Kopírák

Kopírák
https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/515781/bmid_kopirak-Zp5-515781.jpeg 4 747 747

Nejděsivější krimi thriller roku! Má krutost nějaké hranice? Anglii ochromí série hrůzných vražd. Každá byla spáchána jinou metodou, brutální … a povědomou. Pachatele totiž podle všeho inspirovali nechvalně proslulí sérioví vrazi – Charles Manson, Jeffrey Dahmer, Edmund Kemper a další. Vysloužil si proto přezdívku Kopírák. Co když se ale rozhodne své vzory ještě překonat?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Kalibr

The Echo Man, 2022

Maki21
19.07.2023 5 z 5

Za mě jednoznačně pecka, na tuto knihu jsem se moc těšila. Jelikož mě obecně baví sérioví vrazi byla jsem velice ráda že zde byly zapojeni ti nejslavnější a vážně wow. A závěr kdy se dozvíme kdo je "Kopírák"? Hustý, ani ve snu by mě nenapadlo že to tak může být. Autorka se opravdu překonala.

Luccinda
18.07.2023 5 z 5

Ať už patříte mezi čtenáře thrillerů nebo ne, Kopírák vás rozhodně nemohl minout. Díky naprosto nepřehlédnutelné a jedinečné ořízce si ho v knihovně nebo v knihkupectví všimne snad každý a dost možná vás dokonce přepadne nečekaná touha mít tenhle skvost vystavený doma na poličce, i kdybyste ho neměli nikdy číst. Ale pokud vám nevadí trošku drsnější čtení, tak se do Kopíráka určitě pusťte, rozhodně to stojí za to.

Tenhle thriller zaručeně potěší všechny milovníky sériových vrahů (ano, tady jsem) a skutečných zločinů. Protože se vrah v knize inspiruje reálnými případy, možná vám bude při čtení často běhat mráz po zádech. Příběh byl neskutečně zamotaný, postupně se odkrývaly další a další souvislosti a na dramatičnosti přidávaly i kapitoly z pohledu vraha, které byly prostě výborné. Doufám, že se brzy dočkáme pokračování, konec byl totiž dost otevřený, což u thrillerů nebývá úplně zvykem, ale když to bude stát za to, tak to autorce určitě odpustím.

Lucy007
17.07.2023 5 z 5

Kniha mě od první kapitoly naprosto pohltila a nedokázala jsem ji odložit. Každá kapitola byla čtivá a dodávala příběhu nečekané zvraty a překvapení. Se stoupajícím napětím jsem pochybovala o každé postavě, která byla jen nepatrně podezřelá. S posledními stránkami už máte pocit, že víte vše, zjistíte však, že opět nevíte vůbec nic. Tento příběh budu zpracovávat ještě hodně dlouho. I přesto, že je postava Kopíráka smyšlená, všechny ty hrůzy smyšlené nebyly. Byly inspirovány nejhoršími vrahy v dějinách. A to je opravdu hrůzostrašné.

Madlik177
14.07.2023 5 z 5

Naprosto super!!!

Kat9
10.07.2023

Popravdě si nejsem jistá, jak knihu hodnotit. Na jednu stranu byla extrémně čtivá a napínavá a dokázala člověka pohltit. Na druhou stranu mi z ní bylo až téměř fyzicky špatně, měla jsem odporný pocit a Chris Carter (aspoň co jsem zatím četla) se mi vedle toho zdá jako pohádka na dobrou noc. Nakonec nelituji, že jsem si to přečetla, ale rozhodně nedoporučuji slabším povahám.

Mosofa
09.07.2023 2 z 5

Kniha byla až příliš předvídatelná. A to ve všech směrech.

Anastazie0810
08.07.2023 5 z 5

Za mě jedno z dalších příjemných překvapení. JE TO POHLCUJÍCÍ!
V první řadě obrovská poklona za ořízku a obálku. Velká pochvala za krátké a úderné kapitoly.
Námět geniální a ve své podstatě ne zas tak nereálný, což je děsivé. Všechny ty odporné zločiny a monstra, co chodily mezi námi byli skutečné. Vždy mě to malinko zaskočilo, když jsem si uvědomila, že se to vlastně doopravdy stalo. Zrůdy v našem světe existovaly, existují a existovat budou.
Psychologie těchto stvůr mě vždy malinko děsila a fascinovala, nechápu jak někdo může mít v sobě tolik zla.
O to víc, je to návykové čtení a příběh ubíhá rychlostí blesku. Napínavé do posledni stranky a ten konec? Nečekala jsem takový zvrat.
Rozhodně je to neskutečně povedená knížka a věřím, že bude jedna z mála, ke kterým se vrátím. Neskutečně jsem si to užila
Postavy - uvěřitelné a prožíváte vše s nimi.
Prostě 5*

Princezna22
04.07.2023 3 z 5

No musím říct, že se mi knížka "docela" i líbila. Bylo to krvave, místy až nechápave a nedokázala jsem pochopit jak a proč... Konec knížky je takový divný, předvídatelny dej a čekala jsem, že to dopadne jinak. A ne takový divný zrychlený a nedoladeny . Je tu prostor pro další díl... Což nechápu moc.... Ale budiž.. A ty jména.. Boze to nemohla vybrat jiné jména a ne pořád podobné... Ne mě se to pletlo jak....takze za 3.. .

Akinimod25
01.07.2023 3 z 5

(SPOILER) No, hned na úvod bych řekla, že se o nejděsivější thriller roku určitě nejedná. Příběh je čtivý, místy však působí trochu zmatečně fakt, že autorka říká některým postavám někdy jmény a někdy příjmeními. Také se člověk někdy zamotá do jmen, která začínají na N (Nav, Noah, Nate). Když konečně došlo k plotwistu, měl příběh ohromný potenciál a čtenář opravdu cítil napětí. Tento plotwist autorka však "twistovala" tak dlouho, až ten příběh vlastně úplně zničila a udělala to asi jen proto, aby mohla napsat pokračování. Kdyby zůstala o jednoho plotwistu, byla by kniha rozhodně lepší a měla by nějakou logiku...Nepřišel mi ani pořádně vysvětlen motiv vrahů a to ani co se týká postavy Jess. Konec působí trochu useknutě a nepromyšleně...S hodnocením jsem váhala mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, nakonec jsem dala tři... Obálka je moc hezká a nápaditá, kniha mě tak zaujala na první pohled.

DenisaV
28.06.2023 3 z 5

Za mě takový průměr. Četlo se to relativně dobře, ale vrah jasný už od poloviny knihy. A to asi i kvůli tomu, že dost podobný děj už jsem někde viděla - jiné druhy vražd, ale jinak postavy a vrah dost podobní. Nejsem si úplně jistá, jestli ta podobnost nebyla s trilogií od Barkera - dejte mi kdyžtak vědět ;)

Kira747
26.06.2023 5 z 5

Masakr! Takovou uzkost jsem dlouho nezazila (no naposledy u Ja jsem smrt). Ten konec! Ten me bude strasit par dnu, takova nespravedlnost..vraha jsem ale objevila okamzite. Precteno za 4 hodinky, nedalo se prestat.

rimar
24.06.2023 3 z 5

Nejděsivějším na téhle knize je akorát to že ji někdo vydal. Začátek absolutně nezáživný musel jsem se nutit číst s pak se to přes nelogické věci trochu rozjede ale celkově dojem z knihy slabší. Snaha za každou cenu šokovat a být rádoby děsivé nic moc. Byla to prvotina a autorka si dala větší cíl než dokázala zvládnout. Chvíli jsem si říkal že to nemůže být anglický autor ale že to je nějaká ujeta severská kriminálka.

wendys93
24.06.2023 3 z 5

Že by byl Kopírák bůh ví jakej wow zázrak to si úplně nemyslím, nicméně se četlo moc fajn. V nemocnici po operaci dobrý, doma bych to asi odložila. Ovšem zajímalo mě kam se to bude ubírat, jak se postavy budou v návaznosti na děj vyvíjet, kdo je dobrák, kdo je vrah - i když i to se dá celkem brzo rozklíčovat - a kdo je tak nějak normální, což to je rozhodně plus.
Možná bych ocenila víc retrospektivních kapitol a psychologickou stránku věci, ale budiš.
Tu poslední kapitolu bych každopádně vytrhala ze všech výtisků, protože celou knížku brutálně sráží. Ale tak autorka si očividně chtěla udělat prostor pro pokračování a zvýšit si finanční rezervu na účtě a nenapadlo jí v tomhle směru nic originálnějšího.
Škoda no, ale sama sobě tím dost podřízla větev.
Pokračování si asi nepřečtu, rozhodně na něj dychtivě nečekám, ale taky je fakt, že sem měla v ruce mnohem víc mnohem horších knížek, než je tohle.

m2056
24.06.2023 2 z 5

Kniha je špatná vydavatelství ji potřebuje prodat tak ji chválí co může jak se to skvělé za mě zbytečný čtení o nic nepřijdete.

Didi15
23.06.2023 3 z 5

(SPOILER) Rozhodovala jsem se mezi 2- 3 hvězdami, nakonec vyhrálo to vyšší ohodnocení a to jenom za pěknou ořízku . Thriller roku ani omylem . I když nápad to byl skvělý , kopírovat vrahy , ale podle mě se to nepodařilo dobře zpracovat .
Totální blbost , aby vlastně rozlousknout případ pomohla vyšinutá ženská , která se skoro vůbec netrápí tím, že ji shořel domov, dítě má v nemocnici apod. Na konci na ní nasadí sledovací tým a ona jim záhadným způsobem uteče ? Vyšetřovatel jí ubytuje u sebe doma a ukazuje ji fotky z případu a seznamuje ji s tím ? Sakra ,co tohle bylo za policajty ? A neznámý lékař ji v nemocnici začne ihned tykat?
Vůbec se mi to nepozdávalo.

Ajuszka
23.06.2023 5 z 5

Tak tohle mě hodně bavilo!
Šílenec,který napodobuje sériové vrahy. Ale to mu nestačí, chce být ještě lepší!
Mnohdy až barvitý popis vražd tomu dodal správný šmak.
V polovině knihy jsem si říkala,že jsem na to Kapla a vím,kdo je vrah.
Na konci jsem klasicky valila oči a říkala si,jak jsem se spletla. A na samý závěr jsem zjistila,že ne. Autor si s vámi dost pohraje.
Knihu si na 100% užijete.

krevetka79
16.06.2023 5 z 5

Za mě neskutečný mazec...
Čtivě napsaná knížka, která byla napínavá od začátku do samého konce.
Chvílemi jsem měla husí kůži, chvílemi se mi zvedal žaludek a říkala jsem si, že to je na mě silné kafe ...
Podezřívala jsem kde koho, ale konec mě i tak překvapil.
Za sebe mohu jen doporučit.

Kiikuus
12.06.2023 4 z 5

Po dlouhé době jsem se vrátila k thrilleru a rozhodně toho nelituji. Četl se krásně, bylo to napínavé, zajímavé a překvapivé. Vyvolal u mě podezřívavost, kdy jsem si každých pár stránek myslela, že už jsem prokoukla, kdo to udělal. No, nakonec jsem podezřívala úplně všechny. A tyhle emoce mě u knížek jednoznačně baví! Takže doporučuji.

ivvy45
10.06.2023 5 z 5

Za mě velmi dobrá kniha.. člověk si myslí, že ho nic nepřekvapí... ale v této knize, je vlastně možné vše.. po delší době detektivka...

čef
08.06.2023 4 z 5

To bylo zase kotrmelců! Hříčka s hledáním vraha, který kopíruje všechny slavné sériové vrahy, je svým způsobem potvrzením toho, že vše již tady bylo a najít nějaký nový motiv je nemožné. Autorka se o to sice pokusila, ale nezvyklé vztahy mezi postavami příběh okořenily opravdu jen trošinku. Nemá tedy smysl hledat nějaké zvláštnosti a moudra, ale nechat se zdrogovat příběhem, připravit se na nejhorší a doufat v nejlepší.

Sam Holland
americká