Jeden z nás

Jeden z nás
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/534527/bmid_jeden-z-nas-65f829cf311d9.jpg 4 2692 2692

Udržet tajemství mezi sousedy, kde každý každého zná, může být těžké. Vražedně těžké... Ovzduší na poklidném newyorském předměstí, kde jsou k sobě všichni milí a vstřícní, rozvíří anonymní dopis zanechaný v jednom z domů. „Omlouvám se. Můj syn se k vám nedávno vloupal. A nejen k vám.“ Čí je to syn? A co mohl odhalit? Dohady a podezření na sebe nenechají dlouho čekat. Pak je však jedna z místních žen nalezena mrtvá – a tento objev strhne lavinu napětí. Kdo ji zabil? Kdo ví víc, než říká? A mohl to být opravdu jeden z nás?... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: audiokniha , Témbr

Someone We Know , 2019

Interpreti: Martina Hudečková , Libor Hruška

Sabča92
22.06.2020 5 z 5

Jeden z nás je zamotaný příběh o sousedech z městečka Aylesford, jejichž osudy jsou propletenější než se na první pohled může zdát. Lapena umí skvěle vykreslit atmosféru a své postavy nešetří. Kniha se mi četla skvěle, děj mi rychle utíkal, velké množství postav se mi nepletlo ani poté, co jsem dva dny neměla čas knihu otevřít. Příběh měl dobré tempo, kterému rozhodně dopomohli krátké kapitoly. V této knize mě naštvalo opravdu hodně postav, spoustu jejich rozhodnutí jsem nepochopila, a k Amandě samotné jsem si neudělala absolutně žádný vztah. Konec je sice uzavřený, ale nabízí se mi myšlenky na pokračování, kterému bych se rozhodně nebránila.
Jelikož mám v tomto žánru už něco načteno, málokdy se mi stane, že bych celou zápletku neodhadla. Ale u Jeden z nás mě Shari pěkně převezla. Celou zápletku jsem odhalila tak dvacet stránek před koncem, až dlouho poté, co jsem měla spoustu jiných teorií. Shari se podařilo mě pěkně převést. Musím uznat, že se konec opravdu povedl a čtení jsem si užila. Celá zápletka rozhodně není snadno čitelná a bavilo mě odhalovat nedokonalosti pod zdánlivě perfektní fasádou.

Petula.N
22.06.2020 3 z 5

No, žádný wow se nekonalo, ale špatné to taky úplně nebylo. Snad poprvé jsem uhádla vraha i já :-D

Becca_books
22.06.2020

Četla jsem autorčiny předchozí knihy, takže jsem nečekala nic světoborného. Přesto jsem knihu přelouskala za jeden den. Připomínalo mi to Zoufalé manželky :) Amanda s Robertem mi byli od první chvíle nesympatičtí. Konec mi přišel opět lehce překombinovaný a chybělo mi tam nějaké wow! Přesto se kniha čte jedním dechem a určitě doporučuji.

farfalla13
21.06.2020 3 z 5

Čtivé, ale trochu se děj motal v kruhu, což ubíralo na napětí a uvěřitelnosti příběhu. Čekala jsem více promyšlený děj i rozuzlení.

Manyna
21.06.2020 2 z 5

Horko těžko uvěřitelný příběh, který se snaží šokovat, ale místo toho je spíš otravný.

Adél784
21.06.2020 4 z 5

Četla jsem od autorky všechny knihy, které v ČR vyšly, tuto bych dala na druhé místo. U mě stále vede Nevítaný host.
Autorka jako ve všech knihách píše čtivě, příběh je napínavý a čtenář neví komu může a nemůže věřit.
Vraha jsem uhodla, ale i tak byla kniha fajn.
doporučuji:))
4/5

lucka202
21.06.2020 2 z 5

Nevím no. Thrillery mám docela načtený a tohle bych asi ani thrillerem nenazyývala. Spíš taková jednoduchá detektivka pro ženský, i když vyšetřování se tam moc nekonalo. Bylo to strašně předvídatelné, ploché, napětí se teda nekonalo a kdo to byl jsem uhádla hned.

Maus
21.06.2020 5 z 5

Knížka se mi moc líbila, ale pokud nebude mít pokračování budu zklamaná nad koncem...

KáťaM.
21.06.2020 4 z 5

Jeden z nás má skvělou zápletku, co týká knih této autorky, nutno ale dodat, že také nejméně reálnou. Na začátku knížky je pohřešovaná žena, jejíž zmizení nahlásí její manžel. Později se najde její mrtvola v autě na dně jezera. Do toho se mísí příběh dospívajícího Raleigha, který našel potěšení v tom, že se vkrádá do cizích domů. Když to zjistí jeho matka, považuje za slušnost informovat o tom majitele domů, které syn při svých toulkách navštívil. Vše se zkomplikuje ve chvíli, kdy vyjde najevo, že jeho otisky se ocitnou i v domě zesnulé ženy, drby se šíří rychle. Super knížka se zajímavými zvraty, nečekaným koncem mi připomíná trochu Nevítaného hosta,. Nevím, jestli se mi ten závěr úplně líbil, každopádně skvěle vystavěný příběh, který mě držel v napětí po celou dobu, určitě mohu doporučit. Audioverze se skvěle poslouchala.

MarkétaI.
20.06.2020 5 z 5

Tak toto bylo vážně super čtení. Vůbec se mi kniha nechtěla odkládat :-)
Příběh plný zvratů, napětí, tajemství, lži a k tomu všemu parádní konec.

Ticiana
20.06.2020 4 z 5

Zamotané to bylo, to ano. Ale podezření jsem přijala hodně brzo. Velmi ctive, jak všechny knihy autorky. Ale ten konec? Nevim, co si mam myslet a nemam rada, kdyz je něco nedokonceneho. A nemyslím si, ze by kniha měla pokračování... tentokrat mírně zklamání a proto hvězdička dolu.

kytarka
19.06.2020 5 z 5

Vůbec jsem nechtěla knihu číst, protože mě kniha Nevítaný host velmi zklamala, předchozí knihy od spisovatelky se mi líbily. Nakonec jsem dala na chválu a jsem ráda, že jsem tak udělal, protože tady se vrátila Shari kterou mám ráda. Tohle bylo moc fajn počtení.

hanka616
19.06.2020 4 z 5

Kniha byla napínavá, ale na začátku mi trochu trvalo se začíst...jednu hvězdu ubírám za to, že jsem brzy tušila, kdo je vrah.

Jajusenka
19.06.2020 5 z 5

Autorku této knihy mám moc ráda a zatím jsem od ní přečetla vše. Její předchozí kniha Nevítaný host, ale pro mě byla trošku zklamání a děj se dost vlekl. Byla jsem tedy zvědavá na tuto její novinku. U této knihy jsem se ale začetla rychle a přečetla jsem jí za jeden večer. Do poslední chvíle jsem nevěděla, jak to dopadne a tak se kniha nedala odložit.

martineden
18.06.2020 3 z 5

Napínavé, hodně zajímavý vhled do života navenek spořádaných rodinek jednoho amerického maloměsta. A skoro jsem uhodla vraha!

Blaufik
18.06.2020 5 z 5

Žádná zbytečná omáčka okolo se nechystá. Autorka pomalu šlape na plyn a rozjíždí akční vyprávění plné lží a tajemství se spoustou otázek, ale žádnou pořádnou odpovědí. Spousta podezřelých jen podtrhují napětí, díky kterému budete zuřivě otáčet stránku za stránkou.

zuzana2599
18.06.2020 5 z 5

Jeden z nás to být musí. Ale kdo z nás je vrahem ?
Opět skvělý, neodložitelný a poutavý thriller z pera oblíbené Shari Lapeny. Je těžké přestat číst, když se každičkou chvilku blíží rozuzlení, ba ne, je nemožné přestat číst hned od začátku. Já prostě a jednoduše miluji tyto sousedské autorčiny thrillery ! Je to PECKA !

RonnieSmithx
18.06.2020 4 z 5

Pořád u mě sice vede Nevítaný host, ale i tahle kniha byla skvělá. Jako obvykle jsem ji začala číst ráno a dočtenou odložila až odpoledne. Už jsem si v polovině knihy myslela, že mám všechno dořešené, ale Shari se povedlo mě zase zahnat do úzkých. Dávám jí slabší čtyři hvězdičky.

JessieEx
18.06.2020 5 z 5

Tohle byly takové detektivní Zoufalé manželky :) A ty já mám moc ráda, takže jsem spokojená. Bylo to velice čtivé, napínavé, zábavné... Možná bych vytkla předvídatelnost, vraha se mi podařilo odhalit. Našlo se tu i pár chybek, ale celkový dojem je prostě velice kladný.
Více knížku rozpitvávám v recenzi zde: https://bookaholicjessie.blogspot.com/2020/06/jeden-z-nas-recenze.html?m=1#more

hopen
18.06.2020 3 z 5

Kniha se četla dobře,ale že by to bylo opravdu skvělé čtení za všechny hvězdičky to u mě neproběhlo. Moje topovka byla kniha Manželé od vedle a zatím žádná její další kniha jí ještě nepředčila.