Ostrov tisíce pramenů

Ostrov tisíce pramenů
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/401572/bmid_ostrov-tisice-pramenu-jGm-401572.jpg 4 171 171

Karibská sága série

Poutavý příběh o lásce a nenávisti, důvěře a zradě a vzrušujícím osudu jenž se odehrává v exotickém prostředí Karibiku. Po smrti své první velké lásky uzavře Nora, dcera obchodníka, manželství z rozumu. Provdá se za ovdovělého pěstitele cukrové třtiny na Jamajce. Život v Karibiku ale není takový, jak si mladá žena vysnila. Zacházení majitele plantáže s otroky ji hluboce šokuje, rozhodne se proto změnit na farmě mnoho věcí k lepšímu. Překvapivě ji v tom podporuje nevlastní syn Doug, který přicestuje z Evropy. Jeho návrat rozvíří ale mnohé, zejména Nořiny city. Náhle však Nora v důsledku tragické události ztratí úplně všechno. Zbude jí jen holý život…... celý text

Literatura světová Pro ženy Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

Die Insel der tausend Quellen, 2011

Barča92
08.09.2019 5 z 5

Můj první historický román. Nikdy mě takové knihy nebavily, ale tahle mě pohltila. Nikdy jsem se u ní nenudila. Jejich téměř 600 stran jsem přečetla během pár dní. Doporučuji!

soukroma
06.09.2019 4 z 5

Romantika, dobrodružství a Jamajka pod britskou korunou ve vší své kráse a drsnosti v první polovině 18. století. Začátek v Anglii hodně sladkobolný, dál se děj už vedle romantických linek naštěstí věnoval ostrovu, bílým, černým, otrokům domácím, polním, uprchlým (marooni). 70%

bábuška
15.08.2019 5 z 5

Má oblíbená autorka opět nezklamala, dokonce mi připadá, že s každou knihou kterou čtu, je lepší a lepší. Podrobně popsané prostředí ostrova, vztahy mezi otroky a jejich majiteli, což my v dnešní době velice těžko chápeme. Prolíná se zde citový život mladé Nory, nejprve zamilovanost do zchudlého šlechtice, potom život se starým mužem, nakonec opravdová
láska k jeho synovi. Na druhé straně mezi černými otroky také existuje láska, jako je posedlost Akwasiho k bílé ženě a celoživotní věrnost dívky Máanu k němu. Děj doplňuje jednání o osvobození z otroctví uprchlých černochů, Ašantské 'čarování' a vůbec krásné popisování tropické květeny, stromů a zurčení potůčků. Lze tu vůni cítit i na dálku.

Kabalenka
10.08.2019 5 z 5

Krásná knížka. Děj začíná v Anglii, poté pokračuje na exotické Jamajce. Krásné prostředí, inteligentní hlavní hrdinka, skvělé vedlejší postavy, poutavý děj se spoustou zvratů. Zase jsem se dozvěděla něco nového o životě plantážníků a černých otroků na Jamajce. Výborná psychologie postav. Sarah Lark má úžasné knihy! Doporučuji rovněž ságau z Nového Zélandu - V zemi bílého oblaku.

Irsaf
16.07.2019 4 z 5

Kniha se mi četla dobře... Tesim se na pokračování - Ostrov rudých mangrovníků...

katerina2660
08.07.2019 5 z 5

Tuto knihu jsem si koupila na dovolenou, jako takovou nouzovku za pár korun... Ani jsem nechtěla jí číst... no ale začala jsem... a ani chvilku jsem nelitovala... kniha je nádherně psaná, krásný příběh, který není předvídatelný, jak bych u tohoto žánru čekala, vždy jsem byla mile překvapená, že se nedrží klasické romanťárny... Opravdu krásná kniha, člověk si úplně představí, že je tam s nimi, popisy lidí, přírody.. ne jednou jsem měla slzy v očích... DOPORUČUJI...

klarka61
08.04.2019 5 z 5

Krásná kniha, doporučuji všem.

janik6969
25.03.2019 5 z 5

přímo fantastický příběh, velmi čtivá, napínavá

alexis818
20.03.2019 5 z 5

Opravdu krásná kniha.Přečetla jsem ji i při její obsáhlosti velmi rychle a s velkou chutí.Pokračuji druhým dílem,doufám,že budu také spokojena.

misa3662
13.02.2019

Už několikátá kniha mé oblíbené autorky, píše opravdu skvěle. Ani tato sága není výjimkou. Čtivé, napínavé, ráda se k ní vrátím a doporučuji!

pagac17
13.12.2018

Zatím jsem žádnou publikaci autorky nečetl. Tentokráte se mi dostala do ruky obsáhlá kniha, líčí příběh mladé ženy, která toužila dostat se svým milým do oblasti ostrovů v Karibiku. Je to uchvacující příběh, podaný spisovatelkou znamenitou fabulací. Osvěžuji si poměry v 18. století v Evropě a v souvislosti s tím i na Jamajce. Příběh, který se musí číst a prožívat. Je to opravdový příběh o lásce a nenávisti. Setkáváme se s problémem otroků z Afriky a s jejích zacházením bílými. Více si snad čtenář dozví o celém obsahu z úvodní části této knihy.

Opatov
09.09.2018 5 z 5

Prvni dil sagy, otrokarstvi, samanstvi, laska, zrada.... Krasne romanticke pocteni. Druhy dil uz je slabsi. Obecne velmi ctiva autorka.

Frupet
20.06.2018 5 z 5

Příběh pojednává o životě mladé dcery obchodníka v době otrokářů. První část se odehrává v Londýně, další na Jamajce. Je to příběh lásky, přátelství, hněvu, nenávisti...

Sakuhina
19.06.2018 5 z 5

Tuto knihu jsem teď četla znovu po několika letech a stále mě baví. Zajímavá kniha o otroctví. Ale druhý díl, už bych si asi znovu nepřečetla.

Dandy1
08.03.2018 5 z 5

Opět jedna zdařilá kniha na téma otroctvi, láska a nenávist. Čekala jsem klasickou story, ale tady na mě čekalo mnohem víc.

jjitka
30.11.2017 5 z 5

Moc pěkné čtení :-)

JessieEx
15.09.2017 3 z 5

Téma podobné knihám Patricie Shaw nebo Sofie Caspari mě zaujalo. Romány o osidlování exotických oblastí miluju a možná jsem měla až moc velká očekávání. Začátek knížky každopádně sliboval skvělý čtenářský zážitek, proto mě mrzí, že už v bodě, kdy se Nora ocitá na lodi plující do Karibiku, přestává být děj tak zajímavý. Celkově knížka není špatná, ale příběh je hrozně plochý a na to, kolik se tu odehraje dramatických událostí, je líčen až skoro s nezájmem. Těžko se příběh prožívá spolu s hrdiny, když vám hlavní hrdinka není zas až tak sympatická a vše co se kolem ní odehrává vám přijde jen jako umělá kulisa... Takový mám bohužel z knížky pocit, a to i přesto že se dobře četla a to, co se v ní odehrávalo, mě zajímalo. Určitě ale ještě zkusím "novozélandskou" ságu této autorky, třeba bude lépe napsaná :)

Sofie75
11.09.2017 5 z 5

Kniha mě pohltila hned od začátku. Moc pěkný příběh. Někdy mě tedy děsila krutost, která je popsaná v knize, ale bohužel k té době to prostě patřilo. Z knihy jsem byla nadšená a už jsem si i pořídila pokračování a nemůžu se dočkat, až jej začnu číst.

Pavlaj
13.06.2017 4 z 5

Příběh je trochu moc velká romantika, ale reálie Jamajky, historie otroctví a maroonů moc pěkné. Jako oddychovka na léto fajn. Na plné čtyři hvězdy to není, tak na 70%.

85098211
06.06.2017 4 z 5

Zajímavá kniha, originální kulisa, sympatická hrdinka, ale příběh je místy na můj vkus zdlouhavý. Přesto si ale neodpustím i pokračování. Chci totiž za každou cenu vědět, jak to bylo dál... ;-)