Kmotr

Kmotr
https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31663/kmotr-31663.jpg 5 4951 4951

Kmotr / Krstný otec série

Slavný román Maria Puza Kmotr se opět vrací k českému čtenáři. Když v roce 1969 vyšel v Americe poprvé, figuroval celých dvaadvacet týdnů na první příčce v seznamu bestsellerů. Znamenité, sugestivní dílo o bossovi všech bossů, jehož vliv sahal od policie až po finanční magnáty, si získalo popularitu především proto, že zachytilo klasickou mafii v konkrétní době a v místech, kde existuje dodnes. Tajemství rodinných svazků a zločinu vyvolalo zájem velkého množství čtenářů, podpořený i filmovým zpracováním, jež s Marlonem Brandem a Al Pacinem v hlavních rolích natočil Francis Ford Coppola."Americká sága" newyorského podsvětí detailně odkrývající přísně dodržovaná pravidla znovu oživuje historii krvavé války klanu Corleonů proti čtyřem dalším famigliím. Don Corleone, před nímž se třesou i ti nejmocnější, drží pevně všechny nitky vedoucí ke světu pašeráků, vyděračů i hazardních hráčů, kteří si podali ruku se zločinem a zákonem krevní msty. Čelit organizované zločinnosti financované špinavými penězi z obchodu s drogami a zneužívající bankovní systém však není jednoduché. Zvláště když mafiáni jednají v duchu hesla Questra guerra e cosa nostra - Tohle je naše věc. Dnes už klasický román americké literatury 60. let nelítostně potvrzuje Balzakova slova: V pozadí každého velkého majetku je zločin. ... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Knižní klub

The Godfather , 1969

hanak_v_exilu
15.01.2017 5 z 5

Vyslovím kacířskou myšlenku, že je film lepší. Je ucelenější, s temnější atmosférou a chybí mu většina rozvláčných pasáží odehrávajících se v Las Vegas. Na to že je Kmotr knížka o mafii, se až podezřele často točí okolo sexu. Příběh postrádá tempo a hromadí přebytečné postavy. To jsou veškeré výtky které mám, protože zbytek je perfektní. Kniha je pohlcující, mnohovrstevná a má ambice nastolovat etické otázky. Kupodivu odpověď nechává na čtenáři, což je určitě pozitivum. Znamenité dílo, jehož přednosti víc než bohatě převážily drobné nedostatky.

marekpreucil
06.01.2017 5 z 5

Nemohu skoro nic vyčíst, bylo to skvělý čtení

Žemlák
30.12.2016 5 z 5

Konečně jsem se rozhoupal a přečetl si tuhle klasiku. A za mě naprostá špica. Neodolal jsem a jedním dechem přelouskal další dvě jeho knížky, ale kvalit této nedosáhly. Opravdu si své místo mezi nejlepšími knihami zaslouží.

Kopretina
09.12.2016 4 z 5

Dost dobrá kniha. Vystupuje v ní dost lidí, ale kupodivu se nepletli a od začátku jsem se v nich orientovala. Velmi dobře napsáno a nastíněno podsvětí, do kterého bych asi nikdy jinak nenahlídla. Don mi připomínal jednoho člověka, a ejhle, zjistila jsem, že dotyčný tuto knihu naprosto zbožňuje.

SteveP1
08.12.2016 5 z 5

Geniální....

Lucina88
26.11.2016 5 z 5

"Muž, který svým dětem není otcem, nikdy nemůže být opravdovým mužem."

bakjo95
23.11.2016 5 z 5

Nevěřím tomu, že sám Mario Puzo neměl nic co do činění s žádnou mafií, prostě nevěřím! Legendární kniha přečtená za pět dní se stala mojí zatím nejoblíbenějších knihou vůbec. Nikdy by mě nenapadlo, že kniha o mafiánských životech mě bude tak bavit, autor to zkrátka vymyslel a podal velmi chytře. Velice Doporučuji - 105%

chandel
18.11.2016 5 z 5

Top knížka! Kdybych mohla, tak dám 6*. Mario Puzo je pan Spisovatel! Nejvalitněji napsaná knížka, co jsem zatím četla. Musím říct, že ze začátku jsem se ztrácela v kapitolách svatby dcery dona Corleona, kvůli velkému množství jmen a některé pasáže bych úplně vytáhla pryč (důsledné popisování Johnyho F. atd...), ale stejně je to nejlepší kniha!

m.artina
18.11.2016 4 z 5

Kvalitní literatura, zpočátku mi trvalo se zacist, pak nešlo přestat.

adelinka
15.11.2016 5 z 5

Už veľmi dlho som sa chystala na túto knihu, ale nejako sa mi nepodarilo sa k nej dostať - trochu ma odrádzalo mafiánske prostredie. Hneď ako som ju začala čítať, bola som veľmi milo prekvapená. Aj keď "Krstný otec" je vodcom organizácie, ukazuje sa tu jeho dobré srdce, šľachetnosť, zmysel pre spravodlivosť a rodinu, záujem vždy pomôcť aj priateľom. Veľmi dobré čítanie :-)

tovlasek
10.11.2016 5 z 5

Na knihu jsem se opravdu těšil, konec konců brilantní film a chvilku jsem poslouchal i mluvené slovo této knihy. Nezklamala! Dokonce předčila veškerá očekávání, styl výpravy Maria Puza je naprosto dechberoucí, každá postava zde dostane prostor takový jaký si zaslouží, mnoho dějových linií a velká časová rozlehlost tohoto díla je skvěle zpracována!
Ale teď to nejdůležitější - tedy morální otázky a dilemata, která tato kniha pokládá. "Je spravedlivé si v nespravedlivém světě, vytvořit svět vlastní - spravedlivý? Když zákony nepomůžou je dobré vykonat spravedlivou pomstu? Je pomsta vůbec spravedlivá?" Tato kniha nastavuje tyto morální otázky a nejlepší na tom všem je, že nechává odpovědět na samém čtenáři jak se k tomu postaví a především jak si tyto otázky zodpoví. Já jsem si na ně již odpověděl, co bych dělal já v podobných situacích.
A tato zamyšlenost je na knize tak skvěle podána, že chytne a už nepustí. Za poslední dobu je to jedna z mála knih, která mě tak zasáhla a nutila mě přemýšlet na téma těchto filozofických úvah.

joachim36
28.10.2016 5 z 5

Mě tenkrát v pubertě tato kniha naučila číst. Byla to první kniha která mě chytla tak, že jsem nemohl přestat a musel jsem číst a číst dál, dokud jsem ji celou doslova neshltal. To se mi předtím nikdy nestalo. Pamatuji si jak jsem třeba četl Sedm let v Tibetu - doslova sedm let. Nebýt této knihy možná bych ani dnes moc knihy nečetl :-) Ano, tak skvělá je tato kniha a já jsem jí za to doopravdy velmi vděčný.

Janek
22.10.2016 4 z 5

Jak to bývá u klasických kultovních knih, jsem zase - zřejmě kvůli příliš velkým očekáváním - trochu zklamaná. Není to můj úplně oblíbený žánr a ani film jsem neviděla, takže nemůžu srovnávat. V Kmotrovi je nepochybně spousta skvělých, svižně psaných míst, ale také na můj vkus mnoho zbytečných odboček s příliš mnoha postavami. Kniha se mi zdá zbytečně dlouhá, natahovaná.

Heřmis
14.10.2016 4 z 5

Kmotr je výborná kniha. Skvělý příběh a zajímaví hlavní hrdinové - i když jsou mafiáni, tak jim fandíte. Hlavně Don Corleone, to je kapacita. Časem zkusím i další knihy autora.

PierReVesper
13.10.2016 5 z 5

Velmi výborné dílo. Ani mě tak nedostaly osudy rodiny Corleonových, jako střípek z minulosti Luca Brasi. To mě až mrazilo.

Denny3
25.09.2016 5 z 5

Tato databáze by měla umožnit to, aby každý uživatel mohl dát určitým knihám (třeba pěti a zároveň si tak i vytvořit top5 knih) šest hvězd. Tato kniha si to beze sporu zaslouží. Bravurní dílo. Nechápu jak jsem ho mohl tak dlouho opomíjet. Snad proto, že film jsem viděl snad 30krát a stal mým nejoblíbenějším. Ale kniha je brilantní. Je s podivem jak skvěle a vcelku i přesně ji Francis Ford C. dokázal přenést do filmového zpracování. Můžu říct, že zatím nejlépe napsaná kniha, kterou jsem měl možnost číst. 6/5.

coquus
15.09.2016 4 z 5

Zajímavý příběh z neméně zajímavého prostředí, který mě zaujal nejen po dějové stránce, ale i nenásilně podávanými fakty o historii a fungování celé organizace.

kukam
13.09.2016 5 z 5