Kroky vraha

Kroky vraha
https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383451/bmid_kroky-vraha-qOr-383451.png 4 2218 2218

Josef Bergman série

Nový případ inspektora Josefa Bergmana! V pražském lesoparku byla v noci uškrcena mladá žena. Novinářka Julie Kellerová je zřejmě poslední, kdo s ní před vraždou mluvil. Oběť se navíc nápadně podobala její dceři Kláře. Je možné, aby se vrah zmýlil? Měla by se Klára Kellerová bát o život? Napětí se ještě vystupňuje, když nedaleko místa činu dojde ke druhé vraždě… Sympatický inspektor Josef Bergman rozkrývá složitý hlavolam a odhaluje staré hříchy, důmyslné lži a utajované vášně.... celý text

akdar72
15.12.2018 4 z 5

Trochu chaotické, ale závěr velmi dobrý. Pro české autory mám slabost a tendenci nadržovat jim v hodnocení.

intelektuálka
09.12.2018 4 z 5

Další z detektivních příběhů naší autorky...

Je tu opravdu hodně postav, hodně náznaků motivů - ale v závěru je vše objasněno...

Knihy této spisovatelky čtu ráda /a zase jsou tu kočky/...

kristyna3538
06.12.2018 2 z 5

Kroky vraha jsem si koupila, protože jsem se nechala nalákat na "nálepku " nejlepší česká detektivka. Už ze začátku jsem se do toho nemohla začíst a v polovině jsem to vzdala. Chtěla jsem i přesto vědět jak to dopadne a knížku jsem pak doposlechla jako audioknihu (která byla velmi hezky načtená). Podle mého jsou problémem hlavní aktéři knihy. Nejsou vůbec ničím sympatičtí (malinká výjimka je komisař Bergman, ten mě štval nejmíň). Julie v jednu chvíli svojí dceru bezmezně miluje, aby jí o tři věty dál zase nenáviděla. Tak co ženská vlastně chce? Její dcera je kapitola sama o sobě a o sousedech se radši vyjadřovat už nebudu. Zápletka byla taková vlažná, vyšetřování prakticky žádné a případ se vyřešil tak nějak náhodu.

Suma sumárum: Co jsem četla recenze, tak se jedná o nejslabší knížku od autorky a někdy v budoucnu jí dám ještě šanci. Třeba mě překvapí.

misa8153
30.11.2018 5 z 5

Moje první setkání s touto autorkou a určitě ne poslední. Kniha mi velmi sedla, snadno jsem se nechala vtáhnout do příběhu, který byl pěkně propracovaný a udržoval v neustálém napětí a očekávání dalšího vývoje. Bavily mě i osudy a vztahy jednotlivých postav. Za mě skvělá česká detektivka.

Refadora
05.11.2018 3 z 5

Trošku horší Klevisová, ale pořád Klevisová. Líbila se mi propracovanost příběhu a byla jsem zvědavá, jak to dopadne, za plus považuji i to, že jsem vraha neuhodla. Ale podobně jako v ostatních knihách autorky jsem si k žádné z postav nevytvořila moc velké pouto a jejich osud mi byl skoro lhostejný. Oproti dvou detektivkám odehrávajícím se v pro mě novém, cizím prostředí, mi prostředí Prahy v této knize nepřišlo tak zajímavé.

oskli
30.10.2018 4 z 5

V porovnání se Zmizelou v mlze mi tohle přišlo slabší. Až moc promotané. Jako když se do hrnce nasype hrách, čočka, fazole a navrch i rýže, vše se zamíchá a pak se z toho postupně něco vybírá a tvoří, aby to dalo dohromady dobré jídlo. Spousta postav měla hodně prostoru a pak na závěr prostě zmizely bez další zmínky a té motanice bylo na můj vkus taky hodně. Věřím, že další díly budou lepší a lepší (ale i tahle kniha je dobrá, ne že ne). Jinak tedy s druhou vraždou jsem se pořád nemohla smířit, nechtělo se mi věřit, že by ji autorka opravdu obětovala. Podvědomě jsem si přála, aby pokračovala i do dalších dílů...

Jaruš7
21.10.2018 5 z 5

Příjemné překvapení, audiokniha bezvadně načtená, příběh jako ze života.
Vyvážená pestrost problémů, malicherností, zásad, konfliktů a špatného svědomí je v tomto příběhu u postav a obětí zločinu důvodem, že možných pachatelů je nespočet, ale jen jeden si logiku zkreslil do ornamentu zločinu.
Autorka postavy příběhu vybavila vlastnostmi, tak, jak to v životě chodí, nadšením, tvrdohlavostí, skepsí, lehkomyslností, zlomyslností, naivitou i důvtipem.
Bezvadný

Opatov
09.09.2018 5 z 5

Vynikajici ceska detektivka. Mam prectene i zbyvajici detektivky autorky. Tahle je nej, ale ctive jsou vsechny.

Space.Junkienka
05.09.2018 3 z 5

Ani nevím, jak jsem se k této autorce dostala. Přece jenom preferuji severská jména na přebalu (je fakt, že pseudonym by mi byl jedno :D). Každopádně jsem si rovnou koupila tři knížky - asi mi bylo jasné, že já a Bergman (v Praze) bychom mohli být přátelé. Přišlo mi to celé moc zajímavé a musím říct, že jsem celkem dost věcí neočekávala...Smrt Julie, vrah...Už se těším na další knížku :)

Leniii
03.09.2018 5 z 5

Ze začátku mě to moc nenadchlo ale od určitého okamžiku se to už četlo samo..
Mám přečtený všechny už všechny detektivky od autorky a vřele doporučuju :)

Roberta
31.08.2018

Okomentuji citatem z knihy: "...ten napad je pritazeny za vlasy."

SilverEx
29.08.2018 1 z 5

Nevím jestli to byl autorčin záměr, ale v podstatě všechny hlavní (a některé vedlejší) postavy jsou fakt exoti. Matka milovnice koček, které přijde podivné, že sousedovi vadí, že mu její kočky lezou do domu, která se nerozhodla zda má svou dceru ráda nebo je jí ukradená, opovrhuje mužem, se kterým se v následující myšlence chce vyspat. Dále dcera, která má finanční gramotnost někde pod úrovní malého dítěte, despotický otec který je chorobně žárlivý, policista, který v podstatě nikdy nic nevyšetřuje ale spíše se stále zajímá o drby (celý problém vyšetří spíš souhrou náhod). V knize není snad jedna normální osoba a dost to v knize ruší. Příběh se dost vleče a celé je to tak nějak poslepované. Asi největší emoce z knihy byla na konci knihy, že už to mám za sebou.

LK65
26.08.2018 4 z 5

Příjemné překvapení od této české autorky, kniha se dobře četla, určitě si přečtu i její další knihy.

ElleNora
23.08.2018 4 z 5

Kniha se mi hezky četla, cítila jsem nutkání pokračovat dál. Rozuzlení mě však nešokovalo, vrah mě napadl chvíli před koncem. Postavy mužů mi přijdou vykresleny vesměs ve špatném světle, samozřejmě až na kriminalisty, zatímco ženy jsou většinou připoutány k mužům. Bylo mi líto druhé oběti, tu jsem si zamilovala. Na druhou stranu, mě druhá vražda překvapila, což jsem uvítala. Rozhodně si přečtu i další knížky od této autorky.

xxiixxi
09.08.2018 4 z 5

Dobré počtení, musím se jít na Babu podívat :-) Postavy vcelku v pohodě, jen se tedy často chovaly, jako by jim bylo o 10 a více let méně, vraha jsem neodhalila. Velké plus je, že se jedná o českou detektivku.

Layyen
09.08.2018 5 z 5

Zajímavé až do konce, ikdyž už si občas člověk myslí, že ví kdo je vrah tak se to ještě změní... :)

Siege03
02.08.2018 5 z 5

Výborná kniha,do konce napínavé,co se vlastně stalo.Doporučuji

Belanna
30.07.2018 5 z 5

Po dlouhé době jsem sáhla po české detektivce a opravdu nelituji. Perfektně napsané, navíc mnoho míst pro mě známých, lidé jako ze sousedství, podobné problémy, podobné starosti, několik vzájemně propojených příběhů. Prostě není to nuda.

Janča089
25.07.2018 5 z 5

Výborné! Kriminálka z českého prostředí (je prostě nějak přátelštější a bližší než překlady z cizích jazyků) , ve které se toho hodně stalo, děj není nudný ani táhlý, události jsou překvapivé. Baví mě i vyprávění několik osob a jejich vzájemné prolínání.

VeronikaAug
24.07.2018 5 z 5

Moje první detektivka od paní Klevisové a opravdu skvělá. Teď už mám přečtených všech pět. Kriminalista Josef Bergman z pražského oddělení vražd je sympaťák, příběh chytlavý, zápletka napínavá, skvělý styl psaní, paní Klevisová je profesionál a je to znát. Vřele doporučuji všechny její detektivky.