Kmotr

Kmotr
https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31663/kmotr-31663.jpg 5 4951 4951

Kmotr / Krstný otec série

Slavný román Maria Puza Kmotr se opět vrací k českému čtenáři. Když v roce 1969 vyšel v Americe poprvé, figuroval celých dvaadvacet týdnů na první příčce v seznamu bestsellerů. Znamenité, sugestivní dílo o bossovi všech bossů, jehož vliv sahal od policie až po finanční magnáty, si získalo popularitu především proto, že zachytilo klasickou mafii v konkrétní době a v místech, kde existuje dodnes. Tajemství rodinných svazků a zločinu vyvolalo zájem velkého množství čtenářů, podpořený i filmovým zpracováním, jež s Marlonem Brandem a Al Pacinem v hlavních rolích natočil Francis Ford Coppola."Americká sága" newyorského podsvětí detailně odkrývající přísně dodržovaná pravidla znovu oživuje historii krvavé války klanu Corleonů proti čtyřem dalším famigliím. Don Corleone, před nímž se třesou i ti nejmocnější, drží pevně všechny nitky vedoucí ke světu pašeráků, vyděračů i hazardních hráčů, kteří si podali ruku se zločinem a zákonem krevní msty. Čelit organizované zločinnosti financované špinavými penězi z obchodu s drogami a zneužívající bankovní systém však není jednoduché. Zvláště když mafiáni jednají v duchu hesla Questra guerra e cosa nostra - Tohle je naše věc. Dnes už klasický román americké literatury 60. let nelítostně potvrzuje Balzakova slova: V pozadí každého velkého majetku je zločin. ... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Knižní klub

The Godfather , 1969

emma24
13.10.2017 5 z 5

Kmotra považuji téměř za povinnou četbu nejen pro mladistvé.

zazinka2
12.10.2017 5 z 5

No páni! Dlouho jsem si ji chtěla přečíst a opravdu nelituji. Kniha se dobře četla a i když jsem tak zhruba věděla, kdo z famiglie zemře, stejně mě to zaskočilo a zasáhlo.
Poslední dobou se mi hodně stává, že fandím těm záporákům, takže tohle byla opravdu kniha jako stvořená pro mě. Corleonovi si prostě nejde nezamilovat :)
Rozhodně doporučuji

Devorah
03.10.2017 5 z 5

Poprvé jsme ji četla v pubertě a už tenkrát mi přišla výborná. Skvěle napsaná, poutavá zápletka, naprosto vtáhne do děje. Od té doby jsem ji stihla přečíst ještě párkrát a názor se nezměnil. Kniha je neskutečně čtivá, popisuje naprosto dokonale vztahy mezi tehdějšími "rodinami" , které tenkrát ovládaly podsvětí v Americe. A ano, kniha je skutečně napsaná tak, že se čtenář přiklání na stranu organizovaného zločinu, v tomto případě reprezentovaného rodinou Corleone. Mě osobně toto pozvání být jejich součástí a v jejich společnosti rozhodně nevadilo.

ElGreco
30.09.2017

Štve mě, když vidím, jak většina lidí fandí hrdinům Kmotra! Jsou to zločinci, kteří se na oko řídí jakýmsi etickým kodexem a vlastní morálkou. Jenomže v praxi jediným měřítkem byly a jsou peníze. Ale ano, chápu. Autor je vykreslil hezky, tak můžeme fandit!

Ramiel
26.09.2017 5 z 5

Z mého pohledu jedna z nejlepších knih, jaké jsem kdy četl. Perfektní vykreslení postav, jejich pocitů a motivů, které je v jejich životě pohánějí. Stejně jako atmosféry ve společnosti, která je plná intrik, korupce, zrady, vydírání, vražd, jakož i lásky, obětavosti a oddanosti k vlastní rodině. Bravo!

managalante
13.09.2017 5 z 5

Naprosto luxusní vtáhnutí do mafiánské atmosféry!

cathyblack
30.08.2017 5 z 5

...nedbalá elegance a prostinká podoba literární ze mne udělala na chvíli lepšího člověka.
No vážně!
Člověka, který věří v přátelství, v rodinu. V čest.
Dobrá, já vím že jsou to zločinci.
Já vím, vraždí lidi.
Jo, obchodují s ženami.
Ano! Sází své peníze a prohrávají je.
Ano, uřízli koni hlavu.
No a!
Já si během čtení navykla na zvláštní rodinou atmosféru, na svět, kde každý člen rodiny má své místo, na svět, kde nevyjádřit úctu znamená zemřit.
Na pár dní byli mou rodinou. Nevadí, že jsou zločinem prolezlí až běda. To Puzo je vytvořil tak, aby si je čtenář oblíbil. Sledovat záměr autora je údělem čtenáře.

rodak
24.08.2017 5 z 5

Neskutečná kniha.Dlouho jsem ji míjel,na dovolené do ní pustil a nemohl odtrhnout.Taky jsem zvědav na pokračování o kterém se píše že to není ono.

renova
22.08.2017 5 z 5

Líbí se mi příběhy z mafiánského prostředí. Je to kniha, která je složitá na čtení, ale má výborný příběh, takže jsem si musela pustit i film. Ale za mě - kniha je daleko lepší....

Warty
18.08.2017 5 z 5

Skvělá kniha. Jak to bývá obvyklé, mnohem lepší než film (i když i ten byl velice dobrý). Mohu pouze doporučit k přečtení.

werriss
12.08.2017 5 z 5

Kdyby to šlo, dala bych i víc hvězd v hodnocení, mně se to prostě líbilo :-) Skvělá knížka, která se nyní dokonce zařadila na vrchol mých nejoblíbenějších. A to jsem měla prvně obavy, že mě to nebude ani bavit :-D Film byl také výborný, ale knížka je mnohem lepší.

Heisenberg
09.08.2017 3 z 5

Je mi to líto, ale tak jako u filmu, jsem se u některých scén a momentů příšerně nudil (kapitoly s Johnnym Fontanem jsem přímo přeskočil). Nejlepší kapitolou je určitě ta o donu Vitu Corleonovi. Nwm. Nějak mi to nesedlo. Co se ale nedá Kmotrovi upřít, je způsob jakým je psaný - proto palec nahoru pro Maria, a konec. Jinak nic překvapivého. Na 3. místo v žebříčku bych dal o mnohem lepší knihy. Například Zelenou míli, která se nedá s Kmotrem srovnávat. Jsem ale spokojen s tím, že díky Kmotrovi mám přečtené všechny knihy z TOP 10 na DK. PS: Tak tohle je nejhorší komentář co jsem kdy napsal :D

Leome
02.08.2017 5 z 5

K tomu snad není co říct. Dokonalá kniha, která je mimochodem daleko lepší než filmové zpracování (přiznává obdivovatel Marlona Branda) od spisovatele, který sám nikdy s mafií žádné zkušenosti neměl.

Placi
27.07.2017 5 z 5

„Udělám mu nabídku, jakou nebude moci odmítnout.“ Brilantně napsaná kniha o drsném mafiánském prostředí v poválečných USA. Samozřejmost, s kterou se postavy v knize rozhodují k zabití nepřátel, a lehkost, s kterou to provádí, je Puzem dotažena k dokonalosti. Je až k neuvěření, že se Puzo dle svých slov před napsáním Kmotra nikdy nesetkal s nikým z drsného gangsterského prostředí, které dokázal tak umně vykreslit.

Siwan
12.07.2017 5 z 5

Úžasná atmosféra je zachycená tak nadčasově, že se hned člověk ponoří do děje a je vtažen a na konci pozměněň a vyplyvnut. Trochu pocuchaný, trochu pozměněný, trochu otřesený, trochu zamilovaný, trochu všechno. Je prostě fakt výborná.

Bruka
11.07.2017 5 z 5

O této knize toho už řekli tolik, že se zmůžu jen na jedno: Apollonia je overrated křupanská slepice :D

Michnicka
04.07.2017 3 z 5

Miluji knihy o mafiánech. Tady se ale budu rozcházet s většinou. Prostě mě to nebavilo a musela jsem se do čtení nutit.

Katranis
03.07.2017 5 z 5

Klasika, kdo by ji v dnešní době nemohl znát.
Rozhodně přelomové čtení o mafiánské rodině.
A to tady nebudu slintat nad filmovým zpracováním ;-)

Pablo7
01.07.2017 5 z 5

Skvělá kniha. Viděl jsem před tím film a tak jsem znal děj. Film se knihy hodně drží. Kniha obsahuje navíc hlavně příběh zpěváka Fontana, jestli se nepletu ve jménu.

Monoghan
27.06.2017 5 z 5