Krásna katastrofa

Krásna katastrofa
https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/283381/mid_krasna-katastrofa-Gyz-283381.jpg 4 1625 1625

Katastrofa série

STRHUJÚCI ĽÚBOSTNÝ PRÍBEH o láske dvoch ľudí, ktorí sa k sebe zdanlivo vôbec nehodia a musia prekonávať mnohé prekážky. ABBY ABERNATHYOVÁ začína navštevovať vysokú školu ďaleko od svojho rodného mesta, aby zabudla na minulosť. Uteká pred rodinou, ktorá jej vinou alkoholu a hazardných hier urobila zo života peklo, a usiluje sa byt príkladnou študentkou. TRAVIS MADDOX má prezývku Besný pes a na štúdium si zarába ilegálnymi pästnými súbojmi – samozrejme, bez rukavíc. Má povesť najväčšieho zvodcu žien na univerzite. Je to presne ten typ, akému by sa Abby mala zďaleka vyhnúť, ak nechce spadnúť do pasce svojho starého života. TRAVIS A ABBY sa navzájom priťahujú, ale presviedčajú okolie aj jeden druhého, že z ich priateľstva nikdy nevznikne milenecký vzťah. Potom však Abby prehrá stávku, a tak musí mesiac bývať s Travisom v jeho byte. Vášeň sa už nedá maskovať priateľstvom.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Fortuna Libri (SK)

Beautiful disaster, 2011

Punkies
30.08.2016 4 z 5

Tak tohle mě fakt bavilo! :) dala bych 5 hvězdiček, ale to dávám jen opravdu top knížkám, který ve mě zanechaj TO NĚCO. Jo, je to sentimentální. Jo, je to spíš pro puberťačky. Jo, je to předvídatelný a místama mi lezlo na nervy přílišné "ohmatávání a pusinkování" hlavní dvojice - ALE .... Travis mi hodně sednul, jeho záchvaty nepříčetnosti mě vyloženě bavily a Holu mě občas vytáčela svým potlačováním citů "nesmím s ním chodit, nemiluju ho".. ale přistihla jsem se, jak si v duchu říkám holka, tak už do toho prašť! :D Teším se na další díly, hned jdu na druhý.

Makulka1992
25.08.2016 5 z 5

Přečetla jsem jí za 4 hodiny... Nemohla jsem se od ní odtrhnoit Travise si nejde nezamilovat... takovy bručounek a trochu psycho v jednom.... Kniha se mi hodně líbila jen Abby se občas chovala trochu moc zbrkle a neuváženě ;)... nevite někdo proč se knihy nedají sehnat?

nikola9330
25.08.2016 5 z 5

Prostě dokonalé.
Nikdy jsem tolik neprožívala emoce při čtení jiných romantických knih, ale při téhle to prostě jinak nešlo! Hlavní hrdinka Abby trošku tvrdohlavá, ale to je jenom dobře. A Travis? Toho jsem si zamilovala hned po pár kapitolách. Jejich hádky, a naopak zamilované okamžiky. To bylo něco úžasného! Za mě jednoznačně 5 hvězdiček a doporučuji všem. Přečtené jedním douškem.

kikina114
23.08.2016 5 z 5

Kniha je chytlavá, rozhodně nelituji, že jsem jí přečetla. Kniha pro mě byla dobrá změna. Super oddychovka.

Panda92
16.08.2016 2 z 5

Super oddychovka. Ale postava Abby mě bohužel často dost štvala. Chovala se jako naprosto typická ženská, a přesto se v knížce asi 50x psalo, jak je výjimečná. Určitě si přečtu knihu z pohledu Travise :)

81evama
14.08.2016 3 z 5

V celku nechapu jak mohla dostat kniha takove vysoke hodnoceni, ja jsem sice docetla, ale uz jsem to chtela vzdat, ne ze by to bylo vylozene spatne napsane,ale nejak mi to proste nechytlo, proto jen 3 hvezdy. Do dalsiho dilu urcite nejdu.

Aredhelka
02.08.2016 3 z 5

Kniha by mohla nabídnout mnohem více, rozhodně je povedená, jen opět nedotažená do dokonalosti.

Soofi
02.08.2016 odpad!

Katastrofa to tedy opravdu byla, ovšem krása přebalu se velice rychle vytratila v neumělém a velice jednoduchém stylu vyprávění, plytkých dialozích, špatném překladu a především nepovedených charakterech.
Travis je daleko spíš psychopatickým násilníkem, chorobným a majetnickým žárlivcem, než temným hrdinou. Po scéně, kdy ten samý den surově napadne už druhého kluka z důvodů spíše pochybných než ospravedlňujících a hlavní hrdinka (kterou mimochodem nazývá Holubička) vzájemný dialog uzavře tím, že se nemá chovat "jako mimino," načež si vlezou pod přikrývku, kde se začnou líbat a chichotat, jsem knihu se znechucením a pocitem zneužití odložila.

Markett
29.07.2016 1 z 5

Nedočteno! I když byla snaha, nemohla jsem ve čtení pokračovat. Podle komentářů jsem se těšila na pěkný zamilovaný příběh, ale... Nedokážu ani říct, co mi vadilo nejvíce, protože mi vadilo snad všechno, totální neuspořádanost děje, kdy jsem v jednu chvíli tady a během vteřiny zase jinde, a pak ty postavy. Co to je za charaktery? U Abby bych čekala, že bude mít trošku více rozumu a nebude se chovat jako husička a Travis, prostě machýrek. Co dodat? Já rozhodně nadšená nebyla, je mi líto...

Mišule_11
10.07.2016 5 z 5

Knihu jsem přečetla skoro za chvilku! Bavila mě, líbila se mi a stála za přečtení! :-) Jsem zvědavá na další díl.

Mark.
07.07.2016 4 z 5

Kniha se četla krásně. Jako oddechovka je prarádní, ale někdy mi to připadalo, jako styl "můj milý deníčku"

Lalina3
01.07.2016 5 z 5

Kniha byla úžasná! Žádné teenagerské holce by neměla uniknout. :))
Takhle jsem se už dlouho nezasmála. :-)

katkavasik2908
21.06.2016 4 z 5

Kniha je krásně čtivá a autorka mě nenechala ani nadechnout. Opravdu krásný příběh Abby a Travise. V půlce knihy jsem se bála zda autorka bude mít o čem psát dál, ale děj se opravdu nezastavil a byl stále zajímavý.

trynitrix
21.06.2016 5 z 5

Kniha je hodně čtivá, návyková a příběh vás pohltí. Děj je hodně emotivní, je to z extrému do extrému, prostě mazec :-)
V určitých momentech věty typu jako: Z lásky k nenávisti jen krůček a opačně :-) to přesně vystihuje Trevise a Abby...

Knihu doporučuji k přečtení!

Aracely
20.06.2016 5 z 5

Někdy i recenzentce dojdou slova :-).
Kurevsky návyková kniha! Omlouvám se citlivějším duším, ale slušněji to opravdu nelze říct. Něco takového jsem Nikdy nečetla a ještě Nikdy jsem neviděla takové hlavní hrdiny... Jejich emoce šli nahoru a dolů jako na houpačce a i moje emoce během četby. Chvíli jsem zírala s otevřenou pusou, jindy nevěřícně kroutila hlavou nebo se smála apod... Škála těch emocí byla opravdu dlouhá a silná. Knihu jsem si zamilovala a taktéž hlavní hrdiny, i když Tak tvrdohlavou hrdinku jsem viděla poprvé a stejně tak chování Travise. Oba jsou úžasný a vtáhnou Vás do děje a už nepustí. Skončila jsem v jednu ráno a to vypovídá samo o sobě, jak skvělá ta kniha je :-).

Doporučuji!!!

dasa4663
18.06.2016 5 z 5

Jedním slovem nádhera :) první strany mě trochu odrazovaly od čtení, ale potom opravdu čtivá kniha :) Trochu víc se mi to líbilo z pohledu Travise. :)

niknikita
22.05.2016 3 z 5

Páni, to byl takový sladˇák, že musím ubrat jednu hvězdu a další za "Hrdličku"...uffffffffff.Těch hloupých zbytečností bylo na pár facek, ale chtěla jsem romantiku, tak dobře mi tak.

popeluška
12.05.2016 5 z 5

Krásná katastrofa se četla velmi hezky a svižně. Milé čtení....

warca
25.04.2016 3 z 5

Než slovo "krásná", to celé vystihuje spíše slovo "KATASTROFA". Omýlají se tam pořád jejich hádky a příběh je trochu bez děje...
Ale samozřejmě kniha má i pár světlejších chvilek :)
Těšila jsem se trochu na další díl, ale jaké zklamání! Z pohledu Travise prožít všechno znovu? Ne, děkuji...

Kayla
19.04.2016 1 z 5

Kniha úspěšně dočtena. Konečně. Kniha má zajímavý námět a má určitou čtivost, ale to je asi tak všechno co bych na této knize hodnotila kladně.
Hlavní hrdinka Abby to nemá v hlavě zcela v pořádku. Přijde mi, že je dutá jako bambus. O hlavním hrdinovi Travisovi se raději zmiňovat moc nechci. Takového kluka bych nechtěla, očividně není srovnaný sám se sebou a má agresivní a majetnické sklony.
Další co bych vytkla je styl psaní. Je to hrůza děs jak je děj popisován. V jedné větě je doma a v druhé je najednou venku. Autorka se měla zaměřit víc na detail a podrobný popis událostí či popsat jednotlivé kroky.
Kniha byla pro mě velkým zklamáním. Četla jsem na ní velmi pozitivní recenze a díky těmto recenzím jsem se pustila do čtení. To byla chyba. Po dlouhé době je to kniha, kterou jsem si neoblíbila a kterou nemusím. Proto jsem měla velký problém jí dočíst. Další díl z pohledu Travise číst nebudu, byla by to akorát ztráta času. Za mě jen 1 hvězdička.