Kroky vraha

Kroky vraha
https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383451/bmid_kroky-vraha-qOr-383451.png 4 2213 2213

Josef Bergman série

Nový případ inspektora Josefa Bergmana! V pražském lesoparku byla v noci uškrcena mladá žena. Novinářka Julie Kellerová je zřejmě poslední, kdo s ní před vraždou mluvil. Oběť se navíc nápadně podobala její dceři Kláře. Je možné, aby se vrah zmýlil? Měla by se Klára Kellerová bát o život? Napětí se ještě vystupňuje, když nedaleko místa činu dojde ke druhé vraždě… Sympatický inspektor Josef Bergman rozkrývá složitý hlavolam a odhaluje staré hříchy, důmyslné lži a utajované vášně.... celý text

Nikkaa
19.07.2018 5 z 5

Zase další dobrá kniha, výborný příběh, výborná spisovatelka

josska
14.07.2018 5 z 5

Knížka se mě moc líbila,už mám na stolku další díl,tak se těším.Mám moc ráda české autory a spisovatelku jsem viděla na Světě knihy a povídání bylo moc příjemné..

SvataDala
06.07.2018 3 z 5

Formálně celkem zajímavá kniha - tak do poloviny spíše sociologická studie než detektivka, což mě na jednu stranu docela nudilo, na druhou stranu je to zajímavý přístup autorky. Problémem pro mě byly obecně postavy - 99 % z nich je až extrémně nesympatických. Ženy jsou většinou za slepice, které dělají první poslední pro machistické a zároveň ubrečené chlapy, přičemž se všichni koncentrují víceméně do jedné ulice. Rozuzlení pro mě bylo zklamáním. Nicméně i tak je to docela příjemná oddychovka.

allebra
05.07.2018 5 z 5

Michaela Klevisová mě zaujala už v povídkové knize Praha Noir. Kroky vraha se mi četly velice dobře, líbila se mi propracovanost jednotlivých postav. A i když nejsem nadšená milovnice koček, Julii jsem si docela oblíbila. Pro mě příjemné české "detektivní překvapení", těším se na další knihy se sympatickým inspektorem Bergmanem.

ivoiro
24.06.2018 2 z 5

Kniha mě nijak zvlášť nenadchla. Hodně jsem se u ní nudil. Nicméně, mám doma ještě dva díly, tak uvidím.

Liilith
11.06.2018 4 z 5

Vyprávění mě od samého začátku až do úplného konce naprosto uchvátilo. Autorka má velice zajímavý způsob psaní, který čtenáře chytne a drží se jej do té doby, dokud příběh nedočte až do samého konce. Zajímavé je, že toho je docíleno vcelku snadno a hlavně jednoduše. Při čtení jsem se ani jednou nezamotala do složitých kompozičních uzlů. Příběh měl hlavu a patu, zápletka byla zajímavá, přeci jen řešíte s inspektorem Bergmanem jednu vraždu a najednou bum, je tu druhá. Pokud byste měli v polovině knihy pocit nudy, věřte tomu, že druhá vražda vám zase vnese do příběhu potřebnou dávku adrenalinu, který vás bude nutit číst stále dál a dál.

Hana46
09.06.2018 5 z 5

Ráda čtu knížky z českého prostředí, je to dobrá změna proti detektivkám ze severu.
Dobře se četla,byla prostě super. Doporučuji

anája
01.06.2018 5 z 5

Super česká detektivka

zdenek118
26.05.2018 4 z 5

Je třetí detektivkou od této české autorky, kterou jsem přečetl, opět s oblíbeným policejním vyšetřovatelem Bergmanem. Příběh je umístěn tentokráte do českého prostředí. Místy mě připadalo, že autorka příběhu vyšetřovateli docela nenápadně našeptává, jakým směrem se má ubírat jeho vyšetřování při objasňování obou vražd. I přesto, že se jedná o autorčinu prvotinu, se jí velmi dobře podařilo vykreslit charaktery a osudy jednotlivých postav příběhu a prostředí jedné pražské vilové čtvrti. Hodnotím 4*

Olous1
17.05.2018 4 z 5

Moje první kniha od autorky a četla se velice pěkně. Určitě si půjdu do knihovny vypůjčit další díl. Taková milá o ddechovka.Za mě mohu jen doporučit.

Princezna_V
09.05.2018 3 z 5

Bohužel se nejedná tak úplně o detektivku jako spíše scénář k Ordinaci v růžové zahradě.

ZuK1
18.04.2018 5 z 5

Výborná česká detektivka a jsem moc ráda, že jsem tuto autorku díky databázi knih objevila. Bylo velmi příjemné si po čase přečíst pro změnu i něco z českého prostředí, zvlášť takto čtivě a napínavě napsané. Postupně mě napadalo několik možných motivů a pachatelů, ale ten skutečný ne. Už se moc těším na další díly.

kika 13
13.04.2018 4 z 5

To si tedy sama neumím představit vlastnit 13 koček.Podařená detektivka.Určitě se chystám na další kousek s panem Bergmanem.

Runkyna
12.04.2018 5 z 5

Kniha mě pohltila a stránky se obracely snad samy. Oceňuji, že detektiv není asociální bývalý alkoholik, jen toho prostoru projevit se moc nedostal. Kniha neumí nudit.

E_Lan
07.04.2018 4 z 5

Zábavná česká detektivka, která je po většinu knihy velmi napínavá a jednoduše čitelná. Opravdu velmi povedená odpočinková záležitost. Příběh je možná trochu moc propletený, ale přesto jednání postav není špatně sepsáno a některé zvraty opravdu překvapí.

Fazolka2017
29.03.2018 5 z 5

Super detektivka, napínavý příběh, atmosféra, prostředí vilové čtvrti...... bohužel jsem si oblíbila jednu postavu která se nedožila šťastného konce - a úplně zbytečně.

Marika Vanova
29.03.2018 4 z 5

Kniha je velmi čtivá, je to tak milé české počtení, ale do dokonalosti mi tam něco chybělo. Na další díly se moc těším.

vyvodka
12.03.2018 5 z 5

Výborná česká detektivka, která může konkurovat třeba těm od severských autorů. Asi nejlepší, kterou jsem od paní Klevisové četla.

brabofka
02.03.2018 4 z 5

Zajímavý příběh. Respektive několik. Myslím, že z této knihy by se dalo udělat několik dalších, protože skoro každá postava má svůj osobní příběh, jehož část (ať už menší nebo větší) tvoří celou knihu. Nicméně i když je postav, které do děje nějakým způsobem zasáhnou a nebo se tam objeví, dost, vůbec to příběhu neškodí. Snad jediná výtka je ta, že i zde detektiv a jeho vyšetřovací metody nedostanou takový prostor jaký by si zasloužil a čtenář by si představoval. Detektiv celou zápletku nakonec vyřeší na pár stranách. Už se těším na další knihu od autorky.

Pavlnka
25.02.2018 4 z 5

Dobře vykreslené postavy, Bergman se mi líbí. Příjemné čtení.