Kmotr

Kmotr
https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31663/kmotr-31663.jpg 5 4998 4998

Kmotr / Krstný otec série

Slavný román Maria Puza Kmotr se opět vrací k českému čtenáři. Když v roce 1969 vyšel v Americe poprvé, figuroval celých dvaadvacet týdnů na první příčce v seznamu bestsellerů. Znamenité, sugestivní dílo o bossovi všech bossů, jehož vliv sahal od policie až po finanční magnáty, si získalo popularitu především proto, že zachytilo klasickou mafii v konkrétní době a v místech, kde existuje dodnes. Tajemství rodinných svazků a zločinu vyvolalo zájem velkého množství čtenářů, podpořený i filmovým zpracováním, jež s Marlonem Brandem a Al Pacinem v hlavních rolích natočil Francis Ford Coppola."Americká sága" newyorského podsvětí detailně odkrývající přísně dodržovaná pravidla znovu oživuje historii krvavé války klanu Corleonů proti čtyřem dalším famigliím. Don Corleone, před nímž se třesou i ti nejmocnější, drží pevně všechny nitky vedoucí ke světu pašeráků, vyděračů i hazardních hráčů, kteří si podali ruku se zločinem a zákonem krevní msty. Čelit organizované zločinnosti financované špinavými penězi z obchodu s drogami a zneužívající bankovní systém však není jednoduché. Zvláště když mafiáni jednají v duchu hesla Questra guerra e cosa nostra - Tohle je naše věc. Dnes už klasický román americké literatury 60. let nelítostně potvrzuje Balzakova slova: V pozadí každého velkého majetku je zločin. ... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Knižní klub

The Godfather, 1969

Placi
27.07.2017 5 z 5

„Udělám mu nabídku, jakou nebude moci odmítnout.“ Brilantně napsaná kniha o drsném mafiánském prostředí v poválečných USA. Samozřejmost, s kterou se postavy v knize rozhodují k zabití nepřátel, a lehkost, s kterou to provádí, je Puzem dotažena k dokonalosti. Je až k neuvěření, že se Puzo dle svých slov před napsáním Kmotra nikdy nesetkal s nikým z drsného gangsterského prostředí, které dokázal tak umně vykreslit.

Siwan
12.07.2017 5 z 5

Úžasná atmosféra je zachycená tak nadčasově, že se hned člověk ponoří do děje a je vtažen a na konci pozměněň a vyplyvnut. Trochu pocuchaný, trochu pozměněný, trochu otřesený, trochu zamilovaný, trochu všechno. Je prostě fakt výborná.

Bruka
11.07.2017 5 z 5

O této knize toho už řekli tolik, že se zmůžu jen na jedno: Apollonia je overrated křupanská slepice :D

Michnicka
04.07.2017 3 z 5

Miluji knihy o mafiánech. Tady se ale budu rozcházet s většinou. Prostě mě to nebavilo a musela jsem se do čtení nutit.

Katranis
03.07.2017 5 z 5

Klasika, kdo by ji v dnešní době nemohl znát.
Rozhodně přelomové čtení o mafiánské rodině.
A to tady nebudu slintat nad filmovým zpracováním ;-)

Pablo7
01.07.2017 5 z 5

Skvělá kniha. Viděl jsem před tím film a tak jsem znal děj. Film se knihy hodně drží. Kniha obsahuje navíc hlavně příběh zpěváka Fontana, jestli se nepletu ve jménu.

Monoghan
27.06.2017 5 z 5

Absolutní klasika...

Jiří.H
23.06.2017 3 z 5

Pro mě jedno z největších knižních zklamání. Neustálé zdůrazňování Donova geniálního úsudku, strategie, ba přímo geniality mi pilo krev. Styl psaní mi také příliš neseděl. Výrazy typu pistolník a projevit úctu se opakují snad v každé páté větě.
Zde bohužel musím říct, že film velice překonává knihu a dělá jí velkou službu. I když to většinou bývá naopak.

Lukyn96
22.06.2017 4 z 5

Hrával jsem výbornou českou PC hru Mafia 1. Proč nesáhnout po knize s podobnou tematikou, která je na Databázi jedna z nejoblíbenějších? Každý správný mafioso má umět obchodovat, a tak za pouhou padesátikorunu jsem Kmotra v antikvariátu ležet nenechal. Kniha perfektně ukazuje principy fungování famiglie i s nezbytnými loužemi krve a čtenář se dozví, co znamenají mafiánské pojmy jako "omerta", "consigliore", či "být zasažen bleskem". Děj je zábavný a plynulý až do Michaelova úmprku na Sicílii. Od té doby se kniha stává trochu nudnější, a proto jsem nedal všech 5 hvězdiček.

Killingjoke
18.06.2017 5 z 5

Kmotr Maria Puza patří již spoustu let mezi mé nejoblíbenější knihy. A byla to právě tato kniha, která mne přivedla k bližšímu zájmu jak o dílo Maria Puza, jehož téměř všechny knihy, které vyšly česky mám přečtené, tak o samotnou problematiku mafie a organizovaného zločinu. Puzo v Kmotrovi vytvořil velmi čtivou a promyšlenou ságu o vzestupech a pádech rodiny Corleone, která ve své době na čtenáře zapůsobila až šokujícím dojmem autentičnosti. Jde o velmi bolestný příběh životních osudů Vita Corleona a jeho synů, příběh o cti, korupci a rodinných hodnotách, který je psán krví...

RemiBlack
05.06.2017 5 z 5

Možnost zapůjčit si od kamaráda knihu byla prostě "nabídka, kterou jsem nemohla odmítnout". :) Hodně spletité, hodně zábavné, hodně mafie. 5*

Vincenzoci
04.06.2017 4 z 5

Knížku jsem čet už několikrát, vždy se k ní rád vracím. Je v ní ukázka, jak mafie funguje, co všechno peníze dokáží a že štěstěna je potvora vrtkavá. Hlavně ale jde o to, že rodina je vždy na prvním místě! Některá místa trochu zdlouhavá, ale nic hrozného. Doporučuji i film.

Lilly4
18.05.2017 5 z 5

Poprvé jsem knihu četla ve svých 20-ti letech. Tehdy se mi nelíbila. Jak se může někdo modlit k Bohu a zároveň vraždit lidi? Ale uplynulo právě tolik let a Kmotr je mojí nejoblíbenější knihou, mojí sbírkou moudrostí, odpovědí na složité smyčky života. Čtu ji min. jednou do roka a chytne mě hned po pár větách. A stále v ní nalézám nová moudra a nové odpovědi. A dnes už ne mladá bych si přála mít v rodině jednoho takového Dona Vita Corleone. Number one!

veruskaveve
12.05.2017

Super, super, super. Na základě této knihy přečtené asi v šestnácti letech jsem se začala zajímat o italskou mafii a i ve svém vysokém věku mě to nepřešlo.

zork
09.05.2017 4 z 5

Dal som iba 4 z 5. A to hlavne kvôli dlhým pasážam, ktoré si myslím, že mohli byť aj kratšie. Ale celkovo by som hodnotil knihu ako veľmi dobrú.

Atanone
05.05.2017 5 z 5

Četla jsem několikrát vždy s odstupem několika let..a podle toho se i mění můj názor na jednotlivé postavy,vidím je z jiného úhlu,víc nebo míň je chápu.
Na knihu jako takovou se můj názor nemění. Dala bych i 6

jamesek007
02.05.2017 5 z 5

zcela zaslouženě knižní top 10, vynikající film se špičkovým pacinem a de nirem a neméně dobrý audio. klobouk dolů a klaním se.

Damato
28.04.2017 5 z 5

Poprvé čteno v mládí, po shlédnutí filmu, který jsme celá rodina sledovali se zatajeným dechem ( a jedli u toho tenkrát na trh dodané bonbony zn. Bonpari - mamka nám je dávala na příděl). Nedávno, když se moje děti stěhovaly do svých vlastních, nových domovů a já jim balila do banánových krabic všechno co by mohly potřebovat a co bylo a je jen a jen jejich, jsem v jejich knihovničce našla i tuhle knihu, na kterou jsem dávno zapomněla. Pamatuji si, že v době kdy ji četli, jeden z nich měl před státnicemi a přitom byl věčně naložený v téhle knize a já (přesně po vzoru své matky) doma nadávala- no teď je zrovna čas a doba na čtení, koukej se učit, nebo uvidíš, ten bugr. Možná i proto, že kluci četli ( po mém vzoru) i ve škole jsem v knize našla zažloutlý list papíru počmáraný nějakými pro mě tajnými hieroglyfy z matematiky se vzkazem - Vole, dlužíš mi pivo, kdy vyrazíme? Do knihy jsem se hnedle pustila a musím říct, že přesto, že jsem věděla, co mě čeká, mě i po letech znovu oslovila a rozhodně zůstane v mé knihovně, pět hvězdiček je na hodnocení určitě málo...

Chlupáček
25.04.2017

Perfektní kniha poukazující na obal a "vnitřek" mafie. Ochrana rodiny za každou cenu, nemilosrdnost, úcta, láska. V téhle knize se objevuje všechno. Ze začátku je trochu složitější na čtení, ale po pár stránkách se lehce vcítíme do autorova stylu psaní.
Kniha jako samotná je hodně čtivá, autor nic dopředu neprozrazuje a závěr je překvapující. Vřele doporučuji.

Radííí
02.04.2017 4 z 5

Super kniha o fungování mafie. Není to o vraždění, ale o fungování, pravidlech a úctě. Doporučuji.