Krásna katastrofa

Krásna katastrofa
https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/283381/mid_krasna-katastrofa-Gyz-283381.jpg 4 1611 1611

Katastrofa série

STRHUJÚCI ĽÚBOSTNÝ PRÍBEH o láske dvoch ľudí, ktorí sa k sebe zdanlivo vôbec nehodia a musia prekonávať mnohé prekážky. ABBY ABERNATHYOVÁ začína navštevovať vysokú školu ďaleko od svojho rodného mesta, aby zabudla na minulosť. Uteká pred rodinou, ktorá jej vinou alkoholu a hazardných hier urobila zo života peklo, a usiluje sa byt príkladnou študentkou. TRAVIS MADDOX má prezývku Besný pes a na štúdium si zarába ilegálnymi pästnými súbojmi – samozrejme, bez rukavíc. Má povesť najväčšieho zvodcu žien na univerzite. Je to presne ten typ, akému by sa Abby mala zďaleka vyhnúť, ak nechce spadnúť do pasce svojho starého života. TRAVIS A ABBY sa navzájom priťahujú, ale presviedčajú okolie aj jeden druhého, že z ich priateľstva nikdy nevznikne milenecký vzťah. Potom však Abby prehrá stávku, a tak musí mesiac bývať s Travisom v jeho byte. Vášeň sa už nedá maskovať priateľstvom.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Fortuna Libri (SK)

Beautiful disaster , 2011

*Pájuše*
04.04.2016 2 z 5

Kniha se nečte špatně, ale největším kamenem úrazu jsou charaktery postav. Tak neuvěřitelné chování jsem neviděla ani v YA knihách s teenagery! Hned v první kapitole se seznámí. Co mi na tomto vadilo, byla skutečnost, že autorka jim nedala čas, aby si mezi sebou vytvořili nějaký vztah a rovnou je šupla do vztahu kamarádského. Tohle mi přišlo tak nemožné, až jsem u knihy chtěla brečet! Často jsem byla taky zmatená - jsou na hodině a najednou se autorka v ději posune někam jinam, např. jsou na jídle. Ale už prostě to tam nenapíše, že hodina skončila a oni se šli najíst. To si musí čtenář domyslet.
Postavy působí směšně, jejich chování je horší než puberťáků - extrémní střídaní nálad v rámci jedné postavy, které prostě nechápete. Vlastně ani nevíte důvod, protože to autorka nenapíše a vy se můžete jen dohadovat, co k tomu vedlo. Kdybych tyhle lidi měla potkat v reálném světě, asi bych si na ně vzala taser a utíkala od nich, co by mi nohy stačily.
A co mě vytáčelo v knize nejvíc - Travis mi připomínal pěkně namachrovanýho blbečka, který je v boxu ten nej (přece nemůže schytat žádnou ránu, ne?!), všichni ho žerou a má totálně cool potetovaný tělo a prostě si hraje na velkýho frajera (Nezlobte se, ale u tohohle popisu jsem chtěla zvracet, protože pro mě byl totální idiot a jako přídavkem labilní!) a co se týče Abby, občas mi taky přišla jako pořádná slepice.
Co mě ale dostalo a upřímně, zírala jsem na tom v šoku s otevřenou hubou = matyka. Od kdy je tam tvrdý y? To se změnila česká gramatika?!
Autorka píše poutavě, - to byl taky jediný důvod, proč jsem knihu dočetla. Přesto jsem se nezbavila pocitu levného brakového čtení!

ElisR1
28.03.2016 5 z 5

Super oddechovka, u které se člověk nenudí.

maxihrosik
02.03.2016 3 z 5

Jde o typickou americkou vysokoškolskou nenáročnou romantiku. Psaná je v první osobě, takže se s hlavní hrdinkou Abby člověk poměrně snadno ztotožní. Děj nezdržuje. S úžasným, nebezpečným, zkaženým sexy Travisem se setká už na druhé stránce, pak nastává předvídatelné jiskření, škádlení, hádání, udobřování, nedorozumění, polepšení… Všechno šlape tak, jak v tomto žánru má a jak romanticky naladěná ženská oprávněně očekává - asi tak do poloviny knihy (do nástupu otce). Pak se děj naprosto nevěrohodně a překombinovaně zamotává, hlavní postavy se začnou chovat nesympaticky, hloupě a kýčovitě, až vám nakonec začne být tak trochu jedno, jak to s těma divnejma lidma dopadne. K dovršení všeho zla se spisovatelka rozhodla vydat ještě pokračování - Učiněnou katastrofu, což je stejný příběh vyprávěný z pohledu Travise. Dost to odflákla. Jen překlopila osoby a nepřidala skoro žádnou novou scénu nebo informaci. Možná jí k tomu dotlačil nakladatel a spáchala to v časové tísni, ale to není žádná omluva. Je to docela škoda, protože nástup příběhu byl svižný a vtipný.

ninive
24.02.2016 odpad!

Měla jsem co dělat, abych to dočetla. Obě hlavní postavy byly naprosto dementní a ty ostatní taky. Travis byl totálni idiot, hrozně mě ta jeho žárlivost a posedlost štvaly a ty jeho tetovačky, omg, blbec. A Abby byla taky pitomá.

pavla9879
24.02.2016 4 z 5

Vážně krásně napsaná, čtivá kniha, od které jsem se nedokázala odtrhnout. Jen kdyby nebyly na každé straně nejméně tři chyby nebo překlepy, to mi ten požitek ze čtení trochu kazilo.

misule605
06.02.2016

Jak krásná, tak i učiněná katastrofa se mi moc líbily a vryly do srdce. Staly se mými nejoblíbenějšími knihami a také mají platné místo v mé knihovně, jelikož je mohu číst pořád dokola.

Xena011
25.01.2016 4 z 5

Čtivá a zajímavá kniha ze života studentů na vysoké, což se mi líbilo. Nějak příliš mě nepřekvapila, ale jsem z děje přesto spokojená. Takové pěkné odreagování od reality. :)

Káča Máča
11.01.2016 3 z 5

Váhala jsem, jestli dát dvě nebo tři hvězdičky. Pro mě žádná sláva, asi jsem čekala víc. Zdálo se mi, že se většinou točil příběh ve smyčce Travisovy choleričnosti a a absolutní nerozhodnosti Abby, která většinu času nevěděla, co vlastně chce. Taky mi vadilo mírné fantazírování, protože nepředpokládám, že by se takový příběh mohl odehrát... Ale budiž, dočetla jsem až do konce a zůstala naživu :D.

e.llis
10.01.2016 4 z 5

Musísm se přiznat že jako první mě zaujala tím obalem. Když jsem ji objevila v knihkupectví, brala jsem to jako znamení a tak jsem se do knihy ihned pustila. Neuvěřitelně mě vtáhla do děje. Byla jsem přímo polapená jejím příběhem. Pomohla mi uniknout realitě. To rozhodně. Občas to bylo tak silné, že jsem málem přišla pozdě do školy. Líbily se mi postavy, ikdyž ke konci už mi Abby přišla moc krutá. Jinak super čtení.

KatastrofaK
04.01.2016

Přečteno za den ..nebo ani ne ..necelej den . Kvůli čtenářský výzvě ( je to od K) jinak bych se k tomu asi nedostala.Je to hodně čtivý a to je asi tak všechno. Jak již bylo zmíněno víckrát, ze začátku dobrý a jak se blížil konec šlo to trochu do kopru. Číst po druhý už to nikdy nebudu, ale den mi to vylepšilo.

katerina8070
04.01.2016

Výborná knížka. Možná někdy nereálná, ale to ke knížkám prostě patří. Rozhodně doporučuji.

kyky0
20.12.2015 5 z 5

Tuhle knížku jsem si zamilovala. Od začátku do konce jsem se nenudila. Zbožňovala jsem Travisovi nápady a vtípky... Doporučuji !!

evelýny
18.12.2015 2 z 5

Tato kniha byla napsána v duchu několika nepřímých úměrností. Čím krásnější obálka - tím nekvalitnější obsah; čím slibnější začátek - tím horší konec.
Vezmeme -li v úvahu přímou úměrnost: čím absurdnější zápletky - tím stupidnější hrdinové.
Nakonec nám z toho vyjde jednoduchá rovnice: Nekvalitní kostrbatý překlad + nevěrohodný příběh = otrávený čtenář
Ono to má ještě dva díly?! V tom případě se budu držet nepřímé úměrnosti: čím horší první díl - tím lepší díl druhý. A díl třetí? Ten bude zajisté nejlepší :-)
Já posílám mozek na dlouhou procházku a hurá na Učiněnou katastrofu. Vánoce přede mnou - mlha za mnou.....

LyP
03.12.2015

Knížka byla naprosto dokonalá jedna z mých oblíbených :)

kiokio
02.12.2015 3 z 5

Taková pubertální romance.

todilka
30.10.2015 3 z 5

Romantická průměrnost :-)
Plusy: jak Travis Abby oslovuje, to je novinka, pořád se něco děje - kniha hezky utíká, popis rvaček, ty scény mě vždycky bavily...
Mínusy: Celé mi to přišlo takové osekané (možná proto, že 2. díl je stejný příběh z pohledu Travise, třeba se čtenář tam dozví něco víc), na můj vkus málo z myšlenkových pochodů hrdinů a i intimní scény byly dost chudé...
Ve výsledku milé, pěkné, ale ve srovnání třeba s After, slabé...ale druhý díl otevírám, ráda kompletuju série :-)

anibeni
17.10.2015 5 z 5

Kniha mi naprosto sedla... Četla jsem již několik YA knih s velice podobným námětem a možná, že byly i některé o něco lepší, ale to mi nijak nevadí. Tahle kniha mi prostě momentálně naprosto perfektně sedla a přečetla jsem ji téměř na jeden zátah. Koukala jsem, že druhý díl je vlastně ten samý příběh, jen z pohledu Travise - nevím, asi to nepotřebuju číst.. nechám si v hlavě zážitek z této knihy..

Adush09
06.10.2015

Krásná knížka. Když jsem si přečetla komentáře tady prostě jsem věděla, že si jí musím koupit. Nelituji :). Úžasný příběh.

Dandulka
04.10.2015 3 z 5

Tak mám takový pocit, že tenhle příběh jsem už jednou četla, ale v "mužském" provedení. Pro mě v tomto případě nic moc. Škoda.

Kelina
28.09.2015

Hezký příběh, jen mě ze začátku knihy zarazilo pár chyb nebo překlepů, nad kterými jsem se pozastavila a několikrát přečetla znovu, abych se ujistila jestli jsem si to jen špatně nepřečetla a za polovinou (spíše ke konci) knihy, kdy měla být Abby "skoro znásilněná" Ethanem jsem si všimla hrubé chyby, kde bylo popisováno jak se svalil na zem a držel se její sukně a o pár řádků dál se už psalo, že se mu chtěla vysmeknout a chytil ji za poutka jejích džínů.......?????? Ten kdo to překládá a čte a nevšimne si toho nechápu, přece to musí číst více lidí než kniha vyjde. To mě v hodně vadilo. Jinak je to příběh moc hezký.