Můj přítel Maigret / Přítelkyně paní Maigretové

Můj přítel Maigret  / Přítelkyně paní Maigretové
https://www.databazeknih.cz/img/books/97_/97737/bmid_muj-pritel-maigret-pritelkyne-pani--km2-97737.jpeg 4 24 24

Dva detektivní romány, v nichž komisař Maigret řeší záhadné vraždy s pomocí anglického inspektora i paní Maigretové. První detektivka začíná zabitím pařížského barmana, pocházejícího z ostrova Porquerolles na jihu Francie, kam se sbíhají všechny nitky vyšetřování. V druhém příběhu se v domácím kotli uměleckého knihaře najdou dva zuby dospělého muže a komisař Maigret pátrá po totožnosti oběti i vraha.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Mon ami Maigret / L'Amie de Mme Maigret

janina66
28.08.2023 4 z 5

Oba případy výborné, zajímavé zápletky. Druhý případ Přítelkyně paní Maigretové se mi líbil daleko více než ten první z ostrova na jihu Francie.

Nuttelka
09.07.2023 4 z 5

(Audiokniha - Můj přítel Maigret)
Maigret je už také taková jistota jako třeba Poirot :-) Detektivka na jedno odpoledne, moc hezky se poslouchá pan Vlasák a jako kulisa francouzská melodie, baví mě to :-)

Vesmich
15.02.2022 5 z 5

No je to taková nekomplikovaná krása. Zejména ta z ostrova, o jehož existenci jsem neměla ani tuchy, podobně jako britský korektní kolega. Měla jsem před sebou dnes velké množství práce, která se mi nechtěla dělat, takže jsem jí neudělala a pěkně si četla :) Výborné rozhodnutí!

kopeceli
22.12.2021 5 z 5

Lahůdka. V předvánočním období to nejlepší, co jsem vzala do ruky.

konicekbily
06.05.2021 4 z 5

Odpočinkovou četbu tentokrát autor zasadil jednak na ostrov francouzského jihu a druhý příběh do Paříže. Autor využívá svého smyslu pro detailní popis prostředí a jednajících postav. A Maigret svou dedukcí dokáže vždy situaci analyzovat a vysvětlí nám, jak se vše událo.

mgeisselreiter
07.03.2015 4 z 5

Obě novely napsal Simenon v roce 1949, ale řekl bych, že čas je zde zcela nepodstatný, dokonce se ani nedá z děje určit, klidně se mohou odehrávat o 20 let dřív nebo i později. Podstatná je atmosféra, kterou autor dokáže perfektně vystihnout a vtáhnout čtenáře do děje a do prostředí. Navíc oba příběhy jsou zajímavé, takže se rozhodně nikdo nemusí nudit. 80%, 7.3.2015.