Kopírák

Kopírák
https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/515781/bmid_kopirak-Zp5-515781.jpeg 4 747 747

Nejděsivější krimi thriller roku! Má krutost nějaké hranice? Anglii ochromí série hrůzných vražd. Každá byla spáchána jinou metodou, brutální … a povědomou. Pachatele totiž podle všeho inspirovali nechvalně proslulí sérioví vrazi – Charles Manson, Jeffrey Dahmer, Edmund Kemper a další. Vysloužil si proto přezdívku Kopírák. Co když se ale rozhodne své vzory ještě překonat?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Kalibr

The Echo Man, 2022

cleopatra11
29.09.2023 5 z 5

Pecka - za mě 5 hvězd. Konečně to nebylo nudné, mělo to švih a celou knihu jsem v hlavě viděla jako film. Nevím proč, Caru jsem viděla jako Angelinu Jolie..)) Připomnělo mi to film Sběratel kostí. Je sice nemožné, aby nikdy po takových vraždách nezůstal žádný důkaz, ale tak...je to kniha. Doporučuji.

lendinka.k
26.09.2023 1 z 5

Nechala jsem se zlákat obálkou, ale to je na knize to nejhezčí. Autorka se vyžívá v brutalitě, sadismu a tomu všemu jen přihlíží neschopní detektivové, což se, bohužel, POZOR SPOILER: ukáže jako záměr. Je to to největší klišé v detektivkách, kdy detektiv - vrah honí sám sebe (v tomto případě dokonce 2). Celou dobu jsem měla na vraha tip a ukázalo se, že to nebyl on, pak se zase ukázalo, že to byl on. Jediné co jsem na celém příběhu ocenila, jsou krátké kapitoly a rychlý spád. Ještě mě trochu zaujala postava Griffina. Nedoporučuji slabším povahám a také těm, kdo mají rádi dobré detektivky.

Metroušek
21.09.2023 3 z 5

Takový Minier v sukni, napadá mě. Začátek mě docela chytil, čtyři hvězdičky, říkal jsem si až do půlky knížky, paní umí psát a postřehy ze života potěší. Jenže pak to šlo dolů, až se to nedalo téměř číst a úplně mi bylo jedno, kdo je tím geniálním sériovým vrahem. Překalkulovaný marketingový výtvor, řekl bych nakonec. Některá současná, obdivovaná díla spíše hovoří o prázdnotě uvnitř některých z nás čtenářů, než o kvalitě autorů, obávám se. Výtvarně to potěší, ale vnitřně je to plytké. Docela chápu ElenTheKnihomol, že tomu dala jednu hvězdičku, a napsala dobrý komentář. Nadšené komentáře spíše ukazují ujetost, v níž mnozí z nás v současnosti žijí nebo přežívají.

Kristy78
21.09.2023 4 z 5

Neřekla bych, že nejděsivější..ale thriller to byl slušný!

Maky806
19.09.2023 5 z 5

Tak to byl tedy nářez. I přesto, že ze začatku mi něco vadilo, nevím co, asi styl psaní, tak zhruba od poloviny jsem se nemohla odtrhnout. A konec hodně překvapil, za vraha jsem považovala někoho jiného.

Dardos
17.09.2023 4 z 5

Kniha se mi dobře četla, mělo to spád. Konec mě překvapil, vraha jsem neodhadla.. jsem tedy spokojená :)

Kniholapka
16.09.2023 5 z 5

Moc dobré čtení. Mělo to spád, napětí i pořádnou nálož vražd! Za mě rozhodně jedna z nejlepších knížek, kterou jsem v poslední době četla..

anovy64
14.09.2023 5 z 5

Tak to bylo povedené. Sice trochu převraždováno, ale kniha měla spád a asi tak od poloviny se téměř nedala odložit z ruky. A konec byl velice zajímavý. Doporučuji k přečtení všem, kteří mají rádi thrillery a trochu toho napětí, co bude dál a jak to skončí.

Allla9
12.09.2023 5 z 5

Temný, drsný příběh, který vás vtáhne do děje natolik, že zapomínáte vnímat okolí. Dle ukončení knihy by mohlo následovat pokrčování dalším dílem. Nenechala bych si ho ujít.

TeoCZE
11.09.2023 4 z 5

Kniha jako taková mě docela dost bavila a na prvotinu si myslím, že je to slušné dílo. Sloh je dobrý a přečetla jsem to prakticky za chvilku. Každopádně si ale myslím, že příběh jako takový je dost přitažený za vlasy a úplně nereálný, nějak extra děsivé to také není. Pokud od toho nemáte nějak extra vysoké očekávání a máte rádi thrillery, které přečtete za chvilku, určitě nebudete zklamáni. Kdyby autorka v samotném příběhu trochu ubrala a dala prostor reálnosti, zejména pak v lince o čerstvé vdově a detektivovi na nuceném volnu a hlavně teda v počtu vražd, dala bych klidně pět hvězd. Konec je navíc takový ehm, jak už tu někdo zmínil - překombinovaný a neuzavřený.

ninano
11.09.2023 3 z 5

Nejděsivější thriller roku? No mně to tak nepřišlo. Spíš mi přišlo, že autor měl svými podrobnými popisy surovostí a bestiality snahu takový thriller napsat. Bohužel ta snaha je tu příliš okatá, takže se ve finále míjí účinkem. Je to čtivé, ale neděsí.

Tammy11
10.09.2023 5 z 5

Uffffff! Dočteno se zatajeným dechem - ostatně jako celá kniha od první do poslední stránky. To se mi stává jen u knih Chrise Cartera. Takže Sam Holland: klobouk dolů!

Alethea_k
02.09.2023 4 z 5

Přibližně od třetiny knihy, jsem si říkala, že vrah je vlastně "jasný", můj tip byl 50/50. Zpočátku mě thriller nijak neohromil, až od 30.-40. strany jsem se začetla a dala knihu na dva zátahy. Můj první tip na vraha se nepotvrdil, to by bylo moc okaté, druhý jsem zdánlivě do epilogu trefila... A epilog mi dojem z celé knihy vlastně zkazil. Souhlasím s jinými komentáři zde... Přišel mi konec už překombinovaný, moc neuvěřitelný, přestože odmítáte celé knize věřit.
Nejděsivější thriller to asi nebyl. Např. při čtení detektivní série od Ursuly Poznanski jsem se o postavy bála více, byla jsem často překvapená při odhalení vraha, dávalo mi to větší smysl a knihy mě více zasáhly.
Tohle je super jako odpočinek po práci/škole a rychle to ubíhá. Marketing a ořízka zapracovaly skvěle, přesto je to z oblasti napětí to lepší, co jsem kdy četla. :-)

HanaNov
02.09.2023 4 z 5

Pro mě docela velké překvapení. Nic zvláštního jsem nečekala, ale nakonec mi kniha docela sedla a četla se úplně sama. Celou dobu mě napadalo srovnání s Hadrovým panákem, který mě z nějakého důvodu naprosto nebavil. Tohle byla jiná káva, postavy a jejich vztahy jsou zajímavé, příběh jako takový není špatný, v knize je několik překvapivých zvratů, navíc ni sedl styl vyprávění. Vytkla bych hodně slabou motivaci vraha, celkově to finální odhalení mě sice trochu překvapilo, ale nepřesvědčilo. A pak teda samozřejmě si zde nechybí určitá klišé (kdo dočetl ví)..

Karolína7
29.08.2023 4 z 5

Na prvních stránkách knihy mi dělalo trochu potíže zorientovat se ve jménech. Poté, co jsem se začetla, těžko jsem se odtrhávala od děje, i když byl naplněn mnoha bestiálnostmi. Ale už od poloviny knihy jsem tušila, kdo za nimi stojí. Více neprozradím - doporučuji k přečtení.

Very281
28.08.2023 5 z 5

Naprosto úžásná knižka.Napínavá od začátku do konce.vyhledávala jsme si i postovy , podle kterých vrah vraždí.Za mě super detektivka.

Barbievitko
26.08.2023 3 z 5

Tohle mě fakt bavilo. Byla jsem napnutá jak kšandy. Pak se ale začal blížit konec, a ten mě opravdu zklamal. Za mě PŘEKOMBINOVANÉ a navíc neuzavřené. Škoda.

LeNÍk32
23.08.2023 5 z 5

Nejděsivější asi né , ale napínavý určitě.
Přečteno na jeden zátah. Je to sakra čtivé. Krátké kapitoly knížka rychle utíká. No ale ten konec no nevím no i přes spoustu negativních komentářů musím říct,že se mi knížka líbila *****

mirunda
20.08.2023 5 z 5

Prečteno za jediný den. Nemohla jsem knížku odložit. Zvrácené, šílené ale velmi čtivě napsané. A ten konec? Co jako dál?

SilvieSisinka
19.08.2023 5 z 5

Nejdřív přišla série vražd.Kazda byla spáchána jinou metodou.Zda se,že napodobuje nechvalně proslulé sériové vrahy -Mansona,Dahmera,Keplera a další.Vyslouzil si proto přezdívku Kopírák.....a teď hodlá šokovat celý svět.Jeho krutost totiž nezná hranic.

Sam Holland
americká