Ještě jednou o delfínech

Ještě jednou o delfínech
https://www.databazeknih.cz/img/books/57_/57135/bmid_jeste-jednou-o-delfinech-2ZR-57135.jpg 4 14 14

Výbor sci-fi povídek bulharského autora ze sbírek Da nachraniš orela (1977) a Dvojnata zvezda (1979).

Literatura světová Povídky Sci-fi
Vydáno: , Lidové nakladatelství

Da nachraniš orela, Dvojnata zvezda , 1977

Hobo
10.08.2022 3 z 5

Nejlepší nepochybně Krásná Helena.

Petrstik
18.08.2019 4 z 5

Soubor celkem čtivých a nenáročních sci-fi povídek.

ludek.n
15.07.2019 3 z 5

Bulharská sci-fi je v celosvětovém měřítku spíše bludičkou než čarokrásným motýlem s pestrými křídly, přesto jméno spisovatele Ljubena Dilova není příznivcům žánru (především tedy starší generace) tak úplně neznámé. V Česku vyšlo několik jeho románů a kniha Ještě jednou o delfínech představuje výběr jeho klasických fantastických povídek. Asi bych o této sbírce neřekl, že je reprezentativním výběrem toho nejlepšího, co v Bulharsku vzniklo, na druhou stranu si ale Dilov drží jistou úroveň a občas se dokonce blýskne zajímavým motivem, jako například v Krásné Heleně, Na zpívající planetě nebo v Nakrmit orla. Zápletky jeho povídek nejsou konfrontační, výbušné nebo kdovíjak ohromující, rezonují spíše s poklidnou, pohodovou atmosférou, která nezřídka dokáže vykouzlit úsměv na tváři.

Magrata15
19.02.2019 5 z 5

Jsem překvapená, jaké skvělé sci-fi povídky vznikly v roce 1977. Moc se mi kniha líbila.