Kroky vraha

Kroky vraha
https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383451/bmid_kroky-vraha-qOr-383451.png 4 2354 2354

Josef Bergman série

Nový případ inspektora Josefa Bergmana! V pražském lesoparku byla v noci uškrcena mladá žena. Novinářka Julie Kellerová je zřejmě poslední, kdo s ní před vraždou mluvil. Oběť se navíc nápadně podobala její dceři Kláře. Je možné, aby se vrah zmýlil? Měla by se Klára Kellerová bát o život? Napětí se ještě vystupňuje, když nedaleko místa činu dojde ke druhé vraždě… Sympatický inspektor Josef Bergman rozkrývá složitý hlavolam a odhaluje staré hříchy, důmyslné lži a utajované vášně.... celý text

twigxi
07.04.2022 5 z 5

Libila se mi jak kniha, tak audiokniha.
Pribeh je uveritelny, postavy uzasne propracovane a dej tak krasne zamotany, ze vam neda spat, dokud knihu nedoctete do konce. Tesim se na dalsi!

castiglione
01.04.2022 4 z 5

Pravda je, že jsem asi čekala trochu víc... nebo něco trochu jiného?!? Taková typicky česká drbárna a detektivka s typicky českými postavičkami, zloději a koneckonců i vrahem. Dávám čtyři hvězdy za čtivost, napětí a společnou lásku k rodu kočičímu :)

mirinda973
29.03.2022 3 z 5

Pro mě spíš takový průměr, ale dám této sérii ještě šanci.

ErikaKej
15.03.2022 4 z 5

Toto bola v poradí tretia kniha po Snežnom mesici a Drak Spí, ktorú som od Michaely Klevisovej počula -zvolila som audio verziu a neľutujem. Kristyna Kocianova sa ku Klevisovej hodí. Musím povedať, že predošlé dve knihy sa mi páčili viac, hoci ak išlo o prvotinu, je to určite zaujímavý počin. Z môjho pohľadu sa nejedná o detektívku, ale skôr o román s detektívnou zápletkou. Klevisová venuje veľa energie vykresleniu prostrediu, vzťahov, samotným postavám a ich myšlienkovým pochodom, dôvodom konania a pozadiu. Napríklad pasáž o Francúzsku sa mi zdala dôležitá pre pochopenie konania hlavnej postavy, ktorou bola pre mňa Júlia, nie Bergman. Hoci si Júlia nezískala moje sympatie, oceňujem, že Klevisovej postavy nie sú žiadni hrdinovia so super charakterom bez jedinej chybičky, ale obyčajní ľudia ktorí robia chyby - sem tam aj veľa chýb. Totálna bezcharakternosť vraha na konci bola podľa mňa celkom dobre opísaná, ale ten koniec bol trošku prirýchly a uvítala by som tam prepracovanejšiu detektívnu pasáž, ako len nápad ktorý Bergmanovi spadne z neba a len tak z ničoho nič odhalí vraha... Celkovo netradičný ale zaujímavý román. Za mňa odporúčam.

zuzana-koubkova
14.03.2022 3 z 5

První Klevisová, která mě neuchvátila. Rozhodně to není špatné, ale úplně dobré taky ne...

Jadla
08.03.2022 3 z 5

Charaktery postav poněkud zvláštní, ne zrovna kdoví jak sympatie vzbuzující. Prostředí je ale velmi dobře vykreslené, děj má spád tak akorát a neodradí od čtení dalšího dílu.

Kacatko86
04.03.2022 3 z 5

První setkání s autorkou, kniha mě moc neoslovila, asi nejsem detektivní typ. První půlka celkem nuda, od druhé vraždy to bylo akčnější. Zkusím dát autorce ještě jednu šanci..

Lacie
04.03.2022 3 z 5

Detektivka plná lidí ze sousedství – na to, že mi vlastně vůbec nikdo v knize nebyl sympatický, se to četlo vcelku dobře a zápletku jsem nerozuzlila předčasně. Znovu to nejspíš číst nebudu, ale další díl série rozhodně zkusím.

Linda007
03.03.2022 4 z 5

Líbí se mi ta kombinace románu s detektivkou. Přijde mi, že autorka má něco proti zrzavým lidem. Také mě zaujalo, že všichni měli kožené tenisky. Nikdy jsem nikoho neviděla je nosit a tady je měli snad všichni :) . Jinak se mi zápletka líbila.

Gleam
28.02.2022 3 z 5

Nemám moc ráda knihy českých autorů, ale dala jsem opět jedné šanci. Nijak překvapivá, vraha jsem odhadla docela brzy. Kniha se četla dobře, možná se dostanu k dalším dílům autorky.

Timkim
24.02.2022 2 z 5

Bože, chraň nás čtenáře před podobnými počiny. Dle hodnoceni jsem si naběhl na českou detektivku. Když to zhodnotím, je to parodie na vyšetřování. Bergman není ani za mák sympatický, je to nerudný, opuštěný, unavený polda. První půlka se zaobírá vztahy a popisem ulice a je to vážně nuda. Druhá polovina je lepší, ale vše je to takové plytké, osoby ploché, ani s jednou jsem se neztotožnil. Spousta zbytečných odbocek. Neustále se opakující kousky děje, aby to snad čtenář/posluchač nezapomněl. Únavné. Kdyby měla kniha o 200 stran méně, byla by z toho pecka povídka. Navíc, ač mám kočky rád a jednu mám doma, tady to bylo dotaženo do extrému a kočky byly neustále všude a stále byly zmiňovaný a podsouvány. Rozuzlení ve stylu " no tak jste mě dostali" ... Akce zadna. Suma sumárum těžký podprůměr. Abych ale neodsoudil po první knize celou tvorbu autorky, vyzkouším ještě další, ale tohle se vážně nepovedlo.

whiolet
16.02.2022 4 z 5

Knihu jsem poslouchala v audioverzi a bylo to příjemné překvapení.
Děj není moc překombinovaný, naopak je to takové dost ze života.
Jak náhoda, zbrklost a pocit, že víme, co si ten druhý myslí může ovlivnit jeho život... smutné.
Komisař Bergman je velký sympaťák, těším se na další knihy.

ladyka
07.02.2022 5 z 5

Knížku jsem si vybrala do ČV - autor novinář (jsem předtím ani nevěděla, že MK je i touto profesí). Dávám plný počet pro sympatický nekomplikovaný a přitom nikoli nudný styl a vyváženost, ráda si přečtu i další díly Bergman série.

koki.veru
07.02.2022 5 z 5

Super česká detektivka. Pěkná zápletka. Knížka se mi moc líbila a určitě budu v této sérii pokračovat.

zouharov
06.02.2022 3 z 5

První půlka možná příliš dlouhá, druhá polovina má větší spád. Zápletka zajímavá. Je občas fajn přečíst si detektivku, kde neběhají serioví šílenci.
Autorku mám ráda, další díly série mě zaujali víc.

Hanaol
05.02.2022 4 z 5

Kniha se mi moc líbila. Hezky propracovaná a srozumitelná detektivka. Postav tak akorát.

Hanaol
05.02.2022 4 z 5

Kniha se mi líbila. Hezky propracovaná, srozumitelná detektivka.

Verunka289
30.01.2022 4 z 5

Pro mě překvapivě poměrně dobrá česká detektivka. Od autorky jsem dosud nic nečetla, ale po této knize se chystám i na další kousky. Je moc milé zpestření, když po všech těch norských, švédských, dánských detektivkách si člověk může přečíst i něco od českého autora a v knize poznávat lokalitu a taky se orientovat v českých jménech.

rodak
29.01.2022 5 z 5

Moc dobře se četl první případ z této série. Zamotané vztahy všech postav a postupné rozuzlování rozhodně nenudilo. A finále příběhu jen utvrdilo talent p. Klevisové psát velmi zajímavé detektivně-vztahové romány.

ciaram
23.01.2022 4 z 5

(SPOILER) Jak píší čtenáři přede mnou - o detektivku se jedná až od části Druhá vražda. Do té doby autorka vykresluje kolorit vilové čtvrti, sousedské vztahy a rodinná dramata. Autorka vám krásně předloží spoustu motivů a možných vrahů. Žádný není tak úplně přitažený za vlasy a byla jsem zvědavá, která linka je tedy ta správná. Zadlužená dcera, dceřin milenec pasoucí po penězích, soused, pomsta z minulosti atd. Motivů spousta.
Měla jsem ale problém si vytvořit jakýkoliv kladný vztah k postavám. O Bergmanovi a jeho týmu jsme se toho moc nedozvěděli. Suma sumárum - čte se to (poslouchá) dobře, ale jestli mám potřebu sáhnout hned po dalším dílu? Ne, to zatím bohužel nemám.
Posloucháno jako audiobook. Apropos - načteno skvěle.