Kroky vraha

Kroky vraha
https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383451/bmid_kroky-vraha-qOr-383451.png 4 2328 2328

Josef Bergman série

Nový případ inspektora Josefa Bergmana! V pražském lesoparku byla v noci uškrcena mladá žena. Novinářka Julie Kellerová je zřejmě poslední, kdo s ní před vraždou mluvil. Oběť se navíc nápadně podobala její dceři Kláře. Je možné, aby se vrah zmýlil? Měla by se Klára Kellerová bát o život? Napětí se ještě vystupňuje, když nedaleko místa činu dojde ke druhé vraždě… Sympatický inspektor Josef Bergman rozkrývá složitý hlavolam a odhaluje staré hříchy, důmyslné lži a utajované vášně.... celý text

Edona
10.09.2022 5 z 5

Opět se mi potvrdilo, že čeští autoři se mi čtou nejlépe. Michaela Klevisová napsala skvělou detektivku s charizmatickým a sympatickým inspektorem Bergmanem, který už je jen třešničkou na dortu.
Oceňuji umístění detektivky na pražskou babu a okolí. Stejně tak množství postav, které byly uvěřitelné a téměř každý druhý mohl být vrahem.
Jakožto majitelku koček mě příběh zaujal už od prvních stránek. :-)

majavcelicka
09.09.2022 5 z 5

Naprosto výtečná kniha. Pořád tam bylo tolika možností, kdo byl vrahem. Vůbec jsem do poslední chvíle netušila kdo je vrah.

jirina4159
09.09.2022 5 z 5

Pro mne druhá kniha od této autorky, sice detektivka, ale bez násilností a popisuje i věci a starosti všedního života. Už začínám číst další a to Drak spí. Docela se těším. Soudím podle ohlasů že se mám nač těšit.

Květ
03.09.2022 5 z 5

Kroky vraha nejsou ani tak klasickou detektivkou, jako spíše románem s detektivními prvky. Žádné hektolitry krve, zvrácenosti, psychopati, ale takové "pěkné české vraždičky". Vyšetřovatele a jeho pátrání jsem vnímala víceméně jako pozadí příběhů jednotlivých osob a jejich soukromých tajemství, problémů, radostí a mezilidských vztahů. Bohužel musím říct, že mi žádná z postav nepřilnula k srdci, ale to nic neměnilo na věci, že se knížka perfektně četla. Bavilo mě to moc a určitě sáhnu i po dalších dílech této autorky.

Zuzvil
02.09.2022 3 z 5

Velice příjemná četba detektivky na slovo vzaté z českého prostředí se sympatickým vyšetřovatelem a pomalým dějem, který mi v tomto případě vyhovoval a nijak mi nevadil. Knížku jsem četla jako audioknihu a její podání se mi také líbilo. Jednalo se opravdu o typickou detektivku se spoustou podezřelých a zajímavým rozuzlením. Knížka se mi líbila a můžu ji doporučit, já určitě ještě nějakou od autorky časem vyzkouším.

AlexandraBane
26.08.2022 5 z 5

Hodně čtivá kniha, určitě si ze série přečtu další. Děj byl hodně propracovaný a zamotaný (což je dobře), vraha se mi odhadnout nepodařilo.

dagsvob
23.08.2022 5 z 5

Skvělá česká detektivka, ráda si přečtu celou sérii.

Andrea81
08.08.2022 4 z 5

Povedené, hned se pouštím do dalšího dílu.

Kami33
05.08.2022 5 z 5

První setkání s autorkou a musím přiznat, že jsem byla mile překvapena. Příjemné čtení, uvěřitelné postavy. Určitě si přečtu další.

mapet85
05.08.2022 4 z 5

Inšpektor Bergman v prvotine autorky rieši prípad zavraždenej mladej ženy v pražskom lesoparku. Julie Kellerová je zrejme posledná, kto obeť videl živú. Celý prípad sa točí okolo nej a ďalších hlavných postáv, najmä susedov. Štýl písania je veľmi dobrý, autorka vyšperkovala opisy prostredia, ale aj postavy. Ja som si knihu užil v audioknižnom prevedení Kristýny Kociánovej, ktorý stojí určite za to. Nejde o detektívku v tradičnom slova zmysle, na úkor riešenia vraždy sa autorka pri písaní skôr venuje životu hlavných postáv, pričom rozplieta ich osudy a ide teda skôr o románový príbeh a žiadny krvák. :) Druhá polovica knižky už ale odsýpa rýchlejšie, vyšetrovanie sa rozbieha, všetko do seba zapadá a záver ma pomerne prekvapil.

otesánek
21.07.2022 5 z 5

Další pecka.... Propracovany příběh. Vrah byl pro mě překvapení, a tak to má být.....

TessieB
21.07.2022 5 z 5

Skvělá kniha a pěkně zamotaný příběh, do poslední chvíle jsem nevěděla, kdo byl vrah a proč. Postavy byly vykresleny bravurně, takže jsem z některých měla znechucený úšklebek, když se v příběhu objevily, u některých jsem kroutila očima, jak se chovají, a s některými jsem soucítila, což bylo přesně to, čeho autorka chtěla docílit. Nemohla jsem se od ní odtrhnout a už se moc těším na další díly.

Leat
20.07.2022 5 z 5

Nejsem velký znalec světových ani českých detektivek. Nemám s čím moc srovnávat. Ale pro mě to bylo skvělé čtení. Autorka si dokázala získat mojí pozornost. Dobře popsala prostředí i jednotlivé postavy. Při čtení jsem zažila pár silných momentů - hnusu, údivu a překvapení. Vraždy byly decentní. Rozuzlení mi přišlo uvěřitelné. Ráda si přečtu další autorčiny knihy.

Magrata15
20.07.2022 5 z 5

Děj této knihy pozvolna plyne a věnuje se naprosto běžným věcem, jako by ani nešlo o detektivku. Pak se ale pátrání rozjede a čtení strhujícího příběhu nelze přerušit, až na úplném závěru.
Určitě si přečtu další knihy od této autorky.

Jordanka9
15.07.2022 5 z 5

Moje první kniha od Michaely Klevisové - a byla jsem mile překvapena. Napínavé, čtivé vyprávění - román i detektivka v jednom. Z komentáře Květi 62 jsem se dozvěděla, že je to první kniha ze série s vyšetřovatelem Josefem Bergmanem- těším se na další příběhy...

LuckaH2
03.07.2022 4 z 5

Spolecensky roman s prvky detektivky. Pulka společensky, druhá pulka vysetrovani. Palec nahoru za vnořeni se do místa pražské čtvrti Baba, i kdyz radeji mam autorciny knihy z "divociny", pohraničí. Zajímav propojení dávné minulosti, která nas může dostihnout. Četlo se to dobře, ale úplně na zadek si z toho nesedam

majáček
27.06.2022 5 z 5

Kniha mě velmi mile překvapila. Není celá od začátku dokonce detektivka. ,,Neteče krev,,.
Je tu zobrazen život Bergmana i život svědkyně, jejich rodinných příslušníků a přátel.
Myšlenky postav jsou tak detailně popisovány, že to čtenáře intenzívně vtáhne do děje. Vyuzlení mě překvapilo...

Květi62
19.06.2022 5 z 5

Chtěla jsem sérii s Josefem Bergmanem číst od začátku, a proto jsem vyhledala knížku Kroky vraha. Michaele Klevisové se prvotina hodně povedla. Nedivím se, že ve psaní série úspěšně pokračovala. Ano, není to detektivka, kde krev teče proudem a mráz vám jezdí po zádech, ale je to velmi dobré počtení. Hlavní hrdinka Julie se řídí heslem, "když se mi něco nelíbí, snažím se to změnit podle svých představ, ne se s tím smířit". A skutečně se tím řídí. Její život je zvláštní, vztah s dcerou katastrofální a ještě skrývá tajemství. Potom se najde mrtvola a Julie je poslední, kdo ji viděl živou... Michaela Klevisová nám dává nahlédnout do myšlenek všech postav a my několikrát změníme typ na vraha, aby na závěr přišlo překvapení...

haki34
13.06.2022 4 z 5

posloucháno jako audiokniha...a stále váhám nad hodnocením..3,5* by bylo tak akorát. Zároveň mě ale neštvala tolik jako "Zlodějka příběhů", které jsem tu trojku šupla..nuž tedy : autorku po Zlodějce příběhů nadále beru na milost a zkouším další a další. Audiokniha mi zpříjemnila několik sobot v domácím zápřahu ( vaření, pečení, úklid a tak - znáte, ne ?)
Opětovně mi trošku lezli na nervy knižní jména - Keller, Jahoda, Sedláková, Zajíc, Hrubeš, Daneš...takové ..moc knižní :D prostě postavy...ale třeba je to jen můj problém...
Zápletka byla ve finále docela komplikovaná, kdo s kým, co a proč, autorka se nám snažila neustále házet klacky pod nohy s dalšími postavami a možnými motivy. Obzvláště francouzská epizodka ;)
Z Kláry Kellerové se ve finále vyklubala celkem fajn holka. Jako obvykle všichni podezřelí a svědci s policií nespolupracují, mlží a zamlčují informace. Inspektor Bergmann navzdory tomu případ náhlým osvícením vyřeší...a my můžeme klidně spát ;)
Jako oddechovku doporučuji,

Kobzíci
12.06.2022 5 z 5

Do poslední chvíle jsem netušila,kdo je vrah.