Dům na samotě

Dům na samotě
https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356561/bmid_dum-na-samote-86N-356561.jpg 4 1699 1699

Josef Bergman série

Výtvarnice Nela po rozchodu s přítelem zůstala sama ve starém mlýně, který původně s partnerem chtěli zrekonstruovat. V téže době bylo v nedalekém lese nalezeno tělo mladé dívky, ucházející se o práci v místních dostihových stájích. Při vyšetřování vyjde najevo, že oběť byla naposledy spatřena s bývalým Neliným přítelem. Dvě podobně provedené vraždy se nedávno staly v Praze, a tak není divu, že dosud poklidnou středočeskou vesnicí začne obcházet strach. Přesunul se sem z hlavního města sériový vrah?... celý text

kneslova
29.08.2021 5 z 5

Tato kniha se mi od autorky zatím líbila nejvíc . Ty koně a velmi zajímavé postavy, taková románová detektivka. Bavilo mě to…

malen
29.08.2021 5 z 5

I tahle se velice dobře četla, myslím , že utratím i za další díly.

Niu
25.08.2021 5 z 5

(SPOILER) Detektivka se mi líbila. Starý mlýn, venku obchází vrah, zvláštní vztahy na "dědině". Spisovatelka skoro vždy nechá zamordovat jednu z postav, která se chová jakžtakž normálně. Vanda je zpočátku vykreslena jako pěkně uťápnutá, ale pak se to rozjede. Za mne bych vyzdvihla Nelu, Olgu a Dominika. Zajímalo by mne, jak autorka přišla k vykreslování tak reálného negativního chování mužů v jejich knihách, ale to se asi nedovím :o) Řešení případu sériového vraha tak trochu na vedlejší koleji. Zajímalo by mne jak to dopadlo s Radimem a kdo za tím byl. Asi nejpěknější část knihy je závěrečný rozhovor Dominika s Olgou a u Epilogu jsem brečela dojetím.

ivanaga
22.08.2021 5 z 5

Čtvrtá detektivka a začínám být na Klevisové závislá..

prochajda
18.08.2021 5 z 5

Výborná, napínavá a velmi čtivě napsaná detektivka. Skvěle vykreslené postavy a prostředí, propojené události i z minulosti, prostě radost číst......mohu jen doporučit.

Delphín
13.08.2021 5 z 5

Paní Klevisová prostě umí a ani touto knihou mě nezklamala. Jedná se o dosti poklidný díl z krásného a rovněž klidného prostředí, které umí paní autorka skvěle popsat do posledního detailu. V této knize se navíc velmi vyřádila z tvorbou postav, jejichž osudy se vzájemně propojovaly a byla radost do číst.

LucyA7
11.08.2021 5 z 5

Autorka opět nezklamala, byla to už několikáté k Ina, kterou jsem od ní četla a určitě ne poslední.

petronella1
07.08.2021 5 z 5

Začala jsem první knihou řady a je to čím dál lepší. Super detektivka

kopretina21
29.07.2021 4 z 5

Prima detektivka. Klevisová opět nezklamala.

Biomed
26.07.2021 5 z 5

Krásný a poutavý příběh se špetkou napětí. Velmi povedený detektivní přínběh z krásného prostředí.

zouharov
19.07.2021 5 z 5

Knížka se četla skvěle. Výborně vykreslené postavy, člověk se s nimi žije, kdykoliv se Nela bála, bála jsem se s ní. Určitě si přečtu od autorky další knížky.

Lucissia
15.07.2021 5 z 5

Zbytečně jsem se bála u první detektivky autorky, že s dalšími knihami půjde kvalita dolů. Nešla.
Paní Klevisová umí výborně popisovat povahy lidí, vztahy a i prostředí v knize bez toho, aniž bych si řekla, že je toho či onoho moc. Pro mně opravdu tak akorát. Takže spokojenost. :-)

Racino
14.07.2021 5 z 5

Znalost prostředí stájí mě od autorky mile překvapila. Děj není uměle natahovaný, pěkně odsýpá. Postavu vraha jsem nečekala a přečetla jsem ji jedním dechem, i když jsem se dlouho odhodlávala ke čtení.

klodnerovic
01.07.2021

Kdysi jsem sáhla po Ostrovu šedých vlků a ... nedočetla jsem ho. Nějak jsem se nemohla začíst. Pár měsíců zpátky jsem si vzpomněla, že bych si zase mohla přečíst nějakou tu detektivku, a rozhodla jsem, že zase zkusím něco od Klevisové. Vybrala jsem si knihu Drak spí a přečetla jsem ji jedním dechem. V případě Domu na samotě tomu nebylo jinak. Jen jsem došla k závěru, že příště sáhnu po prvním dílu série, pak po druhém atd. atd. Detektivky moc nečtu, ale "Klevisovky" mě asi nakonec budou bavit :D.

tami1
30.06.2021 4 z 5

Na knihách paní Klevisové mě vždy nadchne propracovanost charakterů a až puntičkářská znalost prostředí. Velmi sympaticky působí celý policejní tým soustředěný kolem lehce nabručeného a respekt budícího českého Barnabyho. Ten se autorce opravdu povedl. Naprosto logické a lidsky obyčejné rozuzlení případů je osvěžující.

terimila
30.06.2021 4 z 5

Dobré to bylo, to jo, četlo se to fajn a bylo v tom to pravé detektivkové uspokojení (jakože postupně tuším, odkud vítr vane, ale stejně je v závěru kousek toho překvapení). Postavy opět zajímavé, rozmanité, některé sympatické, jiné na kopanec. Tak to má být. Ale celkově to tentokrát nebylo tak strhující a originální jako jiné knihy ze série. Některý motivy se, zdá se mi, už malilinko opakují (koncentrace silných, nezávislých, osamělých žen, které žijí v děsných vyhnálovech, je v knihách Klevisové nadstandardní, řekla bych :-). Ale neva. Oproti jiným, které jsem dokázala zhltat za večer (zejména Drak spí), to bylo slabší a ne tak strhující, ale pořád výborné. Na české poměry fantastické.

Ptaca
29.06.2021

Ačkoli jsem ke knížce přistoupil tak nějak z nutnosti, že zrovna nebylo co číst, musím říct, že velmi milé překvapení. Klobouk dolů a přání aby se autorce dál dařilo v její tvorbě. Tato knížka mě opravdu potěšila, až jsem na konci litoval, že už je konec. Děkuji pěkně.

Lumír23
26.06.2021 5 z 5

Ano, to se mi moc líbilo. Žádné umělé nafukování knihy, co mělo být napsáno, to napsáno bylo, co se mělo stát, to se stalo. Za mě opravdu velice povedený detektivní příběh. Doporučuji.

kopeceli
21.06.2021 5 z 5

Už před časem zklamaná jsem přestala číst moderní českou prózu. Až teď (díky databázi) jsem se odhodlala ochutnat Klevisovou. A to teda stojí za to! Tento typ detektivky mi vyhovuje - zajímavý příběh, žádný thriller, český jazyk nekořeněný anglizmy a anglickým slovosledem. Všechno souvisí, vrah není nadpřirozená bytost, prostě má to logiku, spád a v noci spím klidně. Takže mě čeká další její detektivka co nejdříve.

hzd
25.05.2021 5 z 5

Hezká česká detektivka. Potěšilo mě prostředí, kde se knížka odehrávala. Na mě trošku více postav, ale četla se dobře.