Kruh

Kruh
https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/453514/bmid_kruh-ge1-453514.jpg 4 2193 2193

Martin Servaz série

Druhý díl detektivní trilogie s komisařem Martinem Servazem, jež se stala bestsellerovou senzací ve Francii! Uvnitř domu je nalezena mrtvá žena. Spoutaná a utopená ve vaně. U bazénu v zahradě sedí její žák a milenec, který je pod vlivem sedativ. Je to vrah? Na nic si nepamatuje… Marsac je zdánlivě klidné městečko v Pyrenejích, známé díky elitní univerzitě. Dokud ovšem není zavražděna jedna z přednášejících a dokud není o pár dní později nalezeno tělo místního chovatele psů, které roztrhala na kusy jeho vlastní zvířata… Kdo a proč rozpoutal v tomto univerzitním městečku šílenství smrti? Mohly by být vraždy dílem uprchlého sériového vraha? Stačí jeden tajemný email a telefonát a komisař Martin Servaz je vtažen do vyšetřování. Hlavním podezřelým se stane syn jeho bývalé lásky z místní univerzity. Když Servaze požádá, aby se případu ujal, nemůže odmítnout… Aby vrchní komisař Servaz případ vyřešil, musí se ponořit do své vlastní minulosti a znovu otevřít své staré rány. Bude to jeho nejnebezpečnější a nejosobnější vyšetřování dosud!... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , XYZ (ČR)

Le Cercle , 2012

Elice
19.11.2018 5 z 5

Kniha je naprosto fantastická! Nedokázala jsem ji odložit. Vtáhla mě do děje od samého začátku a v napětí mě udržela až do poslední strany. Perfektně napsaná kniha, která je velmi propracovaná. Můžu jen doporučit.

miuk
13.11.2018 5 z 5

První kniha Mráz byla o fous lepší, ale ani tahle není špatná. Perfektní zápletka, dlouho jsem opravdu nevěděla, kdo je pachatel, popisy lidí, vše propracované, neodhanutelné až do konce. Super.

Joges
08.11.2018 5 z 5

Nešetřím chválou. Oproti prvnímu dílu, který byl znatelnou prvotinou a napodobeninou Purpurových řek, je Kruh propracovanější a vyzrálejší. Prostě pravý mnohovrstevnatý krimithriller. Některé maličkosti a méně uvěřitelné věci bych nejspíš změnil nebo vynechal (např. nabubřelý a nostalgický závěr, Hirtmanovu postavu), v podstatě mě ale případ Martina Servaze zaujal natolik, že jsem 600 stran přelouskal během dvou dnů.

Knihomol1466
25.10.2018 5 z 5

Stálo to za to!!!

elena2054
15.10.2018 5 z 5

Knihu jsem si půjčila od kolegyně.
Opět jsem byla z děje nadšená, opět nechybělo napětí a krásné zvraty.
Druhá kniha od autora. Prvni byl Zkurvenej příběh, který se mi líbil o něco víc.
Zjistila jsem, že Kruh je součástí trilogie, a že jsem přeskočila Mráz, takže hurá do knihovny.

hana2111
13.10.2018 4 z 5

Druhá kniha pro mne byla teda o stupínek slabší než skvělý Mráz. Přesto však nemůžu říct, že by to byla špatná kniha. Naopak.
Rozčilovalo mě až zbytečné množství postav, docela rozvleklá "omáčka". Na druhou stranu je třeba zdůraznit, že Minier je odborník na nečekané momenty a ten zvrat na konci, fíha...
Dobrá knížka, dobrý příběh, dobrý autor. Jen si připravte papír a tužku a dělejte si poznámky k postavám... :)
4 / 5

Lucibuska
12.10.2018 4 z 5

Skvělé! Řekla bych, ze možná ještě lepší jak Mráz. Jedinné co mi vadí je ten počet postav. Ale jinak opravdu skvělé!

Calinda
29.09.2018 3 z 5

Moje druhá kniha do tohoto autora a opět hodnotím jako průměr. Minier píše sice opravdu čtivě, ale pro mě jsou jeho knihy překombinované, natahované a někdy i dost chaotické a nelogické, vadí mi velké množství postav. Jako plus hodnotím sympaťáka detektiva Servaze, díky kterému se určitě pustím i do dalšího dílu (ale určitě ne hned).

Akkiki
29.09.2018 5 z 5

Lepší než Mráz, rozhodně můžu doporučit!! Nemohla jsem se odtrhnout.

Monika145
18.09.2018 3 z 5

Příběh dobrý, děj zajímavý, propletený i překvapující. Co ale pro mě dojem z knihy kazí je její rozvláčnost. Rozepisování postav je ale spíš jen takové povrchní, takže se v celém kontextu zdá zbytečné.

Amarie
14.09.2018 5 z 5

pokračování

Aleen
15.08.2018 5 z 5

Vyslechla jsem audioknihu a stejně jako s předchozím případem komisaře Servaze, jsem byla spokojená, dokonce se mi Kruh líbil ještě víc, než Mráz. Ačkoliv má kniha přes 600 stran, neztrácela se mi nit příběhu ani při řízení auta (což je můj způsob, jak přečíst více knih - využívat cestu do práce), protože to někdy bývá problém. Ale když je příběh silný, udrží mou pozornost a to je právě případ Kruhu. Fakt moc pěkná detektivka - neotřelý námět, vyhovující prostředí univerzity a celkem rozumný vyšetřovatel. K zápletce se mi nechce vyjadřovat, protože bych musela prozradit nějaké to tajemství. Nicméně se mi líbí, jakým způsobem autor propojil případ, který Servaz vyšetřoval, s případem z Mrazu. Je jasné, že se jedná, jako u mnohých televizních detektivních seriálů, o jakousi spojnici, která bude nejspíš zasahovat i do dalších knih, které mně ještě od Miniera čekají. Poslední dobou moc nečtu "Seveřany" a je to celkem osvěžující - doporučuji (jak číst chvíli jiné Evropany, Amíky, nebo Asiaty, tak přečíst si konkrétně tento titul :-))

Warty
22.07.2018 5 z 5

Jako vždy u tohoto autora napínavé až do konce. Skvělá zápletka a nečekané rozuzlení. Mohu všem jen doporučit.

Ivulik7
07.07.2018 4 z 5

Dobre napsana kniha. Zajimavy pribeh s prekvapujicim rozuzlenim. Ale za me byl prvni dil Mraz o kousek lepsi.

beruska
26.06.2018 5 z 5

Tento druhý díl se mi líbil ještě více než díl první. Po přečtení knihy musím uznat, že děj měl autor opravdu promyšlený :-) ... Martin Servaz je mi sympatický, není žádný Superman, má i své lidské stránky, a o to se mi líbí více :-) ... Pan spisovatel je skvělý, nemohu jinak a dávám s radostí 5 hvězdiček * :-) :-) ...

BlackWidow
24.06.2018 5 z 5

Druhé pokračování Martina Servaze se mi líbilo o něco více,než první díl. Tohle mělo v sobě něco více tajemného,co mě nutilo číst dál a dál. Tušila jsem,že v tom bude mít prsty J.H. (ti,kteří četli 1.díl,jistě ví,o koho jde), ale že to dopadne až tak moc tragicky,jsem opravdu nečekala. Chvílemi mi bylo Martina až líto. Marianne mi byla hodně nesympatická,naopak Margot u mě sklízí veliké plus. Zajímavé bylo také intermezzo. Doufám,že Tma bude stejně dobrá,nebo možná ještě lepší.

JanLucky
22.06.2018 5 z 5

Skvělé čtení, skvělý styl

Magda2448
21.06.2018

kniha dobrá, čtivá, lepší než Mráz

josska
10.06.2018 5 z 5

Knížka super,bavila mě víc než Mráz,četla se sama

jaroiva
04.06.2018 2 z 5

Pro mě se Kruh jaksi neuzavřel.

Půl knížky jsem čekala, kdy mě to konečně začne bavit, ve třetí čtvrtině jsem už bojovala s tím, jestli to mám odložit, což mi bylo líto, když jsem už tolik stránek přečetla, nakonec se to začalo nějak slibněji rozbíhat a najednou byl konec... poslední dvě kapitoly jsem si musela přečíst dvakrát, abych se ujistila, že jsem někde nepřestala vnímat a neunikl mi konec, ale ne... je to pravděpodobně snaha, aby si laskavý čtenář přečetl Tmu. V mém případě vyzněla tato snaha naprázdno, protože naopak: jak Tmu, tak i Noc mažu ze svého seznamu knih k přečtení. Zbytečně mi tam zabírají místo pro jiné knihy.

Co ovšem musím Minierovi nechat, je, že jeho knihy mají zajímavou atmosféru. Vyvolávají úplně jiný pocit než jakýkoli jiný spisovatel. Za to dávám ty 2 hvězdičky.
Pokud jde o příběh, pochybuju, že si ho budu pamatovat déle než do dočtení nějaké další knížky. Z Mrazu si pamatuju aspoň toho koně, to bylo velice originální, tady mi po dočtení zůstává nějak prázdno co do zapamatování něčeho zajímavého.

Zkusím ještě Zkurvenej příběh, ten je údajně lepší, tak snad se mi bude líbit.

francouzská literatura thrillery sérioví vrazi

Bernard Minier
francouzská, 1960