdo ji zabil? Kdo ví víc, než říká? A mohl to být opravdu jeden z nás?... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: audiokniha , Témbr

Someone We Know , 2019

Interpreti: Martina Hudečková , Libor Hruška

Naďa2411
17.03.2021 5 z 5

Autorku této knihy jsem si od začátku oblíbila. Je znát, že její původní profese je právnička. Umí detailně popsat fázi vyšetřování, uvažování a smýšlení vraha a ostatních svědků. Při vyšetřování případu jsem měla pocit, že jsem přítomna a potila jsem se za zločince. Od začátku knihy se pomyslné nůžky otevírají ve fázi dopisu, který zaslala matka ochraňující svého syna před hackerstvím. V dané situaci se původní účel obrátí a způsobí záhadu z jedné ulice, když se hledá vrah zavražděné ženy. Udělal to "jeden z nás"......

radka4588
16.03.2021 5 z 5

Prostředí mi stále evokovalo seriál Zoufalé manželky, ale na ději to neubíralo, do poslední chvíle jsem si myslela, že to byl někdo jiný, i když ten i tak nebyl bez poskvrnky... Skvěle propracované zvraty, které nutí číst dál a i pár stran před koncem knihy, to se jen tak nevidí. Palec nahoru, určitě od autorky přečtu i další knihy.

Lucaaa
14.03.2021 5 z 5

Skvělá kniha, druhou polovinu knihy jsem téměř zhltala.

LeHor
13.03.2021 5 z 5

Čtivé a napínavé, to je můj šálek kávy. Během čtení se mění podezření, kdo je vrah. Uhodla jsem až před koncem, ale to už asi každý...
Doporučuji

Světluška4
13.03.2021 4 z 5

S blížícím se koncem jsem už tušila, kdo je vrah. čtení zajímavé, pořád se tam něco dělo, ale předchozí knihy autorky, mě vtáhly do děje více. Za přečtení určitě stojí.

ivzu77
12.03.2021 4 z 5

Další ze čtivých, oddechových knížek ... autorka píše jednoduše, knihy se čtou rychle, napětí nechybí.
"Každý má své tajemství."

mrsterezz
10.03.2021 2 z 5

Nevím, jestli to bylo tím, že jsem měla přehnané očekávání, nebo jestli byl knížka spíše oddychová, ale moc mě nezaujala. Neříkám, že lituji, že jsem ji přečetla, ale znovu už do toho nepůjdu.

1predseda
09.03.2021 5 z 5

První setkání s autorkou a určitě žádné zklamání , spíše naopak. Dobře stavěná detektivka , čtivé.

Jara.v
09.03.2021 4 z 5

Po Nevítaném hostu lehoulinké zklamání, ale čtivá forma s rychlým spádem mě dostala do děje velice rychle. Thrillery Shari Lapena stojí za přečtení všechny. Už se těším na další díl.

danielavachova
08.03.2021 5 z 5

Moje druhá kniha od této autorky a musím napsat super! Přečteno jedním dechem,podezřelý se neustále mění,vraha jsem tušila až téměř na konci a přesto mě konec překvapil! Do knihy se mi moc nechtělo ,protože Manželé odvedle mne moc nenadchli,ale tady naprosté nadšení. Doporučuji.

Lucie846
08.03.2021 5 z 5

Další její povedená kniha. Čte se hezky. Příběh zajímavý až do konce jsem nevěděla kdo, že byl vrah. Chvíli jsem si myslela ten a pak zas onen a nakonec to byl úplně někdo jiný ????

MilackovaN
06.03.2021 5 z 5

Přečteno na jeden zátah... Čte se to opravdu dobře, a podezříváte z vraždy snad úplně každého... Moje první kniha od autorky a jdu se pustit do dalších.

Dashik
03.03.2021 5 z 5

Tak tohle bylo zase povedený. Celou knihu, kousek po kousku, na sebe lidi, co se znají, co bydlí kousek od sebe a věří si, vytahují tajemství, která se neměl nikdo dozvědět.. S každou další stránkou jsem podezírala někoho jiného.:) Vraha jsem uhodla ke konci, ale jen z půlky. Vůbec jsem se u knížky nenudila a těším se na další zamotaný příběh.

EliskaD
03.03.2021 3 z 5

Detektivka, která je vyprávěna spíše než z pohledu detektivů a jejich vyšetřování, tak z pohledu jednotlivých obyvatel městské čtvrti. Příběh je zaměřen na to, jak konání detektivů zasahuje do života obyvatel - jak se šíří drby, kdo komu co prozradí, kdo se s kým domluví na tom, co řekne policii a kdo co zamlčí... Četlo se to sice pěkně, ale nic strhující to nebylo. Nevytvořila jsem si ani vztah k žádné z postav, neměla jsem s kým sympatizovat a komu fandit (ani z detektivů, ani z obyvatel). Otevřený konec ohledně telefonu mě moc nenadchl.

Jupijow
01.03.2021 3 z 5

Pohodové čtení, jen mi vadilo vyprávění v přítomném čase např. Becky se čte.

TinaBookBlog
27.02.2021 5 z 5

Druhá kniha, kterou jsem od této autorky, přečetla. Můžu říct, že i přes necelých 500 stran, kniha nepostrádá napětí a čte se velmi příjemně.
Autorce se podařilo mě totálně zamotat. Byla jsem přesvědčená, že vím, kdo je hlavní padouch už od začátku. Pak jsem si řekla, "aha, takže takhle to je", pak zase "aha, takže jsem měla pravdu". Takto stále dokolečka. Tudíž za mě, velmi povedené a doporučuji.

Katulinka69
26.02.2021 3 z 5

Pro mě sladká jednohubka, ale vydařená

katka134
26.02.2021 4 z 5

Strhující dílo to nebylo, ale hezky se to četlo. Životy sousedů se zajímavě a nečekaně propletly. Každý něco skrýval.

Anynator
26.02.2021 2 z 5

Spíše než "strhující psychothriller" mi tato kniha připomínala nějaký román pro ženy. Někdo se vyspal s někým, někdo něco řekl na někoho, a u toho všeho jsou stále dopodrobna popisovány pocity. Možná proto, aby se zakryl fakt, že žádná postava nemá určený charakter, a všechny vlastně přemýšlejí stejně.
V dnešní době jsou podobnými náměty přeplněná knihkupectví, proto je náročné v tom množství najít knihu, která se vymyká. V této knize je matení čtenáře neuvěřitelně násilné a bez nápadu. Chybí mi tam ten wow moment, kdy se ukáže, že psychopat všechny vodil za nos a dokázal od sebe odvádět pozornost.
A ten poslední pokus o otevřený konec mě opravdu rozesmál. Kdyby autorka popsala co v mobilu vlastně bylo, a kdo ho odcizil, bylo by to podle mě mnohem zajímavější. Takto na mě kniha působí dojmem, že byla v rychlosti "spíchlá horkou jehlou ". Asi jsem prostě náročná.

certik003
25.02.2021 4 z 5

Pro mě lepší z knížek od autorky, dobře se to četlo, bylo přiměřené napínavé, i když něco předvídatelné. Ale dostala jsem od knížky, co jsem očekávala, nicméně za pár týdnů si nevzpomenu, o čem kniha byla.