Kroky vraha

Kroky vraha
https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383451/bmid_kroky-vraha-qOr-383451.png 4 2222 2222

Josef Bergman série

Nový případ inspektora Josefa Bergmana! V pražském lesoparku byla v noci uškrcena mladá žena. Novinářka Julie Kellerová je zřejmě poslední, kdo s ní před vraždou mluvil. Oběť se navíc nápadně podobala její dceři Kláře. Je možné, aby se vrah zmýlil? Měla by se Klára Kellerová bát o život? Napětí se ještě vystupňuje, když nedaleko místa činu dojde ke druhé vraždě… Sympatický inspektor Josef Bergman rozkrývá složitý hlavolam a odhaluje staré hříchy, důmyslné lži a utajované vášně.... celý text

zetuzetk
12.04.2020 4 z 5

Kniha je velmi čtivá a i když jsem si asi v půlce knihy říkala, kdy už začne ta detektivní linka, tak mě vlastně bavilo číst dále příběh postav. Na konci všechno do sebe pěkně zapadlo a celkově se mi kniha líbila.

helenkan
20.03.2020 3 z 5

Trochu se odlišuji od komentářů přede mnou. Sice jsem to přečetla,ale docela s přemlouváním sebe sama. Docela mě to zklamalo. Vždy si v knížce oblíbím, nebo je mi aspoň sympatická, nějakou postavu,ale tady jsem si nevybrala žádnou. A dokonce ani hlavní vyšetřovatel Josef Bergman mi nepadl do oka. Ale zkusím mu dát ještě šanci a uvidím. Přeci to nevzdám. :-)

Fazolecek
03.03.2020 4 z 5

Příjemná česká detektivka. Moc dobře se četla, nic jí nechybělo. Perfektní popis prostředí, zajímavé charakteristické rysy postav, policejní vyšetřování... a zarostlá zahrada (to já ráda) ???? Těším se na Zlodějku příběhů...

simona g.
28.02.2020 5 z 5

Druhá kniha téhle autorky a opět skvělá. Čtivá, napínavá, zajímavá...hned si od ní beru další knihu. Doporučuji, doporučuji, doporučuji.

burei
05.02.2020 5 z 5

Pohodová kniha, i když pojednává o vraždě, resp. vraždách. Moc pěkně napsané. Už se těším na další.

DominaCZ
04.02.2020 odpad!

Od první stránky se nemůžu zbavit dojmu, že opět použila stejné povahové rysy postav jako u Zlodějky příběhů.
Je to má druhá kniha od autorky a přijde mi to jak přes kopírák.

I sám vyšetřovatel uvažuje stejně jako řadový polda - čumí "o vteřiny déle na podezřelé než by se společensky slušelo" stejně jako v uvedeném díle policajtík na jistou Moniku na chatě a neustále baby posuzuje vzhledově a je ze všech vystříkanej, každá je pro něj přitažlivá, vadi mi i jistý český exoto-buranismus postav, kde se opět vyskytuje někdo divnej, despotickej, puboška utíkající z domu, jíž si nevšímají rozhádaní rodiče a kterou zachraňuje starší kluk, rozhárané vztahy matka-dcera, které se nípají v tom, zda se milují nebo nenávidí a taky věčné honení se dokola v tom, zda toho chlapa miluje/nenávidí, zda manžela žrala nebo jen snášela a zdejší kočkomilka taky žije samota life jako Ester. Prostě jako přes kopírák.

SPOILERY!!!
Dostaly mě momenty, kdy autorka psala buď napřeskáčku, nebo nevim - v jednu chvíli ženská sedí ztuhle s vyvalenýma očima vyplašená na "večírku" sousedů a necítí se tam (není divu, když je u cizích lidí) a o půl stránky dál už najednou hostitelka žárlí - najednou ženuška ožila, je pod vlivem, oči jí září a celá roztála. Jako ve vteřině, než hostitelka přešla na konec zahrady a roznesla pití všem??? To snad ne.
V jednu chvíli ONA JEHO nasáklýho kouřem s rozcuchaným obočím nesnese a hnusí se jí, sedí vedle něj celá ztuhlá a nejistá a na výlet nechce, na kámošku chce čekat doma, aby o stránku dál najednu ho táhla za ruku sama dál na útes a cucala ho tam celá nadržená ??!! Co to sakra je za skoky v ději ??

S vyšetřovatelem nechce podezřelá mluvit v domě matky a protože "ví, že by z ní jinde nedostal ani slovo, nakonec souhlasil s tím, že ho pozve na oběd". Jako fakt? Tak se to u nás dělá, že při výsledu podezřelí určují, kde se milostivě nechají vyslechnout ?!! No dopr....

Měním proto hodnocení z jedný hvězdy na odpad, tohle se nedá.
KONEC.

Vraždy jsou v těchto případech tak vlažné, že mě vůbec nezajímá, kdo to tady udělal ani o co šlo, takže prostě jen jedu tu žensko-vztahovou linii a mám z toho ženskej časopiseckej rozpitvák no.

Proto se nezlobte, ale přidala jsem štítek PRO ŽENY, protože tam je opravdu 90% o ženským nípání se v dušičce a vztazíčkách, a to jako do detektivek nepatří. Buď pátračka a mord, nebo vztahy, paní K.

Monni
31.01.2020 3 z 5

Kniha byla fajn a čtení mě bavilo, ale nebylo to nic vyjmečného. Musela jsem si přečíst anotaci abych si osvítila o čem kniha byla, protože píši komentář až delší dobu po přečtení. Za mě tedy fajn česká detektivka, která je čtivá a v průběhu čtení super, ale nic extra k zapamatování. Prostě průměr.

RenoPi
09.01.2020 4 z 5

Dobře napsaná kniha.

pinar
30.12.2019 5 z 5

Bez velkého očekávání jsem zabalila s sebou na dovolenou. Zmatl mě název i popis na záložce. Po přečtení prvních stránek jsem se nemohla od čtení odtrhnout. Dej ze současnosti , psychologicky uvěřitelné a dobře vystřižené hlavní postavy, pro mě blízké místo na Babe, kde se dej odehrává (mám tenhle kousek funkcionalisticke Prahy moc rada), zajímavé vystaveny dej, neočekávaný vývoj dějových linii, pro mě velká paráda a pro ty, kteří mají rádi romány ze současnosti s detektivní zápletkou doporučuji. Do nového roku ještě nějaký čas zbývá, tak jsem běžela do knihkupectví , koupila jedinou knihu autorky, kterou měli-Sněžný měsíc-a už se na ni moc těším.

Zlatinka.Emilly
21.12.2019 3 z 5

Na českou autorku je kniha pěkná (jsem zvyklá na jiné české detektivky). Děj se odehrává v severním státě a je milé, že vyšetřování nepřímo provádí český kriminalista.

Mateo67
02.12.2019 3 z 5

Česká detektivka. Už to si zaslouží hvězdičku navíc. I když vyloženě jako čistá detektivka mi to nepřipadalo, na to tam byly docela do hloubky vykresleny charaktery a prožívání jednotlivých postav. Což není minus, ale spíš přidaná hodnota. Postavy nebyly nijak příjemné, čtenář si zde neměl moc koho oblíbit. Spíš mi ale vadilo to, že vztah jedné postavy ke kočkám byl mnohem silnější než k jakémukoli člověku, a to i hodně blízkému. Zvířata mám moc ráda, ale co je moc, je moc. Ale nechci spojlerovat. Nepochopila jsem proč ten začátek - linka z minulosti (a na něho navazující konec). Opravdu to zde bylo nutné? Spíš mi to připadalo jako psáno pro efekt. Za toto hvězda dolů. Rozhodně ale půjdu do dalšího dílu, protože českých knih není nikdy dost.

Makii
18.11.2019 4 z 5

Líbila se mi. Bohužel, čtu sérii s inspektorem Bergmanem na přeskáčku, takže tohle setkání s ním pro mě bylo už třetí v pořadí. Myslím ale, že to příběhu nevadí. Byl to dobrý příběh, líbilo se mi to. Ale ty ženské hrdinky.. No to byla tragédie, všechny nesympatické, až, s prominutím, pitomé (především Klára). Julie mi přišla jediná normální. Jako detektivka super, doporučuji.

Val
10.11.2019 5 z 5

Tak za mě příjemné překvapení. Michaela Klevisová umí výborně vykreslit charaktery postav a vtáhnout čtenáře do děje. Druhou polovinu knihy jsem přečetla na jeden zátah. Šokem pro mě byla druhá vražda, protože mi zavraždili jedinou sympatickou postavu ... samozřejmě kromě vyšetřovatelé Bergmana ...

pavlinka0250
25.10.2019 5 z 5

Pro mě bylo první setkání s autorkou velice milým překvapením. Bavilo mě to od první stránky až do konce.
Velice čtivé, výborně napsáno. Věřím, že další knihy budou stejně dobré a mám další oblíbenou autorku.
Doporučuji *****

temuchin
18.10.2019 2 z 5

Takový čtení pro ženy. S detektivkou toho moc společného nemá, žádné velké vyšetřování se nekoná, detektiv se na scéně párkrát objeví, trochu pokecá s pár lidma a má vyřešeno. Má to celé přes 400 stran a mě to přestalo bavit zhruba v půlce, ani mě vlastně moc nezajímalo, kdo je vrah. První díl série, tak třeba se to v dalších zlepší, já už je ale zkoušet nebudu.

Evka27
18.10.2019 3 z 5

Už jsem dlouho nečetla českou detektivku. Nebylo to vůbec špatné, jen mě trochu rozladila vražda osoby, která provází od začátku dějem.

m.valova
08.10.2019 4 z 5

Objevila jsem konečne zase českou autorku,která mě baví..pomalejší rozjezd,ale pak mě to chytlo a určitě budu číst další knihy.Postavy v knížce mi přišly zvláštní,ale vraha jsem neodhadla až do konce..měla jsem úplně jiný tip.Určitě se kniha nedá srovnávat se zahraničními autory co do propracovanosti,ale zase byla jednoduchá na orientaci a hlavně ze známého prostředí což velmi oceňuji,české spisovatele a knihy mám nejraději..

kacaaba
02.10.2019 4 z 5

Dlouho jsem se nemohla začíst, ale nakonec se mi to docela líbilo. Jsem zvědavá na další díly.

mataj
23.09.2019 4 z 5

Poslouchala jsem jako audioknihu. I když se zde vyšetřuje vražda(y) , kniha se spíše zaměřuje na vylíčení osudů a charakterů jednotlivých postav. Měla jsem dojem, jako by k zjištění pachatele došlo spíše náhodou, než cílenou detektivní prací. Nicméně kniha se mi líbila. Moje jediná výtka je, že téměř všechny postavy mi byli dost nesympatické.

MahulenaK
22.09.2019 5 z 5

Toho jsem se bála...Četla jsem s paní Klevisovou moc hezký rozhovor v Téma a říkala jsem si, že bych si nějakou její detektivku zkusila přečíst. Bála jsem se, že se mi bude líbit, a budu si muset přečíst všechny...No, a je to tak!