Jeden z nás

Jeden z nás
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/534527/bmid_jeden-z-nas-65f829cf311d9.jpg 4 2767 2767

Udržet tajemství mezi sousedy, kde každý každého zná, může být těžké. Vražedně těžké... Ovzduší na poklidném newyorském předměstí, kde jsou k sobě všichni milí a vstřícní, rozvíří anonymní dopis zanechaný v jednom z domů. „Omlouvám se. Můj syn se k vám nedávno vloupal. A nejen k vám.“ Čí je to syn? A co mohl odhalit? Dohady a podezření na sebe nenechají dlouho čekat. Pak je však jedna z místních žen nalezena mrtvá – a tento objev strhne lavinu napětí. Kdo ji zabil? Kdo ví víc, než říká? A mohl to být opravdu jeden z nás?... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: audiokniha , Témbr

Someone We Know, 2019

Interpreti: Martina Hudečková , Libor Hruška

HMirka55
06.07.2020 2 z 5

Ničím výjimečné. Děj plyne, podezřelí se střídají, závěr předvídatelný, napětí se bohužel nedostavilo. Jsou lepší.

pavla.ba
05.07.2020 4 z 5

Čtivá, ne moc náročná detektivka s velmi překvapujícím závěrem. Líbila se mi :)

martin3554
05.07.2020 5 z 5

Tohle je prostě Lapena, pořádně zamotané klubíčko a nakonec překvapivý závěr a nejméně očekávaný pachatel. Všichni podezřelí, mají co skrývat. Přečteno za pár hodiny.

VeronikaAug
05.07.2020 4 z 5

Mě se knížka moc líbila a další od autorky si určitě plánuju přečíst. Přesně takovéhle detektivky mě baví, žádná velká jatka nebo 10 brutálních vražd spáchaných šíleně inteligentním nenápadný predatorem nečekejte. Dokonce bych řekla, že Jeden z nás byla taková damska detektivka, odkryvani smutného případu, jak může nevěra rozložit rodinu a v tomhle případě ne jednu,probíhá z velké části přes drby. A to mě bavilo. Všechno do sebe zapadlo a davalo perfektní smysl. Klidně mohla být knížka delší o vysvětlení vedlejších souvislostí, třeba jak k mileneckemu poměru došlo nebo jak to nakonec dopadlo s ostatnima rodinama. Za mě doporučuju.

Blondebookdevil
04.07.2020 4 z 5

Příjemný thriller (pro mne spíše detektivka) z prostředí předměstí, kde se všichni znají a žijí poklidný život. Až do chvíle, kdy se zamotají dvě věci dohromady a spustí nečekaný sled událostí - anonymní dopisy s ospravedlněním za syna a nalezená mrtvola v potopeném autě. Jak spolu tyto události mohou souviset a za jaké meze je člověk schopen dojít, aby ochránil rodinu?
Četla se mi velice dobře, těžko se odhadovalo, kdo co s kým má a jak je do něčeho zapleten. Na plný počet to za mě není, ale zhltla jsem ji jak malinu a vím, že určitě zkusím svižný styl autorky i v jiné její knize.

Kerberos
04.07.2020 5 z 5

Zatím asi nejlepší z jejích knih.Vztahový propletenec,plno sousedů,kteří se starají o co nemají,manželské nevěry a zvídavé děti.Podezřívala jsem správnou rodinu,spletla jsem se v členovi domácnosti.

Sixao
02.07.2020 4 z 5

Do třetice všeho dobrého, tahle kniha se mi líbila od autorky nejvíc. Celkem slušně se to rozjelo, vztahy mezi sousedy správně zamotané, vrah mě vůbec nenapadl, ale marná sláva, na Nesba nebo Bryndzu to prostě nemá. "Věty jak pro blbečky" líp bych to nevyjádřila. Děj dobrý, jinak jsem se nemohla ubránit dojmu, že je to všechno tak nějak uměle poslepované.. Pustila jsem se teď do Případů oddělení Q (Adler-Olsen) a to je jiná káva.

veriszv
01.07.2020 5 z 5

Předměstí, sousedské vztahy a jedna zmizelá manželka. Shari si s vámi bude hrát a vždy, kdy už si myslíte, že víte, tak zjistíte, že zase nic nevíte. Sice mi celkem trvalo, než jsem se zorientovala ve velkém počtu postav, ale po chvíli už jsem se jakžtakž vyznala v tom, kdo je kdo. Tahle kniha nejde odložit!

kalimaskry
01.07.2020 5 z 5

Od této autorky kniha zklamat prostě nemůže! Přijde mi, že píše a píše a bude jednou mezi uznávanými autory. Jak jinak můžu říci, že knihu doporučuji číst.

monika7180
30.06.2020 5 z 5

Jako vždy kniha byla velice napínavá,moc mě bavila,nemohla jsem se od ní odtrhnout.

kob
29.06.2020 3 z 5

Příběh dobrý, skoro až do konce jsem měla špatný tip na vraha, ale... ale jinak mám pocit, že je kniha psána trochu "jak pro blbečky". Ty holé věty a nepřirozené dialogy mi velmi připomínají zjednodušeně přepsané knihy, které jsou určeny studentům cizích jazyků.

Dumicek
29.06.2020 4 z 5

První prečtená kniha této autorky, leč mám na čtečce i ostatní, ale nějak na ně ještě nedošlo..psychothriller je to opravdu povedený do sebemenších detailů, ale i přes to mi tam něco scházelo, ale asi to bude spíše tím, že psychothrillery nečtu zas tak často..spíše okrajově a nejsem na ně tak zvyklá..po této knize sáhnu asi po další..no ke knize..krátké kapitoly což je vždycky vítané, lehce psané..pár postav, žádné zamotávání kdo je kdo..prostě malé město, kde si myslíte,že se celkem znáte, že dokonale znáte člověka se kterým žijete a ono ejhle neí to tak. Každý skrývá nějaká svá tajemství a doufáte, že nikdy nespatří světlo světa, ale co dělat, když začnou vyplouvat na povrch a kam jste až ochotni zajít? Jo opravdu se to četlo dobře.

eliska8413
29.06.2020 3 z 5

Knížka se četla dobře, děj byl však strašně zamotaný a téma jedna sousedka se peleší se zbytkem ulice mi prostě nevyhovuje a nevěřím tomu. Vraha jsem tušila, ale jeho pohnutku doteď nechápu. Stejně tak některé další dějové linky buď byly zcela zbytečné nebo naopak nedořešené.

Myrna
28.06.2020 2 z 5

Dočteno. Ale zatím nejslabší kniha. Chvílemi nudné, až moc překombinované, bez šťávy. Nevítaný host byl mnohem zajímavější.

andysek88
27.06.2020 2 z 5

Zatím nejslabší Lapena. Celkem předvídatelné. Místy docela i nudné, čekala jsem víc.

Pdede
27.06.2020 5 z 5

Skvělý napínavý příběh až do konce, autorka opět nezklamala.

Janiip
26.06.2020 2 z 5

Spisovatelku mam velmi rada,ale za me nejslabsi knizka. Precetla jsem ji za den. Nevitany host me bavil o dost vice☺

Lenka_S
26.06.2020 4 z 5

Po prvopočátečnim problému se začíst se mi příběh nakonec líbil. Bylo zajímavé sledovat jak vyplouvají na povrch tajemství jednotlivých postav. Ono to tak chodí i v životě, nic není černobílé a každá rodina má svá tajemství. Autorka dokáže dobře vykreslit povahové rysy a myšlenkové pochody jednotlivých postav, ale možná proto, ze to nebyla první kniha kterou jsem od ní četla, tak mě osoba vraha až tak nepřekvapila.

cornetka
26.06.2020 5 z 5

Na newyorském předměstí se stanou dvě události - ztratí se Amanda, jejíž tělo je po několika dnech objeveno a někdo se vkrádá do baráků, ale nikdy nic neukradne. Tyto dvě zdánlivě rozdílné události ovšem tak oddělené nejsou. Rozjíždí se vyšetřování, které je plné nečekaných zvratů a během kterých jsou podezřelí téměř všichni sousedi. Když už jste přesvědčeni, že určitě víte, kdo je vrah, tak otočíte stránku a všechno je jinak. A nestane se tak jen jednou!
Za mě určitě nejlepší autorčina kniha! Četla se skvěle a byla napínavá až samého konce!

misha4005
26.06.2020 2 z 5

(SPOILER) Příběh byl děsně překombinovaný. Pořád dokola že spala s tim, pak s oným, všichni z jedné ulice a všichni si mysleli že nikoho jinýho v posteli nemá, ještě mi vadilo že pokaždé když se objevil nový milenec, okamžitě se dalo vyloučit že byl vrah, ani jeden z nich nepůsobil tajemně, takže ke konci už to bylo dost otravný. Už jsem v podstatě jen čekala s kym to ona zase táhla, než abych čekala že odhalí vraha. Vraha jsem nejdřív tipovala na nějakou manželku, pak na syna opilce, což se potvrdilo. Postava manžela oběti je tam skoro navíc, nic zajímavého do příběhu nepřinesla. Za mě průměrná kniha, na kterou za dva dny zapomenu.