Kmotr

Kmotr
https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31663/kmotr-31663.jpg 5 4999 4999

Kmotr / Krstný otec série

Slavný román Maria Puza Kmotr se opět vrací k českému čtenáři. Když v roce 1969 vyšel v Americe poprvé, figuroval celých dvaadvacet týdnů na první příčce v seznamu bestsellerů. Znamenité, sugestivní dílo o bossovi všech bossů, jehož vliv sahal od policie až po finanční magnáty, si získalo popularitu především proto, že zachytilo klasickou mafii v konkrétní době a v místech, kde existuje dodnes. Tajemství rodinných svazků a zločinu vyvolalo zájem velkého množství čtenářů, podpořený i filmovým zpracováním, jež s Marlonem Brandem a Al Pacinem v hlavních rolích natočil Francis Ford Coppola."Americká sága" newyorského podsvětí detailně odkrývající přísně dodržovaná pravidla znovu oživuje historii krvavé války klanu Corleonů proti čtyřem dalším famigliím. Don Corleone, před nímž se třesou i ti nejmocnější, drží pevně všechny nitky vedoucí ke světu pašeráků, vyděračů i hazardních hráčů, kteří si podali ruku se zločinem a zákonem krevní msty. Čelit organizované zločinnosti financované špinavými penězi z obchodu s drogami a zneužívající bankovní systém však není jednoduché. Zvláště když mafiáni jednají v duchu hesla Questra guerra e cosa nostra - Tohle je naše věc. Dnes už klasický román americké literatury 60. let nelítostně potvrzuje Balzakova slova: V pozadí každého velkého majetku je zločin. ... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Knižní klub

The Godfather, 1969

martin9532
05.06.2018 4 z 5

Knížka mě hodně bavila přečetl jsem za malou chvilku, dokonce jsem si dal pauzu od čtení a kvůli kmotrovi jsem opět začal číst, Puzo je výborný, už mám připravené další knihy.

Strnady095
05.06.2018 5 z 5

...je tam všechno...co dodat...a také jak někdo poznamenal, jsou tam odpovědi na všechny otázky

ViktorieMars
02.06.2018 5 z 5

Tak tohle byla tedy naprostá bomba. Předtím jsem nečekala, že mě kniha tak nadchne, ale opak je pravdou a naprosto mě pohltila. Opravdu neskutečný zážitek!

Fifinax
27.05.2018 5 z 5

Skvělá kniha, rozhodně stojí za přečtení.

Richisa
24.05.2018 5 z 5

Po knize jsem sáhla, i když mě detektivky a gangsterky nijak neberou. Myslím si totiž, že toto je klasika, kterou by měl mít přečtenou každý, kdo trochu čte.

No, nezklamalo. Místy jsem musela číst, abych věděla, jestli to zvládnou, jindy jsem si říkala, že toto by se klidně dalo z knihy vypustit. Ale kniha je to prostě kvalitní.

Oceňuji vykreslení charakterů i s retrospektivní vhledy a vysvětlením, proč je daná postava zrovna taková, nebo jiná. Většinu Corleonových jsrm si zamilovala, ostatní mě štvali, že jim hází klacky pod nohy.

Moc se mi libila elegance, s jakou autor líčí i ty nejbrutálnější scény. A vůbec lehkost gangsterů ve všem jejich počínání.

Vališa
22.05.2018 5 z 5

Zajímavá kniha, ke které mě přivedl táta. Ze začátku jsem se ztrácela v tom, kdo je kdo, ale jak jsem se začetla, tak úplně super...a jestli to takhle v "podsvětí" opravdu funguje, tak to je teda mazec...za prachy se dá vše..

antonin0999
22.05.2018 5 z 5

Kmotr je zajímavou knihou, která přináší čtenáři mnoho lidských vzorů a zároveň jejich odsouzeníhodného chování, které člověk zasazen do příběhu prožije úplně jinak, než když se o něm dozví z novin.
Kmotr si zaslouží nespočet citací a lze si z něj vzít ponaučení nejen při komunikaci s lidmi, ale i do obchodního jednání.
Možná je to kontrast obleků, solidního chování a krve, co láká nás, čtenáře a běžné smrtelníky k zájmu o mafii.
Ostatně nejlepší česká počítačová hra "Mafia" je toho dalším důkazem. Kniha pro ni byla obrovskou inspirací. A vlastně i důkazem toho, že Češi mají tendenci tento svět obdivovat až nesmírně.

Martin_Eli
28.04.2018 2 z 5

Stejně jako film, tak i kniha mě nijak zvlášť nebavila. Jde o zdlouhavé, rozvláčné dílo, ve kterém se nevyskytují žádné extra překvapivé motivy. Možná, že dříve šlo o přelomovou a poutavou knihu, ale v roce 2018 jsem byl z příběhu silně zklamaný.

Lila94
21.04.2018 5 z 5

Jakkoli podrobný popis nedokáže shrnout kvalitu Kmotra. Veledílo!!

roman9670
15.04.2018 odpad!

Bohužiaľ neuveriteľne nadhodnotená kniha

Makec
10.04.2018 5 z 5

Jak již bylo několikráte napsáno - je to prostě úžasný příběh. Člověk jen zírá co bylo, je a určitě bude možné v tomto našem světě. Mám chuť si dokonce koupit i filmové zpracování. Zajímalo by mě, co asi dělají Corleonovci dnes. Asi podnikají již legálně v realitách. Také bych se rád dozvěděl něco o tehdejším Chicagu, jestliže jak je zmíněno v knize to byl mnohonásobnější masakr. :D

Noita
09.04.2018 5 z 5

Každý člověk, který se setkal s bezprávím (třeba našeho právního systému) touží po spravedlnosti a ne po soudní byrokracii, právech zločinců a humánních pseudotrestech. Každý takový touží mít kmotra, k němuž by se mohl utíkat a který by skutečně hájil jeho zájmy. Vito Corleone, tak jak je popsán, vzbuzuje oddanost a úctu. Vito Corleone představuje to, jak si lidé představují spravedlnost - prostě spravedlivou, individuální, s osobním přístupem a neobejitelnou.
V čem se vlastně liší placení daní státu, (který je má vynakládat na hájení zájmů obyvatel a přitom nečiní tak, a proto ho musí Vito Corleone suplovat) a vybíráním poplatků za ochranu od kmotra, která skutečně funguje?
Co je vlastně nutné? Ten ryzí charakter. To, co by měl představovat právní systém...ale je tomu tak?
Toto je příběh plný zamyšlení nad vnímáním spravedlnosti.

Sváťa3
09.04.2018 5 z 5

Super knížka. Díky ní jsem shlédl i filmové zpracování, které by mě jinak asi nudilo. Perfektně vystižené všechny hlavní osoby. Všem doporučuji!!!

JelloBiafra
25.03.2018 5 z 5

Majstrovské literárne dielo o jednom mocnom mafiánskom klane, ktorý si postupne podrobil podstatnú časť východného pobrežia USA a následne expandoval na západ, smerom Las Vegas. Precízne napísané postavy, hustá atmosféra ale aj krvavé a násilné scény, z ktorých sa občas až dvíha žalúdok. K tomu je pridaný dokonalý opis mafiánských praktík, ktoré zasahovali a aj dnes zasahujú do politických kruhov a samosprávy. Trochu mňa pri čítaní nudili pasáže s Johnnym Fontamom, ale to je asi jediná vada na kráse tohto precízneho magnum opusu. Zaraďujem medzi knižné srdcovky.

DeLaCafé
06.03.2018 5 z 5

Z knihy jsem byla absolutně nadšená i já se přidala na stranu mafie :)

cepice
04.03.2018 4 z 5

Trošku jsem se nudil, jelikož to bylo moc dlouhé. Každopádně je to dobrá knížka!

Nomia
23.02.2018 5 z 5

“I'll make him an offer he can't refuse.” Kmotr je špičkové dílo s fantastickou atmosférou 40/50. let v New Yorku a úžasnými dialogy, které jsou prošpikovány spoustou výborných hlášek.
Drsné a zároveň elegantní. Další díly už bohužel nejsou natolik strhující jako ten první.

Eeli
21.02.2018 5 z 5

Příběh o famiglii Corleonových je originálním literárním počinem, gangsterka, která se právem stala klasikou. Věřím, že v době vydání si z ní mnoho lidí "sedlo na zadek". Přítomné vyprávění se střídá s retrospektivou, aby se čtenář mohl seznámit se všemi okolnostmi, přesto (nebo možná proto) si příběh zachovává plynulost a kontinuitu. Vše je promyšleno do detailu, včetně vykreslení postav, kterých zde zrovna není málo, ale každá má své místo. Samozřejmě nechybí akce, nicméně stěžejním motivem je spíše poukázat na propracované fungování "podsvětí". I když co se této knihy týče, čtenář fandí mafii a spolu s Corleonovci touží po spravedlivé pomstě. :)

jani.ruzicko
25.01.2018 5 z 5

Kmotr je bezpochyby skvostné veledílo, které i po sté zaujme. Naprosté vtáhnutí do děje a perfektně vykreslené prostředí i postavy vás dostane! Smekám.

LadyAnn
14.01.2018 3 z 5

Je mi líto, ale Kmotr mě neoslovil. Příběh mi přišel vyloženě černobílý, některé dějové linky zbytečné a v jiných se autor naopak opakuje. Ani postavy mi nepřirostly k srdci, vyznívají ploše, nevěrohodně. Celkově jsem rozčarována, že je tato kniha tak vysoce ceněna - já nemůžu hodnotit lépe než jako průměr.