Kroky vraha

Kroky vraha
https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383451/bmid_kroky-vraha-qOr-383451.png 4 2329 2329

Josef Bergman série

Nový případ inspektora Josefa Bergmana! V pražském lesoparku byla v noci uškrcena mladá žena. Novinářka Julie Kellerová je zřejmě poslední, kdo s ní před vraždou mluvil. Oběť se navíc nápadně podobala její dceři Kláře. Je možné, aby se vrah zmýlil? Měla by se Klára Kellerová bát o život? Napětí se ještě vystupňuje, když nedaleko místa činu dojde ke druhé vraždě… Sympatický inspektor Josef Bergman rozkrývá složitý hlavolam a odhaluje staré hříchy, důmyslné lži a utajované vášně.... celý text

Kája95
24.07.2021 5 z 5

Perfektní, opravdu knížky od autorky mě nadchly, všechny bez vyjímky.
Napínavé, mnohem lepší než nějaké zahraniční slátaniny.

klodnerovic
21.07.2021 4 z 5

Slovo se stalo skutkem, sáhla jsem po prvním dílu. Budu pokračovat druhým, ale zjistila jsem, že dodržovat posloupnost není až tak nutné :D. Každopádně, i tentokrát mě "Klevisovka" bavila. Podezřívala jsem úplně každého a dvacet stránek před koncem si říkala, že není možné, aby inspektor Bergman, potažmo autorka objasnila všechno. Omyl. Zvládli to ;-).

katst
18.07.2021 4 z 5

(audiokniha) Neměla jsem žádná velká očekávání a musím říct, že jsem příjemně překvapená.
Poměrně nenáročný, přesto poutavý příběh i zajímavé postavy. Nečekejte severské krimi ani velké napětí, spíš takovou ,poklidnou’ detektivku…

NannyOgg24
18.07.2021 5 z 5

Pěkně napsaná detektivka. Dobře vykreslené postavy a zajímavé rozuzlení.

malen
13.07.2021 5 z 5

Asi jsem už přesycena severských krimi, kde je stále jakoby otevřený konec.. Tahle detektivka na léto pro mě výborná, s ukončeným dějem. Přesto už jsem si koupila další díl :)

Aaloha
04.07.2021 3 z 5

Začátek mě moc nebavil. Pak se příběh pomalu rozjel. Místy zbytečně zdlouhavé popisy nepodstatných věcí, hodně postav, aby bylo víc podezřelých. Průměrná detektivka.

VendulaB
03.07.2021 4 z 5

Příjemná, čtivá detektivka, na prvotinu jistě ne špatná. První část knihy mi ovšem přišla zbytečně rozvláčná, je zde příliš zbytečných odboček, které vlastně nikam nevedou. Rozhodně jde však o milou oddechovku a dalšímu dílu dám ještě šanci.

Kortez
02.07.2021 3 z 5

Audiokniha
Misty nudné, misty to mělo spád. Není to detektivka jaké znám a mám rád, půl knihy se řešili různé vztahy, proč, jak, kdo kde s kým mimo vyšetřování. Vyzkouším další knihu od autorky a uvidí se. České autory mám vcelku rád a dávám jim druhou i třetí šanci :-)

Nerevanin
30.06.2021 4 z 5

Až mě překvapuje, jak se mi kniha líbila, neboť jsem žádná velká očekávání neměla. Autorka rozehrává ambiciózní šmodrchanici vztahů a nutno říct, že vcelku úspěšně. Omniscientní styl vyprávění (respektive na střídačku vyprávění z perspektivy všemožných postav) působí trochu rušivě, na druhou stranu se ale příběh postupně dostává do bodu, kde (rozumný a snesitelný) motiv měl prakticky každý, což je obdivuhodné. Finální rozuzlení sice působí trochu vycucaně z prstu a překombinovaně, ale i přesto byl můj dojem z této knihy veskrze pozitivní.

kedalch
29.06.2021

Zkusil jsem, ale celé to nějak není moje gusto. Rozhodně to není jako Agatha Christie, protože tu jsem četl vždy s potěšením.

Aktualizace leden 2023: Jak jsem se mýlil v literatuře.... Stačilo se trochu začíst nebo zaposlouchat a paní Klevisová mě dostala. V jednom zátahu jsem "zkonzumoval" většinu příběhů komisaře Bergmana a zcela změnil svůj původní názor. Je to čtivé, příjemné a české :-) i když se děj odehrává na holandském ostrově nebo v Norsku.

Boby17
23.06.2021 3 z 5

První kniha série o detektivu Josefu Bergmanovi mě nijak zvlášť neoslovila. Možná to bylo tím, že vlastně ke skutečnému vyšetřování došlo až za půlkou příběhu a zhruba dvě třetiny knížky by se mohly jmenovat Julie Kellerová a problémy její dcery. Nebyl to žádný propadák, ale ani se nedostavil pocit wow. Dávám 3,2 hvězdy, takže zaokrouhleně za tři.

Agatha84
22.06.2021 2 z 5

Poskytla jsem další šanci české tvorbě a znovu se mi potvrdilo, že není o co stát (anebo trpím sakra špatnou intuicí při výběru). Mohla bych sice přihlédnout k tomu, že se jedná o první díl, ale toho nevyhovujícího je skutečně přehršel. Na co má autorka bezesporu dar je vytvoření zcela protivných a nesympatických postav s připitomělými jmény, řadou hloupých dialogů, nesmírně nezáživný, táhnoucí se děj, s několika popisnými vyjádřeními, která jsme četli již jinde. Za psychologický román to považovat nelze, na to je sonda do hlubin postav příliš mělká, za detektivku ovšem také ne, neboť vyšetřování zde vlastně neprobíhá žádné, hlavní vyšetřovatel se zde jen párkrát mihne, aby vše nakonec vyřešil náhlým vnuknutím. Ono pochvalné "Dvojnásobná držitelka ocenění nejlepší česká detektivka" na obálce knihy je pro mne trpkým zklamáním...opravdu nemohu očekávat nic víc??
Nebo jsem jen nechutně náročná :-)

Fanda74
21.06.2021 5 z 5

Velmi příjemné překvapení - detektivka trochu ve stylu Agathy Christie ale z našeho současného prostředí. Několik postav a každá má nějaký motiv nebo škraloup a čtenář fakt neví, resp. já jsem nevěděl :-). Na rozdíl např. od severských detektivek tento román není stavěn na "extrému, krvelačnosti a nejrůznějších zvláštnostech", ale na příbězích a charakterech postav, možná i náhodách - taková detektivka po česku, ale moc pěkná.

ujira
29.05.2021 3 z 5

Až přespřílíš vrstevnatý příběh , co do počtu postav a jejich životních příběhů i zápletek kriminálnich, čtenář se trochu v něm potácí, nevěda která postava ho provede až do závěru a rozuzlení. V tomto případě je ,,méně více,,. A vyšetřovatel se tu jen tak trochu mihne.

Jakira
24.05.2021 5 z 5

(SPOILER) Pro mě byla kniha velkým překvapením, protože v českou detektivku jsem tak nějak podvědomě nevěřila. A je to škoda, že jsem se jí tak dlouho vyhýbala, jen kvůli takovým předsudkům. Jedno je jasné, Paní Klevisová vážně umí, kniha je čtivá, příběh plynulý a zajímavý, bez hluchých míst. Hlavní postava Julie mi byla sympatická, takže mě její konec hodně mrzel. Až tak, že jsem chvíli naivně doufala, že přežije...A Josef Bergman? Dlouho jsem nečetla detektivku, kde by vrchní vyšetřovatel byl normální chlap, bez plejády vnitřních démonů a nevyřešené minulosti...a řeknu vám, bylo to moc milé tohle číst. Těším se na další díl ze série...

grizlinka
21.05.2021 4 z 5

(SPOILER) Posloucháno jako audiokniha, líbila se mi. Celou dobu jsem si vsázela na úplně jiného vraha. Bylo mi líto, že víceméně hlavní postava byla také obětí, nějak jsem tomu dlouhou chvíli nechtěla věřit....a ještě nakonec vyjde najevo že úplně zbytečně...

vlčice68
18.05.2021 5 z 5

V této knize se můžeme těšit nejen na zločin, ale také na zajímavé lidské osudy.

LeHor
12.05.2021 5 z 5

Za mne super. První část spíš román s detektivní zápletkou, druhá část již detektivka. Ale strašně dobře se mi to četlo. Další autorka do oblíbených a určitě budu pokračovat v sérii.

Nikol681
12.05.2021 4 z 5

Na paní Klevisovou jsem slyšela chválu ze všech stran. Kroky vraha je moje první knížka od ní a... byla jsem nadšená !! :)) prostředí, postavy, rychle plynoucí děj, knížka se četla skoro sama.. co se vraha týče - asi jsem čekala trošku větší zvrat, ale i tak se mi knížka moc líbila :)) (už otvírám Zlodějku příběhů :))))

tataboi
09.05.2021 2 z 5

Zajimavé prostředí, zabydlené nestandartními postavami (i když autor čtenáře přesvědčuje že jsou normální). Postrádal jsem více pátrání.
Překvapilo mě rozuzlení, taková znouzecnost. Nevím jestli mám zkusit další....