Jeden z nás

Jeden z nás
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/534527/bmid_jeden-z-nas-65f829cf311d9.jpg 4 2769 2769

Udržet tajemství mezi sousedy, kde každý každého zná, může být těžké. Vražedně těžké... Ovzduší na poklidném newyorském předměstí, kde jsou k sobě všichni milí a vstřícní, rozvíří anonymní dopis zanechaný v jednom z domů. „Omlouvám se. Můj syn se k vám nedávno vloupal. A nejen k vám.“ Čí je to syn? A co mohl odhalit? Dohady a podezření na sebe nenechají dlouho čekat. Pak je však jedna z místních žen nalezena mrtvá – a tento objev strhne lavinu napětí. Kdo ji zabil? Kdo ví víc, než říká? A mohl to být opravdu jeden z nás?... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: audiokniha , Témbr

Someone We Know, 2019

Interpreti: Martina Hudečková , Libor Hruška

kofola33
09.01.2021 4 z 5

Kazda rodina ma sva tajemstvi a ne kazdy se zda byt tim, jak se jevi...dobra detektivka a i kdyz jsem pachatele odhadla asi v polovine, stoji za precteni.

monte
07.01.2021 4 z 5

kvalitní čtení s překvapivým rozuzlením

Daenerys
05.01.2021 5 z 5

Autorka s každým kouskem zraje, těším se na další!

1alena1
05.01.2021 3 z 5

Čtivá detektivka, postav tak akorát, žádný literární skvost pro vypisování citátů, ale čtení pro volný čas moc fajn.

sandratea
04.01.2021 5 z 5

Skvěle napsaná detektivka, kterou neodložíte.

Ondra_P
03.01.2021 5 z 5

Knihy Shari Lapeny jsou pro mě zárukou, že si čtení užiji. Nejinak tomu bylo u knížky Jeden z nás, příběh mě zaujal hned od začátku a napnutý jsem byl až do konce. Doporučuji.

Lupo005
03.01.2021 odpad!

Kniha ctiva, ale bez jiskry. Brzy se vytrácí napětí. Od této spisovatelky jsem čekala vic.

Mateo67
01.01.2021 3 z 5

Plytké, ale napínavé. Nebo spíš napínavé, ale plytké. V této knize není nic navíc než v soustředných kruzích stále stejné vyšetřování jednotlivých podezřelých, opakující se scény, stále stejné slovní obraty. Trošku málo i na tento žánr. Ale čtivá kniha každopádně byla, o tom žádná.

Mirin1349
31.12.2020 4 z 5

I když si myslíte, že víte, tak jste stejně na velkém omylu. Shari Lapena umí psát napínavě, zamotaně a tak, že vás to nutí hodit do sebe další kafe a pročíst se celou nocí. Jedna z nejlepších knih, co jsem od autorky četla.

klarence
31.12.2020 4 z 5

příjemná detektivka plná zvratů, která se velmi dobře čte

annatenta
30.12.2020 4 z 5

Skvělá zápletka, napětí, dopodrobna vykreslené postavy i prostředí, pěkné.

Miro67
29.12.2020 5 z 5

Americké předměstí je jak moravská dědina - všichni se znají a všichni se pomlouvají.
Kniha má spád, detaily zápletky jsou dobře promyšlené, napětí stoupá každou kapitolou. Když jsem začala tušit, kdo je vrah, upřímně jsem doufala, že se pletu.

vandalindakova
29.12.2020 4 z 5

Tohle je první kniha od Lapeny, která se mi dostává do rukou. A byla jsem více než spokojená. Většinou mi u thrillerů vždycky něco chybí nebo je to naopak tak přeplácaný, že to přestává dávat smysl. Tady ale nic takového nebylo.
Děj mě od začátku vtáhl do sebe a nepustil. Mělo to správnou napínavou atmosféru, že jsem potřebovala pořád číst dál a dál. Hrozně moc se mi líbilo prostředí městečka, kde se odehrávají všechny ty tajemné věci. Každý skrýval nějaké tajemství a autorka je skvěle postupně odkrývala.
Zároveň s odkrýváním tajemství a zápletek se naopak vše zase více zamotávalo. Vždy jsem si řekla, že ta linka dává smysl a má logiku a najednou zase bylo vše jinak.
Konec jsem vůbec neodhadla. Chvílemi jsem se bála, kdo to nakonec bude, aby to nebylo příliš průhledné, ale nakonec jsem byla opravdu překvapená.

Verunka045
28.12.2020 5 z 5

Opět jsem spokojená. Napínavé od začátku do konce. V hlavě mi běželo milion myšlenek, jak to vlastně bude. Proč nebyla matka raději ticho? Knížka nešla odložit. Za mě, nejlepší díl od autorky.

Martina166
27.12.2020 4 z 5

Shari Lapena umí prostě napsat napínavou, čtivou detektivku. O tom žádná. Možná už těch manželů, kteří neodolali kouzlu Amandy, bylo moc. Hodně se mi líbila ta linie s vloupáním do bytů, do počítačů sousedů, s omluvnými dopisy, které napsala nešťastná matka...

KatyM.
26.12.2020 5 z 5

Napínavá kniha od začátku do konce.

dencazrnu
26.12.2020 4 z 5

Knihu hodnotím jako příjemnou oddechovku. Autorku čtu velmi ráda a každá z knih mě bavila. Líbilo se mi, že příběh byl propletený, ale na druhou stranu jednoduchý a snadno pochopitelný. Velmi mne bavilo, že na začátku knihy si myslíte, že ten to určitě byl, ale ve skutečnosti je pravda úplně jinde. Za mě super a těším se na další knihy :-)

Ophelie
25.12.2020 3 z 5

Knize nelze upřít jisté napětí a čtivost. Vadila mi ale veliká překombinovanost příběhu ke konci a až neuvěřitelný počet nevěr mezi několika málo sousedy... Kniha není vůbec špatná, ale za mě není ani také ničím extra výjimečným ve svém žánru.

Janča089
17.12.2020 2 z 5

Četla jsem v poslední době víc českých a podle mého názoru kvalitních knih, že tuhle teď nějak nedokážu ocenit. Přišlo mi to psané celé tak nějak jednoduše, povrchně. Hlavně aby to bylo plné zvratů, ale nevím, jestli už to nebylo moc překombinované..

Hanaluna
14.12.2020 4 z 5

Super, jsem spokojena. Kniha velmi čtivá, líbilo se mi, že se postavy v hlavní roli vlastně střídali. Zajímavě propletené, čtivé.