Jeden z nás

Jeden z nás
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/534527/bmid_jeden-z-nas-65f829cf311d9.jpg 4 2696 2696

Udržet tajemství mezi sousedy, kde každý každého zná, může být těžké. Vražedně těžké... Ovzduší na poklidném newyorském předměstí, kde jsou k sobě všichni milí a vstřícní, rozvíří anonymní dopis zanechaný v jednom z domů. „Omlouvám se. Můj syn se k vám nedávno vloupal. A nejen k vám.“ Čí je to syn? A co mohl odhalit? Dohady a podezření na sebe nenechají dlouho čekat. Pak je však jedna z místních žen nalezena mrtvá – a tento objev strhne lavinu napětí. Kdo ji zabil? Kdo ví víc, než říká? A mohl to být opravdu jeden z nás?... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: audiokniha , Témbr

Someone We Know , 2019

Interpreti: Martina Hudečková , Libor Hruška

Evik84
25.02.2021 5 z 5

Další kniha o autorky, napínavá až do konce. Propletené vztahy mezi obyvateli ulice. Vyřešená vražda díky "lumpárně" jednoho mladíka. Pravda dříve nebo později vždy vyjde najevo.

Kalina
23.02.2021 4 z 5

Moc pěkná ukázka toho, jak se žije v některých městských čtvrtích. Nikdo nikoho nezná, nikoho si nevšímá, ale je to tak doopravdy? Vždyť každý má svá tajemství.

skipiii
22.02.2021 3 z 5

Jeden řekl to, druhý viděl tamto a třetí to celé popřel :)

Zajímavé ale v paměti to neuvízne.

3,5 *

saphiral
18.02.2021 5 z 5

Taková čtivá detektivka, nic náročného, ale nenudila a pachatele jsem uhodla asi v polovině :-)

Aghatte
18.02.2021 3 z 5

Přišlo mi to jako šílená drbárna. Ona řekla, že on řek, že ona viděla.... Cože? no, tak já tedy jsem řekla, že on mi řekl.... Atd.
Detektivové měli snadnou práci, stačilo každého nechat se vylhat, a pak nakousnout, co se dozvěděli, že ona řekla, když on řekl.
Od půlky mě to přestávalo bavit. Měla jsem svého favorita na vraha a těsně vedle :-)
Nic nezapomenutelného to ale není, ani nic, co by musel člověk mít doma, vrátím to do knihovny pro další čtenáře.

Pavlina50
17.02.2021 4 z 5

„V každém manželství jsou tajnosti.“

Další docela fajn kousek od Shari Lapeny – čtivé, napínavé - kniha, která nenudí. Pátrání po vrahovi v jedné newyorské čtvrti, kde každý zná každého, skoro každý má pletky s někým, takže kandidátem na pachatele může být vlastně kterákoliv z postav. Aspoň já jsem byla téměř v každé kapitole přesvědčená, že jsem na něho přišla. A každá další kapitola mi tuto jistotu vždycky rozbila a navedla zase na někoho jiného. Tyto zvratové děje mě prostě v knihách baví. I když jsem už četla možná lepší a dokonalejší thrilery, čtyři hvězdičky si tato kniha u mě určitě zasloužila.

Ejv
14.02.2021 3 z 5

Kdo by to byl řekl..:)

Ketrin.TR
12.02.2021 5 z 5

Zase další super knížka, tahle autorka mě prostě baví! Svým lehkým a rychlým stylem psaní během pár stránek opět rozehraje napínavý příběh, tentokrát mezi sousedy v jedné ulici. Poklidný život na maloměstě naruší vražda jedné atraktivní ženy a sousedé si musí dát setsakra dobrý pozor, aby jejich tajemství nevyplula na povrh. Protože nikomu se najednou nedá věřit!

cukrovka
11.02.2021 5 z 5

Autorka opět nezklamala. Velmi čtivý a napínavý příběh. Krátké kapitoly dodávají příběhu spád. Napětí po celou dobu, spousta podezřelých, každý má nějaké tajemství, ale kdo dokázal vraždit.
Doporučuji.

MimaJ
10.02.2021 4 z 5

Prečítané na 2 posedenia. Chválim dynamickosť deja, ktorá bola prítomná už od prvých strán. Niečo málo som aj tušila, posledných cca 50 strán už mi to bolo viacmenej jasné, ale knihe to na kvalite vobec neuberá. Lapena píše naozaj pútavo. :)

Toňula
09.02.2021 4 z 5

Shari Lapena je má oblíbená autorka a vlastním všechny její knihy. Tato poslední opět nezklamala - čtivá, napínavá, plná falešných stop,postupně gradující do překvapivé pointy . Znáte dobře své sousedy? Každý něco skrývá..

Marek82
08.02.2021 2 z 5

Bola to jazda, ale nie taká, ako som čakal. Chcel som husenkovu dráhu, ktorá zo mňa vytrasie dušu, príjemne ma vystraší a na konci ma nechá so žiariacimi očami a úsmevom. Dostal som jazdu v autobuse, ktorý ide do okresného mesta. Cesta je dlhá, nudná, v autobuse sa veľa rozpráva, ale nič sa nedeje. Po pár km už veľmi chcem byť v meste, ale stále sa niekde zachádza a stojí. Hnevá ma to lebo do mesta nakoniec dôjdeme, len je to strašne otravné. Posledný úsek cesty sa autobus už trocha rozbehne, ale je to už jedno, už ho mám plné zuby. Taká je to bohužiaľ kniha. Zápletka nie je úplne márna, ale vidno, že autorka kládla veľký dôraz na pocity ženských hrdiniek, ktorých je tu toľko, že mi je to jedno, všetky sa len rozprávajú a dohaduju. Polícia hra v tomto príbehu vedľajšiu rolu, naznak dedukcie a detektívnej práce som zaznamenal asi 15 minút pred koncom. Koniec tuším už posledné dve hodiny knihy a to som dosť naivný detektívkar, väčšinou ma autor prekvapí. Ženská časť prednesu ma miestami úplne iritovala, interpretka do celej svojej časti vniesla taky bedakavo vyčítavy ton, že som mal pocit, že sledujem telenovelu, nie detektívku. Toto naozaj nebol thriller. Napätie som cítil len z toho ze by to už mohlo konečne skončiť. Trápil som sa a mam to za sebou...

J.x
08.02.2021 4 z 5

Mně se knížka nějak nechtěla rozjet. Ale od půlky, to byla jízda:-) Užila jsem si to a nemohla se odtrhnout.

tom2843
05.02.2021 4 z 5

Dnes jsem dočetl zatím poslední knihu od Shari Lapeny. Líbila se mi míň než "Manželé odvedle", ale víc než "Někdo cizí v domě" a "Nevítaný host", takže stříbrná pozice. Jde o pátrání po vrahovi krásné manželky, kdy mě závěrečné rozuzlení překvapilo, ale dávalo mi smysl. Trošku mi vadí snaha šokovat poslední kapitolou v každé knize, protože se z toho stává pravidlo. Lapena skvěle popisuje jednotlivé osoby, vztahy mezi nimi a postupné odhalování tajemství mezi "obyčejnými" lidmi.

Mikuše-Ivet
05.02.2021 3 z 5

Nebylo to špatný. Hodnotím knihu jako průměr. Dobře se čte a není zbytečně zdlouhavá. Největší zklamání na mě čekalo na konci. První řadě jsem si myslela, že kniha má pokračování, ale pak jsem zjistila, že tomu tak není. Zklamalo mě to, že jsem se ani na konci nedozvěděla tajemství manžela zavražděné a ani jaké tajemství se skrývali v telefonu zavražděné

Lorri
02.02.2021 odpad!

Achjo... a ze začátku to vypadalo docela slibně. Další knihu od Lapeny jsem neměla v úmyslu číst, protože jsem se obávala (a ano měla jsem zase pravdu), že to dopadne stejně, jako se zbytkem jejich knih. Pozitivní ohlasy mě ale přesvědčily, že by se z toho MOHLO vyklubat něco lepšího... pravda mohlo (a mělo!). Normálně knihy nerozebírám, tady to ale jinak nejde, neboť tam bylo tolik věcí špatně, že jsem až udivená, že takovou knihu mohl někdo vydat. POZOR MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY!
1. co mě opravdu zaskočilo je to, že forenzní tým nebyl schopen určit dobu smrti (ale pravda, lapena je známá tím, že policie a jejich tým je velmi neschopný ve vyšetřování)
2. toto jsem opravdu nepochopila, ale může mi někdo vysvětlit jakto, že detektivové si nebyli schopni zapamatovat, kde se tělo našlo a kde to všechno vyšetřovali (hlášení "jooo asi to bylo tady" mě pobavilo)
3. u Lapeny a jejích knih mě strašně štve, že neustále a téměř na každé stránce opakuje jedny a ty samé věci / pocity / myšlenky ("ví, že nabourávat se do cizích počítačů je špatné"), ale i tak to dělá.... úvaha jak prase, pro mě zbytečné a nicneříkající (protože to už řekli 10x) stránky navíc
4. bez problémů se člověk dokáže dostat do zaheslovaných mobilů a počítačů a je úplně normální, že domy jsou nezabezpečené a bez alarmu .... klasika
5. celkově vypravování příběhu - autorka si myslí, že příběh bude zajímavý, když se snaží čtenáře zmást, hlavní postavy ústavičně lžou a matou čtenáře ("nikdo neví o chatě a nikdo neví kde je náhradní klíč" , oh wait... vlastně ne, oni ví, hm prostě jen kecal) - Můj názor je ten, že v kvalitním thrilleru postavy nelžou, jen prostě neříkají všechno a pak je ten wow efekt a ne jak tady u knihy JEDEN Z NÁS, kdy si pak čtenář na konci řekne, aha, ona ta postava lhala, takže všechen děj pak ani nedával smysl ... hmm ne děkuji, nemám ráda když se mnou autor vyjebává, stačí, že to furt dělá partner.
6. jedno plus dávám, protože tady jsem ani já až do půlky knihy (což je u ní úspěch) netušila, kdo by to tak mohl být, ale když ona ty věci píše tak okatě, že na to prostě vždycky musíte přijít (pokud nejste úplný debil) než knihu dočtete

Když to vše shrnu, tak můj názor co se týče psychothrillerů se nezměnil, NE OPRAVDU LAPENA NEPÍŠE NAPÍNAVÉ PSYCHOTHRILLERY, ale romány pro ženy u kterých se člověk může (ale taky nemusí) pobavit. Co se mi i docela líbilo je to, že mi kniha trošku připomněla seriál Zoufalé Manželky (komedie, drama, mysteriozní) a takový mi i ten příběh přišel. Bohužel ale minusy přesahují plusy a i když mě začátek knihy hodně rychle nažhavil (a to já ráda), tak mě obratem hodně rychle znudil (a to já opravdu ráda nemám).

dačteto
02.02.2021

Velmi pohodové čtení. Nic náročného.

knihovna22
01.02.2021 5 z 5

Lapena mě prostě baví :-)

Dandy1
31.01.2021 4 z 5

Nenáročná rychlovka na deštivé odpoledne. Problémy s dětmi, otravná sousedka, milenecké propletence, vražda.... To vše dělá zajímavý koktejl událostí v jedné ulici.

zimolka
26.01.2021 5 z 5

První od této autorky a opravdu super,určitě přečtu další.