Kosti v srdci

Kosti v srdci
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/498284/bmid_kosti-v-srdci-O1Q-498284.png 4 1068 1068

Beyah se nemůže dočkat, až nechá minulost za sebou a vydá se na cestu k lepším zítřkům. Od vysněné budoucnosti ji dělí jen dva krátké měsíce. Dokud nečekaná smrt nezpůsobí, že Beyah nemá v kam jít. A tak je nucena strávit zbytek léta na poloostrově v Texasu s otcem, kterého sotva zná. Beyah má v plánu držet se při zemi a nechat léto hladce plynout, její nový soused Samson jí ale tento plán překazí. Samson a Beyah nemají na první pohled nic společného. Ona pochází z chudé rodiny bez vyhlídek, on je bohatý a privilegovaný. Jedno však mají společné: oba je přitahují smutné věci. Což znamená, že jsou přitahováni jeden k druhému...... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Yoli (ČR)

Heart Bones, 2020

Leniii
01.01.2023

Tak krásná knížka! CoHo prostě umí!

niknikita
01.01.2023 5 z 5

Děkuji za krásný návrat do mládí, který mi Colleen Hooverová pokaždé dopřeje ve svých knihách. Možná jsou její příběhy pro někoho předvídatelné, možná příliš romantické a bůhví co ještě.
Pravda je jenom jedna. Autorka má dar psát tak, že jsem si Kosti v srdci vychutnávala slovo od slova ️

katasokolov
01.01.2023 3 z 5

Kniha v sobě opět skrývá smutný romantický příběh, přesně jak jsme u CoHo zvyklí.

Děj se zaměřuje na dva mladé lidi, kteří neměli v životě příliš štěstí a jež se museli od brzkého věku protloukat ve světe sami, aniž by za sebou měli milující a podporující rodiny.

Příběh se mi vcelku líbil, přesto jsem v něm něco postrádala a musím uznat, že některé předchozí autorčiny knihy se mi líbily přeci jen více.

Příběh je klišoidní a konec působí až přeslazeným a nepravděpodobným dojmem, ve finále mi tyto věci ani tolik nevadily, jelikož je hezké se v dnešní době ztratit a nechat se unášet příběhem, jehož poselstvím má být naděje, která občas rozkvete a promění všechny sny ve skutečnost.

“Jestli do toho půjdem, zůstane to na mělčině.”
“I na mělčině se lidi někdy utopí.”

PS: Velice chválím obálku!

vera5841
01.01.2023 4 z 5

Podle mě jedna ze slabších knížek od Colleen. Téma bylo opět zajímavé, ale přišlo mi, že tentokrát klouže velmi po povrchu. Beyah se často chovala spíše na 14, nežli na 20. Knihu bych doporučila spíše mladším čtenářkám, řadím ji spíše k oddychovějším romantickým knihám.

zdehan
01.01.2023 5 z 5

Moc pěkná kniha taková oddechovka přečteno za jeden den nedalo se přestat stoji za přečteni.

janka2000
31.12.2022 4 z 5

Nejnovější kniha od Colleen je jako její ostatní knihy a zároveň moc ne. Tentokrát řeší chudobu, problémy sociálního systému a špatné rodiče. Stejně jako vždycky je konec dobrý, ale mně tady moc nesedl.

Julia_pt
31.12.2022 5 z 5

Opět se klaním! Colleen Hoover je sázka na jistotu.

Pitbullka
30.12.2022 4 z 5

Opět skvělá kniha autorky. Sice není mou srdcovou knihou jako jiné autorčiny kousky, ale i tak velice podařené a jak jinak, Colleen opět dokázala čtenáře rozložit.

salča
30.12.2022 5 z 5

Colleen je pro mě jistotou a zárukou skvělého čtení. Vždy mě naprosto pohltí a naplno vtáhne do děje.Její knihy jsou plné emocí, romantiky a zároveň i vážných témat k zamyšlení.
V každém příběhu od této úžasné autorky zažívám chvíli,kdy se mi zatají dech... okolnosti, události,které vyplynou na povrch... ,které nečekám ...
Opravdu pokaždé tu je to ,,wau,, pokaždé to je krásné čtení.

Yanny
30.12.2022 4 z 5

„Neboj se. V srdci nejsou kosti. Takže se doopravdy nemůže zlomit.“

Když jsem poprvé postřehla tuto novou knihu od Colleen, tak můj první dojem byl, že se mi nelíbí ten název ani obálka. Bylo mi jasné, že to bude mít nějakou metaforu, ale dávat lebky na romantickou knihu mě nějak nepřesvědčilo. :D Ale nakonec se mi to přirovnání moc líbilo. A v doslovu autorka i obálku vysvětluje, takže to pak i dává smysl…
Colleen mě umí dostat ze čtecí krize, ale tady mě do ní trochu přivedla. Přesto si myslím, že je to prostě jen můj problém, protože začátek byl super (ačkoliv hodně depresivní), prostředek za mě opravdu velká nuda, protože takových letních romantik jsem četla až moc… a konec to celé zas vystřelil tak, že jsem si říkala: “Páni, ta Colleen prostě umí!”
Letní první lásky těsně po maturitě před nástupem na vysokou…. a tak trochu bad boy, který o sobě nechce nic říct. To je prostě už strašně otřepané téma… Ale chápu, že to bude pořád bavit a každá holka si to chce zažít…
Ale jak jsem řekla - ten začátek a konec byl pojatý hodně nevšedně… Jenže nemůžu prozradit víc, abych nespoilerovala.
Kdybych to nicméně četla v šestnácti, tak jsem určitě úplně hotová. :D To mě tenkrát nadchlo fakt všechno.
Hlavní hrdinka mi ale bohužel nesedla od začátku do konce. Neměla vůbec lehké dětství a já chápala, že v ní byla velká hořkost, ale stejně… se občas chovala jako prvotřídní spratek. To je ale věc k diskuzi... Chápu, že vztahy jsou složité, ale na tátu byla prostě zbytečně moc tvrdá a za spoustu věcí si mohla i sama. Kdyby se s ním spojila už dávno, její dětství mohlo vypadat úplně jinak a nemusela pak nikomu nic vyčítat.
Možná bych knihu spíš doporučila na léto, než takhle na zimu, věřím, že u moře by se mi to četlo mnohem lépe, protože je tam nádherně popsaný oceán a ten nádherný pocit, který člověk má, když slyší zvuky pláže.
Já hodnotím 4 hvězdičkami, ačkoliv jsem v půlce byla přesvědčená, že dám jenom 3. Na konci jsem totiž brečela a brečela…:') A ten celkový dojem je pro mě díky tomu úplně jiný.

Přečti_si
30.12.2022 4 z 5

Colleen jednoduše umí! Opět kniha, která chytne a nepustí, čte se sama. Jak to vlastně se Samsonovou situací je, jsem prokoukla poměrně brzy, ale to je fuk. Romantika jako blázen, Moc se mi líbil celý námět a jak vlastně nakonec Beyah pojala svoji budoucnost.

martina1797
29.12.2022 5 z 5

Nemám slov, jednoduše úžasné od první do poslední stránky.

Janča086
28.12.2022 4 z 5

Prostě Colleen, ta nikdy nezklame. Tohle byla moje šestá knížka od autorky a určitě ne poslední, její knížky jsou opravdu návykové. Příběh se mi moc líbil. Skvělé čtení na léto. Ubírám jednu hvězdu, protože knížky jako odvrácená tvář lásky, námi to končí nebo to nejlepší v nás mě chytly o něco víc :)

zuzak82
28.12.2022 3 z 5

(SPOILER) Samson: ,,...Lidem, co nejsou bohatí, připadá, že by je tohle všechno uspokojilo, ale tak to není. Můžeš si vyplnit život vším možným příjemným, jenže díry v duši tím nezacelíš."
,, A čím je zacelíš?"
Samsonovy oči chvíli putovaly po mém obličeji. ,,Úlomky duše někoho dalšího."

Colleen Hoover patří mezi mých 5 nejoblíbenějších autorek a čtu ročně opravdu hooodně podobných knih. Možná proto jsem trochu přísnější na hodnocení.
Máme zde mladou dvojici, která se postupně poznává a odhaluje svou minulost, která ovlivní i jejich budoucnost. Druhá část děje knihy, která se odehrává po osudném létě, mi přišla uspěchaná a nic moc zajímavá. Tentokrát mě to emocionálně trochu minulo.
Proto bych hodnotila maximálně 70%.

Andrejka91
27.12.2022 5 z 5

Dívčí román? Říkala jsem si, to asi nebude úplně ono co ráda čtu, ale jsem velmi mile překvapená.
Jak to ta Colleen dělá, že její knihy jsou tak čtivé a napínavé, že hltáte každé slovo?
Byl to nádherný příběh ze života, trošku smutný ale reálný, ne žádná přeslazená pohádka.
Rozhodně doporučuji přečíst nejen dívkám ale i starším, stojí to za to.

jana4084
27.12.2022 5 z 5

Jak jsem začala číst, nemohla jsem přestat. A taky to tak dopadlo, přečetla jsem ji ihned. Neuvěřitelně krásný příběh, který chytne za srdce. Několikrát jsem během čtení byla překvapená a neměla slov. Nejspíš nikdy u jejích knih nebudu zklamaná. Moc doporučuji.

kalinkacz
25.12.2022 4 z 5

Kosti v srdci, nová Colleen, na kterou mnoho z nás čekalo!
Pokud jste si zamilovali Možná jednou nebo Odvrácenou tvář lásky, tak si Kosti v srdci zamilujete. Je to ta stará dobrá Colleen, která psala youngadultovky, které mají skvělou romantickou linku a nějaké to těžké téma. Připravte si kapesníčky a pusťte se do čtení!

den_i
24.12.2022 5 z 5

Nádhera, jsem zvědavá jestli spisovatelka napíše knihu která mě nebude bavit:)

Nikola086
23.12.2022 3 z 5

Krásný příběh s překvapivou zápletkou, i přesto mě tato kniha nenadchla jako jiné knihy CoHo. Téma bylo velmi smutné a bohužel je mnohdy taková i realita. Každopádně mi přišlo, že dlouhou dobu se až tak moc nedělo než došla zápletka a i ta mi přišla poněkud uměle přidaná a konec celkově moc rychlý v porovnání s vleknoucím se začátkem.
Autorku rozhodně doporučuji, i tato kniha má své kouzlo jako jiné autorčiny knihy a nemůžu se dočkat další její novinky.
PS. Ta obálka je dokonalá...

Ocásek
22.12.2022 4 z 5

Vždycky když zjistím, že u nás bude vycházet nová knížka od Colleen, tak vím, že ji stoprocentně musím mít, protože autorka mě ještě nikdy nezklamala a její knížky jsou pro mě vždy sázkou na jistotu a Kosti v srdci, které vyšly poměrně nedávno, nejsou výjimkou!
Hlavní hrdinkou knížky je Beyah, která to neměla v životě úplně jednoduché a už se nemůže dočkat až vykročí na cestu k lepším zítřkům, ale od vysněné budoucnosti ji dělí ještě dva měsíce, které má Beyah v plánu prostě jen nějak přežít, ale pak se na scéně objeví její nový soused Samson…
Já jsem si k oběma musela během knížky trochu hledat cestu, protože mi na první dobrou k srdci úplně nepřirostli, ale nakonec jsem si Beyah i Samsona docela oblíbila.
Příběh, který je opět neuvěřitelně čtivý, se zpočátku tváři jako nevinná romantická knížka, ale to by nebyla Colleen, kdyby do knížky nevložila nějaké to těžší téma a neudělala z toho emoční horskou dráhu!
Musím se přiznat, že jiné autorčiny knížky se mnou dokázaly zamávat ještě mnohem víc, ale i Kosti v srdci jsou skvělé a rozhodně si zaslouží vaši pozornost!