Dům na samotě

Dům na samotě
https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356561/bmid_dum-na-samote-86N-356561.jpg 4 1613 1613

Josef Bergman série

Výtvarnice Nela po rozchodu s přítelem zůstala sama ve starém mlýně, který původně s partnerem chtěli zrekonstruovat. V téže době bylo v nedalekém lese nalezeno tělo mladé dívky, ucházející se o práci v místních dostihových stájích. Při vyšetřování vyjde najevo, že oběť byla naposledy spatřena s bývalým Neliným přítelem. Dvě podobně provedené vraždy se nedávno staly v Praze, a tak není divu, že dosud poklidnou středočeskou vesnicí začne obcházet strach. Přesunul se sem z hlavního města sériový vrah?... celý text

zdenka4808
21.10.2020 5 z 5

Moje druhá kníha od M. Klevisové. Velmi se mi líbí styl, jakým autorka píše. Starý mlýn, samota a zavražděná žena. Musím se přiznat, že jsem se docela bála, ale je toho tak akorát. Už se těším na další příběh ze série.

helenkan
16.10.2020 3 z 5

Moje druhá knížka od téhle vychvalované spisovatelky a já stále nějak nevím, co si mám myslet. Zase jsem tak trochu zklamaná. Svým způsobem sice pěkná detektivka, ale jakoby tam něco chybělo a dost věcí bylo nevyřešeno. A pak, jedno zamyšlení a Kadeřník s kterým se tak trápili je odhalen. A hotovo konec.

evask
10.10.2020 5 z 5

Dávám nakonec pět*, protože děj byl poutavý a přitom žádný drasťák plný násilí. Ale vadí mně nepřirozené dialogy, slova, která se v běžném rozhovoru nepoužívají (“nejprve”). A pak také zbytečné prodlužování textu, třeba když se tu samou informaci, řečenou jen trochu jinými slovy, dočtu znovu o pár vět dál. To si vždycky řeknu, jestli snad nakladatel platí podle počtu popsaných stránek.

ctenardejv
02.10.2020 5 z 5

Bavilo, český Minier :)

borupet
29.09.2020 4 z 5

Pěkné, čtivé, moje čtvrtá kniha od autorky. Opět hvězda dolů za rozvleklý začátek, ze začátku se vždycky nemůžu začíst, ale pak to dostane spád a je těžké se odtrhnout.

JustWomen
28.09.2020 3 z 5

Takové klidné čtení bez emocí. Nebylo to špatné, ale poněkud rozvleklé a kostrbaté, v podstatě se ani neřešily pražské vraždy Kadeřníka, ale vztahy lidí na vesnici, kde došlo k dalším vraždám, ačkoliv vůbec nebylo jisté, že se jedná o téhož vraha. Výhodou byla česká jména, která se nepletla. Závěr rychlý, stačila jedna myšlenka a bylo po všem.

ElleNora
22.09.2020 4 z 5

V malé vesnici střeží lidé spoustu tajemství a inspektor Bergman musí všem přijít na kloub. Tentokrát se řeší víc vražd a je tu otázka, jestli se jedná o více vrahů, čímž autorka děj ještě víc zkomplikovala. Motiv nemá nejdřív téměř nikdo, ale po druhé vraždě to vypadá, že mohl vraždit kdokoli. Přiznám se, že jsem vraha dostatečně včas neodhalila.
Mnoho postav jsem si zamilovala, víme, co je k jejich chování vedlo. Prostě sympatické, čtivé. Těším se na další knihy.

Eicherik
08.09.2020 5 z 5

Dům na samotě je parádní česká detektivka, která mě naprosto uchvátila. Autorka pěkně vykreslila prostředí malé vesnice. O soukromí vyšetřovatelů se tolik nedovíme, ale některé další postavy jsou popsány dostatečně. Postavy se nepletou. Jedno tajemství příběhu zůstalo nezodpovězeno, ale to mi nevadí. Obálka se zeleným písmem je pěkná. Epilog je dojemný. Sérii mám v oblíbených a těším se na další případy.

mataj
26.08.2020 4 z 5

Příjemná česká detektivka zaměřena hlavně na vztahy mezi obyvateli jedné malé vesnice. Mám pocit, že je díl od dílu lepší, postavy jsou sympatičtější (samozřejmě ne všechny:)) a zápletka propracovanější. Jsem zvědavá na další díl.

Kopretina_aku
21.08.2020 4 z 5

Opět jako u všech knih autorky táhlejší rozjezd, s nádechem spousty tajemství a s výborným prokreslením postav. Ale ta rozvleklost už mě trochu irituje. Mrzí mě, že sám Kadeřník nedostal moc prostoru, konec byl najednou strašně rychlý a tím pádem pro mne bylo finální rozuzlení překvapením a zároveň zklamáním. Už jen to samotné vypátrání pachatele, kdy najednou ťukne myšlenka a je to jasné. A do té doby vleklé pátrání a žádná stopa. 3,5 *

Nepri
19.08.2020 4 z 5

Pěkná, čtivá česká detektivka.

JaLenka
16.08.2020 5 z 5

Velmi čtivá česká detektivka, hned několik životních příběhů a zajímavé vztahy, za mě těsně před odhalením vraha malinko ztratilo spád, přesto plný počet * a příjemné překvapení

adoli
13.08.2020 4 z 5

Milá česká detektivka, pokud se tedy dá napsat o krimi žánru milá, z venkovského prostředí s propletencem mezilidských vztahů a starou záhadou, napínavá až do posledních stránek. Příjemné oddechové čtení. Za mě podstatně lepší než předchozí díl. Doporučuji.

Hanuja
10.08.2020 5 z 5

První přečtená knížka od této české autorky. Detektivka se krásně četla, pěkně jsou zde vystiženy i psychologie, chování, myšlení a pohnutky v každodenním životě všech postav. Nešlo mi ani náznakem uhodnout kdo bude vrah.
Určitě si přečtu další detektivky od této autorky.

bilamysicka
05.08.2020 4 z 5

Detektivka, co neurazí, fajn se čte a tak nějak mi díky českému prostředí a mentalitě dokonce lépe sedne než nikdy nekončící řada prvoplánovaně tvořených severských kriminálek. Autorka píše hezky česky a hezky česky se to čte.

J.x
20.07.2020 5 z 5

Jak to, že jsem tuhle autorku ještě neobjevila? Česká autorka a taková krásná detektivka, čtivá. Nemůžu se dočkat, až budu číst další knížky této autorky.

Vladii
19.07.2020 4 z 5

To bylo počtení.:-) Ze začátku jsem byla lehce zklamaná, nepřišlo mi, že kniha se vyrovná dobrým severským detektivkám, jak tu někdo psal, ale pak se příběh pěkně rozjel a chvílemi jsem se i hodně bála. Je pravda, že velká část knihy byla spíše o vztazích a vyšetřování nebylo na prvním místě. A trochu mě zklamal úplný závěr.

Hanaa
29.06.2020 5 z 5

Styl psaní paní Klevisové prostě miluju. V domě na samotě bych určitě nechtěla bydlet, měla jsem strach jen když jsem to četla. Výborně psané, příběh vás hned vtáhne do děje.

harena
27.06.2020 5 z 5

Detektivky paní Klevisové se moc dobře čtou, ale tady bych řekla, že je to spíš psychologický román s kriminální zápletkou. Inspektor Bergman řeší v malé vesnici vraždu mladých dívek a souběžně s tím vraždu dívek ve městě. Spisovatelka se věnuje především postavám, vztahům mezi lidmi a vraždy jsou malinko v pozadí, což se mi líbilo. Celkově moc příjemné čtení bez drastických scén a potoků krve v krásném obalu.

tygřímáma
12.06.2020 5 z 5

(SPOILER) 4 mrtvé ženy, které byly zavražděny téměř stejný rukopisem. Ve vsi má každý nějaké tajemství, ale také motiv k vraždě.
Ale inspektor Bergman se svým týmem rozplete mnohá tajemství a objasní vraždy.