Kroky vraha

Kroky vraha
https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383451/bmid_kroky-vraha-qOr-383451.png 4 2225 2225

Josef Bergman série

Nový případ inspektora Josefa Bergmana! V pražském lesoparku byla v noci uškrcena mladá žena. Novinářka Julie Kellerová je zřejmě poslední, kdo s ní před vraždou mluvil. Oběť se navíc nápadně podobala její dceři Kláře. Je možné, aby se vrah zmýlil? Měla by se Klára Kellerová bát o život? Napětí se ještě vystupňuje, když nedaleko místa činu dojde ke druhé vraždě… Sympatický inspektor Josef Bergman rozkrývá složitý hlavolam a odhaluje staré hříchy, důmyslné lži a utajované vášně.... celý text

olcab
10.01.2021 3 z 5

Poklidná česká detektivka s dobrým vykreslením postav. Je to první kniha od této talentované autorky, kterou jsem přečetla. Chybělo mi větší napětí, ale doufám, že s dalšími knihami to bude zajímavější a na větší počet hvězd.

Mychaela
08.01.2021 4 z 5

Opět skvělá detektivka paní Klevisové. Napínavý děj, psychologie postav, nahlédnutí do jejich osobních životů a starostí. Zápletky, slepé uličky... Na českou detektivku opět skvělá práce.
Jen... No prostě ze zatím přečtených knih autorky (Zlodějka příběhů, Dům na samotě a Sněžný měsíc) byla tato asi zatím nejslabší.
Jestli se nemýlím, byla to první detektivka autorky, tak se možná jen potřebovala trochu vypsat...
Každopádně, i když slabší, pořád příjemně čtivá, oddechová, odreagovávací záležitost! :-)

Brams
07.01.2021 3 z 5

Bohužel pořád narážím na svůj osobní problém, že se mi moc nelíbí knihy s českými reáliemi. Po všech těch Bryndzách a Minierech máte najednou číst o sousedovi Jahodovi (což ale není problém knihy) a je to prostě pro mě divné. Kromě částí, kde se nevyšetřovalo a byly velmi zdlouhavé, bych jenom chtěl upozornit autorku, že nezletilé osoby nemůže policie vyslýchat bez zákonného zástupce. :)

Arwen777
29.12.2020 4 z 5

Knihy Michaely Klevisové mám ráda pro její styl vyprávění, zaměření na vykreslení charakterů a vztahů mezi lidmi a pátrání založené na spíše psychologické rozkrývání těchto vztahů a možných pohnutek.
I tento příběh je takový, inspektor Bergman se nám tu představuje a pátrá po vrahovi mladé dívky, která byla nalezena v lesoparku v Praze. Je to věrohodná sonda do života lidí ve vilové čtvrti, do sousedských, rodinných, pracovních a mileneckých vztahů. Příběh plyne poklidným tempem, přesto nepostrádá napětí.
Jediné, co mi vadilo, byla na můj vkus podivná jména některých protagonistů.
Je to moje třetí přečtená kniha autorky a musím říct, že Zmizela v mlze a Ostrov šedých mnichů se mi líbily více. Přemýšlela jsem proč a nakonec jsem došla k závěru, že z nějakého nepříliš logického důvodu mám raději detektivky odehrávající se v jiných zemích, myslím, že to asi souvisí s iracionálním pocitem bezpečí. Prostě nerada čtu o zločinech v Čechách.
Přesto knihu doporučuji a časem určitě vyhledám další díly série.

Melanka
27.12.2020 3 z 5

Slušná oddechovka, asi ale brzy zapomenu, o čem jsem četla.

Vilma232
22.12.2020 3 z 5

Naposloucháno. Opět výborný námět, sympatický policista, velmi reálně nesympatické postavy. Bohužel v těch docela dlouhých neakčních částech působí hlas herečky dost utrápeně - stejný dojem jsem měla i ve Zmizela v mlze. Příští si přečtu sama.

kasavubu
17.12.2020 4 z 5

Moc vydařená detektivka s perfektně vykreslenými postavami. Konec a rozuzlení mě trochu zklamaly. To, jak to dopadlo, mi přišlo ze všech možností asi nejméně pravděpodobné, ne však nemožné. Chválím dobře namluvenou audioknihu.

milena9798
13.12.2020 5 z 5

trochu jsem se bála kriminálky posazené do českého prostředí... ale velká spokojenost

ajasin
07.12.2020 4 z 5

Klasická detektivka. České kulisy, skvěle propracované postavy a zajímavá zápletka, která mě udržela v napětí a tápání až do konce.

caldap
06.12.2020 4 z 5

Kniha se pěkně četla, spíše taková pohodová detektivka, nic hodně drastického.

Arsi007
03.12.2020 4 z 5

Děj ubíhá plynule, a to i přesto, že je zde spousta odboček a nečekaných zvratů. Detektiv Josef Bergman, kterému je celá knižní série věnovaná není jedinou hlavní postavou. Příběh sledujeme převážně i z pohledu Julie a prakticky každého, kdo se v něm mihne, což je příjemnou změnou oproti jiným knihám stejného žánru, kdy je v popředí pouze vyšetřování a vyšetřovatel samotný. Díky tomu si ke každé postavě vytvoříte vztah a autor vás ještě více vtáhne do děje. Sečteno, podtrženo jde o nadprůměrnou detektivku.

Annannas
02.12.2020 5 z 5

Příjemné počtení, styl psaní této autory mě vyhovuje. Česká detektivka, které nic nechybí.

AlbionFoxyFox
23.11.2020 3 z 5

Asi byla chyba číst tuto knihu krátce po knize Osm od Třeštíkové. Hodně mi jedna druhou připomínaly v důrazu na vztahy v rodině, opakované nevěry a podobně. Začátek mě bavil, ale pak se v knize moc nedělo, ani jsem nevěděla, která postava je mi méně sympatická a konec mě zklamal. Na druhou stranu nechci knihu úplně odsoudit, je mi sympatický hlavní vyšetřovatel a pražské prostředí.

Penicuik333
22.11.2020 2 z 5

Velice dobře napsaná detektivka, bohužel rozuzlení bylo zklamáním a skvěle rozehraný potenciál nebyl využit.

tofudo
22.11.2020 5 z 5

Jsem z příběhu a zpracování nadšená. Příjemně zpracovaná česká detektivka. Líbil se mi od autorky i Ostrov šedých mnichů.

ma71
20.11.2020 1 z 5

Na můj vkus se řeší příliš vztahy a emoce, které děj nijak neposouvají. Je to prostě psáno spíše pro ženy. Naštěstí existuje ohromná spousta lepších detektivek i pro ostatní.

Vlaďkaa4
08.11.2020 4 z 5

Dobré celou dobu vas autor směřuje někam a ve skutečnosti je to úplně jinak. Jen tech naznaku mohlo byt vice....

crazyjuan
05.11.2020 4 z 5

Čtivé, nějaké extra napětí moc ne, ale bavilo mě to.

veronikau2374
02.11.2020 5 z 5

Taková pěkná česká detektivka. Velmi čtivě napsaná, asi chvíli jsem se nenudila. Skvěle vykreslené postavy, barvitě podáno. Jdu na další od autorky!

Adiemus
15.10.2020 4 z 5

Velice příjemné překvapení. Vadí mi jen, když se třicítka chová a vyjadřuje jako opožděná puberťačka a na druhé straně čtrnáctiletá teenagerka působí daleko dospěleji (i když pravda ne vždycky). Kdyby jedné bylo dejme tomu kolem pětadvaceti a druhé sedmnáct, bylo by to na plný počet hvězdiček.